adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
diferenta de varsta intr-o relatie! EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
diferenta de varsta intr-o relatie! Vote_lcapdiferenta de varsta intr-o relatie! Voting_bardiferenta de varsta intr-o relatie! Vote_rcap 
LUMINITA AMON
diferenta de varsta intr-o relatie! Vote_lcapdiferenta de varsta intr-o relatie! Voting_bardiferenta de varsta intr-o relatie! Vote_rcap 
zero kiryu
diferenta de varsta intr-o relatie! Vote_lcapdiferenta de varsta intr-o relatie! Voting_bardiferenta de varsta intr-o relatie! Vote_rcap 
Perfect Sylar
diferenta de varsta intr-o relatie! Vote_lcapdiferenta de varsta intr-o relatie! Voting_bardiferenta de varsta intr-o relatie! Vote_rcap 
Toporisca
diferenta de varsta intr-o relatie! Vote_lcapdiferenta de varsta intr-o relatie! Voting_bardiferenta de varsta intr-o relatie! Vote_rcap 
vladimir
diferenta de varsta intr-o relatie! Vote_lcapdiferenta de varsta intr-o relatie! Voting_bardiferenta de varsta intr-o relatie! Vote_rcap 
Kristal
diferenta de varsta intr-o relatie! Vote_lcapdiferenta de varsta intr-o relatie! Voting_bardiferenta de varsta intr-o relatie! Vote_rcap 
Bia
diferenta de varsta intr-o relatie! Vote_lcapdiferenta de varsta intr-o relatie! Voting_bardiferenta de varsta intr-o relatie! Vote_rcap 
Mm <3D.Love
diferenta de varsta intr-o relatie! Vote_lcapdiferenta de varsta intr-o relatie! Voting_bardiferenta de varsta intr-o relatie! Vote_rcap 
mihaela
diferenta de varsta intr-o relatie! Vote_lcapdiferenta de varsta intr-o relatie! Voting_bardiferenta de varsta intr-o relatie! Vote_rcap 
Galerie
diferenta de varsta intr-o relatie! Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 diferenta de varsta intr-o relatie!

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

diferenta de varsta intr-o relatie! Empty
MesajSubiect: diferenta de varsta intr-o relatie!   diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyMar Aug 11, 2009 5:33 pm

pentru o relatie stabila,partenerii trebuie sa se inteleaga si sa se ajute reciproc.numaroase relatii sfarsesc prematur din cauza diferentyei de varsta nepotrivite.va propun sa dezbatem aceasta diferenta de varsta .personal cred ca diferenta de varsta intr-o relatie trebuie sa fie de maximul 3 ani..voi ce parere aveti?
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Perfect Sylar
Admin
Admin



Numarul mesajelor : 109
Puncte : 5567
Data de inscriere : 28/07/2009
Varsta : 32
Localizare : Slobozia jud.Ialomita

diferenta de varsta intr-o relatie! Empty
MesajSubiect: Re: diferenta de varsta intr-o relatie!   diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyMar Aug 11, 2009 8:19 pm

Eu zic asa :
-am stat cu o fata care avea 14 ani cand eu aveam 17.
-am stat cu o femeie ce avea 21 cand eu aveam 16.
Probleme ? Nu ,doar ca la prima tin legatura si acuma,la a doua nu am mai vb deoarece sa dus in Spania.
Sus In jos
Bia

Bia


Numarul mesajelor : 17
Puncte : 5419
Data de inscriere : 10/08/2009
Varsta : 31

diferenta de varsta intr-o relatie! Empty
MesajSubiect: Re: diferenta de varsta intr-o relatie!   diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyMier Aug 12, 2009 1:47 am

uite...o colega de a mea este cu un tip cu 10 ani mai mare decat ea si se inteleg foarte bine; depinde de mentalitatea fiecaruia

unii spun ca fetele se maturizeaza mai repede si ca de aceea trebuie sa aiba un partener cu cel putin 2 ani mai mare; eh..intre mine si prietenu` meu e diferenta de 7 luni, el fiind mai mare; dar chestie asta nu ne afecteaza relatia, uneori am impresia ca el este mai matur decat mine;

in concluzie...depinde de caracterul fiecaruia si de cat de bine pricepe lucrurile
Sus In jos
http://www.fantasy-world.clicboard.com
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

diferenta de varsta intr-o relatie! Empty
MesajSubiect: Re: diferenta de varsta intr-o relatie!   diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyJoi Aug 13, 2009 7:02 pm

I love you
ei asta e treaba foarte complicata!

caci lasa-ma sa-ti spun ca ...,prima relatie din viata mea a fost una serioasa unde el era cu cinci ani mai mare si mi se parea total imatur fata de mine ,aproape din toate punctele de vedere.A doua relatie iarasi serioasa,a fost cu un barabat cu 15 ani mai mare,desprecare am mai povestit ,cu care nu prea am avut motive de conflicte...,dar de care dupa 7 ani m-am plictisit,sau nu l-am mai iubit din motive diferite...,in orice caz...dupa aceasta relatie ,am mai avut orelatie intensiva,desi relativ scurta pentru gustul meu ...,unde el era cu aprox.3 ani mai mare,si pe asta am abandonat-o,dupa care am avot o perioada de pauza de relatii ...,relativa,si dupa asta am fost eclipsata de sotul meu cu care am doi copii extraordinari si care este cu 7 ani mai mic decit mine,dar de care iar m-am despartit.Nu am pur si simplu nici cea mai mica idee daca virsta constituie un punct imporatant intr-o relatie de baza caci eu am incercat pina acum virste total diferite si se pare ca nu a functionat! Deci are o influenta dar nu cred ca este decisiva! desi cu un om in virsta probabil nu poti face multe lucruri sau numai pe o perioada limitata....,sau depinde de constitutia fizica ,interese comune, si cel mai important alchimia sentimentala ,pastrarea acesteia...nu stiu pur si simplu crede-ma ca NU STIU! AICI nu -TI pot da un RASPUNS!


iubire si lumina


luminita I love you
Sus In jos
Mm <3D.Love
membri
membri
Mm <3D.Love


Numarul mesajelor : 14
Puncte : 5343
Data de inscriere : 22/10/2009

diferenta de varsta intr-o relatie! Empty
MesajSubiect: Re: diferenta de varsta intr-o relatie!   diferenta de varsta intr-o relatie! EmptyVin Oct 23, 2009 2:29 am

Au patit atatea chestii prietenele mele care au stat cu tipi mai mari incat mi-a ajuns doar sa privesc.
Ce-i trist este faptul ca m-am certat urat de tot cu una dintre "prietene" din cauza ca statea cu unul care avea muiere si intorsaturi peste intorsaturi.

Daca ar fii sa stau cu un tip mai mare decat mine as vrea sa fie diferenta cam de 3 ani maxim, daca este mai mic nu-i problema... mrg. diferenta tot de 3 ani cam asa. Nu ma iau neaparat dupa varsta, daca tipul este respectuos si gandeste inainte de a vorbi nu cred ca este vreo problema... Cunosc destui care sunt mai mari ca mine si se comporta ca niste baieti de 12 ani. o.O Si baieti de varsta mea care au ceva la mansarda totusi. Wink)
Dar depinde de fiecare fata... cand te loveste dragostea nu cred ca se mai tine cont de varsta atat de mult.
Sus In jos
Continut sponsorizat





diferenta de varsta intr-o relatie! Empty
MesajSubiect: Re: diferenta de varsta intr-o relatie!   diferenta de varsta intr-o relatie! Empty

Sus In jos
 
diferenta de varsta intr-o relatie!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» campanie electorala....intr-o tara uitata...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Psihologie :: viata adolescentilor-
Mergi direct la: