adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_lcapSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Voting_barSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_rcap 
LUMINITA AMON
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_lcapSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Voting_barSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_rcap 
zero kiryu
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_lcapSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Voting_barSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_rcap 
Perfect Sylar
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_lcapSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Voting_barSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_rcap 
Toporisca
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_lcapSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Voting_barSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_rcap 
vladimir
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_lcapSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Voting_barSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_rcap 
Kristal
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_lcapSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Voting_barSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_rcap 
Bia
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_lcapSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Voting_barSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_rcap 
Mm <3D.Love
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_lcapSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Voting_barSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_rcap 
mihaela
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_lcapSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Voting_barSa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Vote_rcap 
Galerie
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare....

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Perfect Sylar
Admin
Admin



Numarul mesajelor : 109
Puncte : 5567
Data de inscriere : 28/07/2009
Varsta : 32
Localizare : Slobozia jud.Ialomita

Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Empty
MesajSubiect: Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare....   Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyLun Aug 17, 2009 9:27 pm

Vad ca adminul nostru are o viata super ciudata,mai ales cea sentimental.Dar nici eu nu's prea breaz la acest subiet,e plin si la mine paharul si cred ca se va varsa cat de curand.
Am un prieten foarte bun,care din intmplare este varul meu,adica fiul surorii mamei mele,iar acesta are problemele lui cu viata sentimental in care ma implicat si pe mine mai mult decat crede el.
Acesta sa indragostit de o fata care e mai mare cu 2 ani decat el,ea 17 el 15 ,dar cred ca asta nu conteaza prea mult.Dar stati nu-i asta problema ,aceasta are un copil mic,cred ca are 1 an .Asta cred eu ca-i problema ce mar,acesta,adica varul meu este indragostit peste cap de ea si ar face orice,eu il sustin chiar daca tipa are un copil.De ce ?(o sa intrebati,unii ar spune ca-i curva).Sa va explic pe intelesul tuturor.Mai intai folositi cuvantul curva atunci cand sunteti siguri ca stiti ce inseamna si ascultatii si ei povestea.Aceasta a avut un prieten de aceiasi varsta cu ea ,acesta era tipul de persoana eleganta,un Don Juan care cucereste femeile numai cu privirea.Idiotul a facut presiune asupra ei,cand el nici nu stia ce inseaman sex si cum se scrie.Pana la urma ea a cedat si sa culcat cu el.Copiii la primul contatc sexual ar trebui sa foloseasca neaparat prezervativul deoarece inca nu isi pot stapanii ejacularea(nu-i o rusine folositi prezervatiul ) asa ca dobitocul nostru n ua facut-o si a lasat-o pe fata insarcinata.
Cand a aflat ca este insarcinata,el a disparut ,cred ca de frica parintiilor ei,mai ales a lui taica-su care este nu stiu ce grad pe la politie,orcum nu conteaza idiotul a fugit de ea si de copil,a facut testul de paternitate etc.
Acuma fata este foarte precauta si ea il iubeste pe el (pe varul meu),el pe ea chiar daca are un copil(ba chiar face lucrurii ciudate de cand exista ea,adica face ce i se spune.El spune ca : Maine poimanie se duce la casa lui si trebuie sa stie sa faca ceva.)Numai ca ea nu vrea sa treaca peste ce a mai trecut.Ma intrebati acuma : Da de unde stiu eu toate astea? Simplu am iesit cu fata la o cafea si am discutat foarte clar cum stau lucrurile asa ca stiu totul de la A-Z,dar nu stiu cum sa-i explic lu ica ar trebui sa mai astepte.Nu mai am idei,voi aveti le accept.
Sus In jos
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6497
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Empty
MesajSubiect: Re: Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare....   Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyLun Aug 17, 2009 11:03 pm

ee..asa mai merge..uite inca un subiect interesant..sa sti ca si eu am fost spectator la un caz asemanator..asa ca poate as putea sa=mi spun si eu parerea..chiar daca e nesemnificativa..si poate nu te va ajuta cu nimic..
sa incapem cu inceputul..intradevar varsta nu e o problema in relatii..dar maine..poimaine fata devine majora..si varul tau e tot minor..faptul ca e indragostit pana peste cap e un semn bun ..doar fiecare dintre noi am fost la fel la varsta lui..nu vreau sa ma amestec in viata fetei..din cate am citit mi=am format o imagine destul de buna despre ea..sper sa nu gresesc..hmm..sentimentul e reciproc..adica amandoi se iubesc .?.
razvane ..nu cred ca ar trebui sa=tzi faci mari probleme.faptul ca vrei sa=i explici ca trebuie sa mai atepte,u cred ca il va ajuta..din contra poate..va intelege gresit ingrijorarea ta pentru el..dar..se prea poate sa fie doar ceva trecator..sti ..totul e posibil..dar el mai are mult de asteptat pana ii va veni timpul sa se stabileasca la casa lui..afirmatia mi se pare cam infantila..desigur si eu cand am fost mica mi=am dorit sa fiu chirurg..asta pana am ajuns la varsta la care pot judeca..si uite..am cu totul alte preferinte acum..ee...stiu..acum i se pare usor..cred ca in fiecare seara are acelasi vis..faptul ca se va casatori..cu aleasa inimii sale..iar copilul acesteia va fi..al lui..dar..sa nu uitam..el are doar 15 ani!!..e inca tanar..si nu sti ce=si doreste cu adevarat..iar cand va creste..isi va schimba parerea despre tot ce=l inconjoara..ah..da revenind la faptul ca vrei totusi sa=i explici ca trebuie sa mai astepte..ee..are inca destul timp pentru a se razgandi..poate te uimeste comportamentul lui..nu e grav..stiu cum e sa ai pe cineva apropiat pregatindu=se inainte de vreme la intemeierea unei familii..iubirea este trecatoare...voi reveni...cu mai multe sfaturi..data viitoare
Sus In jos
Perfect Sylar
Admin
Admin



Numarul mesajelor : 109
Puncte : 5567
Data de inscriere : 28/07/2009
Varsta : 32
Localizare : Slobozia jud.Ialomita

Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Empty
MesajSubiect: Re: Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare....   Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyMar Aug 18, 2009 12:09 am

Citat :
.desigur si eu cand am fost mica mi=am dorit sa fiu chirurg.

Nu comentez si eu imi doream sa devin ginecolog.

Am incercat sa-i explic cu chestia aia ca ea va fi majoara el minor si pot chiar sa aiba probleme cu legea(adica sa-i faca ei probleme).Am primit u nraspuns neasteptat care ma facut sa-l cred ca o iubeste cu adevarat.
In fine eu sunt ca si un gardian il protejez mai mult decat isi poate imagina cineva.
Sus In jos
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Empty
MesajSubiect: Re: Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare....   Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyMar Aug 18, 2009 1:01 am

I love you
Dupa parerea mea ...nu faptul ca a fost tinar si nu a stiut sa-si retina ejacularea a dus la insarcinarea fetei,ci pur si simplu faptul ca la o virsta tinara barbatii au mai multa forta(spermantozoizii sint mai densi),si de aceea daca dragostea(atractia) dintre cei doi ,inclusiv fata a fost foarte fertila si sufletul care astepta sa se reincarneze a gasit persoanele perfecte pentru "propria dezvoltare si darma",toate aceste trei puncte au coincis,atunci VOI LA!

In general barbatii mai in virsta tind sa-si faca pareri premature despre cei mai tineri decit ei din pura gelozie sau din amintirile proprii care de cele mai multe ori sint subiective.

Dar daca intradevar a fugit de ea lasind-o cu un copil ,dupa parerea mea e un nenorocit!

Este complicat...,dar fiind tineri amindoi,nu vad nici-o problema! Ei pot avea mai tirziu un copil impreuna ,inclusiv primul copil beneficiaza de dragoste si sa speram si o familie intacta.
Mai complicat vad eu situatia cind amindoi ar fi avut copii de la primii parteneri...si formind o asa numita "familie din petece" -nu-mi place de loc expresia dar se foloseste tot mai des pentru ca este tot mai des intilnita in zilele noastre.

Eu am convietuit 7 ani cu un barbat care avea o fetita din prima relatie si care intradevar mi-a dat foarte mult de furca.De aceea ....dupa aceasta relatie ,mi-am dorit un barbat fara trecut prea mare sentimental sau copii.dar iata ca dupa multi ani realizez ca ce-ti da Dumnezeu iti da cu un scop si cind e vorba de iubire adevarata,e mai bine sa nu se ia decizii CEREBRALE,ci cu INIMA pe CIT POSIBIL.

Parerea mea sincera...lasa-l sa o iubeasca si nu-i mai da nici un sfat in potriva!!! I love you


Iubire bsi lumina


Luminita I love you
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Empty
MesajSubiect: Re: Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare....   Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyMier Aug 19, 2009 10:53 pm

e cam complicata situatia,dar cred ca cu ajutorul trecerii timpului se va clarifica totul.aceasta relatie depinde de amandoi,caci numai daca sunt uniti printr-un sentiment profund de iubire,adevar pot invinge..este posibil ca acest baiat sa fie in viitor sotul ei,dar in acelasi timp poate fi doar o amintire.un lucru e insa sigur:fiecare trebuie sa se inteleaga unul pe celalalt daca vor o relatie stabila.sunt convins ca pe viitor fata va fi mai precauta in legatura cu ritualurile de dragoste..sper ca amandoi sa-si gaseasca fericirea pe care o cauta..copilul nu este un obstacol,decat daca suntem convinsi ca nu exista iubire...el poate creste,poate deveni copilul lor,facandu-i fericiti..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Empty
MesajSubiect: Re: Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare....   Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyJoi Aug 20, 2009 12:53 am

I love you Imi place stilul positiv in care abordezi lucrurile!

desi tinara,(relativ),am gustat si din aceasta experienta si mi-e rusine s-o spun,dar tind real sa par mai pesimista decit altii.Totusi ca si tine stiu ca acolo unde este IUBIRE REALA din partea amindoura ,acolo este TOTUL!


Iubire si lumina

Luminita I love you


PS.De ce ai scos melodia Love of my life cu Declan?
Sus In jos
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6497
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Empty
MesajSubiect: Re: Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare....   Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyDum Aug 23, 2009 5:56 pm

stati fratilor..nu e bine ce faceti..deci..de ce amestecati treaba cu forumul si messengerul..in subiectul actual..al lui razvan..nu e deloc politicos din partea voastra..daca o tinem tot asa.forumul va ajunge o mare incurcatura de subiecte..imi cer scuze daca sunteti impotriva mea..dar totusi..subiectele pe care le abordati nu sunt deloc corespunzatoare topicului..incercati mai bine pe chat ..dar nu aici va rog...iar..in ceea ce priveste durata..sau marimea mesajului..sunt niste reguli pe care le incalcati..prin faptul ca scrieti doar 4-5 randuri..le incalcati..va rog sa fiti buni si sa va retrageti post-urile..multumesc anticipat..
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Empty
MesajSubiect: Re: Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare....   Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... EmptyDum Aug 23, 2009 6:15 pm

deci sa revenim la subiectul acestei teme..aceasta mama tanara trebuie sa aiba si ea un viitor,chiar daca a gresit,,trebuie sa i se acorde o a doua sansa.eu cred ca acest copil este chiar o dovada de iubire,fiindca daca noul indragostit il accepta,atunci inseamna ca iubeste cu adevarat...nu ma intereseaza ce spun parintii,deoarece ei nu stiu prea bine,nu stiu totul despre aceasta relatie..cert este ca daca aceasta relatie,putin cam imposibila dupa parerea unora,nu va fi lasata sa infloreasca,va distruge multe vieti..iate uita,iubirea poate distruge..cutremurator..

ps:imi cer scuze pentru faptul ca am lasat sa se abata discutia de la subiectul principal..imi cer scuze in special urmatorilor membri: Perfect Sylar si zero kiryu.
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Empty
MesajSubiect: Re: Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare....   Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare.... Empty

Sus In jos
 
Sa-mi ajutul prietenul e mai greu decat pare....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: festivalul national al iubirii!-
Mergi direct la: