adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_lcapMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Voting_barMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_rcap 
LUMINITA AMON
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_lcapMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Voting_barMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_rcap 
zero kiryu
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_lcapMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Voting_barMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_rcap 
Perfect Sylar
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_lcapMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Voting_barMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_rcap 
Toporisca
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_lcapMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Voting_barMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_rcap 
vladimir
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_lcapMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Voting_barMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_rcap 
Kristal
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_lcapMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Voting_barMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_rcap 
Bia
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_lcapMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Voting_barMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_rcap 
Mm <3D.Love
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_lcapMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Voting_barMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_rcap 
mihaela
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_lcapMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Voting_barMa ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Vote_rcap 
Galerie
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu !

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Perfect Sylar
Admin
Admin



Numarul mesajelor : 109
Puncte : 5556
Data de inscriere : 28/07/2009
Varsta : 32
Localizare : Slobozia jud.Ialomita

Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Empty
MesajSubiect: Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu !   Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptyJoi Sept 03, 2009 6:28 pm

Te bucuri sa-ti vezi adolescentul inconjurat de prieteni.Dar la fel de normala este si ingrijorarea ta ca un anturaj nepotrivit il poate influienta negativ,iar consecintele pot dura toata viata.

Momentul in care copiii ajung adolescenti este critic pentru intreaga familie.Parintii,derutati de schimbarile de comportament ale copiilului,devin suspiciosi si ingrijorati.Ei au tendinta de a crede ca atunci cand se intmpla asa ceva sa ea vina pe prietenii sai.

Lucrurile care nu trebuiesc facute sunt :

-nu-l controla prea des : Totusi este gresit sa-l controlezi tot timpul.El se va simnti revoltat ,in care considera atitudinea ta nejustificata.Daca adolescentul are note bune,isi face temele,este politicos si indeplineste toate sarcinile pe care i le dai,nu este indicat sa-i interzici iesirile cu prietenii.

-afla cum sa-i previi "rebelinea" : Copilul va observa ca n uai suficienta incredere in el si de aceia se va indeparta de tine si va comnuica mai putin.In majoritatea cazurilor,nu anturajul este devina pentru rebelul tau ci lipsa de atentie pe care ar fi trebuit sa o primeasca.Daca esti un exemplu bun date,el va intelege pericolele de evitat si va avea grija de sanatatea sa.


-prietenii il ajuta sa se dezvolte : Grupul de prietenii ii ofera copilului tau informatii sincere despre experiente care nu este necesar sa le traiasca si el ca sa le inteleaga.Adolescentii vorbesc intre ei subiecte tabu,care nu se discuta la sc. sau i nfamilie(mare greseala desigur).Dar trebuie sa te asiguri ca socializarea cu ei este un lucru bu ncel va duce spre dezvoltare si socializare.
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! Empty
MesajSubiect: Re: Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu !   Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu ! EmptyJoi Sept 10, 2009 11:50 pm

ai dreptate in ceea ce ai scris..fiecare parinte trebuie sa constientizeze ca copilul lor,are nevoie si de prieteni,dar s de dusmanii..nu trebuie sa-i interzica sa se intalneasca cu anumiti copii,chiar daca acestia par periculosi..trebuie sa faca un singur lucru:sa le exlice copiilor consecintele ricarei greseli..sa ii explice ceea ce e bine,ceea ce e rau..uneori,trebui sa-i povesteasca amintiri din adolescenta lui..parintele trebuie sa-si aminteasca ca a fost si el un copil,neascultator,curios...are nevoie si de prieteni care sa-i fie alaturi mereu,dar si de dusmani..caci numai din greseli poate invata..acum nu ma refer la ideea asta:lasa-l sa faca ce vrea,va invata din propriile greseli..lasa-l sa se joace cu obiecte ascutite,durerea ii va da o lectie..lasal cu droguri sau alcool,va invata singur..nici chiar asa..copii sunt rebeli,genii,dar in majoritatea cazurilor putin nebuni,curajosi-orice aventura e o provocare..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
 
Ma ingrijoreaza anturajul copilului meu !
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Psihologie :: viata de parinte-
Mergi direct la: