adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
Colega mea de banca EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
Colega mea de banca EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
Colega mea de banca EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
Colega mea de banca EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
Colega mea de banca EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
Colega mea de banca EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
Colega mea de banca EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
Colega mea de banca EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
Colega mea de banca EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
Colega mea de banca Vote_lcapColega mea de banca Voting_barColega mea de banca Vote_rcap 
LUMINITA AMON
Colega mea de banca Vote_lcapColega mea de banca Voting_barColega mea de banca Vote_rcap 
zero kiryu
Colega mea de banca Vote_lcapColega mea de banca Voting_barColega mea de banca Vote_rcap 
Perfect Sylar
Colega mea de banca Vote_lcapColega mea de banca Voting_barColega mea de banca Vote_rcap 
Toporisca
Colega mea de banca Vote_lcapColega mea de banca Voting_barColega mea de banca Vote_rcap 
vladimir
Colega mea de banca Vote_lcapColega mea de banca Voting_barColega mea de banca Vote_rcap 
Kristal
Colega mea de banca Vote_lcapColega mea de banca Voting_barColega mea de banca Vote_rcap 
Bia
Colega mea de banca Vote_lcapColega mea de banca Voting_barColega mea de banca Vote_rcap 
Mm <3D.Love
Colega mea de banca Vote_lcapColega mea de banca Voting_barColega mea de banca Vote_rcap 
mihaela
Colega mea de banca Vote_lcapColega mea de banca Voting_barColega mea de banca Vote_rcap 
Galerie
Colega mea de banca Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
Colega mea de banca EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
Colega mea de banca EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
Colega mea de banca EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 Colega mea de banca

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6486
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

Colega mea de banca Empty
MesajSubiect: Colega mea de banca   Colega mea de banca EmptyDum Sept 06, 2009 6:47 pm

Colega mea de banca

Este o fata cam de varsta mea .Parul scurt , razele soarelui aproape blond .Are un aer de romanca , cateodata de o moldoveanca cu accent taranesc si in acelasi timp imoral.Dupa doar mult timp poti observa uneori ca priveste cu o mutra pe jumatate nevinovata , jumatate vicleana.Ea are ochii albastri , de un albastru patrunzator , inocenti .O fata care este masca de aparare , care cere in acelasi timp sa fie aparata .O voce cu o intonatie vag romaneasca , cand aspra , cand nazala , cand usturator de directa .Uneori bizara , un fel de oximoron uman .Este mereu nefardata , ceea ce o avantajeaza , facand=o de zece ori mai nostima .Este o fiinta vie , brutala , dar plina de viata .Pune mereu intrebari directe , neluand in seama raspunsurile vagi .In ultimele luni am observat un talent la ea , de a arunca o vorba de duh , un comentariu pertinent , prin care =si manifesta vreun interes oarecare .Cateodata reusesc sa descopar o alta persoana in ea cu o expresie timida , contemplativa.Esti norocos daca pe furis ajungi sa prinzi un zambet usor , temator pe buze .Cateodata ochi aceia albastri , inocenti , intrebatori care ma implora sa nu mint , ma fac sa mint .Are un trup modern , subtire , de baiat , imbracata dupa ultima moda ; umbla constient de fiecare pas pe care il face .Imi place sa stau si sa o privesc cum vine spre mine .Dar cand se apropie de mine , am impresia adesea ca este superficiala , resfatata .Chiar si de aproape este cand ma prinde pe picior gresit .Sunt clipe in care mi se pare urata , ca apoi o miscare , schimbarea expresiei , un unghi al fetei o transforma total.La inceput cand ne=am cunoscut , nu fusese in forma ei obisnuita ; dar ca intotdeauna nitel imprevizibila , ambigua .Nu stiai niciodata cand va reveni personajul sofisticat , ranit , aspru .Stiu intotdeauna ce gandeste si ce este in capul ei cand spune ceva [ un imens gol].Uneori nu scoate nici o vorba , ma fixeaza doar cu privirea ca si cum ar putea sa ma oblige sa=mi retrag cuvintele .Ma priveste intens ca s=o cred dar apoi isi lasa privirea in jos .
O fac sa se supere si nu stiu de ce..
O fac sa se simta bine si nu stiu de ce..

impresionant cum trec anii..si cum mi se schimba parerea despre o persoana..in orice caz..atunci cand am scris compunerea..faceam totul ca sa nu jignesc pe cineva..akm spun verde in fata..
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Colega mea de banca Empty
MesajSubiect: despre colega ta   Colega mea de banca EmptyDum Sept 06, 2009 10:31 pm

ai o colega de care trebuie sa ai grija,pentru ca ea este,cred,unul din acei copii indigo despre care am discutat acum cateva saptamani..acest comportament al ei,de a se para,de a fi aparata,este datorita faptului ca ea este diferita,foarte diferita,de majoritatea colegilor,persoanelor pe care le cunoaste..faptul ca foloseste limbajul privirii,inseamna ca a ajuns la un nivel ridicat de constientizare a mediului in care traieste..pentru ca ochii nu mint niciodata..comportamentul ei ciudat,este atat de normal pentru ea..uneori incearca sa va atraga atentia,uneori se fereste,deoarece sunt si secrete la mijloc..ea incearca sa va descopere pe fiecare,pentru ca cauta suflete ca ea,...ea este un copil indigo,se simte bine doar alaturi de copii indigo..pun pariu ca este foarte inteligenta,creativa..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5712
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Colega mea de banca Empty
MesajSubiect: Re: Colega mea de banca   Colega mea de banca EmptyLun Sept 07, 2009 1:51 am

I love you E mult mai bine asa! ...................mai ai citeva zile si scapi de colega asta ambigua,cred.Mi-a soptit o pasarica.
Asa ca daca mai exista vreun obiectiv...,foloseste-l la maxim!NU am intilnit in viata mea sincera sa fiu ....o PERSOANA cu o sigura faseta!

Si jocul cu cuvintele ,expresiile si gestica ,mimica....sint o arta veche de mult uitata ,pasionanta ...........apropiata artei de tamaduire sau VRAJA! -poate si teatrul?

e greu sa gasesti vrajitori in zilele astea atit de modernizate cu MALL-uri si alte facilitati!

iubire si lumina


luminita

PS. ADRENALINA joaca un rol important atunci cind nu-ti place sa faci alpinism!
Sus In jos
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5712
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Colega mea de banca Empty
MesajSubiect: Re: Colega mea de banca   Colega mea de banca EmptyLun Sept 07, 2009 2:30 am

I love you am uitat sa intreb!? unde este imaginea "CASANOVA" cu cei doi indragostiti astrali VULPOIULE BATRIN?

Mi-e dor de ea!

PS .VREI SA-MI RUPI INIMA DE COPIL?

iubire si lumina

luminita
Sus In jos
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6486
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

Colega mea de banca Empty
MesajSubiect: Re: Colega mea de banca   Colega mea de banca EmptyLun Sept 07, 2009 5:03 pm

adikady a scris:
ai o colega de care trebuie sa ai grija,pentru ca ea este,cred,unul din acei copii indigo despre care am discutat acum cateva saptamani..acest comportament al ei,de a se para,de a fi aparata,este datorita faptului ca ea este diferita,foarte diferita,de majoritatea colegilor,persoanelor pe care le cunoaste..faptul ca foloseste limbajul privirii,inseamna ca a ajuns la un nivel ridicat de constientizare a mediului in care traieste..pentru ca ochii nu mint niciodata..comportamentul ei ciudat,este atat de normal pentru ea..uneori incearca sa va atraga atentia,uneori se fereste,deoarece sunt si secrete la mijloc..ea incearca sa va descopere pe fiecare,pentru ca cauta suflete ca ea,...ea este un copil indigo,se simte bine doar alaturi de copii indigo..pun pariu ca este foarte inteligenta,creativa..

dragul meu adi..eu nu este nici pe departe un copil indigo..am specificat la sfarsit ca cu timpul parerea noastra se schimba..eu pe atunci eram inca infantila..si nu stiam cum sa fac sa n=o supar..sa fac o compunere reusita..dar fad ca am pus=o intr=o lumina prea buna..cu timpul mi=a dat seama ca nu mi=e un prieten..ca orice as face o supar..si ca intotdeauna ii place sa fie nr 1 pe lume..nu e un copil indigo..e inculta..infantila..si daca ea crede ca trupul e singurul obiectiv din mintea omenirii..dragul meu adi..eu n=o mai pretuiesc..fiindca ea nu ma pretuieste..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Colega mea de banca Empty
MesajSubiect: Re: Colega mea de banca   Colega mea de banca Empty

Sus In jos
 
Colega mea de banca
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Diverse :: compuneri istorice-
Mergi direct la: