adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
FARMACIA TA... EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
FARMACIA TA... EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
FARMACIA TA... EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
FARMACIA TA... EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
FARMACIA TA... EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
FARMACIA TA... EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
FARMACIA TA... EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
FARMACIA TA... EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
FARMACIA TA... EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
FARMACIA TA... Vote_lcapFARMACIA TA... Voting_barFARMACIA TA... Vote_rcap 
LUMINITA AMON
FARMACIA TA... Vote_lcapFARMACIA TA... Voting_barFARMACIA TA... Vote_rcap 
zero kiryu
FARMACIA TA... Vote_lcapFARMACIA TA... Voting_barFARMACIA TA... Vote_rcap 
Perfect Sylar
FARMACIA TA... Vote_lcapFARMACIA TA... Voting_barFARMACIA TA... Vote_rcap 
Toporisca
FARMACIA TA... Vote_lcapFARMACIA TA... Voting_barFARMACIA TA... Vote_rcap 
vladimir
FARMACIA TA... Vote_lcapFARMACIA TA... Voting_barFARMACIA TA... Vote_rcap 
Kristal
FARMACIA TA... Vote_lcapFARMACIA TA... Voting_barFARMACIA TA... Vote_rcap 
Bia
FARMACIA TA... Vote_lcapFARMACIA TA... Voting_barFARMACIA TA... Vote_rcap 
Mm <3D.Love
FARMACIA TA... Vote_lcapFARMACIA TA... Voting_barFARMACIA TA... Vote_rcap 
mihaela
FARMACIA TA... Vote_lcapFARMACIA TA... Voting_barFARMACIA TA... Vote_rcap 
Galerie
FARMACIA TA... Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
FARMACIA TA... EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
FARMACIA TA... EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
FARMACIA TA... EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 FARMACIA TA...

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6486
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

FARMACIA TA... Empty
MesajSubiect: FARMACIA TA...   FARMACIA TA... EmptyLun Sept 07, 2009 8:48 pm

DEZVALUIE=TI SENTIMENTELE!!!

Unul dintre aspectele importante ale relatiei de cuplu il reprezinta dezvaluirea reciproca a sentimentelor , a trairilor personale .S=a constatat ca tendinta de comunicare , de dezvaluire este proportionala cu evolutia relatiei , cu gradul de deschidere manifestat de partener .Astfel , aspectele pozitive ale relatiei se intensifica , partenerii se declara satisfacuti de aceasta si creste gradul de stabilitate al cuplului.
Si in casnicie , un pas reprezentativ este prietenia cu partenerul ; psihologii subliniaza ca in casniciile fericite , sotii nu au rol doar de amanti si parteneri , ci si de prieteni.
De fapt , pe masura ce o casnicie progreseaza in timp , prietenia se adanceste si partenerii cuplului incep sa semene tot mai mult ca inteligenta , discernamant si talent , odata cu trecerea anilor.In plus , cu totii am observat ca in unele cupluri , dupa un timp , cei doi incep sa semene si fizic intre ei.

O prietenie profunda si durabila cere timp

Ideea este simpla , si anume ca familiile fericite sunt formate din prieteni care se iubesc si sunt preocupati unul de celalalt , simtindu=se minunat atunci cand fac lucruri impreuna.
O alta modalitate de exprimare a iubirii este folosirea acelor cuvinte care o cladesc ;multe cupluri n=au aflat niciodata ce putere extraordinara poate avea incurajarea prin cuvinte a celuilalt .Prin complimente sau cuvinte de incurajare , iubirea se comunica extrem de puternic ; ele se exprima cel mai bine prin declaratii simple , directe .Telul iubirii nu este sa obtii ceea ce doresti , ci sa faci ceva spre binele celui pe care il iubesti .Realitatea este ca , atunci cand suntem aprobati , suntem si mult mai motivati sa reactionam pozitiv

O alta abordare a lumii

Toti avem zone in care ne simtim nesiguri ; ne lipseste curajul si aceasta ne impiedica sa ducem la bun sfarsit anumite lucruri pe care am dori sa le facem.Potentialul latent din zonele de nesiguranta ale partenerului , asteapta vorbele dumneavoastra de incurajare .
Incurajarea presupune empatie si o abordare a lumii din perspectiva partenerului ; trebuie sa invatam mai intai ce este important pentru partener si numai atunci putem incuraja.
Prin incurajari verbale incercam sa comunicam ceva de genu8l''Stiu.Imi pasa .Sunt alaturi de tine .Cum te=as putea ajuta ?'' Dorim sa aratam ca intr-adevar credem in persoana respectiva si in capacitatile ei , ii acordam incredere si o apreciem.
Sus In jos
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6486
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

FARMACIA TA... Empty
MesajSubiect: Re: FARMACIA TA...   FARMACIA TA... EmptyLun Sept 07, 2009 8:59 pm

DE CE SE TEM CEL MAI MULT OAMENII IN IUBIRE?

*Daca ajungi sa te consideri un nimeni pentru ca ai fost respins de persoana iubita , atunci nu vei avea niciodata propria ta personalitate!
*Daca o femeie crede ca totul s=a sfarsit pentru ca sotul ei se intereseaza de altcineva , inseamna ca aceasta nu a avut niciodata incredere in sine.
*Cand cineva simte ca a venit sfarsitul lumii pentru ca persoana iubita nu mai sta de vorba cu el , dispune evident de foarte putine resurse de supravietuire. Cu alte cuvinte , reactionand in felul acesta la o respingere , evidentiem , de fapt , propria noastra incapacitate si inferioritate.
*Ce e de facut? Sa tragem concluziile necesare din framantarile prin care am trecut si sa consideram respingerea ca o fustrare oarecare.
*Sa intelegem ca suntem capabili sa ne vindecam aceste rani.Sa avem incredere in capacitatea noastra de a gasi un nou anturaj , o noua slujba , de a stii sa dirijam cu succes procesul nostru de maturizare ! Nu mai suntem copii! Suntem adulti! Suntem puternici ! Dispunem de capacitatea necesara ! Viata merge inainte si noi tinem pasul cu ea !

...<<<A fi respins inseamna pentru majoritatea oamenilor un pumnal in inima .Daca suntem respinsi de persoana iubita , multi dintre noi se vor considera lipsiti de valoare .Altfel , cred ei , nu ar fi respinsi ! Dar , respingerea in sine nu este dureroasa , in afara de cazul cand noi o facem sa fie dureroasa!>>>...
Sus In jos
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6486
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

FARMACIA TA... Empty
MesajSubiect: Re: FARMACIA TA...   FARMACIA TA... EmptyLun Sept 07, 2009 9:23 pm

DRAGOSTE LA PRIMA VEDERE

Atractia pe care frumusetea exterioara o exercita prin simpla ei prezenta promite ceva mai mult si anume o armonie interioara si o bogatie de potente spirituale , pe care , teoretic , frumusetea fizica nu ar face decat sa se reflecte.Realitatea nu este atat de simpla , caci nu exista decat rareori o legatura directa intre frumusetea interioara si frumusetea exterioara.In ce masura frumusetea exterioara corespunde sau nu '' promisiunii'' ei , este un raspuns pe care nimeni nu=l poate da de la prima intalnire.

Inceputul unui real sentiment de dragoste

Dragostea la prima vedere , sub forma unei manifestari atat de violente , este de obicei unilaterala , resimtita totusi de cel care a provocat=o , care nu poate sa nu observe profunda emotie pe care a starnit=o involuntar .Ce elemente noi , diferite de cele care actioneaza in atractie , apar in ''dragostea la prima vedere'' , care este una din formele dragostei - pasiune si in care factorul rational este inexistent ? Elementul principal este starea sufleteasca a celui asupra caruia cade ;; trasnetul ''.Din amanunte , gesturi , fraze sau atitudini banale si lipsite de importanta pe care cel indragostit le aduna , ca pe niste nestemate , el reuseste sa cumuleze in imaginatia sa '' saturata '' de dorinta de a iubi , '' cristale '' afective pe care le condenseaza in jurul persoanei alese .Indragostitul inlocuieste adevaratele calitati si defecte cu o viziune proprie , creatie subiectiva a mintii sale , trasfigureaza obiectul pasiunii dupa imaginea pe care si=a creat=o si realizeaza o intensa traire interioara a unei stari afective care de cele mai multe ori nu are nici un suport exterior real.Tot ce determina o simpatie si o atractie initiala intre doi necunoscuti , tot dragoste , actioneaza si in cazul unei pasiuni dezlantuite din clipa primei intalniri.


COUP DE FOUDRE

Starea sufleteasca de moment , dorinta de a iubi pe cineva , ambianta favorabila in care are loc prima intalnire , contribuie in mare masura [ mai ales daca persoana in cauza corespunde sau se apropie cel mai mult de imaginea idealului feminin / masculin pe care fiecare om il poarta in suflet ] la declansarea acelei emotii si tulburari afective care se confunda atat de des cu dragostea .Evolutia ulterioara a simpatiei si atractiei initiale depinde de calitatea reala a celor doi parteneri , de potentialul lor de daruire afectiva si de capacitatea lor de a intelege esenta reala a dragostei dintre doi oameni.
Un fenomen asemanator se petrece si cu '' dragostea la prima vedere ''.Francezii au denumit=o '' coup de foudre '' - lovitura de trasnet pentru ca ceea ce simte cel in cauza , in clipa primei intalniri poate fi asemanat cu efectul unei bruste descarcari electrice.Socul psihic este atat de puternic incat ramane tintuit locului , cuvintele ii amutesc pe buze si intreaga fiinta este strabatuta de un fior de intensa emotie , care face sa dispara pentru cateva clipe tot ce=l inconjoara , cu exceptia persoanei care a provocat aceasta tulburare profunda , subita , neasteptata.
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

FARMACIA TA... Empty
MesajSubiect: revenind la subiectul temei   FARMACIA TA... EmptyJoi Oct 01, 2009 11:30 pm

Citat :
DE CE SE TEM CEL MAI MULT OAMENII IN IUBIRE?
Citat :

Citat :
*Daca ajungi sa te consideri un nimeni pentru ca ai fost respins de persoana iubita , atunci nu vei avea niciodata propria ta personalitate!
-prrobabil,insa persoana iubita este mai tot timpul singura care te poate ajuta sa zbori sau te poate dobori in cazul in care nu te iubeste
Citat :
*Daca o femeie crede ca totul s=a sfarsit pentru ca sotul ei se intereseaza de altcineva , inseamna ca aceasta nu a avut niciodata incredere in sine.
-cu cat ul lucru este mai apreciat,cu atat este mai bun,asadar,daca barbatul unei femei este apreciat si de alte femei,atunic inseamna ca acel barbat este unul foarte curtat..practic o comoara..
Citat :
*Cand cineva simte ca a venit sfarsitul lumii pentru ca persoana iubita nu mai sta de vorba cu el , dispune evident de foarte putine resurse de supravietuire. Cu alte cuvinte , reactionand in felul acesta la o respingere , evidentiem , de fapt , propria noastra incapacitate si inferioritate.
-uneori,traim in universuri diferite,exterior si interior-sfarsitul despre care vorbesti este cel mai dureros,interior,chiar daca in cel exterior omul isi continua existenta..

*Ce e de facut? Sa tragem concluziile necesare din framantarile prin care am trecut si sa consideram respingerea ca o fustrare oarecare.
-eternele concluzii ,care mie nu mi-au adus nimci,,,pentru ca intotdeauna am considerat ca e cu neputinta...

*Sa intelegem ca suntem capabili sa ne vindecam aceste rani.Sa avem incredere in capacitatea noastra de a gasi un nou anturaj , o noua slujba , de a stii sa dirijam cu succes procesul nostru de maturizare ! Nu mai suntem copii! Suntem adulti! Suntem puternici ! Dispunem de capacitatea necesara ! Viata merge inainte si noi tinem pasul cu ea !
-in iubire,singurul loc unde ne putem vindeca cu adevarat,nu suntem nici adulti,dar nici copii-ne vindecam in ochii propriei noastre jumatati...

...<<<A fi respins inseamna pentru majoritatea oamenilor un pumnal in inima .Daca suntem respinsi de persoana iubita , multi dintre noi se vor considera lipsiti de valoare .Altfel , cred ei , nu ar fi respinsi ! Dar , respingerea in sine nu este dureroasa , in afara de cazul cand noi o facem sa fie dureroasa!>>>...
-uneori asa este..daca eu iubesc o fata,iar iubirea mea o raneste,cred ca e mai bine sa fiu respins...poate ca este asa,poate ca nu este,dar in lumea asta totul are o ordine naturala..nu cred ca putem schimba mare lucru..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Toporisca
membri
membri



Numarul mesajelor : 41
Puncte : 5419
Data de inscriere : 02/09/2009

Foaie de personaj
joc: experienta

FARMACIA TA... Empty
MesajSubiect: Re: FARMACIA TA...   FARMACIA TA... EmptyMar Oct 06, 2009 11:27 pm

adikady a scris:
...iar iubirea mea o raneste...
Cand naiba iubirea raneste? Si cand naiba o fata s-ar simti lezata de acest lucru Rolling Eyes
Sus In jos
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6486
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

FARMACIA TA... Empty
MesajSubiect: Re: FARMACIA TA...   FARMACIA TA... EmptyLun Oct 19, 2009 2:36 pm

SI AUZI..DE CAND NAIBA ITI PERMITI TU SA FOLOSESTI LIMBAJU ASTA PE FORUM?dap's suntem cat se poate de civilizati..pacat ca ne inunda cocalarii..scumpule incalci regulamentul nu doar cu naiba..ci si cu numarul de randuri postate..daca postezi numa asa , ca n=ai chef te inteleg ..dar nu te obliga nimeni . daca pe alte forumuri iti permiti sa folosesti asa cuvintele nu inseamna ca si aici , pe acest forum poti sa faci ce vrei..sper ca ma intelegi postul tau va fi sters..o zi minunata in continuare , chat placut si aveti grija de voi..indrazniti caci vor urma consecinte..^_^
Sus In jos
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5712
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

FARMACIA TA... Empty
MesajSubiect: Re: FARMACIA TA...   FARMACIA TA... EmptyLun Oct 19, 2009 3:28 pm

FARMACIA TA... Herz iar revii la subiectul asta? oricum nu justifica ,dupa parerea mea comportamentul de ieri seara. Adevarul a fost si este pentru mine cel mai simplu si sigur mijloc de a rezolva probleme.


Iubire si Lumina

Luminita
Sus In jos
Continut sponsorizat





FARMACIA TA... Empty
MesajSubiect: Re: FARMACIA TA...   FARMACIA TA... Empty

Sus In jos
 
FARMACIA TA...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: cabinet sentimental-
Mergi direct la: