adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
extraterestri.. EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
extraterestri.. EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
extraterestri.. EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
extraterestri.. EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
extraterestri.. EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
extraterestri.. EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
extraterestri.. EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
extraterestri.. EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
extraterestri.. EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
extraterestri.. Vote_lcapextraterestri.. Voting_barextraterestri.. Vote_rcap 
LUMINITA AMON
extraterestri.. Vote_lcapextraterestri.. Voting_barextraterestri.. Vote_rcap 
zero kiryu
extraterestri.. Vote_lcapextraterestri.. Voting_barextraterestri.. Vote_rcap 
Perfect Sylar
extraterestri.. Vote_lcapextraterestri.. Voting_barextraterestri.. Vote_rcap 
Toporisca
extraterestri.. Vote_lcapextraterestri.. Voting_barextraterestri.. Vote_rcap 
vladimir
extraterestri.. Vote_lcapextraterestri.. Voting_barextraterestri.. Vote_rcap 
Kristal
extraterestri.. Vote_lcapextraterestri.. Voting_barextraterestri.. Vote_rcap 
Bia
extraterestri.. Vote_lcapextraterestri.. Voting_barextraterestri.. Vote_rcap 
Mm <3D.Love
extraterestri.. Vote_lcapextraterestri.. Voting_barextraterestri.. Vote_rcap 
mihaela
extraterestri.. Vote_lcapextraterestri.. Voting_barextraterestri.. Vote_rcap 
Galerie
extraterestri.. Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
extraterestri.. EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
extraterestri.. EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
extraterestri.. EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 extraterestri..

In jos 
5 participanți

credeti in existanta extraterestrilor?
 1.da
 2.nu
Vezi rezultatele
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

extraterestri.. Empty
MesajSubiect: extraterestri..   extraterestri.. EmptyVin Iul 03, 2009 8:51 pm

Cool intalniri de gradul 3... affraid fata in fata cu extraterestrii....clipe de neuitat...povesti de groaza sau intamplari adevarate....oare exista extraterestrii.?(daca gasiti linkuri externe cu subiectul acesta le puteti posta aici) .omul este mai presus oare de aceste ciudatenii ale universului?oare exista o asemanare intre fantome si extraterestre?este oare posibil ca sufletul nostru sa strabata mai multe dimensiuni,mai multe taramuri?
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
andra.smile
membri
membri
andra.smile


Numarul mesajelor : 2
Puncte : 6235
Data de inscriere : 07/07/2009
Varsta : 34
Localizare : Severin-MH

extraterestri.. Empty
MesajSubiect: Re: extraterestri..   extraterestri.. EmptyMier Iul 08, 2009 2:01 am

Eu una...spun ca exista extraterestrii...si poate chiar mult mai dezvoltati ca si tehnologie decat noi.
Este posibil ca noi,lumea noastra,sa fi aparut dintr-o samanta cazuta de pe o alta planeta,o alta galaxie,si de ce nu,un alt univers.
Extraterestrii pot sa existe si dinaintea facerii lumii noastre,si asa cum se spune ca si-au facut aparitia in anumite regiuni,inseamna ca ei au reusit sa gaseasca forme de viata noi(pamantenii),lucru pe care noi,oamenii nu l-am reusit si realizat inca.
Mi-as dori sa pot vedea si eu un extraterestru :lol!


Ultima editare efectuata de catre andra.smile in Mier Iul 08, 2009 2:12 am, editata de 2 ori (Motiv : era scris de mine si am gresit cateva cuvinte)
Sus In jos
mihaela
moderator
moderator



Numarul mesajelor : 6
Puncte : 6049
Data de inscriere : 05/07/2009
Localizare : bistrita

extraterestri.. Empty
MesajSubiect: Re: extraterestri..   extraterestri.. EmptyMier Iul 08, 2009 1:24 pm

Daca exista extraterestrii? Probabil ca exista ceva forma de viatza pe undeva dar sta foarte bine ascunsa pt ca sincera sa fiu eu nu cred personajele care sustin ca au fost rapite si duse si aduse,pt ca nu are nici o logica daca isi dau atat silinta sa ramana anonimi de ce le-ar mai aduce inapoi daca tot le-au rapit,nu?
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

extraterestri.. Empty
MesajSubiect: Re: extraterestri..   extraterestri.. EmptyJoi Iul 23, 2009 4:53 pm

propun un joc de imaginatie-sa incepem fiecare sa ne creem pe acest forum,aici,un extraterestru al nostru.sa descriem opinia noastra despre extraterestri....sa-i dam un nume,sa vorbim despre locul unde el se afla,despre calitatile si defectele lui..o sa incep eu sa descriu parerea mea despre extraterestri...
dinak-un suflet special:pe taramurile necunoscute ale acestui univers,in locul unde nici-o stea nu indrazneste sa lumineze,se afla un loc special..este locul prin care fiecare suflet trece inainte de a ajunge pe o planeta unde conditile de viata sunt prielnice,locul unde toti se reintorc dupa fiecare calatorie pentru a se odihni....acest taram este singurul loc unde exista perfectiunea,deoarce aici exista acel foc,acel sentiment pe care tot incercam sa-l gasim aici,pe pamant,in scurta noastra calatorie-iubirea perfecta,nemuritoare...dinak este paznicul acestui taram al iubirii,deoarece el este cel mai bun,cel mai intelept.in acest taram exista o gradina in care exista planta iubirii,ale caror fructe sunt trimise pe pamant,dar distanta atat de mare,este un obstacol,deoarece fructele,florille,mireasma si gustul lor ajung la pamanteni doar atunci cand sunt ofilite,adica prea tarziu...de aceea fiecare suflet incaerca sa ajunga aici,in aceasta gradina a fericirii,insa este greu,deoarece nimeni nu cunoste locul exact al acestei gradini-toti o vad,dar nimeni in afara de dinak nu reusesc sa ajunga acolo...dinak este format numai din lumina,din stralucirea sentimentelor si viselor la care nu renuntam niciodata...el este chemat doar atunci cand fructele trebuie culese si impartite acelor suflete care cred in iubire,si nu in existenta raului...pe drum,dinak aude toate rugaciunile celor indragostiti,caci aceste voci il conduc pe mesagerul iubirii la gradina magica.....practic nimeni nu l-a vazut niciodata pe dinak,dar fiecare a primit intr-o buna zi un mar,o para,sau doar o frunza din aceasta gradina,caci din acel moment totul s-a schimbat,am reusit sa vedem lumina din sufletul nostru,dar si din sufletelor celor care ne inconjurau....
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Perfect Sylar
Admin
Admin



Numarul mesajelor : 109
Puncte : 5567
Data de inscriere : 28/07/2009
Varsta : 32
Localizare : Slobozia jud.Ialomita

extraterestri.. Empty
MesajSubiect: Re: extraterestri..   extraterestri.. EmptyMar Iul 28, 2009 11:06 pm

"La fel ca si noi si ei sunt fii Domnului" poate recunoasteti cuvintele astea.Ok,cred in extraterestrii mult,dar uneori pe Terra se cam exagereaza foarte mult pe subiectul asta.Se ascunde faptul ca pe locul unde sa construit Zona 51 a cazut o nava extraterestra,cred ca de teama,deoarece oamenii nu vor gandi normal,vor fi incuiati la minte si vor incepe cu chestii deala ca daca exista astfel de creatori nu exista Dumnezeu si ei sunt dumnezii nostri.
Iar unele nave extraterestre sunt chiar terestre dupa cate sa descoperit este mana americii care incearca tehnologia pe care au gasit-o in anul 1947
[quote]Exact in anul in care se sarbatorea vizitarea Pamatului de catre extraterestri, o marturie surpriza, vine sa arunce o noua lumina asupra acestui caz. Locotenentul Walter Haut, responsabilul cu relatiile publice ale bazei militare de la Roswell, a lasat o scrisoare, indicand in mod expres ca aceasta sa fie deschisa numai dupa moartea sa. Desi in timpul vietii a sustinut ferm declaratiile autoritatilor americane, marturisirea pe care a facut-o pe patul de moarte vine sa confirme parerile multora, referitor la ceea ce s-a intamplat in acea noapte de iulie a anului 1947. Acesta nu este numai cazul lui. Multi dintre cei care au sustinut la inceput ca au fost martorii prabusirii unei nave extraterestre si-au retractat pe parcurs declaratiile, incluzandu-l aici si pe cel care a gasit prima data ramasitele navei, iar unii dintre cei care au fost implicati direct in aceasta afacere, au disparut ca prin minune. In marturisirea sa, Haut declara ca balonul meteorologic nu a fost decat o incercare de a musamaliza adevarata natura a resturilor recuperate, care nu erau in nici un caz terestre. Acestea au fost depozitate intr-un hangar. Prin natura functiei sale, Haut nu a vazut doar urmele navei, ci si cadavrele extraterestrilor. Informatia a venit in sprijinul celei emise de antreprenorul de pompe funebre, Glenn Dennis, care a sustinut multa vreme ca imediat dupa prabusire i s-au solicitat cateva sicrie la dimensiuni mici. Haut a confirmat si operatiunea de “curatare” intreprinsa de armata imediat dupa incident, care a durat cateva luni, timp in care au fost colectate toate dovezile care ar fi putut compromite varianta oficiala. Mai mult decat atat, se pare ca au existat doua locuri ale prabusirii, iar cel de-al doilea sit, in care a cazut cea mai mare parte a navei a fost tinut secret.

Lucrurile iau o turnura si mai spectaculoasa, in momentul in care un fost oficial al Pentagonului, colonelul Philip J. Corso, vine sa sustina celelalte marturii, aducand un plus de valoare informatiilor existente. Acesta marturiseste ca cele mai noi inventii tehnologice ale armatei, efectuate in ultimii ani sunt de origine…extraterestra. Corso sustine ca descoperiri precum armura corporala Kevlar, laserele, circuitele integrate de cipuri, au fost inspirate de tehnologia extraterestra si chiar el a fost insarcinat sa se ocupe special de distribuirea informatiilor catre companiile americane din domeniu. Corso a murit la scurt timp dupa ce a facut aceste declaratii, in urma unui atac de cord, ceea ce nu i-a impiedicat pe teoreticienii conspiratiei sa creada ca altceva necurat a fost la mijloc.Oricat de bizara ar parea multora declaratia lui Corso, in mod paradoxal ea a fost sustinuta si de catre alte surse credibile, printre care si fostul ministru canadian al Apararii, Paul Hellyer, cel care a declarat la randul sau ca varianta i-a fost confirmata de catre cineva din conducerea guvernului american.

Anul trecut a marcat implinirea a 60 de ani de la incidentul de la Roswell. Autoritatile locale au organizat o petrecere pentru a sarbatori si comemora evenimentul. 60 de ani in care nu s-a aflat nimic concret, insa pe langa adevarul ramas necunoscut s-au nascut sute de teorii, care au fost elaborate si sustinute doar pentru a intelege ceea ce cu greu poate fi acceptat. Unii ufologi au fost de acord asupra faptului ca este foarte probabil ca guvernul american sa tina secreta aceasta afacere atata timp doar pentru ca o confirmare a existentei extraterestrilor ar produce o isterie in masa si pentru ca, pur si simplu, oamenii inca nu sunt pregatiti pentru a cunoaste si o alta realitate.
[quote]
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

extraterestri.. Empty
MesajSubiect: Re: extraterestri..   extraterestri.. EmptyMier Iul 29, 2009 3:08 am

http://www.descopera.ro/maratoanele-descopera/maratonul-misterelor/3381257-roswell-adevarul-e-dincolo-de-noi
nici nu stiu ce sa zic: Perfect Sylar-am observat ca toate postarile tale sunt de pe descopera.inteleg interesul de pe descopera,dar daca tot postezi te rog sa ti seama de urmatoarele reguli:
-nu se posteaza toata informatia de pe descopere(pe asta ai respectat-o aici,dar la celelalte doua nu)
-postezi la final sau inceput un link extern catre sursa..daca postezi sursa mesajul devine publicitate-nu sunt importiva publicitatii de calitate,caci descopera e un sait pe cinste..
-orice postare pe oricare forum,blog sau sait te face raspunzator-nu raspunzi decat tu,nu administratorii sau moderatorii..si nu uita de regulament-nu ai voie copy/paste de pe pagini care nu iti apartin-deoarece inseamna automat furt de informatie..
-te rog de acum incolo sa postezi fragmente impreuna cu linkul sursei-sa iti spui eventual opinia,deoarece asta inseamna forum...oricine poate citi informatia de pe descopera daca este interesat.


referitor la postarea ta despre extraterestri:cazul Roswell cred ca este adevarat.sunt convins ca exista extraterestrii...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Perfect Sylar
Admin
Admin



Numarul mesajelor : 109
Puncte : 5567
Data de inscriere : 28/07/2009
Varsta : 32
Localizare : Slobozia jud.Ialomita

extraterestri.. Empty
MesajSubiect: Re: extraterestri..   extraterestri.. EmptyMier Iul 29, 2009 2:24 pm

Citat :
-orice postare pe oricare forum,blog sau sait te face raspunzator-nu raspunzi decat tu,nu administratorii sau moderatorii..si nu uita de regulament-nu ai voie copy/paste de pe pagini care nu iti apartin-deoarece inseamna automat furt de informatie..
Imprumut. Orcum te-ai gandit ca orcum li se intmpla asta-n fiecare zi,iar masuri nu se iau.O da si inca ceva in legatura cu extraterestrii,exista padurii intregi in Siberia care nu au fost niciodata vizitate de nimeni cu resurse multe si ar putea ca rusii sa ascunda extraterestrii.Mai exista inca o chestie sti in muntii nostri exista un fel e camera se poate sa fie a gigantilor sau a extraterestrilor.

PS : Doamne,cineva care se uita si se informeaza de pe descopera.adikady acela e cel mai bun site de informatii si ma bucur ca te informezi de acolo.Pana acuma nu am dat peste nimeni care sa-mi intoarca informatiile .
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

extraterestri.. Empty
MesajSubiect: Re: extraterestri..   extraterestri.. EmptyMar Aug 04, 2009 3:47 am

astazi am vazut la stiri ca un obiect ciudat a aparut in brasov.ce parere aveti?ati auzit de aceasta informatie?
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

extraterestri.. Empty
MesajSubiect: Re: extraterestri..   extraterestri.. EmptyVin Aug 28, 2009 2:00 am

http://www.realitatea.net/noi-dovezi-ale-existentei-extraterestrilor--o-creatura-ciudata--descoperita-intr-un-sat-din-mexic--vezi-video_598687.html
strirea anului cred
Noi dovezi ale existenţei extratereştrilor: o creatură ciudată, descoperită într-un sat din Mexic. ce parere aveti?mi-e mi s-a parut real,dar imi pare rau,credeam ca sunt mai inteligenti ca noi,oamenii..nu credeam ca o singura capcana ii pot ucide,sau le pot aduce moartea..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

extraterestri.. Empty
MesajSubiect: Re: extraterestri..   extraterestri.. EmptyVin Aug 28, 2009 8:46 pm

I love you nu prea imi vine sa cred iti spun sincer....dar altceva legat de mexico!
Vrei sa mergi cu mine odata in Cicenita?nu stiu daca am scris corect ,dar locul asta mi-a fost recomandat de mult ,mai ales piateta din acesta localitate.Asi vrea s-o vad in compania ta!pentru detalii cauta-ma pe unda iubirii!


iubire


Luminita I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





extraterestri.. Empty
MesajSubiect: Re: extraterestri..   extraterestri.. Empty

Sus In jos
 
extraterestri..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Arta si Cultura :: fenomene stranii-
Mergi direct la: