adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
sentimentele de pe blog EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
sentimentele de pe blog EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
sentimentele de pe blog EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
sentimentele de pe blog EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
sentimentele de pe blog EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
sentimentele de pe blog EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
sentimentele de pe blog EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
sentimentele de pe blog EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
sentimentele de pe blog EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
sentimentele de pe blog Vote_lcapsentimentele de pe blog Voting_barsentimentele de pe blog Vote_rcap 
LUMINITA AMON
sentimentele de pe blog Vote_lcapsentimentele de pe blog Voting_barsentimentele de pe blog Vote_rcap 
zero kiryu
sentimentele de pe blog Vote_lcapsentimentele de pe blog Voting_barsentimentele de pe blog Vote_rcap 
Perfect Sylar
sentimentele de pe blog Vote_lcapsentimentele de pe blog Voting_barsentimentele de pe blog Vote_rcap 
Toporisca
sentimentele de pe blog Vote_lcapsentimentele de pe blog Voting_barsentimentele de pe blog Vote_rcap 
vladimir
sentimentele de pe blog Vote_lcapsentimentele de pe blog Voting_barsentimentele de pe blog Vote_rcap 
Kristal
sentimentele de pe blog Vote_lcapsentimentele de pe blog Voting_barsentimentele de pe blog Vote_rcap 
Bia
sentimentele de pe blog Vote_lcapsentimentele de pe blog Voting_barsentimentele de pe blog Vote_rcap 
Mm <3D.Love
sentimentele de pe blog Vote_lcapsentimentele de pe blog Voting_barsentimentele de pe blog Vote_rcap 
mihaela
sentimentele de pe blog Vote_lcapsentimentele de pe blog Voting_barsentimentele de pe blog Vote_rcap 
Galerie
sentimentele de pe blog Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
sentimentele de pe blog EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
sentimentele de pe blog EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
sentimentele de pe blog EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 sentimentele de pe blog

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

sentimentele de pe blog Empty
MesajSubiect: sentimentele de pe blog   sentimentele de pe blog EmptyMar Iun 30, 2009 5:31 pm

aici doresc sa public cateva postari de pe bllog.. Like a Star @ heaven cand ma simt singur,cand am nevoie de ajutor,cand simt ca trebuie sa ma exprim in aceasta lume..decid sa scriu..pentru ca scrisul ma ajuta....
[quote]iata ca o intrebare imi tulbura mintea..acum,cand totul pare linistit,cand totul pare atat normal..o intrebare ma framante..''ce este iubirea?''.nu stiu daca pot sa raspund la aceasta intrebare,pentru ca iubirea este un mister..in viata noastra reusim doar sa atingem primul strat al unei sfere destul de compacte..dar iubirea adevarata se afla in miezul atat de indeparta al acesteia...nimeni nu poate descrie iubirea..pentru mine,a iubi inseamna a trai...eu nu numar anii petrecuti pe acest pamant..eu imi numarm momentele fericite,momentele in care am reusit sa iubesc,dar si sa fiu iubit...pentru mine asta conteaza..imi dau seama ca majoritatea oamenilor ma intreaba cati ani am..dar nimeni nu ma intreaba de cate ori am iubit..nimeni nu ma intreaba....cred ca eu,in aceasta viata,am iubit mul mai mult decat perioada in care trupul meu a calatorit pe acest pamant..am iubit si nu regret nimic...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6497
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

sentimentele de pe blog Empty
MesajSubiect: Re: sentimentele de pe blog   sentimentele de pe blog EmptyJoi Iul 02, 2009 8:32 pm

Unde sunt?In ce lume de neguri varsate de vant,in ce intuneric de zori morti?ce trasnet al tacerii se presimte gata sa izbeasca in pulbera tacuta ,in cenusa rece?Atatia ani reci au trecut,foarte reci,ca niste pesti infometati prin marea memoriei si apoi a mai trecut unul,roz si amar ,speriat ,si marea memoriei a secat si n=au ramas decat vaile ei de nisip.
Trec anii si se frang de noi sau trec prin noi unul dupa altul ca niste vanturi printr=o padure vanind de pe mare ,din munti,de pe mlastini sau pustiuri ,din cer,din orice loc curat sau necurat al pamantului sau a cerului.Ne=a fost urat prin timpuri si din noi s=a inaltzt, cu aripi tari, Dezolarea , in timp ce in pustiul marii cadeau clipe fara aripi.
Sa stai asa ca la o rascruce intr=un camp,si sa traiesti din ce itzi spun drumetii ,cand mai desi si cand mai rari si=apoi, de la o vreme , drumetii , tot mai rari , sa nu aiba mai nimic de povestit.Degeaba se revarsa ape dulci din cer, in ocna marii ;pamanturile vor ramane vesnic cufundate intr=un gust de lacrimi.
Orice priveliste se hraneste din ea insusi si din noi, si ia din noi, pe langa alte multe lucruri , si acestea trei:
1.topirea clipei pure intr=un timp de nasteri si pieiri;
2.gandul ca tot ce se arata in privire ar putea sa fie la fel sau deloc;
3.gandul ca orice se arata ar putea sa fie numai o aparenta.
Oare privirii naostre ii raspund , de pretutindeni, miliarde de priviri?Atunci nu mai exista departari de nici un fel .Doar spaima si iubire si eterna coprezenta.
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

sentimentele de pe blog Empty
MesajSubiect: Re: sentimentele de pe blog   sentimentele de pe blog EmptyJoi Iul 02, 2009 8:43 pm

super tare textul...m-ai uimit...mesajul e foarte interesant in acest text..cred ca daca oamenii se vor uni,daca visul cel mai puternic se va afla in fiecare,atunci pamantul va zambi ..sa nu uitam de visele noastre.sa nu ne dam batuti niciodata...intr-o privire limpede se afla numai adevar si speranta..pentru ca omul se aseamana cu natura..ochii lui sunt raurile vietii noastre..daca sunt limpezi,ne sunt benefici,dar daca sunt murdariti de lacrimi si minciuni,ne automutilam sufeltul...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

sentimentele de pe blog Empty
MesajSubiect: te iubesc.   sentimentele de pe blog EmptyVin Iul 10, 2009 2:45 am

da,sunt vinovat pentru toate supararile pe care ti le-am provocat..regret foarte mult ranile pe care actiunile mele ti le-au produs...regret fiecare apus de zambet,regret fiecare despartire dintre noi..dar,in mod paradoxal,imi dau seama ca aceste greseli m-au ajutat,deoarece au fost niste medicamente care m-au insanatosit.da,sunt de acord cu tine,toate aceste fapte m-au invatat ce este bine si ce este rau.tu m-ai facut sa fiu fericit atunci cand iubesc,dar iti multumesc pentru altceva-pentru ca m-ai facut sa lupt pentru un vis maret,pentru ca mi-ai dat putere sa nu renunt,sa-mi continui drumul vietii..te iubesc din doua motive.primul este ca ai avut puterea sa ma iubesti si sa ma ajuti atunci cand aveam nevoie urgenta de tine.recunosc,te iubesc si pentru faptul ca mai lasat sa lupt singur in luptele unde aveam destula putere pentru a iesi invingator.te iubesc pentru faptul ca ai stiut sa ma faci sa te iubesc din ce in ce mai mult.ai disparut atunci cand aveam nevoie,ai aparut numai dupa ce reusisem sa infrunt desele furtuni ale vietii....pentru ca numai asa am reusit sa traiesc o viata de neuitat pe aceasta planeta...te iubesc!
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

sentimentele de pe blog Empty
MesajSubiect: Re: sentimentele de pe blog   sentimentele de pe blog EmptySam Iul 11, 2009 2:02 am

nimeni nu ma intreaba de cate ori am suferit..nimeni nu ma asculta atunci cand doresc sa vorbesc...toti vor sa afle de la mine ceea ce si ei cunosc..nimeni nu doreste sa afle noutati..nimeni nu doreste sa afle raspunsul la intrebarile sacre ale universului..pentru ca le este teama...oamenilor le este teama de un eventual raspuns care le-ar rani sufletul..dar,atata timp cat nu doresc sa afle raspunsul,fac cea mai mare greseala..pentru ca,in loc sa lupte pentru viata,ei renunta de la inceput..sufletul nu numai ca este ranit,dar dupa lungi perioade de singuratate isi gaseste sfarsitul...evitand contactul cu adevarul,sufletul pierde batalia cu trupul...desi trupul continua sa mai traiasca,sufletul omului se evapora in infinitul univers....toti oameni lupta pentru propriul lor vis..dar pentru majoritatea visul inseamna putere si bani...iar pentru bani sunt in stare de orice fapta necugetata..pentru bani,omul renunta la iubire si adevar..foloseste intotdeauna minciuna..nu stiu de ce ma gandesc acum la toate acestea...nu stiu de ce ma gandesc la caracterul oamenilor..mi-as dori sa ma gandesc la tine,la frumusetea ta,dar imi dau seama ca trebuie sa ajut oamenii care au ales un drum gresit in vioata..dar iata ca nimeni nu ma asculta,ma crede un nebun... lacrimi patate cu sangele amintirilor..of,cum de nu am reusit sa observ sageata care mi-a strapuns inima.,.credeam ca eram pregatit,dar iata ca am fost din nou infrant...acum,cand ma aflu aproape de capatul unei gropi spre nicaieri,trebuie sa ma ridic..am nevoie de o pereche de aripi,brodata cu stralucirea ochilor tai...am nevoie de o raza de lumina,pentru a putea vedea drumul spre fericire...am nevoie de tine...stiu ca am gresit,stiu ca am fost orbit de dragoste,stiu ca m-am ratacit in misterul sentimentelor tale...cred in aceasta dragoste,cred in acest animal salbatic care transforma natura oamenilor...iubesc comportamentul tau,iubesc comportamentul dragostei...m-am inecat in valurile puternice ale sufletului tau...am inceput calatoria spre inima ta....calatoresc in labirintul vietii,unde singura cale spre fericire,spre implinirea visurilor este drumul spre tine...drumul spre iubire....spre supunere.....si fericire...... toti suntem dependenti de ceva.unii sunt dependenti de cafea,bauturi,muzica,jocuri filme.eu sunt dependent de lumina ochilor tai,de frumusetea zambetului tau..de aceea,te rog,grabestete si vino spre mine...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





sentimentele de pe blog Empty
MesajSubiect: Re: sentimentele de pe blog   sentimentele de pe blog Empty

Sus In jos
 
sentimentele de pe blog
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» mimi blog...nu e doar un blog
» despre blog
» My Blog's -Răcsvan
» am si eu un blog/forum/site

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Adikady2009 :: sentimentele mele-
Mergi direct la: