adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
drumul din vis.. EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
drumul din vis.. EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
drumul din vis.. EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
drumul din vis.. EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
drumul din vis.. EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
drumul din vis.. EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
drumul din vis.. EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
drumul din vis.. EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
drumul din vis.. EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
drumul din vis.. Vote_lcapdrumul din vis.. Voting_bardrumul din vis.. Vote_rcap 
LUMINITA AMON
drumul din vis.. Vote_lcapdrumul din vis.. Voting_bardrumul din vis.. Vote_rcap 
zero kiryu
drumul din vis.. Vote_lcapdrumul din vis.. Voting_bardrumul din vis.. Vote_rcap 
Perfect Sylar
drumul din vis.. Vote_lcapdrumul din vis.. Voting_bardrumul din vis.. Vote_rcap 
Toporisca
drumul din vis.. Vote_lcapdrumul din vis.. Voting_bardrumul din vis.. Vote_rcap 
vladimir
drumul din vis.. Vote_lcapdrumul din vis.. Voting_bardrumul din vis.. Vote_rcap 
Kristal
drumul din vis.. Vote_lcapdrumul din vis.. Voting_bardrumul din vis.. Vote_rcap 
Bia
drumul din vis.. Vote_lcapdrumul din vis.. Voting_bardrumul din vis.. Vote_rcap 
Mm <3D.Love
drumul din vis.. Vote_lcapdrumul din vis.. Voting_bardrumul din vis.. Vote_rcap 
mihaela
drumul din vis.. Vote_lcapdrumul din vis.. Voting_bardrumul din vis.. Vote_rcap 
Galerie
drumul din vis.. Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
drumul din vis.. EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
drumul din vis.. EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
drumul din vis.. EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 drumul din vis..

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

drumul din vis.. Empty
MesajSubiect: drumul din vis..   drumul din vis.. EmptyJoi Iul 09, 2009 5:27 pm

astazi vreau sa scriu despre visul pe care l-am avut intro seara.eram in acest oras,si am venit sa te vizitez.soarele stralucea puternic,iar in jur era numai armonie.am venit sa te iau,pentru ca doream sa te duc intr-un loc minunat,sa vizitam marea piramida pentru a afla raspunsul la intrebarea care ne macina pe amandoi(sau cel putin asa credeam eu,si inca cred).cand te-am intalnit,am inceput sa uit toate amintirile neplacute provocate de viata pana in acel moment.te-am luat si am inceput sa mergem in cautarea marei piramida.la un moment dat ne-am uitat unul in ochii celuilalt,si atunci s-a produs minunea.brusc,am fosti trimisi intr-o alta lume.totul era necunoscut.am recunoscut totusi marea piramida,desi nu o vazusem niciodata.parca ceva ne chema acolo.dar exista un mic obstacol.langa piramida se aflau numeroase flacari.era un foc mult mai fierbinte decat cel cunoscut pana in acel moment.deodata ai inceput sa zbori,asa ca focul nu te deranja.insa puterea frumusetii tale era un scut pentru mine impotriva focului.ma uitam la tine si treceam prin acele faclii.sincer pot sa spun ca acele faclii isi pierdusera toate puterile ,pentru ca tu ma aparai.in acel moment doar un gand ma mai supara:imi era teama ca nu cumva tu sa zbori din greseala atat de sus,sau eu sa fiu ars de o faclie,iar noi sa nu ne mai intalnim niciodata.......
am ajuns apoi langa treptele piramidei.pe ele erau scrise toate mesajelor zeilor pentru pamanteni.doua lucruri erau curioase.primul era faptul ca niciun pamantean nu le auzise niciodata,al doilea ca tie ti se pareau cunoscute....(m-am convins atunci ca esti fiica unui zeu,pentru ca frumusetea ta,sufletul tau erau niste adevarate comori)..............

am ajuns in varful piramidei,si deodata un cutremur s-a produs.visul s-a terminat,si nu te-am mai vazut...de cateva zile nu am mai vorbit cu tine,si nu stiu ce se intampla...........cred ca am gresit,dar timpul parca s-a sfarsit......(refuz sa cred ca nu te voi mai vedea niciodata)..
abia astept sa te vad,sau sa te visez din nou...........cand am ajuns langa piramida,am hotarat ca trebuie sa patrundem si in interior,in templul iubirii.ne-am fand am ajuns inauntru am ramas uimiti,ne-am facut curaj si am intrat...totul in jur era de o frumusete rara....toata iubirea si fericirea se afla acolo.am pasit putin timizi la inceput,dar apoi ne-am dat seama ca acel loc era cel mai ideal pentru noi.ti-am privit privirea si am inteles ce este iubirea,ce este victoria de a castiga increderea ta....brusc un fior mi-a strapuns inima,m-am gandit atunci ca esti atat de frumoasa,si multi pamanteni de doresc,as fi vrut sa-ti vorbesc,dar nu mai aveam putere...orice cuvant devenise o simpla adiere de vant in fata frumusetii privirii tale.m-am uitat in jur si am aflat un lucru extraordinar.undeva,langa o zeita era scris numele tau......asta imi demonstra ceea ce eu credeam de la inceput(am stiut din prima clipa ca tu esti o zeita,venita din cetatea numita iubire,unde tristetea nu a ajuns si nu va ajunge niciodata...........la un moment dat te-ai plictisit si ai vrut sa parasim acel templu,in cae eu mi-as fi dorit sa-mi petrec intreaga viata.....promit ca atunci cand te voi intalni te voi strange puternic in brate,pentru a putea simti mirosul tau fermecat...stii ca viata mea doreste sa fie umbra ta..pentru ca langa tine ,eu ma simt cel mai bine.imi place foarte mult sa ma inec in ochii tai ,sa raman pierdut in irisul tau stralucitor,sau sa patrund in inima ta,lacasul sfant,in care se odihnesc toti luptatorii care au reusit sa traverseze labirintul,si sa te gaseasca..nu stiu daca erau multi,sau daca erau putini..inima ta putea cuprinde toti luptatorii,dar drumul pana la ea,este foarte dificil,deoarece trebuie sa treci peste toate obstacolele...singura arma care te putea ajuta era iubirea,pentru ca ea te putea face invingator,sau te putea distruge..daca iubesti prea mult,,aajungi nebun dupa printesa dorita,iar daca iubesti prea putin,vei fii atras intr-o gaura a nepasarii,in care vei sfarsi,fara a cunoaste ce e fericirea,ce e tristetea,dr mai ales ce e viata... viata era un joc prin care fiintele intelegeau minunile universului.tu erai cea mai importanta minune a lumii,si de aceea doream sa te regasesc,si sa te pot admira.nimeni nu cred ca putea fi mai stralucitoare ca tine,pentru ca ochii tai sunt centrul acestui univers in care ne aflam.acestia sunt singurii capabili sa intretina lumina necesara universului pentru a traversa o perioada lunga din viata sa....tu erai intotdeauna obiectivul meu,pe care il doream sa-l realizez.era insa cel mai complicat obiectiv....imi amintesc foarte bine momentul cand am reusit sa ajung din nou pe Terra.arata la fel,dar cand am zburat prin atmosfera acestei planete,inima mea a zambit,pentru ca stia ca va reusi sa te gaseasca.in acele momente uitasem insa de promisiunea facut ingerilor,pe care trebuia s-o respect..... iubirea este speranta de a gasi ceva in sufletul unei persoane dragi.ea presupune un drum lung si complicat..nimeni nu-l poate duce pana la capat,pentru ca toti se lovesc de barierele acestei lumi.nimeni nu a reusit sa afle cu adevarat ce inseamna iubirea.pentru mine reprezinta stralucirea ochilor tai,frumusetea faptelor tale si caldura sufletului tau minunat.stiu ca trebuie sa-ti spun toate astea,si mi-as dori foarte mult sa ma crezi.sa-mi dai macar o sansa.......viata fara tinme e foarte grea...langa tine eu ma simteam foarte bine,pentru ca tu ma protejai.departe de tine,deveneam foarte trist,iar viata mea devenea plictisitoare...langa tine ma credeam un razboinic,dar imi dadeam seama ca eram un las,atunci cand eram departe de tine.ma credeam clarvazator cand auzeam vocea ta,dar deveneam o fiinta care cunoastea doar prezentul cand umblam departe de lumina ochilor tai...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6497
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

drumul din vis.. Empty
MesajSubiect: Re: drumul din vis..   drumul din vis.. EmptyLun Iul 20, 2009 8:00 pm

...Privitotul sta in varful unui munte , la primul ceas al zorilor , cand piclele noptii prind sa se unalte din campii , alcatuind o mare alba din care mai raman necotropite doar ostroavele culmilor de deal , o mare astfel luminata de intaia lumina incat nici marea fara vant sub luna miezului de noapte nu e mai rece si mai linistita decat ea ...si cand incepe , incat , sa se destrame , atunci sub unduirea ei , printre spume , pamantul si asezarile lui , pasunile verzi si raurile argintii se stravad pierdute ca o Atlantida din ce in ce mai limpede in cresterea luminii si=n risipirea cetii...dar catre amiaza piclele gonite se aduna in rape si ponoare , urca pe albiile lor si se astern . sidefii , pe pieptul lat al dealurilor mai inalte napadindu=le vanjoasa ondulare cu mii de hectare de lumina intrupata , acoperindu=le de tot o vreme , pana fruntile lor raman biruitoare in salbaticia albastra si racoroasa a cerului...putin mai tarziu , aceleasi ceturi se cladesc in neclintite turnuri de roca alba , crescand mereu mai sus spre cer si aruncand pe stanci umbre mereu mai lungi ; iar apoi din albastrul stins al orizontului prinde fiinta si sporeste in valuri inguste si negre o panza cu urzeala cenusie care cotropeste pas cu pas cerul si isi arunca umbra de eclipsa peste intregul pamant , amutind timp de o clipa nesfarsita fosnetul frunzelor si cantecul pasarilor , pentru ca dupa aceea , fara veste , sa se vada plutind deasupra prapastiilor si a piscurilor , ca niste ulii , norii sumbri si umezi ai dupa=amiezii...apoi se starneste vantul , albele turnuri se irosesc , sterse din temelii , si perdele opace de ploaie se desfac peste vai si peste lacuri , inspumandu=le luciul stins...si uneori , spre asfintit , se sloboade furtuna peste fumegarea inaltimilor, purtand si sfartecand aburi viforosi in al caror alb crancen se istoveste ultima lumina ; iar soarele coboara sangeriu prin zbuciumul norilor si prin napustirile vantului ca intr=o osanda fara iertare si totusi lasa=n urma=i , sus , pe albele piscuri de zapada pustie, suprema amintire a luminii , ca o cununa de visate dimineti...
...[cine e privitorul???..de unde a aparut???]...
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

drumul din vis.. Empty
MesajSubiect: Re: drumul din vis..   drumul din vis.. EmptyVin Iul 24, 2009 4:47 pm

zero kiryu a scris:
...Privitotul sta in varful unui munte , la primul ceas al zorilor , cand piclele noptii prind sa se unalte din campii , alcatuind o mare alba din care mai raman necotropite doar ostroavele culmilor de deal , o mare astfel luminata de intaia lumina incat nici marea fara vant sub luna miezului de noapte nu e mai rece si mai linistita decat ea ...si cand incepe , incat , sa se destrame , atunci sub unduirea ei , printre spume , pamantul si asezarile lui , pasunile verzi si raurile argintii se stravad pierdute ca o Atlantida din ce in ce mai limpede in cresterea luminii si=n risipirea cetii...dar catre amiaza piclele gonite se aduna in rape si ponoare , urca pe albiile lor si se astern . sidefii , pe pieptul lat al dealurilor mai inalte napadindu=le vanjoasa ondulare cu mii de hectare de lumina intrupata , acoperindu=le de tot o vreme , pana fruntile lor raman biruitoare in salbaticia albastra si racoroasa a cerului...putin mai tarziu , aceleasi ceturi se cladesc in neclintite turnuri de roca alba , crescand mereu mai sus spre cer si aruncand pe stanci umbre mereu mai lungi ; iar apoi din albastrul stins al orizontului prinde fiinta si sporeste in valuri inguste si negre o panza cu urzeala cenusie care cotropeste pas cu pas cerul si isi arunca umbra de eclipsa peste intregul pamant , amutind timp de o clipa nesfarsita fosnetul frunzelor si cantecul pasarilor , pentru ca dupa aceea , fara veste , sa se vada plutind deasupra prapastiilor si a piscurilor , ca niste ulii , norii sumbri si umezi ai dupa=amiezii...apoi se starneste vantul , albele turnuri se irosesc , sterse din temelii , si perdele opace de ploaie se desfac peste vai si peste lacuri , inspumandu=le luciul stins...si uneori , spre asfintit , se sloboade furtuna peste fumegarea inaltimilor, purtand si sfartecand aburi viforosi in al caror alb crancen se istoveste ultima lumina ; iar soarele coboara sangeriu prin zbuciumul norilor si prin napustirile vantului ca intr=o osanda fara iertare si totusi lasa=n urma=i , sus , pe albele piscuri de zapada pustie, suprema amintire a luminii , ca o cununa de visate dimineti...
...[cine e privitorul???..de unde a aparut???]...
ce descriere incantatoare ai facut...m-a marcat enorm...:in acele momente nu stiam ce se intampla.nu stiam unde ma aflam,si ce urma sa italnesc in acel cumplit intuneric..citisem mult despre relatarile multor oameni inteligenti despre infern,dar acel intuneric era de o mie de ori mai infiorator...timpul nu trecuse niciodata pe acolo,iar vremea era foarte inghetata...am simtit ca plutesc deasupra unei portiuni de roca,parca si ea suparata de viata pe care o avea acolo.am inceput sa zbor sau sa fug,caci nici pana azi nu am inteles ce totul.am stabatut acel intuneric,nestiind ce vreau mai ezact sa gasesc.vream sa evadezdin acel intuneric,dar in acelasi timp doream sa cercetez acel loc foarte intunecat....atunci am inteles ca ochii,gura,nasul,mainile si picioarele devin un obstacol atunci cand ajungi intr-un loc complet necunoscut.in acele momente mi-a amintit niste lucruri pe care le aflasem despre mesagerii creatorului lumii.acestia imi spusesera ca intreaga lume contine lumina,iar sufletul cunoaste toate llocurile lumii,mai putin locul unde se afla acest mare creator.ingerii spuneau ca nimeni nu a reusit sa-l intalneasca,deoarece acest creator traia in singura lume intunecata din acest spatiu pe care voi pamantenii il numiti univers..acolo se afla,deoarece dorea intotdeauna sa gandeasca in cele mai linistite locuri.....atunci m-am gandit ca acest loc ar putea fi locul in care se afla doar marele creator al intregii lumi.(imi era foarte greu sa cred,desi stiam ca in lumea din care eu venisem pe pamant nu ezista minciuna.aceea lume era creata numai din adevar....
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

drumul din vis.. Empty
MesajSubiect: Re: drumul din vis..   drumul din vis.. EmptyVin Iul 24, 2009 5:30 pm

flower Ce TEXTE ADINCI spirituale...ati creat voi doi,dragi mei prieteni Kyriu si ADY!

adinca contemplare...,a macro si microcosmosului! Mi-e dor de FRUMOS si Pitoresc...! Staticul si Dinamica se completeaza atit de armonios !

Mult talent ai draga Ady de a scrie! Ce nota ai avut la Literatura?

Adevarul e Frumos! Minciunile sint cam cu semnul intrebarii?Dar ...eu sint de parere ca noi toti fiind creati dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu...,sintem in concluzie...ADEVARUL!!!

MERSI mult pentru inspiratie!

Iubire si lumina

Luminita

Va pup, I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





drumul din vis.. Empty
MesajSubiect: Re: drumul din vis..   drumul din vis.. Empty

Sus In jos
 
drumul din vis..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Adikady2009 :: intamplari din viata mea-
Mergi direct la: