adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_lcapy00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Voting_bary00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_rcap 
LUMINITA AMON
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_lcapy00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Voting_bary00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_rcap 
zero kiryu
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_lcapy00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Voting_bary00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_rcap 
Perfect Sylar
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_lcapy00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Voting_bary00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_rcap 
Toporisca
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_lcapy00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Voting_bary00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_rcap 
vladimir
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_lcapy00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Voting_bary00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_rcap 
Kristal
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_lcapy00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Voting_bary00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_rcap 
Bia
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_lcapy00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Voting_bary00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_rcap 
Mm <3D.Love
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_lcapy00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Voting_bary00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_rcap 
mihaela
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_lcapy00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Voting_bary00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Vote_rcap 
Galerie
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului

In jos 
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului Empty
MesajSubiect: y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului   y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului EmptySam Oct 24, 2009 2:22 am

aaadikady): buna
aaadikady :ce faci?
y00lya-:salut
y00lya: bine
y00lya): acum
y00lya:am venit
y00lya: de afara
y00lya:tu?
aaadikady :ai ceva timp la dispozitie pentru un interviu?
y00lya): da
y00lya:am o eternitate
aaadikady :minunat atunci,il voi posyta pe forum,asadar am nevoie de acceptul tau,inainte
aaadikady (): siu sa-mi spui sub ce nume sa apara//
aaadikady :: viata si literatura..putem incepe?
y00lya:da
aaadikady: 1..ce consideri ca este omul?in raport cu animalele,plantele,obiecte,etc
y00lya:complicata intrebare
y00lya: ...
y00lya:pai..stai sa ma gand
adikady: ce etse omul?cum il vezi?
aaadikady :hei..unde esti?
y00lya:omul este asa-zisa fiinta superioara,deoarece, fata de celalelalte fiinte sau obiecte , este inzestrat cu ratiune si sentimente; mai ales sentimente. dar , din anumite puncte de vedere,poate fi considerat inferior animalelor. este adevarat k omul e plasat "in centrul universului", dar nu ar trebui sa profite de pozitia lui privilegiata,asa cum face deja.
aaadikady:2...tu ce esti?te poti descrie putin?
y00lya: o entitate banala, comuna, dar care ar putea deveni ceva mai mult; imi trebuie numai curajul,atat.
aaadikady:3.ce este iubirea?o cunosti?
y00lya:din nefericire nu o cunosc.o definitie exacta a iubirii nu pot da. nimeni nu poate. pentru mine iubirea este poarta catre eternitate, reprezinta nemurirea sufletului
aaadikady:4.crezi in existenta? Dumnezeu?
aaadikady:lui
aaadikady:crezi in existenta lui Dumnezeu,sau in stiinta?
y00lya:imi place sa cred k undeva acolo,exista un creator atotputernic, omniscient, omniprezent; altfel viata nu ar avea sens. dar nu pot spune cu certitudine ca sunt credincioasa.asta niciodata!
aaadikady:ce iti place,si ce detesti la fiinta omeneasca?
iy00lya:mi place faptul ca poate fi o fiinta foarte profunda,dar detest ca in majoritatea timpului este superficiala
aaadikady 6daca ti-ai putea vedea sufletul intr-o oglinda,cum crezi ca ar arata?
y00lya: nu stiu. probabil ca ar fi un amalgam de sentimente, trairi, dorinte.
aaadikady (): 7.cum reactionezi in general cand cineva isi exprima sentimentele faqta de tine..dragoste sau ura?
y00lya:adica cum reactionez eu la dragoste si ura?
aaadikady:adica cum reacytinezi cand cineva iti spune ca te iubeste saqu ca te uraste..ce simti///
aaadikady : hello..
y00lya:cand imi spune ca ma uraste primul lucru e sa il intreb de ce.probabil k o sa stau sa ma analizez sa vad ce anume i- provocat reactia asta. declaratiile de dragoste ma flateaza,dar daca stiu ca nu simt si nu voi simti niciodata acelasi lucru,as prefera sa nu aflu...
y00lya:stai mai
y00lya:ca tre sa ma gandeasc: ce tot hello
aaadikady :8..cum comentezi astatins e barbatul fara lumina femeii..?
aaadikady :stins e barbatul fara lumina femeii
y00lya:nu comentez.
aaadikady : crezi ca e adevarat?sau e o minciuna?
y00lya:depinde.daca respectivul e homosexual...
aaadikady ): om normal.se presupune
y00lya:pai da.si reciproca e deasemenea valabila..
aaadikady : 9.;care crezi ca este menirea omului pe pamant?dar a ta?
y00lya:nu stiu care e menirea omului pe pamant,dar stiu care e datoria lui principalaa fie fericit. cat despre menirea mea,as da orice aceluia care mi-ar spune
aaadikady :10-ultima intrebare despre viata,apoi literatura..care este comoara omului?daca exista asa ceva...
aaadikady :chiar orice?pai nu e greu...
aaadikady ): care este comoara omului?daca exista asa ceva...
y00lya:viata e cea mai de pret comoara a omului. viata lui, viata din jur; tot ce traieste ar trebui sa-l faca fericit.
aaadikady :si ce trebuiie sa faca atunci cand e nefericit,cand totul pare cu neputina?
y00lya:omul nu are voie sa fie nefericit..iar atunci cand simte ca totul apune in jurul lui,trebuie sa astepte calm un nou rasarit.
y00lya): si este imposibil ca totul sa-ti para cu neputinta.
aaadikady : iubirea e uneori imposibila...
aaadikady (despre literatura
y00lya): da.deseori chiar
aaadikady : 1.te pasioneaza?ce genuri preferi?care este cartea favorita?dar autorul preferat?
y00lya): dar asta nu inseamna ca dac aiubirea e imposibila,totul e imposibil,e clar
aaadikady (): asa e..dar o gqauira neagra poate distruge un univers
y00lya:daca o lasi tu
aaadikady (: 1.te pasioneaza?ce genuri preferi?care este cartea favorita?dar autorul preferat?literatura
)y00lya: pai da,imi place sa citesc,mai ales in timpul meu liber/ nu am un gen preferat,imi plac cartile de aventura in general,dar si cele cu un strat simbolic bogat. cartea mea favorita de pana acum este SHOGUN. un autor preferat nu am,pentru ca inainte sa-mi dau cu parerea,ar trebui sa-i citesc pe toti..
aaadikady ): 2.care este cel mai important mesaj gasit intr-o carte citita?
)y00lya: am gasit multe mesaje interesante.ce mi-a capatat mie atentia in mod deosebit,a fost ideea despre moarte pe care o aveau japonezii[shogun-ul]
aaadikady ): 3:care este rolul literaturii pentru om,si mai ales pentru tine?
y00lya): literatura este foarte importanta,ar trebui sa faca parte din viata oricarui om. fara literatura iti este imposibil sa intelegi cele mai simple adevaruri. mie literatura imi deschide noi orizonturi, creeaza noi perspective de aordare a lumii si,mai ales,ma ajuta sa adaptez lumea la realitatea mea
aaadikady :4.ai pasit pentru prima data pe taramul literaturii?
aaadikady ): cand
y00lya:venea un cand inainte?
aaadikady (dqa
)y00lya: ah
y00lya): a
y00lya): pai
y00lya:de cand am invatat sa citesc..
aaadikady: 5.care este cel mai frumos citat si cea mai frumoasa poveste descoperita intr-o carte?
y00lya): sunt multe citate,nu as putea alege. sublime mi s-au parut haiku-uri-le din shogun
aaadikady : ce ti-a placut la shogun?
y00lya:totul
aaadikady 6.a fost vreo carte in care te-ai regasit?
y00lya:"iar haiku-uri-le au completat opera): nu tocmai..sincer,acum nu imi amintesc; dar,din ce am citit pana acum,nu,altfel mi-as fi amintit; desigur,am laturi comune cu unele personaje
aaadikady :7ce este literatura in comparatie cu muzica sau cu pictura?este literatura arta?
:y00lya: desigur ca este arta,ce intrebare...): nu pot sa le compar intre ele,pentru ca sunt moduri foarte diferite de exprimare
aaadikady :8.de unde si cum alegi cartile pe care le citesti?exista anumite criterii in alegerea acestora?
)y00lya:: nu. ma apuc de o carte daca mi-o recomanta careva,sau daca titlul imi capteaza atentia,desi,uneori, aleg cartile arbitrar
aaadikady ): 9..cam cu ce se aseamana literatura?sau mai bien zis,,ce este literatura?
y00lya:este o arta in adevaratul sens al cuvantului, un sublim mod de exprimare;

y00lya): ce voi deveni in viata?un om fericit
aaadikady (omul poate deveni mai mult decat un om in viata?
daca ai alege un cuvant acre sa te defineasca ,ce cuvant ai alege?
y00lya:;daca omul poate deveni mai mult decat un simplu om? pai defineste cuvantul om. omul nu este "doar",omul e om si atat.
y00lya::"eu"
aaadikady (bun,multumesc foarte mult pentru raspunsuri
aaadikady ( imi dai voie sa public acest interviu pe forum?
y00lya:da..alfel nu raspundeam la intrebari,nu crezi?
sa-mi tr dup-aia linkul
aaadikady (10/23/2009 9:04:11 PM): ba da
aaadikady (10/23/2009 9:04:14 PM): ok


ps:sper sa ca t-au placut intrebarile mele,doresc sa recunosc ca mi-au placut raspunsurile tale..iar acum,dragi membri,spuneti-va parerea...acest interviu este facut unei persoane din afara forumului...si s-ar putea sa nu o cunoasteti..are 16 ani,si etse din Motru...gorj,romania...mai multe,nu va pot spune..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
 
y00lya 23-octombrie-2009..filozofia gandului
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» saptamana 3:29august-5septembrie 2009
» Ziua Internationala a Filosofiei-14 noiembrie 2009
» Initiatus-9 noiembrie 2009-legatura ocultism realitate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: fata in fata cu celebritatea-
Mergi direct la: