adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
parerea ta.. EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
parerea ta.. EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
parerea ta.. EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
parerea ta.. EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
parerea ta.. EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
parerea ta.. EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
parerea ta.. EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
parerea ta.. EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
parerea ta.. EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
parerea ta.. Vote_lcapparerea ta.. Voting_barparerea ta.. Vote_rcap 
LUMINITA AMON
parerea ta.. Vote_lcapparerea ta.. Voting_barparerea ta.. Vote_rcap 
zero kiryu
parerea ta.. Vote_lcapparerea ta.. Voting_barparerea ta.. Vote_rcap 
Perfect Sylar
parerea ta.. Vote_lcapparerea ta.. Voting_barparerea ta.. Vote_rcap 
Toporisca
parerea ta.. Vote_lcapparerea ta.. Voting_barparerea ta.. Vote_rcap 
vladimir
parerea ta.. Vote_lcapparerea ta.. Voting_barparerea ta.. Vote_rcap 
Kristal
parerea ta.. Vote_lcapparerea ta.. Voting_barparerea ta.. Vote_rcap 
Bia
parerea ta.. Vote_lcapparerea ta.. Voting_barparerea ta.. Vote_rcap 
Mm <3D.Love
parerea ta.. Vote_lcapparerea ta.. Voting_barparerea ta.. Vote_rcap 
mihaela
parerea ta.. Vote_lcapparerea ta.. Voting_barparerea ta.. Vote_rcap 
Galerie
parerea ta.. Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
parerea ta.. EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
parerea ta.. EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
parerea ta.. EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 parerea ta..

In jos 
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

parerea ta.. Empty
MesajSubiect: parerea ta..   parerea ta.. EmptyDum Dec 20, 2009 1:10 am

atentie!
aici poti posta parerea ta,chiar daca nu esti membru al acestui forum.comentariu tau va aparea sub numele dorit sau sub anonim.daca doresti ca nimeni sa nu stie a cui este parerea..
toare mesajele care sunt jignotoare,sau incalca regulamentul bunului ssimt,vor fi sterse...multumesc pentru intelegere.comentati orice..orice tema..totul..parerea voastra conteaza..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

parerea ta.. Empty
MesajSubiect: Re: parerea ta..   parerea ta.. EmptyLun Apr 05, 2010 4:54 am

uite ce propun..desi nu m-0am certat cu nimeni,vcreau totusi sa ma impac cu toti,fiindca impacarea e cea mai potrivita...paste fericit tuturor.
e ultima oara cand trec pe rosu..sunt ultimii bani pentru amenda,dar ii platesc azi cu bucurie.caci e zi de sarbatoare..
uite o mica rugaciune,care nu trebuie inteleasa,fiindca altfel,e vai de mine...mi se ia carnetul,politia nu iarta,nu-i asa bella?seriful s(w)an ce pedeapsa imi va da?

rugaciune
imparate cerest,care imi esti martor
la sentimentele ascunse din inima mea
fa ca in aceasta zi de sarbatoare
persoana la care tin atat de mult
sa fie fericita!
alunga-i gandul criminal de a ma ucide
si convinge-o sa ma ucide maine.
lasa-ma,macar pentru o clipa
sa fiu langa ea,asa cum mi-as dori
spune-i ca cel mai important este
sa-mi ierte greseala
ca o iubesc atat de mult!
prin lumina pe care tu ai creat-o
adui caldura in inima firava
si spunei noapte,printr-un vis
sa ma primeasca din nou pe langa ea.
mi-a vorbit atat de urat,cu ceva zile in urma
daqr eu am uitat,sau mai corect spus,iertat.
invat-o ca putem trai impreuna
ia pe pamant,si eu pe luna
adui aminte,de-o clipa mult uitata
in care amandoi parca vorbeam aceeasi limba.
si de-ai putea,marite zeu,
intoarce timpul inapoi
s-o vad zambind din nou ca altadata
si lasa-ma sa fiu al ei,macar pentru eternitate.
chiar de-am gresit,poate de nenumarate ori
privind in ochii ei atat de limpezi
primesc intreaga mantuirea.simt ca renasc,
chiar daca uneori mai mor..
atunci cand ea rasare
eu simt ca viata este din nou viata!
chiar de nu-s cel mai credincios,
chiar de nu sunt ace;la
care ti-a ascultat porunca
te rog,iubite zeu
vorbeste-i mandrei mele
si spunei ca sunt cadoul ei...
iar de vrei sa-mi pedepsesti greseala..
sa ma inveti ce nu e bine
eu recunosc,in clipa aceasta..
ca voi mai gresi,poate de mai multe ori
o voi rani,din nou,devine obicei..
dar de-mi aduci iubirea,ma poti vindeca..
dar sa lasam ca vremea,sa treaca in nestire,
caci azi e sarbatoare,dar cata amintire..
noi ce sarbatorim?ca ti-am batjocorit iubitul fiu?
de ce ne mai miram,ca viata ne este rastignita,
pe un intreg amar de suferinta,
cand fiul tau,cel mai iubit
a fost de noi,cel chinuit...
iata,gresim atat de des,
dar prin lumina ta,
ne indeplinesti,
din cand in cand..
dorinta interioara!

Hristos a inviat!si pentru ca fiul Domnului este iubire..da-ti-mi voie..mesaj pentru Isis:Iubirea a inviat!




adica,e atat de simplu:unii oameni omoara -oameni sau animale,altii fura,altii insala..tu imi vorbesti cu niste cuvinte..de fapt folosim amandoi aceleasi litere,dar le asezam diferit..daca sunt aceleasi ,nu crezi ca suntem la egalitate?
deci,asta e ..mai sunt si apusuri..
ok,hai sa vorbim despre ceva interesant..despre crezi ca am vorbit?nu vorbeam despore greseli gramaticale,nu vorbeam despre mici erori,vorbeam si eu,din cate vad,doar pentru mine,despre lucruri importante:iubirea,viata.etc
daca nu ti-a placut ce am scris,nu e vina mea,inseamna ca mesajul nu a fost pentru tine.raluka,cand ajungi pe aici,daca consideri ca ec am scris trebuie sters,poti sterge..
si de unde pana unde,treaba cu porofilele..adica daca cineva e kla filolofgie,stya acolo,nu are dreptul sa vb si cu altcibneva?in fine.,fiecare cu legea lui..si despre duritatea oamenilor..esti om al fel ca mine,nu esti zeu sau demon.,deci sansele egale..nu trebuie sa-mi fac griji..iti reamintesc,ca tu ai inceput ,eu am nvenit doar ca sa explic.si tot tu te-ai enervat.
si uite ceva:te ernevezi din cauza mea?sa fim seriosi,timpul tau nu e pretios?te certi cu mine...uite inca ceva,pe care vreau sa-ti aduci aminte.
esti om,nu Dumnezeu,deci nu inteleg cum de clasifici oamenii,cum de dai verdicte..daca poti intelege ce pot spune..pacat ca invadam poza ralukai..se va supara pe mine,cel mai probabil..
oau..ce ganduri pot avea oamenii in zile ca acestea..dar lasa,.mersi raluk,privesc poza si ma linistesc..contine ceva,care imi linisteste impulsul de a deveni demon..e parca ceva frumos..placut ochiului......
si mai scriu cateva cuvinte,doar ca sa le scriu..oricum ,nimeni nu le va citi..




penbtru o clipa,omul se considera zeul absoult,.crede ca poate stii absolut totul,dar nu isi da seama ca tot ce vede este iluzie.imafgineazati,mninuant calator,cum ar arata lumea,daca tu nu ai fi?opiniile tale unde-ar mai fi?
te crezi cel care citeste omul:stresant...etc..dar lasa persoana careia ii era destinat mesajul sa decida.daca eu doream sa discut cu ea,daca acel mesaj era doar pentru ea,de ce ai venit si ai raspuns la o intrebare care nu-ti era adresata!crezi ca parerea ta conteaza mai mult pentru mine,decat a ei?
nu vreau libertatea mea,mi-o iau singur..nu am nevoie sa o primesc din partea celor din jur..dar ea are nevoie,credm,sper sa nu ma insel,de liberatate..macar pentru cateva clipe./
pentru mine,poate ceea ce-mi spui este doar o parere..dar pentru ea,poate semnifica mult mai mult.Nu iti pot explica acum totul,fiindca sunt lucruri pe care poate,nu trebuie sa le afli,sa le intelegi.daca nu stii totul despre mine,cum iti permiti sa vorbesti despre mine?cine esti pentru a avea acest drept?
stii ceva,poate si ea gandeste la fel,dar preferam ca raspunsul sa vina din partea ei.esti prietena ei,din cate stiu,dar nu este acesta un drept.Din cate stiu,in ceea ce priveste,relatia eu-ea,oricare ar fi,raspunsurile,intrebarile pot veni de la mine sau de la ea..spectatorii aplauda sau injura degeaba..ai sunt doar pentru a umple sala,caci oricum ei va dmereu o alta piesa.,.um poti stii ce simt,daca nu vorbesc pentru tine,daca ceea ce fac e doar pentru ea?cine esti.?stii,ca nici zeii,nici cel Atotcreator,nu intervine?vii aici.pentru ce?vrei sa ma indepartezii..of,vei reusi..da,caic ea va asculta de tine.va cred e ca stii advearul..dar te-ai gandit atunci cand te-ai rifdicat sa strigi contra mea,ca doream sa-i aduc fericire?te-ai ganit?nu te-ai gandit...stii ce,dese au fost momentele cand in fata unuio esec,credeam ca eu greseam.ca eu eram cel de vina.dar acxumk,spun,poate pentru prima data,pe proprie raspundere..ca nu eu am gresit.dar,decat sa sufere altii,mai bine trimiteti toata otrava la mine.eu stiu un procedeu sa o fac sa dispara..si astfel,toti par multumiti...
ma vei mai intalni.sau poate nu.nu iti pot schimbva gandurile,dar da-mi voie sa traiesc dupa propria gandire.,lasa-ma sa o caut,daca vreau sa o gasesc...

orice filolog,nu ar intelege nimic din ce am scris!pentru ca,aceste litere amestecate de-a valma,isi gasesc un inteles doar in propria inima..

prin cuvinte.,mi-a trceut pofta de a ucide..imi era foame.acum nu imi este..mananc totusi.de ciuuda ca nu mi-e foame.




le-ai postat de doua ori,ca sa fii sigura ca le citesc de doua ori?
scuze ca te-am deranjat..
nu ma cred la filo,nici la mate-info..niciunde nu e bine..in afara de america..
orice ai spune,nu ma pot supara.,.orice ai face,nu ma poti rani.poti continua..te vei opri cand obosesti,.
adica,e atat de simplu:unii oameni omoara -oameni sau animale,altii fura,altii insala..tu imi vorbesti cu niste cuvinte..de fapt folosim amandoi aceleasi litere,dar le asezam diferit..daca sunt aceleasi ,nu crezi ca suntem la egalitate?
deci,asta e ..mai sunt si apusuri..
ok,hai sa vorbim despre ceva interesant..despre crezi ca am vorbit?nu vorbeam despore greseli gramaticale,nu vorbeam despre mici erori,vorbeam si eu,din cate vad,doar pentru mine,despre lucruri importante:iubirea,viata.etc
daca nu ti-a placut ce am scris,nu e vina mea,inseamna ca mesajul nu a fost pentru tine.raluka,cand ajungi pe aici,daca consideri ca ec am scris trebuie sters,poti sterge..
si de unde pana unde,treaba cu porofilele..adica daca cineva e kla filolofgie,stya acolo,nu are dreptul sa vb si cu altcibneva?in fine.,fiecare cu legea lui..si despre duritatea oamenilor..esti om al fel ca mine,nu esti zeu sau demon.,deci sansele egale..nu trebuie sa-mi fac griji..iti reamintesc,ca tu ai inceput ,eu am nvenit doar ca sa explic.si tot tu te-ai enervat.
si uite ceva:te ernevezi din cauza mea?sa fim seriosi,timpul tau nu e pretios?te certi cu mine...uite inca ceva,pe care vreau sa-ti aduci aminte.
esti om,nu Dumnezeu,deci nu inteleg cum de clasifici oamenii,cum de dai verdicte..daca poti intelege ce pot spune..pacat ca invadam poza ralukai..se va supara pe mine,cel mai probabil..
oau..ce ganduri pot avea oamenii in zile ca acestea..dar lasa,.mersi raluk,privesc poza si ma linistesc..contine ceva,care imi linisteste impulsul de a deveni demon..e parca ceva frumos..placut ochiului......





ps:a fost o cearta pe hi5..in caz ca se va sterge de catre celalalt utilizator,vreua ca replicile mele sa ramana aici
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
 
parerea ta..
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Parerea mea despre...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: vizitatori opinii-
Mergi direct la: