adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
zarurile universului.. EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
zarurile universului.. EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
zarurile universului.. EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
zarurile universului.. EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
zarurile universului.. EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
zarurile universului.. EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
zarurile universului.. EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
zarurile universului.. EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
zarurile universului.. EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
zarurile universului.. Vote_lcapzarurile universului.. Voting_barzarurile universului.. Vote_rcap 
LUMINITA AMON
zarurile universului.. Vote_lcapzarurile universului.. Voting_barzarurile universului.. Vote_rcap 
zero kiryu
zarurile universului.. Vote_lcapzarurile universului.. Voting_barzarurile universului.. Vote_rcap 
Perfect Sylar
zarurile universului.. Vote_lcapzarurile universului.. Voting_barzarurile universului.. Vote_rcap 
Toporisca
zarurile universului.. Vote_lcapzarurile universului.. Voting_barzarurile universului.. Vote_rcap 
vladimir
zarurile universului.. Vote_lcapzarurile universului.. Voting_barzarurile universului.. Vote_rcap 
Kristal
zarurile universului.. Vote_lcapzarurile universului.. Voting_barzarurile universului.. Vote_rcap 
Bia
zarurile universului.. Vote_lcapzarurile universului.. Voting_barzarurile universului.. Vote_rcap 
Mm <3D.Love
zarurile universului.. Vote_lcapzarurile universului.. Voting_barzarurile universului.. Vote_rcap 
mihaela
zarurile universului.. Vote_lcapzarurile universului.. Voting_barzarurile universului.. Vote_rcap 
Galerie
zarurile universului.. Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
zarurile universului.. EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
zarurile universului.. EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
zarurile universului.. EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 zarurile universului..

In jos 
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

zarurile universului.. Empty
MesajSubiect: zarurile universului..   zarurile universului.. EmptyVin Feb 12, 2010 10:34 pm

inainte de a incepe:aici chiar este vorba de fictiune.tot ce voi scrie nu este adevarat,si cu siguranta nu se va ideplini vreodata..multumesc pentru intelegere

zarurile universului...
a fost odata pe acest pamant...o domnisoara atat de frumoasa care stralucea asemenea unui smarald..un diamant viu printre pamanteni..numele ei,era totusi necunoscut,caci nimeni nu reusise vreodata sa-l afle..dar intr-o zi,intr-un oras uitat de pe aceasta planeta,a circulat zvonul ca aceasta frumusete rara si-a gasit marea dragoste...
cand a auzit aceasta,un tanar visator,caruia intreaga lume i se parea o poezie de dragoste,s-a gandit sa mearga la marele creator pentru a-l ruga pe acesta sa-i ofere cel mai pretios lucru:iubirea acelei fete..
au trecut apoi cateva zile.deodata,trecand intamplator pe strada a intalnit-o..a privit-o in ochii si parca acea privire l-a ucis..desi in ea se putea vedea flacara iubirii,era inconjurata numai de venin...venin al mortii...
s-a oprit in fata si a ingenunhiat..cu ochii inlacrimati,i-a spus ca o iubeste..i-a descris sentimentul acela puternic pe care il simtea atunci cand o privea in ochii..dar ea,ea nu l-a ascultat.i-a spus ca ea iubeste pe altcineva,si ca nu-l va putea iubi niciodata pe el...zilele treceau din acel moment atat de usor pentru necunoscuta printesa,dar atat de greu pentru cel dezamagit...pentru cel al carei stea apusese,poate chiar inainte de a rasari..
dar intr-o zi a ajuns la poarta imparatiei marelu creator..usa i s-a deschis si a intrat,fiind pregatit pentru a-si afla destinul..ajuns in fata marelui creator..s-a pus in genunchi si a tacut..l-a privit in ochii,si si-a deschis inima pentru a putea fi inteles mai bine..ochii lui devenisera pagini ale unei carti vii,in care erau prezentate toate momentele de fericire din viata lui..toate se refereau doar la o persoana:noua domnisoara,tanara fata ajunsa in oraS...
-minunat stapan al acestei lumi,cel care ai creat atatea frumuseti,vin azi sa-ti cer cea mai importanta stea din aceasta lume,cea mai frumoasa perla a nisipurilor,cea mai frumoasa fata din lume...stiu ca ea iubeste pe altcineva,dar nu stiu ce sa fac...o vreau fericita,dar si alaturi de mine..nu pot trai fara ea..
-stiu la cine te referi,stiu ca o iubesti foarte mult..dar din pacate nu stiu nimic despre dragostea ei..dar este la inceput...asadar,pentru prima data se pot folosi zarurile universului..dar ai grija...ce nimeri,asa va fi destinul..si al tau,dar si al ei..nimeni nu-l va mai putea schimba..
-si cum sa nu gresesc?zarurileuniversului?ce sunt?
-lasa-ti inima sa gandeasca..caci zarurile universului sunt aparent obisnuite,dar daca vei da suma para,ea va fi iubita acelui tanar pentru o perioada de timp..indelungata..poate pentru totdeauna..asta depinde de el..si de ea..daca dai impar,atunci ea te va iubi pe tine..incerci?
alt cale nu ezista..orice ai face,este in zadar..
-of,o pot rani profund daca gresesc..dar oare cum e mai bine?inima ma indeamna sa arunc acele zaruri.nu mai exista cale de intors..
martele creator se ridica si ii indinde calatorului doua zaruri aurii..ii spune sa inchida ochii si sa le arunce..respectand indicatiile,tanarul le arunca.inchide ochii,si zarurile se ciocnesc si cad rapuse de soarta destinului pe podeaua palatului...
-spune-mni ce crezi ca a iesit..spune-mi ce vorbeste inima ta..
-cred ca impar..e suma impara..va fi cu mine..
-deschide ochii..e suma para..mai poti incerca o singura data..dar atentie,daca va iesi para..vei muri..in chinuri..de dorul ei/.
-am intelesc..le voi mai arunca inca o data..vreau sa iasa par..vreau sa mor..sa nu mai fiu o piedica in calea ei..vreau sa o vad din ceruri cum zambeste atunci cand iubeste,chiar daca nu tocmai pe mine...dar voi incerca..totul sau totul..oricum,.dopar fericirea ei este importanta pentru ionima mea..orice suferinta as avea,doar zambetul ei mi-o poate alina..doar ea,este medicamentul inimii mele..
ochi se inchid in acele momente poate pentru ultima data..caci se joaca cu moartea..zarurile p[roduc o scanteie de neimaginat..un sunet strabate intreaga incapere..moartea si-a facut simtita prezenta..este gata sa rapeasca o noua victima..de data asta un tanar...rapus deo iubire imposibila..
dar,cand deschide ochii,ramane surprins..1 si 2...suma impara..va trai.va fi langa ea..dar OARE,ACEST LUCRU este cel mai bun pentru el?o lacrima se prelinge peste obrazul lui..trebuie sa se reintoarca..sa o iubeasca din nou,sa fie din nou in cautarea ei..dar totusi,desi stia ca o va iubi,si ca intr-o zi si ea il va iubi pe el,si astfel vor fi impreuna,el nu ii stia numele..
-te mai rog ceva,imparate ceresc..s[pue-mi te rog frumos,cum o cheama..nu am reusit inca sa aflu numele ei..
-nimeni nu-l va afla..si nu-ti recomand sa incerci.e.ste numele mortii..este numele perfectoiunii,al iubirii,dar mai ales al vietii,intreg univers se ala in acest nume..ii poti spune cum doresti,dar am citit in ochii tai ca ai un nume favorit..Iulia..foloseste-le..desi este dar un pseudonim,.este flacara inimii tele,si atat timp cat ea va exista pe pamant,tu vei trai..vei putea iubi si zambi..nu uita,iubirea este un bulgare de zapada care te atinge fara sa vrei..nu te feri,nu il lasa sa se topeasca inainte de a-si atinge tinta....nu uita ca iubirea este cel mai important lucru de pe acest pamant...


ps:povestioara de mai sus a fost creata pe drum..sper sa va placa..bineinteles-fara intrebari inutile..imi mentin idee de la inceput..totul este fictiune...va doresc tuturor un weeken cat mai romantic(fierbinte)///
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
 
zarurile universului..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: next generation-
Mergi direct la: