adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
Minime si maxime personale EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
Minime si maxime personale EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
Minime si maxime personale EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
Minime si maxime personale EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
Minime si maxime personale EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
Minime si maxime personale EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
Minime si maxime personale EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
Minime si maxime personale EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
Minime si maxime personale EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
Minime si maxime personale Vote_lcapMinime si maxime personale Voting_barMinime si maxime personale Vote_rcap 
LUMINITA AMON
Minime si maxime personale Vote_lcapMinime si maxime personale Voting_barMinime si maxime personale Vote_rcap 
zero kiryu
Minime si maxime personale Vote_lcapMinime si maxime personale Voting_barMinime si maxime personale Vote_rcap 
Perfect Sylar
Minime si maxime personale Vote_lcapMinime si maxime personale Voting_barMinime si maxime personale Vote_rcap 
Toporisca
Minime si maxime personale Vote_lcapMinime si maxime personale Voting_barMinime si maxime personale Vote_rcap 
vladimir
Minime si maxime personale Vote_lcapMinime si maxime personale Voting_barMinime si maxime personale Vote_rcap 
Kristal
Minime si maxime personale Vote_lcapMinime si maxime personale Voting_barMinime si maxime personale Vote_rcap 
Bia
Minime si maxime personale Vote_lcapMinime si maxime personale Voting_barMinime si maxime personale Vote_rcap 
Mm <3D.Love
Minime si maxime personale Vote_lcapMinime si maxime personale Voting_barMinime si maxime personale Vote_rcap 
mihaela
Minime si maxime personale Vote_lcapMinime si maxime personale Voting_barMinime si maxime personale Vote_rcap 
Galerie
Minime si maxime personale Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
Minime si maxime personale EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
Minime si maxime personale EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
Minime si maxime personale EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 Minime si maxime personale

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Minime si maxime personale Empty
MesajSubiect: Minime si maxime personale   Minime si maxime personale EmptySam Mai 15, 2010 2:28 am

Minime si maxime...

by Adikady 2010

Eternitatea e o fractiune din timpul vietii noastre in care ne ratacim de fiecare data..

Viata este asemenea unui zbor..ne inaltam incet,si ne prabusim de fiecare data..

Visul este singurul motiv pentru care traim..traim cu speranta in suflet ca intr-o anume clip ail vom implini.

Iubirea nu da,si nu cere..iubirea nu e o minune..nu e speciala..iubirea nu este ceva ce apartinut zeilor,iubirea este ceva de care fiecare om se bucura..este in noi,intr-o anume masura..iubirea este doar iubire..

Timpul e scara pe care pasim in viata..sufletul doreste sa atinga acel infinit negasit de nimeni..primele etaje le urcam cu greu..nu stim ce se intampla..pe la treapta 20 prindem curaj..credem ca am ajuns..mai este putin si vom reusi..marim viteza si urcam din ce in ce mai rapid…inaltimea visurilor noastre parka ne da aripi..treapta 40 este ultimul rasarit..iubirea,bucuria si tot ce ne e dra\g pe acest pamant apune..apar marile probleme..si puterile noastre slabesc..in jurul trepelor 80 sau 100,sufletul priveste in urma,se dezechilibreaza si se prabuseste..dupa cateva clipe se ridica si o ia de la inceput..va continua sa inainteze pana va reusi.

Infinitul se afla in noi,in secunda zero..cu fiecare secunda pe care o numaram,parca ne indepartam si mai mult de eternitate..

Infinitul este ceea ce am fost candva…e doar o aminitre,un vis al viitorului..dar intotdeauna paralel cu prezentul.

Istoria este unica dovada prin care omul isi demonstreaza prezenta..secunda e intotdeauna un moment prin care omul traieste..dincolo de ea,viata este doar un semn de intrebare.

Intotdeauna,oriunde ne-am afla,suntem mai aproape de celalalt capat al lumii decat de locul unde ne-am dori sa fim..

Ceea ce ne dorim de la un prieten,e ceea ce ii vom cere unui dusman..prietenul va spune da sau nu,dar dusmanul ne va lasa intr-o tacere de nesuportat..

Cuvantul este sunetul pe care animalele din noi incerca sa-l reproduca..de fiecare data,este un ecou al propriului nostrum suflet..o copie infidela a cuvantului supreme pe care incercam sa-l eliberam din propria noastra inima..

Omul este sngurul animal care in loc sa manance,sa vaneze sis a traiasca cu adevarat,isi pune intrebari inutile,la care nu va gasi niciodata un raspuns..ratiunea il face orb,iar prada reuseste de fiecare data sa evadeze.

Viata omului e doar o zvacnire,o mica explozie..pe care timpul o strabate fara ca sufletul sa-si dea cu adevarat seama..ceea ce traim e doar umbra unei clipe care si-a luat zborul inca din prima clipa a vietii noastre..





Probabilitatea de a invinge e maxima atunci cand te consideri un invins..si minima,cand te crezi invingator.

Sansele de a cuceri o fata frumoasa,sunt intotdeauna negative..sansele ca o fata frumoasa sa se indragosteasca de tine,sunt putin mai mari…egale,in majoritatea cazurilor,cu zero..

Sansa de a indeplini un vis e intotdeauna valorificata doar dupa ce visul s-a transformat intr-un cosmar..

Iubirea fata de o persoana e de fiecare data mai puternica dup ace te-ai despartit de acea persoana..

Singura democratie dintre oameni este in iubire..fiecare cauta putere,dar nimeni nu are parte de ea..iubirea e refugiul pe care inima il alege in fiecare secunda din viata..

In viata omului,soarele rasare de fiecare data dupa ploaie..in iubire,insa,dupa ploaie,vine furtuna..

Sansa ca femeia pe care o iubesti cel mai mult sa aiba aceleasi sentimente ca si tine,nu exista…doar cateva exceptii,atunci cand inima ei are aceleasi sentimente dar fata de altcineva..

Razboiul incepe in momentul cand toti isi doresc pace..iubirea e singurul razboi unde pacea este mereu o aminitire.



Viata e maxima in momentul cand suntem visatori,si minima cand suntem cu picioarele pe pamant..tot ce numim viata e incercarea de a da o denumire propriei noastre existente..

Curajul e mereu cel prevestitor de frica..fericirea e cea care iti adduce dezamagire..



Daca te afli intr-o incapere cu 20 de personae de sex opus si trebuie sa alegi o persoana care te iubeste,din 19 persoane indragsotitde de tine,tu vei alege de fiecare data persoana care nu e indragostita de tine.

In dragoste e doar noroc..ori ai totul,ori nu a nimic..indiferent de caz,iubirea e o simpla alegere..destinul alege,iar tu te supui..



Omul este liber in orice domeniu,poate iubi pe oricene doreste,poate spune tot ce gandeste..dar viata e singura incapere in acre omul e tinut cu forta pentru o perioada determinate de timp..



Omul nu isi cunoaste defectele sau calitatile decat privind in jur..doar privind la cei din jurul nostrum,putem descoperi cine suntem cu adevarati..daca ne aventuram sa calatorim in prorpiul nostrum suflet,o=ne vom rataci de fiecare data…
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Minime si maxime personale Empty
MesajSubiect: Re: Minime si maxime personale   Minime si maxime personale EmptyDum Mai 16, 2010 4:26 am

Dumnezeu mie martor ca nu am ucis vreodata…recunosc,s-a intamplat ca eu sa fiu acela care aduce nemurire..sabia mea le-a strabatut inima multor morti..dar erau finite fara de viata,si asta nu se poate numi crima..Atotcreatorul ma iubeste,si imi da puterea de fiecare data sa inving rau,.



Plutesc deasupra unei idei pe care o numesc dragoste..impreuna cu frumusetea din inima mea,chipul reprodus al fericirii,voi strabate fiecare secunda a vietii cu zambetul pe buze.



Domnisoara care mi-a cucerit inima a fost tocmai prima raza de foc a acelui cristal de foc..ea mi-a mangaiat sufletul,mi-a deschis ochii si am reusit sa vad ca viata e formata din iubire..



Nu am fost niciodata mai fericit ca acum..zbor,caci inima traieste..un zambvet rasare in fiecare zi pentru mine..viata e ceea c emeriti sa primesti,si fiindca am daruit iubire,am primit fericire..



Traiesc cu speranta ca aceasta clipa prezenta este mereu fermecatoare..este parte din mine,si va fi mereu o amintire de neuitat..



Ai murit,chiar daca m-ai bantui inca aceste coclauri..inima ta e inghetata.sufletul s-a risipit..ai ramas un nimic,pentru ca ti-ai dorit ceea ce nu ti-era dat sa primesti..



Iubirea e un fel de poveste..pentru toate varstele..finalul este intotdeauna pozitiv,binele invinge,dar uneori nu reusim sa citim intreaga poveste..



m-am pierdut in ochii tai,darn u doresc vreodata sa evadez din labirintul lor..ma inderept cu fiecare pas,cu fiecare imbratisare,spre inima ta..accepta-ma in inima ta,si da-mi macar un zambet pentru a trai…
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5712
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Minime si maxime personale Empty
MesajSubiect: Re: Minime si maxime personale   Minime si maxime personale EmptyMar Mai 25, 2010 6:33 pm

"Cine vrea Sa-l intilneasca pe Dumneze, pe acela vrea SI Dumnezeu Sa- l intilneasca" Mohammed.
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Minime si maxime personale Empty
MesajSubiect: Re: Minime si maxime personale   Minime si maxime personale EmptyMier Iul 14, 2010 10:07 pm

Minime şi maxime...
1-Eternitatea e o fracț
iune din timpul vieții noastre în care ne rǎcim de fiecare datǎ..
2-Viaț
a este asemenea unui zbor.Ne înǎlțǎm încet,şi ne prǎbuşim de fiecare datǎ..
3-Visul este singurul motiv pentru care trǎ
im.Trǎim cu speranța în suflet cǎ într-o anume clipǎ îl vom împlini.
4-Iubirea nu dǎ
şi nu cere.Iubirea nu e o minune,nu e specialǎ.Iubirea nu este ceva ce a aparținut zeilor,iubirea este ceva de care fiecare om se bucurǎ.Este în noi,într-o anume mǎsurǎ.Iubirea este doar iubire..
5-Timpul e scara pe care pǎ
şim în viațǎ.Sufletul doreşte sǎ atingǎ acel infinit negǎsit de nimeni.Primele etaje le urcǎm cu greu.Nu ştim ce se întâmplǎ.Pe la treapta 20 prindem curaj..Credem cǎ am ajuns.Mai este puțin şi vom reuşi.Mǎrim viteza şi urcǎm din ce în ce mai rapid. Înǎlțimea visurilor noastre parcǎ ne dǎ aripi..
6-Treapta 40 este ultimul rǎsǎrit.Iubirea,bucuria şi tot ce ne e drag pe acest pǎmânt apune.Apar marile probleme.Şi puterile noastre slǎbesc.În jurul trepelor 80 sau 100,sufletul priveşte în urma,se dezechilibreazǎ şi se prǎbuşeşte.Dupǎ câteva clipe se ridicǎ şi o ia de la început..Va continua sǎ înainteze pânǎ va reuşi.
7-Infinitul se aflǎ în noi,în secunda zero..Cu fiecare secundǎ pe care o numǎrǎm,parcǎ ne îndepǎrtǎm şi mai mult de eternitate.
8-Infinitul este ceea ce am fost cândva.E doar o aminitre,un vis al viitorului.Dar întotdeauna paralel cu prezentul.
9-Istoria este unica dovadǎ prin care omul îşi demonstreazǎ prezența.Secunda e întotdeauna un moment prin care omul trǎieşte.Dincolo de ea,viața este doar un semn de întrebare.
10-Întotdeauna,oriunde ne-am afla,suntem mai aproape de celǎlalt capǎt al lumii decât de locul unde ne-am dorit sǎ fim..
11-Ceea ce ne dorim de la un prieten,e ceea ce îi vom cere unui duşman..Prietenul va spune da sau nu,dar duşmanul ne va lǎsa într-o tǎcere de nesuportat..
12-Cuvântul este sunetul pe care animalele din noi încearcǎ sǎ-l reproducǎ.De fiecare datǎ,este un ecou al propriului nostru suflet..O copie infidelǎ a cuvântului suprem pe care încercǎm sǎ-l eliberǎm din propria noastrǎ inimǎ!
13-Omul este sngurul animal care în loc sǎ mǎnânce,sǎ vâneze şi sǎ trǎiascǎ cu adevǎrat,îşi pune întrebǎri inutile,la care nu va gǎsi niciodatǎ un rǎspuns.Rațiunea îl face orb,iar prada reuşeşte de fiecare datǎ sǎ evadeze.
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5712
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Minime si maxime personale Empty
MesajSubiect: Re: Minime si maxime personale   Minime si maxime personale EmptyJoi Iul 15, 2010 12:11 am

Iubirea potoleste setea si apei si insetatului.

by Mirela Baron
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Minime si maxime personale Empty
MesajSubiect: Re: Minime si maxime personale   Minime si maxime personale EmptyJoi Iul 15, 2010 3:02 am



14-Viața omului e doar o zvâcnire,o micǎ explozie,pe care timpul o strǎbate fǎrǎ ca sufletul sǎ-şi dea cu adevǎrat seama.Ceea ce trǎim e doar umbra unei clipe care şi-a luat zborul încǎ din prima clipa a vieții noastre..

15-Probabilitatea de a învinge e maxim
ǎ
atunci când te consideri un învins.Şi minimǎ,când te crezi învingǎtor.

16-Şansele de a cuceri o fat
ǎ
frumoasǎ,sunt întotdeauna negative. Şansele ca o fatǎ frumoasǎ sǎ se îndrǎgosteasca de tine,sunt puțin mai mari.Egale,în majoritatea cazurilor,cu zero..

17-Şansa de a îndeplini un vis e întotdeauna valorificat
ǎ
doar dupǎ ce visul s-a transformat într-un coşmar.

18-Iubirea fa
țǎ
de o persoanǎ e de fiecare datǎ mai puternicǎ dupǎ ce te-ai despǎrțit de acea persoanǎ..

19-Singura democra
ț
ie dintre oameni este în iubire.Fiecare cautǎ putere,dar nimeni nu are parte de ea.Iubirea e refugiul pe care inima îl alege în fiecare secundǎ din viațǎ..


20-În via
ț
a omului,soarele rǎsare de fiecare datǎ dupǎ ploaie.În iubire,însǎ,dupǎ ploaie,vine furtuna!

21-Şansa ca femeia pe care o iubeşti cel mai mult s
ǎ
aibǎ aceleaşi sentimente ca şi tine,nu existǎ.Doar câteva excepții,atunci când inima ei are aceleaşi sentimente,dar fațǎ de altcineva..

22-R
ǎ
zboiul începe în momentul când toți îşi doresc pace..Iubirea e singurul rǎzboi unde pacea este mereu o aminitire.

23-Via
ț
a e maximǎ în momentul când suntem visǎtori,şi minimǎ când suntem cu picioarele pe pǎmânt.Tot ce numim viațǎ e încercarea de a da o denumire propriei noastre existențe..

24-Curajul e mereu cel prevestitor de fric
ǎ
..Fericirea e cea care îți aduce dezamǎgire..

25-Dac
ǎ
te afli într-o încǎpere cu 20 de persoane de sex opus şi trebuie sǎ alegi o persoanǎ care te iubeşte,din 19 persoane îndrǎgostite de tine,tu vei alege de fiecare datǎ persoana care nu e îndrǎgostitǎ de tine.

26-Omul este liber în orice domeniu,poate iubi pe oricene doreşte,poate spune tot ce gândeşte..Dar via
ț
a e singura încǎpere în care omul e ținut cu forța pentru o perioadǎ determinatǎ de timp..

27-Omul nu îşi cunoaşte defectele sau calit
ǎț
le decât privind în jur.Doar privind la cei din jurul nostru,putem descoperi cine suntem cu adevǎrat.Dacǎ ne aventurǎm sǎ cǎlǎtorim în prorpiul nostru suflet,ne vom rǎtǎci de fiecare datǎ



28-Plutesc deasupra unei idei pe care o numesc dragoste.Împreunǎ cu frumusețea din inima mea,chipul reprodus al fericirii,voi strǎbate fiecare secundǎ a vieții cu zâmbetul pe buze.

29-Domnişoara care mi-a cucerit inima a fost tocmai prima raz
ǎ
de dor a acelui cristal de foc.Ea mi-a mângâat sufletul,mi-a deschis ochii şi am reuşit sǎ vǎd cǎ viața e formatǎ
din iubire..

30-Iubirea e un fel de poveste..pentru toate vârstele..Finalul este întotdeauna pozitiv,binele învinge,dar uneori nu reuşim s
ǎ
citim întreaga poveste..

*M-am pierdut în ochii t
ǎ
i,dar nu doresc vreodatǎ sǎ evadez din labirintul lor.Mǎ înderept cu fiecare pas,cu fiecare îmbrǎțişare,spre inima ta.Acceptǎ-mǎ în inima ta,şi dǎ-mi mǎcar un zâmbet pentru a trǎi…


Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5712
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Minime si maxime personale Empty
MesajSubiect: Re: Minime si maxime personale   Minime si maxime personale EmptyJoi Iul 15, 2010 7:33 am

ce frumos esti!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Minime si maxime personale Empty
MesajSubiect: Re: Minime si maxime personale   Minime si maxime personale Empty

Sus In jos
 
Minime si maxime personale
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» poezii personale

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Arta si Cultura :: gandurile saptamanii-
Mergi direct la: