adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
model concurs luna august-iubire! EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
model concurs luna august-iubire! EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
model concurs luna august-iubire! EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
model concurs luna august-iubire! EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
model concurs luna august-iubire! EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
model concurs luna august-iubire! EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
model concurs luna august-iubire! EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
model concurs luna august-iubire! EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
model concurs luna august-iubire! EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
model concurs luna august-iubire! Vote_lcapmodel concurs luna august-iubire! Voting_barmodel concurs luna august-iubire! Vote_rcap 
LUMINITA AMON
model concurs luna august-iubire! Vote_lcapmodel concurs luna august-iubire! Voting_barmodel concurs luna august-iubire! Vote_rcap 
zero kiryu
model concurs luna august-iubire! Vote_lcapmodel concurs luna august-iubire! Voting_barmodel concurs luna august-iubire! Vote_rcap 
Perfect Sylar
model concurs luna august-iubire! Vote_lcapmodel concurs luna august-iubire! Voting_barmodel concurs luna august-iubire! Vote_rcap 
Toporisca
model concurs luna august-iubire! Vote_lcapmodel concurs luna august-iubire! Voting_barmodel concurs luna august-iubire! Vote_rcap 
vladimir
model concurs luna august-iubire! Vote_lcapmodel concurs luna august-iubire! Voting_barmodel concurs luna august-iubire! Vote_rcap 
Kristal
model concurs luna august-iubire! Vote_lcapmodel concurs luna august-iubire! Voting_barmodel concurs luna august-iubire! Vote_rcap 
Bia
model concurs luna august-iubire! Vote_lcapmodel concurs luna august-iubire! Voting_barmodel concurs luna august-iubire! Vote_rcap 
Mm <3D.Love
model concurs luna august-iubire! Vote_lcapmodel concurs luna august-iubire! Voting_barmodel concurs luna august-iubire! Vote_rcap 
mihaela
model concurs luna august-iubire! Vote_lcapmodel concurs luna august-iubire! Voting_barmodel concurs luna august-iubire! Vote_rcap 
Galerie
model concurs luna august-iubire! Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
model concurs luna august-iubire! EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
model concurs luna august-iubire! EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
model concurs luna august-iubire! EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 model concurs luna august-iubire!

In jos 
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

model concurs luna august-iubire! Empty
MesajSubiect: model concurs luna august-iubire!   model concurs luna august-iubire! EmptyLun Iul 20, 2009 4:02 pm

buna,te invit intr-o noua calatorie in acest mesaj.o sa incerc sa descriu ceea ce exista in sufletul meu,in tine,dar voi incerca sa descopar si ceea ce se afla intre noi doi.acest mesaj nu este de literatura,dar nici de iubire.este un mesaj de explorare,de gasire a unor raspunsuri importante...exista ceva mai presus decat iubire:o forta care mi-a rapit inima,despre care vei afla la finalul mesajului.
o sa vorbesc intai despre tine,pentru a afla ce anume m-a atras in labirintul inimii tale..poate ca te grabesti,poate ca ai treaba,dar acest mesaj este unul foarte important,asa ca te rog sa il citesti cu atentie.nu prea stiu cu ce sa incep,caci sunt atat de multe despre care trebuie sa vorbesc.ma tem de ideea distrugatoare ca te voi pierde,ca nu te voi mai putea vedea niciodata.te rog sa crezi tot ce voi scrie,caci este adevarul din sufletul meu nelinistit.probabil ca frumusetea ochilor tai m-au atras,deoarece privesc cateva poze cu tine.ceva este ciudat,in poze nu reusesc sa calatoresc si sa scufund in limpezimea ochilor tai,pentru ca aparatul a surprins ceea ce eu nu am fost niciodata sa observ:culoarea ochiilor tai.stiu ca in mintea mea se afla imaginea ta,iar aceasta imagine pe care am construit-o cu puterea infinita a iubirii imi prezinta acei ochi incolori,limpezi precum iubirea si linistiti precum adevarul.in acesti ochi reusesc sa calatoresc,sa ating minunile teritoriului in care am facut primul pas spre iubire.acum imi dau seama ca ochii tai sunt diferiti de cei ai pamantenilor,deoarece ei sunt colorati doar pentru cei care nu cred in existenta iubirii..sunt precum o poarta,care se deschide doar celor care-si doresc sa calatoreasca in cautarea iubirii..ochii tai sunt minunati,deoarece au puterea de a linisti suferinta celor nefericiti....m-am indragostit si de bratele tale atat de calduroase,caci ele au fost singurele care mi-au inconjurat inima.mainile tale mi-au mangaiat trupul,desi niciodata nu ne-am atins,reusind sa-mi vindece ranile.iti multumesc pentru ca existi,pentru ca m-ai invat sa descopar si sa traiesc in taramul iubirii...vocea ta m-a calauzit spre flacara magica a vietii..atat de calda,atat ded minunata...esti perfecta!mi-ai spus cuvinte pe care niciodata nu-mi doream sa le aud,dar le-ai spus doar pentru a-mi da puterea de a continua visul...mi-ai spus cuvinte la care niciodat nu m-am gandit,si la care nu aveam nici-un raspuns.mi-ai spus ca sunt talentat,ca ti-au placut scrisorile mele de dragoste pe care ti le-am trimis.suna atat de frumos,dar nu este adevarat-nu sunt un om,o fiinta talentata-sunt doar o oglinda in care sufletul tau se oglineste:eu sunt imaginea trupului tau,a calitatilor tale.prin cuvintele pe care incerc sa le scriu imi doresc foarte mult sa te descriu,sa prezint frumusetea ta interioara si exterioara.scrisul meu este de fapt o calatorie spre locul unde se afla flacara nestinsa a iubiri.poti sa spui orice,ca nu suntem potriviti,ca tu iubesti pe altcineva-deoarece nu te pot crede,caci in flacara pe care eu o caut se afla in tine.stiu ca tu stii,dar nu stiu de ce te feresti,nu inteleg ce ziduri se afla intre noi.zbor atunci cand reusesc sa te vad,cand ajung sa aud sau sa citesc cuvintele tale.tu esti dovada existentei frumusetii eterne pe pamant.tu esti perfectiunea iubirii care este un medicament necesar pentru ranile din trupul meu...poate ca sunt un suflet care nu voi reusi sa-mi indeplinsec cel mai pretios vis:acela de a fi mereu langa tine,dar niciodata nu ma voi da batut,voi continua sa privesc in ochii tai,voi continua drumul spre labirintul care duce spre inima ta.daca ar fi sa ma compar cu ceva de pe acest pamant,sau din acest univers,atunci eu cred ca as fi un copac,iar tu ai fi natura:vantul care-mi mangaie crengile si trunchiul,ploaie care-mi potoleste setea de iubire,razele solare care-mi lumineaza drumul vietii,dar care in acelasi timp da nastere fructelor si florilor:iubirea-ea este rezultatul relatiei dintre copac si natura..tu ai fi in acele momente curcubeul producator de zambete..in acele momente as uita de lacrimi,chiar daca el ar fi absorbite de propriile mele radacini.cred ca relatia noastra seamana si cu iubirea dintre o planeta si o steaq..caci steaua este cea care daruieste caldura si lumina planetei,asigurandu-i viata.chiar daca steaua isi continua drumul in infinitul univers,planeta urmeaza acelasi drum,fiind intotdeauna aproape de stea,caci intre aceswte doua corpuri astrale exista o legatura puternica:iubire....dar ia stai,mai citesc inca o data ce am scris,nu cred ca este adevarat..noi doi suntem diferiti,iar relatia dintre noi este una foarte puternica.probabil ca ai sa te superi pe mine,ai sa ma certi,dar simt ca trebuie sa scriu,sa continui sa spun ceea ce simt.eu sunt un om indragostit.sunt umbra trupul tau pe pamant,deoarece intotdeauna incerc sa fiu langa tine.imi place sa fiu urma pasilor tai,dovada clara a existentei iubirii pe pamant...of,parca nici eu nu mai inteleg absolut nimic.... sa vorbesc si despre relatia nostra:in acest moment ea pare incerta,insa eu stiu ca este una foarte puternica.deoarece in trupul fiecaruia exista aceeasi flacara,acelasi foc nestins al iubirii..te invit sa incerci sa gasesti flacara din sufletul meu,sa incerci sa te incalzesti la lumina ei...poti sa o atingi,caci nu este periculoasa...este identica cu cea din sufletul tau,este facuta din acelasi material:iubire! I love you I love you I love you
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
 
model concurs luna august-iubire!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» concursul lunii- august(10 august-30 august)-iubire
» ''preselectii pentru concursul lunii- august(1 august-10august)-iubire''
» povesti de iubire
» stralucire si iubire
» DIVIANA...iubire necunoscuta..

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: concursuri forum-
Mergi direct la: