adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
26 aprilie EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
26 aprilie EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
26 aprilie EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
26 aprilie EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
26 aprilie EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
26 aprilie EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
26 aprilie EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
26 aprilie EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
26 aprilie EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
26 aprilie Vote_lcap26 aprilie Voting_bar26 aprilie Vote_rcap 
LUMINITA AMON
26 aprilie Vote_lcap26 aprilie Voting_bar26 aprilie Vote_rcap 
zero kiryu
26 aprilie Vote_lcap26 aprilie Voting_bar26 aprilie Vote_rcap 
Perfect Sylar
26 aprilie Vote_lcap26 aprilie Voting_bar26 aprilie Vote_rcap 
Toporisca
26 aprilie Vote_lcap26 aprilie Voting_bar26 aprilie Vote_rcap 
vladimir
26 aprilie Vote_lcap26 aprilie Voting_bar26 aprilie Vote_rcap 
Kristal
26 aprilie Vote_lcap26 aprilie Voting_bar26 aprilie Vote_rcap 
Bia
26 aprilie Vote_lcap26 aprilie Voting_bar26 aprilie Vote_rcap 
Mm <3D.Love
26 aprilie Vote_lcap26 aprilie Voting_bar26 aprilie Vote_rcap 
mihaela
26 aprilie Vote_lcap26 aprilie Voting_bar26 aprilie Vote_rcap 
Galerie
26 aprilie Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
26 aprilie EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
26 aprilie EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
26 aprilie EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 26 aprilie

In jos 
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

26 aprilie Empty
MesajSubiect: 26 aprilie   26 aprilie EmptyVin Iul 24, 2009 1:45 am

scriu despre aceasta data foarte importanta pentru mine...voi incerca sa reusesc sa scriu tot ce stiu despre aceasta data..26 aprilie-este o zi fierbinte de primavara.sau ma rog,nu ma refer numai la temperatura solara,la cantitatea de radiatii si energie primita de la aceasta stea.dar ascunde oare o semnificatie sacra aceasta data?cred ca ascunde o cheie,un raspuns mult cautat...pentru mine ascunde ceva magic-o caldura neidentificata,dar totusi cunoscuta..o imbratisare sau un sarut al universului...26 aprilie este ziua cand m-am indragostit pentru prima data..eram impreuna cu o fata frumoasa pe o strada ingrozitor de singura...amandoi aveam cate 13 ani,iar varsta noastra era o jumatate din acest numar...impreuna alcatuiam un intreg,o legatura puternica...nu stiu ce m-a facut sa ma indragostesc de aceasta fata:era frumoasa,dar in mod clar nu asta m-a atras la ea,era desteapta,dar in acele momente nu imi mai cunosteam trecutul,deoarece doream sa imi construiesc un viitor minunat!13 era un nume la fel de mistic-era un numar care imi purta intotdeauna ghinion,dar acum era ceva total diferit .nu mai eram deloc superstitios,deoarece trebuia sa calatoresc intr-o lume noua:iubirea!26 aprilie este in zodia taurului dupa zodiacul europen:asa eram si eu in acele momente..un taur care alerga dupa iubire,dupa un sentiment necunoscut...iar ea,printesa care reusise in aceasta zi sa m cucereasca,era toreadorul,caci intotdeauna ii placea sa se joaca.nu aveam nimic impotriva acestui joc copilaresc,dar de asta data,se juca cu mine...cu inima mea,cu destinul meu..am crezut ca ma place,dar era doar o iluzie-nu m-a iubit niciodata,deoarece jocul nebun nu s-a terminat...poate ca abia a inceput..au trecut 3 ani,si inca ne mai jucam cu lucruri,energii pe care ar trebui sa le protejam...ne jucam cu iubirea...mangaieri,imbratisari-oare fac parte din joc?oare ce importanta are data de 26 aprilie asupra acestui joc?greu de raspuns,deoarece acest raspuns se afla ascuns in raspunsuri necunoscute.26 aprilie-sunt gelos pe incapacitatea de a gasi un raspuns multumitor...dar totusi cred ca este parte a unui intreg,alcatuit din doua parti egale,desi eram diferiti..mi-e imi placea clipele de iubire,iar ei ii placeau numai perioadele de joaca..mi-e imi placea nebuneste de ea,iar ea nu parea nici macar ca-mi da o mica atentie.....13 minutre a durat drumul dinspre scoala spre casa,tin si acum minte-mai erau cateva secunde,caci ea a decis sa-mi spuna la revedere...nu stiu ce m-a facut in urmatoarele momente sa o strig,pentru a-i mai spune ceva..nu i-am spus nimic,m-am apropriat de ea,am luat-o de dupa gat si in euforia acelei zile am incercat sa o sarut,sa gust din licoarea iubirii..nu stiu cum a reusit sa evadeze..soarele era pe cer,iar ea era langa mine...stralucea mult mai puternic decat steaua care imi lumina trupul pana sa o intalnesc....a plecat,iar eu am ramas trist,deoarece tocmai am asistat la apusul unei clipe importante..a zis nu!au trecut ceva zile,nu stiu cate,deoarece nu am avut puterea de a le numara...insa,atunci cand am intalnit-o pentru prima data dupa acest gest indraznet,mi-a zambit,dar niciodata nu a rusit sa-mi spuna ceea ce-mi doream sa aud..26 aprilie-un nou inceput..acesta zi mi-a deschis poarta spre lumea iubirii:caci intotdeauna cand eram in prezenta ei,am privit-o de nenumarate ori in ochii ei,caci acestia mi-au adus mereu puterea de a zambi.
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
 
26 aprilie
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Diverse :: realitatea in care traim-
Mergi direct la: