adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
colectionarul= borcanul cu natura EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
colectionarul= borcanul cu natura EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
colectionarul= borcanul cu natura EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
colectionarul= borcanul cu natura EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
colectionarul= borcanul cu natura EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
colectionarul= borcanul cu natura EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
colectionarul= borcanul cu natura EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
colectionarul= borcanul cu natura EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
colectionarul= borcanul cu natura EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
colectionarul= borcanul cu natura Vote_lcapcolectionarul= borcanul cu natura Voting_barcolectionarul= borcanul cu natura Vote_rcap 
LUMINITA AMON
colectionarul= borcanul cu natura Vote_lcapcolectionarul= borcanul cu natura Voting_barcolectionarul= borcanul cu natura Vote_rcap 
zero kiryu
colectionarul= borcanul cu natura Vote_lcapcolectionarul= borcanul cu natura Voting_barcolectionarul= borcanul cu natura Vote_rcap 
Perfect Sylar
colectionarul= borcanul cu natura Vote_lcapcolectionarul= borcanul cu natura Voting_barcolectionarul= borcanul cu natura Vote_rcap 
Toporisca
colectionarul= borcanul cu natura Vote_lcapcolectionarul= borcanul cu natura Voting_barcolectionarul= borcanul cu natura Vote_rcap 
vladimir
colectionarul= borcanul cu natura Vote_lcapcolectionarul= borcanul cu natura Voting_barcolectionarul= borcanul cu natura Vote_rcap 
Kristal
colectionarul= borcanul cu natura Vote_lcapcolectionarul= borcanul cu natura Voting_barcolectionarul= borcanul cu natura Vote_rcap 
Bia
colectionarul= borcanul cu natura Vote_lcapcolectionarul= borcanul cu natura Voting_barcolectionarul= borcanul cu natura Vote_rcap 
Mm <3D.Love
colectionarul= borcanul cu natura Vote_lcapcolectionarul= borcanul cu natura Voting_barcolectionarul= borcanul cu natura Vote_rcap 
mihaela
colectionarul= borcanul cu natura Vote_lcapcolectionarul= borcanul cu natura Voting_barcolectionarul= borcanul cu natura Vote_rcap 
Galerie
colectionarul= borcanul cu natura Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
colectionarul= borcanul cu natura EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
colectionarul= borcanul cu natura EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
colectionarul= borcanul cu natura EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 colectionarul= borcanul cu natura

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6497
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

colectionarul= borcanul cu natura Empty
MesajSubiect: colectionarul= borcanul cu natura   colectionarul= borcanul cu natura EmptyMar Iul 28, 2009 11:56 pm

...<<<ma auto= numesc colectionarul..dc??..fiindca ma hranesc [ suna urat..dar expresia defineste gandirea..asta e..]..din gandurile..tristetea..sentimentele..vorbele..compunerile..descrierile..si in fine tot ce tine de cuvintele rostite sau gandite in veci si niciodata de voi..
...aprindeti in amurg multe si mari faclii , tot cate sapte de fiecare dintre cele o suta de culori ale curcubeului ; sa miroasa a nori , a aer , a vant , a lumina , a noapte , a soare indepartat; asezati=va , ingeri , in patru zari si cantati , incet si limpede , cantecele serii , cantecele zorilor noptii 'ingeri dintre pamant si cer , nu stati degeaba in amurguri fade , prin copaci , ca niste pasari posace , dati muritorilor privelisti noi sau inviati=le pe cele vechi...
...in zilele noroase si posace , patrundeti cu gandul dincolo de bolta de ceata amortita , in lumea zapezilor soarelui , in fericirea infinit si puternic albastra...
...spre locul acela , un cerc infinit , o osteneala libera , unde a fost , in departarea anilor , o lumina , un trup , o pedeapsa...
...asa cum in lumina alba sunt ascunse toate culorile , in tacerea zilei de azi se simteau cuprinse toate sunetele cu putinta ale acestei si=ale orisicarei lumi..
...dintre cei care au vazut cerul , cei mai multi vor fi intotdeauna morti...si tot mai multi , oricat ne=am inmulti sub cer ..astfel ca spulberate in aer , topite in ape sau pamant sunt ceruri fara numar ale ochilor apusi...
...ceva din nou patrunde in lume si schimba ceva : ardoare si fum , lumina cenusa , o alta sclipire a stelelor ...
...piatra si vantul nu=si sunt lor insile piatra si vant..lumina nu se lumineaza pe sine , ochiul nu se vede pe sine, dar gandul isi este siesi gand si pe sine poate gandi..
..oare n=ar fi bine sa putem vedea o clipa cerul si lucrurile lui cu ochii , cerului orbi , ai tuturor salbaticiunilor de pe pamant???
..este ceva in noi ce n=are chipul nostru , nici al lumii..

*probabil va intrebati..de ce am deschis acest topic??ca sa va informez..sa va hranesc si eu curiozitatea..:pentru a avea un loc retras unde sa ne imaginam o alta lume..o lume pura ..a naturii vaste, luminate doar de o cale, doar de un raspuns..si aceea a naturii...>>>
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

colectionarul= borcanul cu natura Empty
MesajSubiect: Re: colectionarul= borcanul cu natura   colectionarul= borcanul cu natura EmptyVin Iul 31, 2009 1:13 am

salut,foarte incantat de aceasta tema-borcanul cu natura...natura este mare,minunata si trebuie studiata!
Citat :
piatra si vantul nu=si sunt lor insile piatra si vant..lumina nu se lumineaza pe sine , ochiul nu se vede pe sine, dar gandul isi este siesi gand si pe sine poate gandi
Citat :
-foarte bine spus,dar totul tine de noi,caci ne putem depasi limitele relative impuse se propriile noastre ganduri,viziuni asupra universului.sa stii ca m-am tot intrebat si inca nu am gasit un raspuns:oare care este melodia,poezia,povestea care poate descrie matura?ce cuvinte pot alcatui o rugaciune sfanta catre natura....
Citat :
cantecele serii , cantecele zorilor noptii 'ingeri dintre pamant si cer , nu stati degeaba in amurguri fade
Citat :
-despre ce cantece vorbesti?oare le putem canta noi,muritorii care incearca sa descopere natura inconjuratoare..cred ca ne putem privi trupulchipul chiar in rezultatele faptelor noastre pe acest pamant...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
 
colectionarul= borcanul cu natura
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» natura-om-etc

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Diverse :: colectionarul-despre natura-
Mergi direct la: