adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
zeita mea rebela....DV. EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
zeita mea rebela....DV. EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
zeita mea rebela....DV. EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
zeita mea rebela....DV. EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
zeita mea rebela....DV. EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
zeita mea rebela....DV. EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
zeita mea rebela....DV. EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
zeita mea rebela....DV. EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
zeita mea rebela....DV. EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
zeita mea rebela....DV. Vote_lcapzeita mea rebela....DV. Voting_barzeita mea rebela....DV. Vote_rcap 
LUMINITA AMON
zeita mea rebela....DV. Vote_lcapzeita mea rebela....DV. Voting_barzeita mea rebela....DV. Vote_rcap 
zero kiryu
zeita mea rebela....DV. Vote_lcapzeita mea rebela....DV. Voting_barzeita mea rebela....DV. Vote_rcap 
Perfect Sylar
zeita mea rebela....DV. Vote_lcapzeita mea rebela....DV. Voting_barzeita mea rebela....DV. Vote_rcap 
Toporisca
zeita mea rebela....DV. Vote_lcapzeita mea rebela....DV. Voting_barzeita mea rebela....DV. Vote_rcap 
vladimir
zeita mea rebela....DV. Vote_lcapzeita mea rebela....DV. Voting_barzeita mea rebela....DV. Vote_rcap 
Kristal
zeita mea rebela....DV. Vote_lcapzeita mea rebela....DV. Voting_barzeita mea rebela....DV. Vote_rcap 
Bia
zeita mea rebela....DV. Vote_lcapzeita mea rebela....DV. Voting_barzeita mea rebela....DV. Vote_rcap 
Mm <3D.Love
zeita mea rebela....DV. Vote_lcapzeita mea rebela....DV. Voting_barzeita mea rebela....DV. Vote_rcap 
mihaela
zeita mea rebela....DV. Vote_lcapzeita mea rebela....DV. Voting_barzeita mea rebela....DV. Vote_rcap 
Galerie
zeita mea rebela....DV. Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
zeita mea rebela....DV. EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
zeita mea rebela....DV. EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
zeita mea rebela....DV. EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 zeita mea rebela....DV.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

zeita mea rebela....DV. Empty
MesajSubiect: zeita mea rebela....DV.   zeita mea rebela....DV. EmptyVin Iul 31, 2009 5:45 pm

zeita printre pamanteni-asta esti tu.ai venit dintr-o lume indepartata,plina de magie si iubire..esti prea frumoasa pentru aceasta lume a noastra,esti prea frumoasa...nu inteleg nici acum de ce ai ales sa trimiti aceea sageata in inima mea,care m-a facut sa ma indragostesc nebuneste de tine..incerc sa descriu acest chip minunat al tau,pe care l-am vazut in momentul in care mi-am recapatat vederea inimii,auzul sentimentelor si miscarea ametitoare a gandurilor...tu,cea care ai aparut in momentul in care aveam nevoie de aerul proaspat al iubirii..esti visul acestei realitati in care traiesc..parul tau se aseamana cu razele fierbinti ale soarelui,dar si cu parfumul misterios al noptii...incerc sa gasesc cateva cuvinte care ar putea sa te descrie.este foarte greu...tu esti zeita mea rebela,deoarece desi nu imi apartini,tu esti singura care ma face intotdeauna sa te slujesc...tu esti cea la care eu ma rog in fiecare secunda din acest univers..of,cat de mult te pot iubi...nu stiu de ce ai plecat,de ce nu mai apari in drumul meu pe acest pamant...te cant in fiecare cuvant pe care il rostesc..of,as vrea sa renunt la tot,dar nu pot,deoarece zambetul tau este cel care ma tine pe pamant...vai de cei ca mine care sunt dependenti de lumina ochilor tai...astept,te caut si in acelasi timp sunt disperat...nu stiu ce sa fac,deoarece zambetul tau de care m-am indragostit inca din prima clipa a intalnirii noastre nu se mai arata...imi tot spui ca esti plecata..marea te chemat iar eu,am ramas singur...te strig,deoarece stiu ca esti prin preajma..te simt,deoarece caldura ta nu a inghetat,iar acest amanunt de da de gol in fuga ta spre o alta lume,o alta aventura..rebela,necunoscuta mai esti...mai fermecat,dar totusi in aceasta fuga a ta imi produci nenumarate rani,pe care nu stiu daca voi fi in stare sa le vindec...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

zeita mea rebela....DV. Empty
MesajSubiect: Re: zeita mea rebela....DV.   zeita mea rebela....DV. EmptySam Aug 01, 2009 7:50 pm

ochi tai...



ochii tai sunt un labirint in care se avanta fiecare aventurier.fiecare cauta fericirea,dar majoritatea cad rapusi de caldura sufletului tau...cine reuseste sa strabata aceast labirint,ajunge intr-un loc sacru-inima ta.acolo gaseste fericirea dorita si uita toate problemele.cine nu reuseste sa iasa din acest labirint,va cadea rapus de atatea incercari,in care a iesit intotdeauna infrant.....
as vrea sa patrund si eu in ochii de care m-am indragostit,,chiar daca ar fi ultimul lucru pe care l-as face.....chiar daca timpul ar deveni o amintire,as fi totusi fericit pentru ca te-am vazut zambind,si am reusit sa ating o femeie creata din soare....daca voi ajunge in inima ta as zbura peste toate varfurile muntilor,si as sedea pe taramul fericirii,in care toti venereaza numele tau.eu insa iti venerez ochii plini de sclipire......
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

zeita mea rebela....DV. Empty
MesajSubiect: Re: zeita mea rebela....DV.   zeita mea rebela....DV. EmptyDum Aug 02, 2009 12:52 am

I love you I love you I love you

Raspuns la "ochi tai..."

Apele create de ochii tai albastri ,m-au inlantuit ,m-au inrobit,desi rebeliunea gindurilor si a datoriilor de pe acest pamint ma avertizau de pericolul de a ma scufunda...,eu m-am avintat tot mai adinc in oceanul nesfirsit si atragator ca un magnet ,lasindu-ti valurile sa-mi racoreasca inima zbuciumata.
Am inotat usor spre adincurile tale si am descoperit un tarim de basme,minunat din care nu mai vreau si nu mai pot iesi ...,nici daca m-ar trage cineva cu forta.
Nu mai simt Timpul si nici Grijile vietii atunci cind te privesc,imi pare ca inot usor si plec pentru totdeauna catre epicentrul sufletului tau.Acolo daca ajung ...cred ca voi descoperi elixirul fericirii si al pacii sufletesti, acolo in adincurile ochilor tai sclpeste piatra pe care o caut de mult.Asa ..ma las usor in virtejul si valurile tandre ce ma duc plutind si ma mingiie cu plescaitul si leganatul lor , ca miinile unduioase ce ma poarta pe brate si ma conduc spre casa inimii tale.Telul inalt pe care vreu sa-l ating ma fac sa-mi unesc trupul cu albastrul apei din ochii tai si timbrul vocii tale imi trezeste fiecare celula ,lasindu-ma sa vibrez intr-o alta dimensiune...o dimensiune a unei muzici sonore si bine cunoscute ... ce-mi aminteste de iubire...iubirea sacra...de uniunea cu tot universul...





Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven :


Iubire si Lumina

Luminita
Sus In jos
Continut sponsorizat





zeita mea rebela....DV. Empty
MesajSubiect: Re: zeita mea rebela....DV.   zeita mea rebela....DV. Empty

Sus In jos
 
zeita mea rebela....DV.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» diana!ochii vad,inima cere...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Arta si Cultura :: proza-
Mergi direct la: