adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_lcappaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Voting_barpaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_rcap 
LUMINITA AMON
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_lcappaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Voting_barpaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_rcap 
zero kiryu
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_lcappaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Voting_barpaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_rcap 
Perfect Sylar
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_lcappaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Voting_barpaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_rcap 
Toporisca
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_lcappaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Voting_barpaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_rcap 
vladimir
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_lcappaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Voting_barpaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_rcap 
Kristal
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_lcappaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Voting_barpaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_rcap 
Bia
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_lcappaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Voting_barpaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_rcap 
Mm <3D.Love
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_lcappaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Voting_barpaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_rcap 
mihaela
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_lcappaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Voting_barpaulo coelho-maestrul unor carti facinante! Vote_rcap 
Galerie
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 paulo coelho-maestrul unor carti facinante!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Empty
MesajSubiect: paulo coelho-maestrul unor carti facinante!   paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyLun Aug 03, 2009 10:42 pm

nascut in brazilia in anul 1947 a ajuns unul dintre cei mai importanti scriitori la nivel mondial.operele sale,vandute in majoritatea statelor de pe glob,reprezinta o dovada clara in ceea ce priveste calitatile de maiestru ale acestui om.alchimistul,zahir,brida,11 minute,al cincilea munte,la raul piedra am sezut si am plans sunt rezultatul magiei care exista in sufletul lui Paulo Coelho.
Bibliografie

  • Pelerin la Compostela - (1987)
  • Alchimistul - (1988)
  • Walkiriile - (1992)
  • La râul Piedra am şezut şi-am plâns - (1994)
  • Al cincilea munte - (1996)
  • Manualul Războinicului luminii - (1997)
  • Veronika se hotărăşte să moară - (1998)
  • Diavolul şi domnişoara Prym - (2000)
  • Unsprezece minute - (2003)
  • Zahir - (2005)
  • Jurnalul unui mag - (1987)
  • Vrajitoarea din Portobello - (2006)
  • Brida - (2008)


minunata poveste a lui santiago,ciobanasul plecat in cautarea unei comori,manat de dorinta apriga de a-si indeplini legenda personala,reprezinta o carte,sau mai mult de cat o carte,exceptionala./..in alchimistul este prezentat drumul lui santiago pana la comoara.
in zahir este prezentata aceea ingrozitoare calatorie pe care trebuie sa o faca barbatii atunci cand iubita lor,femeia,ii paraseste.este o carte care initiaza sufletele naive vietii.ddin fericire,totul se termina cu intalnirea romantica a celor doi indragostiti.
la raul piedra am sezut si am plans este prezentata intalnirea unor fosti colegi de liceu,care s-au iubit foarte mult in tinerete.el lucra acum in slujba lui Dumnezeu:imi amintesc si acum un citat minunawt din aceasta carte''unul din chipurile lui Dumnezeu,este chipul unei femei''prima dragoste nu se uita,iar aceasta senzatie,acest venin al iubirii,renaste in sufletele celor doi.
al cincilea munte este o carte despre un profet:ilie,care ikncearca sa renasca un popor.acest profet readuce la viata pe fiul unei vaduve..
11 minute-un roman cutremurator,ce prezinta viata unei prostituate,pe nume maria.se pare ca visele se implinesc numai cu ajutorul banilor,iar acestia se aduna cateodata si prin aceasta meserie.va spun ultima propozitie din aceasta carte:o fost o data ca niciodata...
manualul razboinicului luminii este un caiet de ganduri filozofice,un ghid excelent in aceasta lume.
ultima carte scrisa de paulo coelho prezinta lumea filmelor de la cannes..castigatorul sta singur-acesta este numele cartii,unde carte foloseste urmatorul citat pentru a deschide calatoria in lumea celebritatilor:imi urmez visul,dar care dintre ele?
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Bia

Bia


Numarul mesajelor : 17
Puncte : 5408
Data de inscriere : 10/08/2009
Varsta : 31

paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Empty
MesajSubiect: Re: paulo coelho-maestrul unor carti facinante!   paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyMier Aug 12, 2009 1:34 am

suna interesant
o prietena de a mea a citit "Veronika se hotaraste sa moara" si a zis ca e foarte buna

eu deocamdata nu am citit nimic scris de el, dar ma gandesc sa ma interesez de unele carti
Sus In jos
http://www.fantasy-world.clicboard.com
v|ntage.
membri
membri



Numarul mesajelor : 5
Puncte : 5362
Data de inscriere : 08/09/2009

paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Empty
MesajSubiect: Re: paulo coelho-maestrul unor carti facinante!   paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyJoi Sept 24, 2009 1:25 am

Am citit Diavolul si domnisoara Prym si 11 minute.
ideile prezentate in ambele carti sunt interesante, dar prezentate intr-un mod extrem de 'comercial'
Sus In jos
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5712
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Empty
MesajSubiect: Re: paulo coelho-maestrul unor carti facinante!   paulo coelho-maestrul unor carti facinante! EmptyJoi Sept 24, 2009 7:53 pm

I love you

Iubesc fiecare cuvint scris de catre acest OM si SCRIITOR DE EXCEPTIE.Am citit tot ce a scris pina acum si publicat. Cind am citit Alchimistul ,la recomandarea unei persoane ce mi-a fost foarte apropiata,am suferit o transformare greu de explicat in cuvinte.Dar pentru faptul ca am constientizat schimbarea,am realizat ca ceva din mine a rezonat extrem cu amprenta acestui mare om,care pentru mine nu este numai un scriitor extarordinar ci un MAGICIAN,UN MAISTRU cu capacitatea de a TAMADUI prin CUVINT.
Din cind cind recitesc operele sale si redescopar ceva nou si fascinant,in functie de propriile schimbari in decursul timpului si a experientelor ce se aduna iminent,odata cu trecerea acestuia.
Pentru mine el este MAISTRUL MEU SPIRITUAL si stiu ca putini discipoli isi pot alege maistrul singuri! I love you

IUBIRE

LUMINITA
Sus In jos
Continut sponsorizat





paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Empty
MesajSubiect: Re: paulo coelho-maestrul unor carti facinante!   paulo coelho-maestrul unor carti facinante! Empty

Sus In jos
 
paulo coelho-maestrul unor carti facinante!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Alchimistul-Paulo Coelho
» Paulo Coelho-despre iubire
» ascultati maestrul spiritual!!!
» Ce carti citim ?
» de unde putem achizitiona carti electronice gratis!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Diverse :: carti si autori preferati-
Mergi direct la: