adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
bataia nu-i rupta din rai! EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
bataia nu-i rupta din rai! EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
bataia nu-i rupta din rai! EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
bataia nu-i rupta din rai! EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
bataia nu-i rupta din rai! EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
bataia nu-i rupta din rai! EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
bataia nu-i rupta din rai! EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
bataia nu-i rupta din rai! EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
bataia nu-i rupta din rai! EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
bataia nu-i rupta din rai! Vote_lcapbataia nu-i rupta din rai! Voting_barbataia nu-i rupta din rai! Vote_rcap 
LUMINITA AMON
bataia nu-i rupta din rai! Vote_lcapbataia nu-i rupta din rai! Voting_barbataia nu-i rupta din rai! Vote_rcap 
zero kiryu
bataia nu-i rupta din rai! Vote_lcapbataia nu-i rupta din rai! Voting_barbataia nu-i rupta din rai! Vote_rcap 
Perfect Sylar
bataia nu-i rupta din rai! Vote_lcapbataia nu-i rupta din rai! Voting_barbataia nu-i rupta din rai! Vote_rcap 
Toporisca
bataia nu-i rupta din rai! Vote_lcapbataia nu-i rupta din rai! Voting_barbataia nu-i rupta din rai! Vote_rcap 
vladimir
bataia nu-i rupta din rai! Vote_lcapbataia nu-i rupta din rai! Voting_barbataia nu-i rupta din rai! Vote_rcap 
Kristal
bataia nu-i rupta din rai! Vote_lcapbataia nu-i rupta din rai! Voting_barbataia nu-i rupta din rai! Vote_rcap 
Bia
bataia nu-i rupta din rai! Vote_lcapbataia nu-i rupta din rai! Voting_barbataia nu-i rupta din rai! Vote_rcap 
Mm <3D.Love
bataia nu-i rupta din rai! Vote_lcapbataia nu-i rupta din rai! Voting_barbataia nu-i rupta din rai! Vote_rcap 
mihaela
bataia nu-i rupta din rai! Vote_lcapbataia nu-i rupta din rai! Voting_barbataia nu-i rupta din rai! Vote_rcap 
Galerie
bataia nu-i rupta din rai! Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
bataia nu-i rupta din rai! EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
bataia nu-i rupta din rai! EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
bataia nu-i rupta din rai! EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 bataia nu-i rupta din rai!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

bataia nu-i rupta din rai! Empty
MesajSubiect: bataia nu-i rupta din rai!   bataia nu-i rupta din rai! EmptyMar Aug 04, 2009 10:26 pm

mentalitate romaneasca:barbatul isi bate sotia,parintii si copii traiesc intr-o violenta de nedescris.educatie nu se face niciodata cu ajutorul puterii pumnului..nu,sa nu lovim in sufletele care dorim sa le ajutam.sa nu ne razbunam pe propriile noastre greseli,limite pe care nu le putem depasi.
pentru cei care folosesc bataia in rezolvarea unor probleme,mai ales in famili,le pun o intrebare:ati putea in cerca o alta metoda,cae ar da rezultate mult mai bune?ati putea folosi puterea cuvintelor,a sentimentelor fara a utiliza pumnul?ce castigati in urma acestui act murdar de violenta?
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6486
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

bataia nu-i rupta din rai! Empty
MesajSubiect: Re: bataia nu-i rupta din rai!   bataia nu-i rupta din rai! EmptyMier Aug 05, 2009 5:20 pm

..mdah violenta...nu stiu de ce..dar niciodata nu mi=a fost frica ca ma bate cineva...nu doar in familie.ci si in grupul de prieteni..eu sunt in stare sa recunosc faptul ca imi stimez parintii , dar nu=i iubesc...
...nu=i exclus sa nu=mi fi iubit cu adevarat nici tatal , nici mama..eram si sunt iritata ca sunt considerati mici burghezi ..ma saturasem pana peste cap de filosofia lor privind viata...pentru ei viata incepea si incepe si se termina si se termina cu intrebarea: cum sa ne petrecem timpul si ce gatim???..si totusi cum as putea sa renunt la parintii mei!..doar lor de datorez fericirea de=a trai...
...nu=i exclus...dar nici cu siguranta..

..pentru mine bataia e rupta intradevar din rai..n=am fost niciodata invinetita in bataie...dar mi=am dorit de foarte multe ori sa invinetesc pe cineva ...
..m=am obisnuit si cu faptul ca tata ma ameninta cu faptul ca ma va lovi fara sa aiba vreun motiv de bataie..de cate ori nu mi=a spus ca ma va lovi..si atunci cand nu avea alcool in el..imi amintesc..nu demult..mi=a spus cu atata ura ca ma va lovi de voi muri..imi venea sa rad..nu mie frica de tatal meu...nu mi=a fost niciodata..si stiam intotdeauna ca=l va scoate din sarite raspunsul meu : '' loveste=ma pana voi muri..poate asa vei duce o viata mai fericita ..fara mn..dar putrezind in inchisoare..'' nu stiu de unde aveam atata curaj sa=i reprosez faptul ca il urasc din motive neintemeiate...

..mey eu nu spun ca agreez bataile..cele de strada mai mult ca orice..tin la ele..si cateodata ma bag si eu..in familie mai putin..n=am asistat la scena cand tatal meu ia tras o palma mamei..ea fiind insarcinata cu mn..chiar inainte sa nasca..n`ai ce`i face..doar era beat..insa cu siguranta daca eram mai maricica i`as fi dat `o inapoi..
Sus In jos
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5712
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

bataia nu-i rupta din rai! Empty
MesajSubiect: Re: bataia nu-i rupta din rai!   bataia nu-i rupta din rai! EmptyMier Aug 05, 2009 7:04 pm

eu nu stiu de unde nascocesti atitea "baliverne"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rolling Eyes

ai o imaginatie intradevar capabila sa scrie generice itregi de drame,trillere etc!

si eu am batut citiva barbati pina acum,iar mama mea n-a fost batuta de tata!!!

si cred ca sint in stare sa mai bat citiva daca ma supara!!!inclusiv pe tine!
Sus In jos
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6486
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

bataia nu-i rupta din rai! Empty
MesajSubiect: Re: bataia nu-i rupta din rai!   bataia nu-i rupta din rai! EmptyJoi Aug 06, 2009 5:50 pm

...LUMINITA - imi pare sincer rau daca te=am suparat cu ceva..nu sunt baliverne..sau probabil sunt..astai parerea ta..de ce sa mint..daca nu mi=e frica de bataie..daca nu mi=a fost frica niciodata..nu=mi cunosc imaginatia..n=am intalnit=o niciodata..si n=am afirmat ca am batut vreun barbat..am spus ca=mi plac bataile de strada..fiindca am fost inca din copilarie incurcata in ele ..nu comentez ca mama ta n=a fost batuta de tatal tau..dar pe mama tata a lovit=o de mai multe ori..imi cer scuze daca te supar..ma simt ca un copil vinovat..care a fost prins facand ceva rau..desi nu stiu cu ce ti=am gresit..imi cer inca o data scuze..n=am intentionat..si nu voi intentiona niciodata sa supar pe cineva..daca tot asa sta treaba..si data trecuta ai comentat la un post de`al meu..daca te supar...nu o fac cu intentie..cred ca ar fi mai bine sa parasesc forumul acesta..imi cer inca o data iertare pentru disconfortul si deranjul cauzat..
Sus In jos
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5712
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

bataia nu-i rupta din rai! Empty
MesajSubiect: Re: bataia nu-i rupta din rai!   bataia nu-i rupta din rai! EmptyJoi Aug 06, 2009 7:21 pm

I love you

Imi pare sincer rau...si mie,probabil ca am supra reactionat,crezind ca faci niste insinuari.
Stii ...,chiar si tunci cind avem cunostinte foarte bune despre oameni si psihologie,putem face grseli "Diagnostice".De aceea ...,cu ani in urma am decis,sa-mi las pacientii sa -si aleaga singuri modul de tratament,intuitiv ,sau sa fiu doar un intermediar,unindu-ma cu intuitia acestora.Si sigur ca atunci cind deja cunoastem o persoana mai bine sau sintem legati sentimental de aceasta ,avem nevoie de "un alt Doctor" neutru ,care sa faca diagnosticul si sa conduca tratamentul potrivit momentului.E cert pentru mine ca bataia nu e o solutie...,de aceea nu o folosesc in ceea ce priveste educatia copiilor mei...,dar Conflictele "sint rupte din rai" pentru ca au totdeauna un rezultat "Revelator".

imi cer scuze...si imi face placere sa te intilnesc aici ,inclusiv interactiunea.


Iubire si Lumina


Luminita I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





bataia nu-i rupta din rai! Empty
MesajSubiect: Re: bataia nu-i rupta din rai!   bataia nu-i rupta din rai! Empty

Sus In jos
 
bataia nu-i rupta din rai!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Psihologie :: violenta in familie-
Mergi direct la: