adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
membrul saptamanii 15-22 august EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
membrul saptamanii 15-22 august EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
membrul saptamanii 15-22 august EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
membrul saptamanii 15-22 august EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
membrul saptamanii 15-22 august EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
membrul saptamanii 15-22 august EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
membrul saptamanii 15-22 august EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
membrul saptamanii 15-22 august EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
membrul saptamanii 15-22 august EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
membrul saptamanii 15-22 august Vote_lcapmembrul saptamanii 15-22 august Voting_barmembrul saptamanii 15-22 august Vote_rcap 
LUMINITA AMON
membrul saptamanii 15-22 august Vote_lcapmembrul saptamanii 15-22 august Voting_barmembrul saptamanii 15-22 august Vote_rcap 
zero kiryu
membrul saptamanii 15-22 august Vote_lcapmembrul saptamanii 15-22 august Voting_barmembrul saptamanii 15-22 august Vote_rcap 
Perfect Sylar
membrul saptamanii 15-22 august Vote_lcapmembrul saptamanii 15-22 august Voting_barmembrul saptamanii 15-22 august Vote_rcap 
Toporisca
membrul saptamanii 15-22 august Vote_lcapmembrul saptamanii 15-22 august Voting_barmembrul saptamanii 15-22 august Vote_rcap 
vladimir
membrul saptamanii 15-22 august Vote_lcapmembrul saptamanii 15-22 august Voting_barmembrul saptamanii 15-22 august Vote_rcap 
Kristal
membrul saptamanii 15-22 august Vote_lcapmembrul saptamanii 15-22 august Voting_barmembrul saptamanii 15-22 august Vote_rcap 
Bia
membrul saptamanii 15-22 august Vote_lcapmembrul saptamanii 15-22 august Voting_barmembrul saptamanii 15-22 august Vote_rcap 
Mm <3D.Love
membrul saptamanii 15-22 august Vote_lcapmembrul saptamanii 15-22 august Voting_barmembrul saptamanii 15-22 august Vote_rcap 
mihaela
membrul saptamanii 15-22 august Vote_lcapmembrul saptamanii 15-22 august Voting_barmembrul saptamanii 15-22 august Vote_rcap 
Galerie
membrul saptamanii 15-22 august Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
membrul saptamanii 15-22 august EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
membrul saptamanii 15-22 august EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
membrul saptamanii 15-22 august EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 membrul saptamanii 15-22 august

In jos 

cine merita sa castige?
 1.LUMINITA AMON
 2.zero kiryu
 3.Perfect Sylar
 4.Bia
Vezi rezultatele
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

membrul saptamanii 15-22 august Empty
MesajSubiect: membrul saptamanii 15-22 august   membrul saptamanii 15-22 august EmptyDum Aug 16, 2009 2:15 am

regulament concurs membrul saptamanii:
-in fiecare sapatamana se va organiza un concurs de votare(sondaj) pentru a desemna membrul saptamanii
-vor intra in concurs doar membri care au postat cel putin 5 subiecte pe forum-de calitate,iar ultima lor vizita pe acest forum sa fie in saptamana precedenta inceperii concursului.
-administratorul va propune 3 teme/postari de referinta pentru fiecare membru participant-pentru a participa trebuie sa postati cat mai multe subiecte de calitate
-la finalul saptamanii,invingatorul va fi ales membrul saptamanii pe acest forum!
-la finalul lunii membrul/membrii care au cele mai multe titluri de membrul saptamanii,vor primi rangul de supermembru
-fiecare castigator are dreptul sa aleaga una din urmatoarele variante:
-publicarea pe forum timp de o luna a unui forum/blog-in bara de meniu
-publicarea unui banner p[e forum timp de doua saptamani
-organizarea unui concurs al castigatorului
-crearea unor noi categorii pe forum unde sa fie moderator
pt a afa mai multe vizitati profilul fiecarui membru participant.
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

membrul saptamanii 15-22 august Empty
MesajSubiect: membrul saptamanii   membrul saptamanii 15-22 august EmptyDum Aug 16, 2009 2:22 am

1.LUMINITA AMON
a)Nu prea inteleg ce inseamna "nu am intilnit corectitudine"! Dar pot sa spun ca eu dispun deja in Romania de un Testament,niciodata nu m-au interesat chestiile astea ! pentru ca asa cum mama mea din pacate imi reproseaza de multe ori! Eu nu pot trai planificat ,chiar daca tind sa analizez si sa gindesc mult despre lucruri (mai ales despre cele de durata lunga),totusi tema "testament " a aparut si in discutiile de acum sapte ani cu socrul meu care considerindu-se un om cu "avere",care bineinteles este relativa,caci ce a fost odata nu mai este acum,nu mai departe criza economica!M-a dezgustat fantastic si defapt a distrus din start orice adevarata apropiere,eu ,repetind fiind asa cum zice mama...,o femeie care traieste fara sa-si puna problema ce bani le voi lasa copiilor mei....,fiind total convinsa ca este o aberatie sa exagerezi in domeniul asta ,copiii avind ei insisi nevoie de experiente,in viata pentru a se dezvolta si a intelege viata,nefiind nevoie in cazul asta decit de un minim simbolic care sa aminteasca de existenta trecuta a parintilor!Am tot ce-mi trebuie in Romania dupa parerea mea...,si ca sai raspund unei prietene Gabriela,nici tema emigrare nu m-a impresionat niciodata eu nerenuntind pina astazi la cetatenia mea ,fiind convinsa ca are foarte mult de-a face cu identitatea mea de om...,iar lucrurile materiale pe care le-am dobindit fiind realizate in exclusivitate de una singura! fara ajutorul financiar al vreunei relatii de durata.

In ceea ce priveste sentimentele si IUBIREA MEA! ACESTA e LUCRUL cel mai important pe care -l pot lasa urmasilor mei ...si VREAU sa FIE cit mai BOGAT ,de aceea gindesc mult in moment,la viitorul copiilor mei!


Iubire si Lumina

Luminita
b)pai in imaginatia mea ...esti blond,cu ochi albastri!porti ochelari si de citva timp o barba care-ti vine foarte bine!

Intradevar, ceva s-a schmbat asa cum si tu ai remarcat ,o identificare cu partea ta masculina a avut cu siguranta loc,am observat-o foarte vizibil la ultima noastra intilnire si probabil ca intre timp s;a mai accentuat.fizic, esti bine facut si sportiv.
Ce mai fac miinile?

din punct de vedere a-l caracterului....,periculos de inteligent!Dar si foarte religios,ceea ce mai dimnueaza din pericol....,glumesc biensur!

analitic,incapatinat,foarte convins de propria capacitate,dar si suficient de flexibil din cauza acerbei vointe sa te adaptezi unei noi schmbari etc.

un invingator! cald si tandru,serios si mindru,demn,

extrem de suparacios si furios,dar pe cit de repede te;aprinzi pe;atit de repede te stingi...daca se aplica reteta potrivita.

Verbal la furie foc si para.Cu fixe pareri despre comporatament in net si public,dar in acelasi timp si opusul! deci o paleta a intregului curcubeu spectral de culori!


Un barabat minunat -un visator si realist intr;unul singur! Superba combinatie
foarte,foarte ,foarte romantic!!!!
c)Da Dragostea e oarba...,cel putin asa se spune! pentru ca ne indragostim de suflet nu de aspectul fizic al cuiva;probabil ca barbatilor le trebuie mai mult sau mai putin si ceva frumos 'la sexul frumos'!

dar sincera sa fiu nu m-am indragostit niciodata de barbati cu adevarat frumosi1 ciudat dar astia nu ma atrag daca sint perfecti fizic! in schimb imi plac particularitatile,la persoanele de sex opus! din pacate am facut o descoperire foarte negativa la fostul meu sot care se pare ca cum sapte ani se indragostise mai mult de sexapilul meu si fizicul meu (aveam vreo 62 kg) si aratam destul de bine la 29 de ani,eu in schimb indragostindu-ma de "LUMINA LUI" !

iubire si lumina
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

membrul saptamanii 15-22 august Empty
MesajSubiect: Re: membrul saptamanii 15-22 august   membrul saptamanii 15-22 august EmptyDum Aug 16, 2009 2:31 am

2.zero kiryu
a)deah..o zi frumoasa..insorita de primavara..ce mai..eram in clasa a 6a.primul semestru..baieti in claduri..si..iata=ma si pe mn..intr=o fustita..mumoasa..nu spun fusta=mini..dar nici prea lunga..incape ziua de scoala bine..si ajungem la penultima pauza..deah..impreuna cu o fata am ramas in clasa....si deodata vin niste baieti din clasele a 8a..mey..mey..unul care=mi placea mie pe atunci..frumusel baiat..incep sa povesteasca..despre treburi barbatesti..nu ascultam..n=aveam cum..eram cu gandul la baiat..si..deodata ma trezesc ca baiatul sta chiar in spatele meu..cu mana pe fusta..[ thoamne..mi s=au imbujorat obrajii de rusine] m=am tras repede..si cum el era agatat cam prea tare in fusta mea..mi s=a rupt fusta..eee..ce mai..toti baietii radeau..si eu statea si ma uitam la baiat..acesta..[saracul..credea ca=l invinuez cu fapta..dar cand colo `eu puneam toata vina pe mine..] cum eram intoarsa cu spatele la baieti ..cu croiala rupta in spate..se ajeaza repesor in spatele meu..sa acopere fapta..)=))
b)Q: cum ai descoperit ca ma iubesti?
R: hmm..a fost chiar simplu..m=ai ajutat tu..prin faptul ca m=ai mustrat am simtit..ca totusi nu sunt singura ci am o a doua mama pe forumul acesta..e usor sa iubesti pe cineva..nu desigur..nu stiu daca sentimentul e reciproc..dar prin faptul ca incerci sa ma schimbi..prin simpla mustrare..sau doar printr=un sfat..simt ca incep sa ma atasez de tine..si chiar sa te iubesc..

De ce mi=ai dat o palma , cand te=am sarutat data trecuta??
c)eee..razvane..te pui tu in locul bestiei...chiar ai vrea sa fi tu bestia?? ..nu te cred..mi=ai dezvaluit acum ca faci parte din categoria oximoronului uman..bine.
va suparati daca continaua viitorul care a fost inceput de cel dinaintea noastra?? daca are cineva de comentat continuarea postyulu..va rog sa=l stergetzi..
asa..pey tu esti inchis in iad..in acelasi timp eu.care multumesc lui Dmnezeu ..iau asupra mea o noua religea..hotarasc sa devin '' martor al lui Iehova''....ciudata religie..dar incepe sa=mi placa..asa..deci si se iveste o inmormantare ciudata..moare un martor..in timpul inmormanatari..un marotr isi duce la bun sfarsit liturghia despre Dumnezeu si despre fFiul Sau Iisus ..he..he..ce mai imaginatie am..deci..in timpul in care se lasa in pamant sicriul impreuna cu decedatul..cateva doamne..si domnisoare de orice varsta insotesc inmormantarea cu cantece..mey..si ce se intampla..?? deodata se aud batai puternice in pamant..se ridica sicriul..si ce sa vezi..??..decedatul..mai bine zis fostul decedat invie..si spune cu glas tare si raspicat: ''Acum a venit mantuirea , puterea si imparatia Dumnezeului nostru , si stapanirea Hristosului Lui ; pentruca parasul fratilor nostri , care zi si noapte ii para inaintea Dumnezeului nostru , a fost aruncat jos ''

asa si..sa continue urmatorul user..facem un viitor comun..dar totusi diferit...succes..la viitorul nostru:::***---
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

membrul saptamanii 15-22 august Empty
MesajSubiect: membrul saptamanii   membrul saptamanii 15-22 august EmptyDum Aug 16, 2009 2:40 am

3Perfect Sylar
a)~Mai pe scurt,deoarece administratorul nostru se incurca-n cuvintele pompoase ,un fel de blog.
b)Eu ajung presedintele Americii apoi incep un razboi mondial,al 3-lea la numar.Lumea cade la picioarele mele si cei patru cavaleri ai apoclipsei se vor arata : boli,molime,moartea si razboiul.Cand voi fi pe punctul de a distruge tot si a castiga,cand oamenii isi pierd in ultima farma din credinta lor,cand eu scuip pe zeul lor,apar din ceruri ingerii condusi de arhanghelii Gavirl si Mihai si eu chem demonii din adnacuri contra lor.Voi pierde lupta si voi ajunge sa fiu inchis in iad,deoarece chiar si Lucifer insasi ii va fi teama de mine.


Mai vreti un viitor ?
c)Castiga cel care o asculta cu adevarat la problemele pe care ea le are.Exista genul de baietii ce spun : " Da,aha,exact cum spui tu,vai ce rau imi pare"(se preface doar ca o asculta) si genul ce spun : " Te ajut stai linistita nu-ti fie teama iti sunt alaturi la bine si la rau"(cel care o asculta).
Acum depinde in proportie de 50% si de carcaterul fetei poate ca si ea minte
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

membrul saptamanii 15-22 august Empty
MesajSubiect: Re: membrul saptamanii 15-22 august   membrul saptamanii 15-22 august EmptyDum Aug 16, 2009 2:45 am

4)Bia
a)pai...unele sunt poezii, altele sunt versuri pentru poezii
dar m-am gandit sa le pun pe toate intr-un singur topic

poezia asta a trebuit sa o scriu pt zilele portilor deschise la liceul nostru, descriindu`l cat mai bine
sper sa va placa

A fost odata ca-n povesti,
A fost ca niciodata,
Si de stau sa ma gandesc
Nici nu va mai fi vreodata !

Dimineata pe la 8
Cand orele sa-nceapa,
Elevii se aduna toti
Spre liceul ce asteapta.
Si atunci surpriza mare !
”Au uitat” uniforma din dotare.
Si toti cauta speriati
Dupa insigna prin buzunare.
Dar vai ! ca nici ea nu`i.
Au lasat`o ” din greseala”
Tocmai pe masa langa usa
Inainte sa iasa afara.
Dar mai scapa, ca-s destepti,
Scuzele le vin gramada .
Doar directorul la colt
Din priviri ii cată.
Si-apoi ajungand in clasa,
Numara orele pan` ce pleac-acasa.
In orar fizica, chimie…
Si sunt praf la geografie.

Liceul nostru e de top
Si de la elevi la profi,
Spunem perle dupa perle
De radem si noi de ele.
Dar materia se invata,
Iar dupa motto-ul ” O sa reusim in viata ”
Luam note bune si rele
Si suntem mandri de ele.

Insa pe de alta parte…

Cezar daca-n vremea lui
Ar fi fost mai potolit,
Nero de n-avea chibrit
Marii Rome foc sa-i dea,
Pius de nu se nastea,
Si atitia Ludovici,
Plus atitia Frederici,
Napoleon dac-ar fi fost
Om la casa lui cu rost,
Mai scapam de un obiect.

Si apoi…

Arhimede dac-a vrut
Sa se scalde si-a vazut
Ca in apa scufundat
Corpul lui s-a usurat,
Il priveste personal
Si socot ca-i imoral
Sa ne spuna ce-a simtit.
Iar Papin fiind racit,
In loc ca sa stea in pat,
S-a gasit el mai motat
Sa isi fiarba ceai cu mac
In ulcica cu capac.

Economic se numea,
Mandru tare mai era.
Pentru ca prin tot ce-avea
Nimeni nu-l egala.
b)uf...hai ca sparg eu gheatza

si pot spune ca jumatatea mea este foarte foarte aproape de perfectiune; normal, sunt momente in care cu totii gresim, dar e foarte important ca acea greseala sa fie imediat remediata...ceea ce apreciez foarte mult la prietenul meu, isi cere scuze de fiecare data cand greseste

in primul rand este foarte atent, tine cont de toate dorintele mele si face in asa fel incat sa fim multumiti amandoi
nu doar imi spune ca ma iubeste, imi si demonstreaza, ceea ce este foarte important intr-o relatie-sa simti ca jumatatea ta te iubeste cu adevarat
are simtul umorului si ma face mereu sa rad
imi ia tot timpul apararea
pentru fiecare problema aparuta, incercam sa discutam rational si sa ajungem la o decizie comuna-evident, mai sunt si certuri, dar foarte rar avem discutii in contradictoriu
avem cam acelasi gusturi si aceleasi pasiuni, care include in primul rand sportul-intr-o vreme chiar mergeam impreuna la stadion, la bazin , la handball...el fiind football-ist si eu handball-ista ne expuneam anumite idei si pareri
tot timpul descopar lucruri noi la el, unele chiar ma surpind in sensul bun...altele in sensul mai putin bun
vorbim liber, deschis, spunem tot ce gandim
ma include in grupul lui de prieteni si apreciez mult ca imi da ocazia sa ii cunosc amicii-chiar ma inteleg foarte bine cu toti colegii lui

sunt foarte multe de spus pt ca relatia noastra este o adevarata poveste de dragoste, cu suisuri si coborasuri, dar incercam sa trecem peste toate impreuna si sa nu lasam nimic sa ne strice fericirea
c)primii pasi intr-o relatie cred ca vin de la sine
daca iti place o fata, incerci sa intri in vorba cu ea, dar nu o presezi
dupa ce trece un timp si consideri ca e timpul sa treci mai departe, o inviti la un suc sau la o plimbare; daca prima oara refuza nu te descuraja, mai incearca dar nu te arata insistent...spune-i doar ca vrei sa o cunosti mai bine

apoi, in functie de cum se comporta, iti dai seama daca te place sau nu
si vezi ce faci mai departe: o mai inviti, incerci sa-i mai atragi atentia sau renunti


sper c-am fost de ajutor cat de cat
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





membrul saptamanii 15-22 august Empty
MesajSubiect: Re: membrul saptamanii 15-22 august   membrul saptamanii 15-22 august Empty

Sus In jos
 
membrul saptamanii 15-22 august
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» membrul saptamanii-saptamana1:::7-14 august
» concursul lunii- august(10 august-30 august)-iubire
» ''preselectii pentru concursul lunii- august(1 august-10august)-iubire''
» saptamana 1:2-9 august
» saptamana 2:10-17 august!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: concursuri forum-
Mergi direct la: