adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
despre razboi.. EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
despre razboi.. EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
despre razboi.. EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
despre razboi.. EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
despre razboi.. EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
despre razboi.. EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
despre razboi.. EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
despre razboi.. EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
despre razboi.. EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
despre razboi.. Vote_lcapdespre razboi.. Voting_bardespre razboi.. Vote_rcap 
LUMINITA AMON
despre razboi.. Vote_lcapdespre razboi.. Voting_bardespre razboi.. Vote_rcap 
zero kiryu
despre razboi.. Vote_lcapdespre razboi.. Voting_bardespre razboi.. Vote_rcap 
Perfect Sylar
despre razboi.. Vote_lcapdespre razboi.. Voting_bardespre razboi.. Vote_rcap 
Toporisca
despre razboi.. Vote_lcapdespre razboi.. Voting_bardespre razboi.. Vote_rcap 
vladimir
despre razboi.. Vote_lcapdespre razboi.. Voting_bardespre razboi.. Vote_rcap 
Kristal
despre razboi.. Vote_lcapdespre razboi.. Voting_bardespre razboi.. Vote_rcap 
Bia
despre razboi.. Vote_lcapdespre razboi.. Voting_bardespre razboi.. Vote_rcap 
Mm <3D.Love
despre razboi.. Vote_lcapdespre razboi.. Voting_bardespre razboi.. Vote_rcap 
mihaela
despre razboi.. Vote_lcapdespre razboi.. Voting_bardespre razboi.. Vote_rcap 
Galerie
despre razboi.. Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
despre razboi.. EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
despre razboi.. EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
despre razboi.. EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 despre razboi..

In jos 
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

despre razboi.. Empty
MesajSubiect: despre razboi..   despre razboi.. EmptyJoi Sept 10, 2009 11:10 pm

razboiul-dansul malefic al marii,in drumul ei spre distrugerea tarmului..valurile,inaltate deasupra oricarui gand rational,reprezinta zgomotului glontului zburator spre tinta inamica..razbiul este calatoria omului in adancurile nesfarsite ale mortii..fiecare glont,este chemarea iadului,spiritelor malefice menite sa ucida orice participant/calator din aceasta experienta,de neuitat,si din nefericire,ultima..pentru ca,sangele,cutremura pamantul..sangele se scurge spre abisul solului,iar suletul,spre cerul imens,ingrijorat de nebunia omeneasca...desi toti au arme,desi sunt instruiti,totul este doar un joc,unm joc unde nu se castiga nimic,in schimb se pierde totul-viata,amintirile frumoase petrecute pe pamant..fiecare om poate lupta/juca oricand doreste,dar intotdeauna trebuie sa fiue constient de ceea ce lasa in urma:familie,copii,prieteni...
razboiul este un spatiu identic cu al unei gauri negre:nimeni nu mai are scapare,nimeni nu mai poate vedea lumina si caldura soarelui..aerul devine o comoare pierduta prin desertul teecutului,iar viitorul..nici macar cel mai bun prezicator nu il poate descroie..nimeni nu poate descrie moartea..nimeni..deoarece..ea vine inainte,inconjurand mintea omeneasca de ganduri disperata..de ce sa ucid?de ce sa imi pun viata in pericol?de ce sa risc?atunci cand nu am nimic de castigat..probabil unii cred ca razboiul este inchisoarea /paradisul celor care doresc sa-si protejeze tara..dar oameni buni,eu m-am nascut intr-o singura ta:numitga Terra..nu pot distruge teritoriile mele natale,nu pot ucide fratii...sangele acesta,este inceputul unui cosmar..fiecare glont,reprezinta o greseala pe cae o fac pentru e evada din aceasta lume..doresc sa ucid,dar nu stiu de ce..stiu ca este ceva inutil,ceva fara rost,dar nu ma mai pot oprii..ani intregi de experienta-scoala mea de ucigas..dar,ma pot schimba..este foarte simplu..o secunda de neatentie,sau mai degreba de curaj,si totul s-a sfarsit..un singur glont,trimis de fratii meei din tabara cealalalta,si gata,voim muri..dar nu reusesc..trimit fiecare glont in zone nelocuite,dar degeaba..in fiecare minut,mai moare cate un om..mor oameni,imi mor fratii-din abele tabere..nu vreau sa castig sau sa pierd..vreau un singur lucru-sa nu mai moara nimeni..suntem frati,ne jucam cu aceste jucarii..dar,parintii noastri unde sunt?unde au plecat?de ce ne lasa sa ne ucidem?unde sunt?ii strig zadarnic,caci zgomotul armelor este mult mai puternic..dar totusi,care este rolul acestui razboi.?pe acest pamant,este un singur razboi,acela cu incapacitatile noastre,defectele noastre..vrem sa demonsttam ca suntem curajosi,mai buni decat celalalti,dar nu este aceasta calea pe care trebuie sa o urmam..suntem egali in fata parintilor nostri creatori,egali,caci suntem toti oameni..
suntem orgoliosi..sau prosti?refuz sa cred in raspunsurile unor oameni care cred ca razboiul reprezinta de fapt momente de fericire...fericirea se castiga prin rapirea vietilor nevinovate,dar in acelasi tim vinovate,ale celorlalti participanti la razboi?de ce sa atacam un oras fragil,o tara mai slaba decat noi?de ce sa ucidem?de ce sa ucidem pentru binele nostru?prtopun un exercitiu de imaginatie:ganditiva penru cateva minute ca sunteti unicul supravietuitor de pe aceasta planeta..ultimul om..esti practic cel mai bogat,poti alege orice vila,masina,sau frumusete naturala a reliefului..dar,fratii nostri se odihnesc in mormintele sapate chiar de noi..de dorintele noastre..pacea si razboiul sunt cam acelasi lucru..caci pacea provoaca razboiul,iar finalul razboiului aduce pace..dar daca euy vreau pace c u o persoana,si se naste un razboi,iar eu sunt singurul supravietuitor,ce rost mai are pacea?razboi,arme,bombe,gloante,tancuri,acestea sunt creatiile oamenilor..o specie pe cale de disparitie..primul razboi mondial,al doilea razboi..si inca vreo 10 razboiae care vor razbi tarmurile mintii noastre,,valuri ucigase,se indreapta cu o viteza uimitor de mare de finalul omenirii,renasterea universului..

ps:desi mie nu-mi place deloc ce am scris aici,sper sa va placa..imi cer iertare daca aceste randuri v-au creat indispozitie,neplacere sua momente de tristete..dar din pacate,asta este realitatea..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
 
despre razboi..
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» despre blog
» despre parinti...
» despre casatorie!
» Colega mea de banca
» despre divort...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Diverse :: cafenea intergalactica-
Mergi direct la: