adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_lcapdiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Voting_bardiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_rcap 
LUMINITA AMON
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_lcapdiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Voting_bardiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_rcap 
zero kiryu
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_lcapdiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Voting_bardiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_rcap 
Perfect Sylar
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_lcapdiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Voting_bardiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_rcap 
Toporisca
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_lcapdiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Voting_bardiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_rcap 
vladimir
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_lcapdiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Voting_bardiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_rcap 
Kristal
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_lcapdiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Voting_bardiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_rcap 
Bia
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_lcapdiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Voting_bardiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_rcap 
Mm <3D.Love
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_lcapdiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Voting_bardiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_rcap 
mihaela
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_lcapdiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Voting_bardiana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Vote_rcap 
Galerie
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 diana!misterul gandurilor tale..partea a doua...

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: diana!misterul gandurilor tale..partea a doua...   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyDum Sept 27, 2009 1:24 am

aici va voi prezenta experienta mea prin ochii acestei femei..acestei persoane..am calatorit prin sufletului ei,m-am imbolnavit de amor,dar i-am aflat gandurile,pe care le voi prezenta in viitoarele postari la aceasta tema....va previn..este o drama....romantica...sper sa ma iertati dac o sa va aduc nefericire,dar este realitatea mea...of,diana,nici nu stii cat de mult te iubesc..
pe parcursul acestei calatorii va voi prezenta trei personaje reale
1-diana-o cunoasteti deja
2-eu,adrian..dar eu cine sunt?nu sunt nimic..nu mai sunt cel mai frumos,pentru ca ea este acum zeita..nu stunt cel mai bun,pentru ca ea este totul,iar eu sunt doar o umbra-umbra ei
3-marius-unicul nume nou auzit saptamana asta-nu stiu nimic despre el,dar el va reprezenta iubitul ascuns al dianei-real sau fictiv-nu am de unde sa stiu asta..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: misterul gandurilor..diana   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyMar Sept 29, 2009 1:31 am

ma aflu din nou in fata ochilor tai,privesc atent,incercand sa inteleg ceea ce tu gandesti..zambesc,pentru ca reusesc sa patrund pentru cateva secunde in gandurile tale...ti le cunosc,le inteleg,dar din pacate,aceste ganduri sunt valuri,valuri care-mi cutremura fiecare sentiment..esti tu,diana,zeiata,muza mea,cea care stai mereu in banca ta,sau te comporti precum un om normal..tu,stai mereu fara sa faci mare lucru..eu stau si te privesc..ore intregi..tu esti inspiratia mea,vechea si eterna iubire adevarata..chiar daca tu nu ma iubesti,chiar daca eu sunt nebun dupa tine,totul este minunat,deoarece esti inspiratia si respiratia vietii mele..cum ar fi fost viata daca nu te-as fi cunoscut?pai,cred ca un cosmar..stiu,par un ciudat,caci sunt singurul care nu viseaza..voi sunteti inca in acel cosmar,nu ati reusit sa va treziti..dar eu,eu traiesc intr-o relaitate plina de sentimente,si mai ales de iubire..si toate,datorita tie...deoarece ai presarat praful magic,un zambet,un sarut invizibil,cu care m-ai trezit..sa revin totusi,la ceea despre care-mi place intotdeauna sa vorbesc:diana..am reusit,in ultimul timp,sa patrund in lumea propriilor tale ganduri..stiu,poate ca nu o sa ma crezi,dar nu cred ca mai are vreo importanta..stiu,tu iubesti,te gandesti mereu la un baiat,pe care-l iubesti foarte mult..tu iubesti,esti indragostita de un Marius,un baiat mai mare ca tine.ma uit in ochii tai,nu ma mai pot abtine,incalc toate regulile...in jurul meu nu mai exista nimic..tu ..doar tu ai ramas..nu stiu prea multe despre marius,dar imi dau seama ca ai observat privirea mea..te gandesti la mine..minunat..te enervez,dar te si iubesc..stiu,probabil ar trebui sa tac..despre mariusaflu chiar de la tine-te-a cucerit foarte usor,chiar nu credeam ca esti asa ,te credeam mai rezistenta...uneori,mi-as dori sa vi la mine si sa-mi dai doua palme,sa-mi spui:''adi,stop,nu te iubesc,lasa-ma in pace..daca vrei sa mai fim prieteni...'',dar nu,tu nu spui nimic..niciun cuvan..esti asa de tacuta..nu stiu ce sa fac..as vrea sa nu te mai ranesc,dar nu mai pot,...nu ma mai pot controla..stiu,trebuie sa renuntm,iti fac prea mult rau...timpul vindeca orice rana,ce greseala..pai,cu timpul,daca lucrurile sunt lasate asa,vor aparea alte bube,alte dureri...si totusi,tu nu ma poti rani...chiar daca intr-o buna zi,asa cum stiu ca se va intampla,tu ma vei...ucide...si nici atunci,nu vei fi vinovata..te joci,te joci cu propriile mele sentimente,poate si cu ale lui marius...despre el,din cate mi-l descrii,este un baiat cool,unul normal-pe placul tau..fie cum vrei tu,nu-mi pot permite sa-ti spun parerea mea despre aceatsa relatie-ce rost ar avea?e bine,indiferent cat timp focul iubirii va va incalzi,e bine sa stai langa el,sa fii fericita..e binepoate mai bine decat langa mine..iti multumesc,te-ai indragostit de altcineva,si nu de mine.sunt fericirt ca nu m-ai ales pe mine,deoarece eu eram persoana cu cele mai multe defecte,cu cele mai periculoase defecte..nu uita,sunt un monstru,vanez iubire..pai,uite cum sta treaba:tu vei sta o perioada cu el,vei fi fericita,vei zambi..vei fi in continuare unica femeie pe care o iubesc cu adevarat..vei fi muza,zeita iubirii mele...si,avand in considerare fericirea ta,eu voi fi fericit..e intotdeauna placut,ca steaua care-ti lumineaza viata sa straluceasca atat de uternic..stiu,ei sunt oameni,au cu totii opinii diferite,mai toate gresite,dar tu,nu asculta de ei.....tu,esti inzestrata cu puterea de a lege ce este mai bine pentru tine,deoarece tu nu esti ca ei..se pare ca am pierdut lupta cu marius,desi nu m-am luptat deloc cu el,dar,mai esteceva..am castigat ceva mult mai pretios decat daca as fi castigat si as fi fost persoana pe care tu ai fi iubit-o..am castigatfericirea ta,un val urias de zambete,o adiere calda si parfumata a glasului tau..si am mai castigat imagini nepretuite existente in ochii tai,in sufletul tau..am castigat puterea de a auzi si de aintelege gandurile tale..atat de nemuritoare...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: Re: diana!misterul gandurilor tale..partea a doua...   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyMier Sept 30, 2009 12:33 am

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Icon_wink La textul asta superb imi vine spontan in minte un cintec! sper sa te inveseleasca!https://www.youtube.com/watch?v=O1zNeox-phc bananarama-I want You back
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: multumit de ceea ce aflu?   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyJoi Oct 01, 2009 2:01 am

inca o zi in care sunt nevoit sa lucrez,sa muncesc,dar totul este pasiune..scriu,incerc sa scriu cate ceva despre frumusetea ta,dar,e foarte greu..deoarece tu nu esti ca oricare..te privesc in ochii,constient de faptul ca tu esti muza mea,inspiratia pura..dar,pe langa aceasta inspiratie,reusesc sa-ti citesc gandurile..esti impresionanta..nu ma gandeam niciodata ca te poti gandi la asemenea lucruri..te-am subestimat,imi cer scuze,am fost un prost.
dar,sunt multumit de ceea ce aflu?stiu,trisez,incalc toate regulile..iti dai seama imediat ca te privesc,te enervez la culme,dar imi este obtinut sa ma abtin..m-ai cucerit,nu mai exista scapare..stiu ce gandesti,iti doresti sa nu mai fiu langa tine..te-am rugat sa-mi dai o palma,poate asta m-ar fi ajutat..in fine,oare ce e de facut?cum mai pot trai daca nu te mai privesc...sunt uimit de ceea ce gasesc in labirintul ochilor tai..il strabat de nenumarate ori,si de fiecare data ma ratacesc...nu stiu daca este bine sau rau,dar nu renunt..iubesc..iubesc...si asta ma face fericit..chiar daca,tu gandesti diferit..esti indragostita de acel marius,iar el...oare ce gandeste?pentru mine nu conteaza,nu sunt gelos,dimpotriva:esyi pretioasa,ceaq mai frumoasa,este un lucru normal sa fi dorita de multi oameni..sunt om,sau ce sunt?nu ma intereseaza daca sunt om,sau orice altceva..imi doresc doar sa fiu..alaturi sau cat mai departe de tine..daca sunt aproape,voi fi fericit,deoarece voi intra in contact cu tine,cu eterna iubire,..esti oare aceea vulpe alba cu ochii rosii aparuta in visul meu?tu esti oare aceea care ma privea,care a inceput sa maraie atunci cand m-am apropriat?si totusi,indiferent ce erai,sau ce esti,nu ma tem decat de un singur lucru:posibila nefericire pe care ti-o pot produce..de asta ma tem..tocmai de aceea,ma tot gandesc,poate ca este mai bine sa plec..nu-mi pot permite sa ranesc ceea ce-mi doresc sa protejez...nu te voi uita,te voi iubi neincetat...te voi proteja mereu,privindu-te cu ochii mei invizibili..si totusi,intr-o buna zi,s-ar putea sa raman orb,dar sunt convins ca si atunci,te voi putea vedea..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: Re: diana!misterul gandurilor tale..partea a doua...   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyJoi Oct 01, 2009 5:02 am

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Herz Esti in fiecare secunda linga mine...,nu ma intereseaza ce tot pui la cale...ma simt bine,mai bine decit isi poate oricine imagina! Mi-ai redat placerea vietii cu imaginatia si cuvintele tale ,mi-ai stirnit propria capaciatate de a visa,ma uluiesti cu toate supozitiile tale.Nu stiu cum o persoana atit de apropiata de tine a putut afirma ca "ai murit de mult!?"Oricum ...dragostea e in stare sa schimbe universul,sa schimbe oamenii si mediul in care se desfasoara.Marius ....acest Marius ...este un personaj aparent real dar care joaca un rol marginas,fara importanta ,un necesar in toata povestea,pentru a incarca potentialul de a fi dorita si cucerita cu mai mult suspans...cel putin asa cred ca ti-ai dorit acest personaj! Un om cu care sa-ti masori puterile!?Imi doresc sa fii cit mai aproape de mine,dar mi-e si frica...stiu ca esti foarte complex si foarte furios citeodata.asta ma inspaiminta,ma face sa ramin in asteptare ,inca n-am avut de-a face cu o fiinta atit de romantica si plina de maturitatea de a se putea pune in situatia partenerului in asa de inedita masura.Esti surprinzator de emotiv,fiind probabil dominat mai mult de Rac ,dar nelinistea varsatorului cred ca m-ar coplesi,caci trebuie sa stii ca cu cit persoana de linga mine incearca sa mareasca viteza,cu atit mai mult ...imposibil de a ma stapini ,declansez un fel de reluare cu incetinitorul!Mi-esti atit de apropiat cum nu mi-a fost nimeni vreodata,mi-e dor de tine...te iubesc...mi-e indiferent in definitiv ca incalci regulile,in felul asta am mai mult timp pentru mine si viata in afara computerului.imi convine pe de-o parte...caci altfel asi ramine preamult blocata in casa,iar eu am nevoie de aer liber,de aceea am incercat in mod voit sa incalc regulile de comnicatie,stiind ca e calea cea mai sigura de a fi oprita,pentru ca in fata ta am ramas fara forta de a actiona,sint inerta,telegidata de vointa ta,de iubirea ta patimasa,de strategiile tale greu de patruns cu adevarat.De cind te cunosc nu am avut niciodata un vis cu tine.probabil pentru ca traiesc alaturi de tine atit de real toate sentimentele posibile in viata de toate zilele,atit de intens , diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Herz ca nu e nevoie sa se materializeze in visuri. diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Herz Ma topesc dupa tine......................................................................DRAGOSTEA MEA!




Iubire si Lumina

Luminita
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: diana:eu nu ma pricep la nimic...   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptySam Oct 03, 2009 12:06 am

iata ca astazi raman uimit..nu credeam niciodata ca in zborul tau spre taramul propriului tau destin poti sa faci asa ceva..nu te credeam in stare sa te prabusesti,pentru o clipa..zborul tau era atat de precis,incat nu credeam ca este posibil asa ceva..lasand filozofia la o parte,cum poti sa spui asa ceva:eu nu ma pricep la nimic..of,zeita a acestui univers,cum poti crede asa ceva?tu,diana,razboi si dragoste...cum poti sa nu observi asa ceva?tu,atat de puternica,incat poti cuceri pe oricine doar printr-un singur zambet...tu te pricepi la toate...esti perfecta-parerea mea pe care mi-o sustin..fiecare om are propriul lui scop in viata..sunt oare singurul nebun care circula pa contrasensul autostrazii vietii?sau acesta este sensul corect..poate doar pentru mine,poate si pentru voi,dar nu am de unde sa stiu eu asa ceva..si nici voi...
diana...iata ca nu stiu ce se intampla..si nici macar ce vreau...vreau sa fiu langa tine,sa ma iubesti,etc,...vreau sa nu fiu langa tine,departe,sa nu te pot rani..e mai bine sa renunt,dar nu reusesc!stiu,toti spun sa renunt,dar cum pot indrazni sa calce pe proprietatea privata a vietii mele:iubirea?
iar vorbim despre ei,ce pierdere de timp...
revenidn la tine..care este primul gand al tau?unde este marius?din fericire,nu am nici-o idee..minune...a disparut..s-a apropriat de tine.,...ce norocos-are si el niste tehnici,se pare ca-i plac scurtaturile...am deja o viteza prea mare,trebuie sa incetinesc...dar daca tot p sa iau amenda,de ce sa mai incetinesc?
nimeni nu pricepe nimic,dar oare este necesar?toti stiu,dar nimeni nu intelege-prea bestial..ecuatia are un raspuns,il avem scri pe pagina,dar nu il putem vedea,am orbit..nu prea am acum inspiratia potrivita,imi cer mii de scuze,si tie,dar si cititorilor,nu pot face nimic:totul are senws numai in prezentei ei:estei muza mea,nu te mai gasesc,desi iti simt caldura..esti langa mine,dar nu te pot vedea..e intuneric,o mica eclipsa.soarele va rasari curand...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: Re: diana!misterul gandurilor tale..partea a doua...   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptySam Oct 03, 2009 4:05 pm

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Herz Deci....cum adica m-am prabusit? sint de mult prabusita,de mult pierduta in dezmierdarile tale! de mult nu mai am vointa ci doar reactionez....depinde din ce parte bate vintul! De ce ma chinui? de ce nu-mi arati cu adevarat ca ma iubesti? Nu vezi ca sufletul imi arde de dor? nu vezi ca te doresc in fiecare clipa? Si tu ...,tu...,imi scrii citeva cuvinte si ma lasi sa le deslusesc de una singura! Vin-o,la mine,vin-o in bratele mele ...lasa-ma sa ma odihnesc,sa-mi trag suflarea dupa atita alergatura! diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Icon_smile Am nevoie de dragostea ta,de repaos ,de sarutarile tale ,am nevoie DE TINE!
Uita-l pe Marius! Nu fi crud si ma obliga din singuratate sa-l aleg pe el!nu este in sufletul meu! Tu esti cel de care-mi pasa,pe care il simt in fiecare secunda,te vad,te ador cu toata fiinta mea!N-am nevoie numai de cuvinte! am nevoie de fapte! " diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Herz Show ME!"


Iubire

Luminita
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: diana..   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyDum Oct 04, 2009 10:52 pm

aceleasi ganduri,chiar sunt nebun,nu pot schimba nimic.din acte se pare,maine este greva,dar asta e,nu este greva mea...nu stiu daca te voi intalni maine,dar simt ca trebuie sa discut cu tine...de ceva zile nu ai mai aparut:netul nu-ti merge,poate nici nu doresti..dar,daca ai sti...daca ai stii tot ce se va intampla,oare ce ai face?toti imi spun sa renunt,parerea lor,dar din fericire,nu s a mea..ce am de pierdut?desigur,este o idee buna,ma tot gandesc,poate ca te ranesc...poate ca ar trebui sa plec..despre gandurile tale:au ramas aceleasi..pare imposibil,dar de ce nu esti cooperanta?stiu,te deranzej atunci ncand privesc insistent asupra ta,imi doresc sa nu mai fac asta,dar intotdeauna raman cucerit,nu pot face nimic..in fata mea,nu ai fost niciodata precum o straina.iubirea nu moare,stiu,nu pricepi nimic,dar eu,inteleg un singur lucur:acela ca te iubesc..oare,ce se poate intampla|?nu am nici-o idee...uneori,totul in jurul meu devine invizibil,bineinteles cu exceptia ta..imi aduc de visul pe care l-am trait cu ochii deschisi..eram in mijlocul unei lupte,dar nu stiam pentru ce lupt,sau impotriva cui lupt..in jur era numai sange,corpuri putrezite datorita propriillor greseli...dar,asta este viata..deodata,nu stiu exact in ce moment.
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: Re: diana!misterul gandurilor tale..partea a doua...   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyMar Oct 06, 2009 2:43 am

ti-am trimis un mesaj,poate ca o sa il citesti,dar de ce ti l-am trimis,daca stiu deja cum vei reactiona?ce rost mai are?poate,chiar nu procedez bine,dar uneori este bine sa mai si gresesti...poate eu gresesc prea mult,nu am ce face,incerc sa nu mai gresesc,dar...e cu neputinta...nu pot renunta..nu pot uri,ceea ce-mi este drag..de ce?fiindca iubesc!
maine te voi reintalni,dar ce trebuie sa fac?astept sa-mi dai o palma,o merit...mi-as dori sa zambesti,dar este oare posibil?mi-as dori sa iubesti,dar,caqm imposibil...
nu stiu ce sa fac,deoarece stiu foarte bine cum stau lucrurile,si mai mult de atat,stiu ca nu trebuie sa te ranesc,trebuie sa gresesc..este cred cea mai gresita alegere pe care o pot lua,dar in acelasi timp,este singura care te poate proteja..te iubesc,dar,de acum incolo,nu voi mai avea voie sa pronunt aceste cuvinte../.
imi doresc sa raman surd,mut si orb..imi doresc sa incetez,deoarece,nu trebuie sa continui in felul acesta..cred,ca ar fi mai bine,daca,nu as mai avea puterea de a te vedea,de a te privi insistent,de a ramane ratacit in ochii tai..poate,ca esste mai bine sa raman mut,a nu mai pot vorbi,sa nu mai pot scrie..cred,ca cel mai bine,ar fi sa nu mai fiu..of,marius...unde esti?vino si ai grija de ea..nu stiu daca o iubesti,sau e doar o distractie,dar,de acum incolo,vei avea grija de ea,o vei imbraca in iubire..tu,vei fi,ceea ce am dorit sa fiu eu pentru ea...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: tentatia..   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyDum Oct 11, 2009 9:41 pm

of,de ce?nu trebuie sa fac asa ceva..este imposibil,trebuie sa ma controlez.acum,nu trebuie sa mai gandesc asa,este prea periculos..cum ma pot gandi la asa ceva?cum este posibil?
buzele tale..sunt atat de fragede.nu le pot saruta,desi imi doresc foarte mult acest lucru.vreau sa te sarut,dar oare cum ai reactiona?poate ca ai fugi,dar nu asta conteaza..te-as rani.ai suferii..eu te iubesc,nu te pot rani...ce sa fac?of,ce viata...nici tu nu esti cooperanta..nu spui nici da,dar nici nu..practic,incerci sa fugi..iar eu,precum un magnet,urmez aceeasi cale..sunt umbra ta....poate singura umbra care incearca sa imbratiseze trupul tau,care incearca sa se inalte de pe asfalltul pe care tocmai ai pasit..doresc sa zbor,dar este cu neputinta...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: Re: diana!misterul gandurilor tale..partea a doua...   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyDum Oct 11, 2009 10:38 pm

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Herz DULCEATA inimii mele...saruta-ma ,ca n-am sa zic nu!Cum sa sufar din dragoste prea multa! numai un nebun ca Freddy Mercury ,poate cinta asa ceva...dar ce-i drept foarte frumos si cu patos! sper sincer ca nu gindesti nimic rau ...,caci dragostea e nemarginita ...si ne-a prins pe amidoi in mrejele ei ametitoare...si oriunde m-asi misca,pe orice strada m-asi plimba...,indiferent pe ce asfalt sau ce parte a strazii ,eu in fiecare trecator te vad pe tine...crinul alb al sufletului meu...,aroma ta e ca un somnifer ...atit de puternica si persistenta ca mi-a anihilat toate celelalte simturi. Iubesc...

Iubire si Lumina

L diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Herz uminita
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: marius e perfect..   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyMar Oct 13, 2009 12:21 am

ok,pentru prima data voi vorbi despre cineva despre care nu as dori sa vorbesc,,dar totusi,trebuie sa scriu...deci,marius,un tip la prima vedere oarecare...el este perfect..probabil,iubitul tau,probabil,un om care nu are legatura cu tine..dar,te rog,ai grija,el a venit aici pentru tine...te rog sa ma crezi..el te iubeste,chiar daca nu mai mult decat mine,dwar te poate ajuta mai mult..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
vladimir
voluntari
voluntari



Numarul mesajelor : 30
Puncte : 5584
Data de inscriere : 04/07/2009

diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: Re: diana!misterul gandurilor tale..partea a doua...   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... EmptyMar Oct 13, 2009 1:01 pm

o,lume,acest univers prezent intr-o singura persoana...unde toate drumurile ma aduc numai langa tine,indiferent daca doresc sa ma aproprii sau sa ma departez de tine..toate visurile sunt despre tine.uneori,imi doresc sa raman orb,deoarece atunci as foi convins ca nu vopi mai putea niciodata..doresc sa te vad mereu,dar nu este solutia pe care trebuie sa o iau..imagina ta,de femeia mereu frumoasa,imi produce numai durere..deoarece,constientizez ca niciodata nu voi fi langa tine..uneori,imi doresc sa raman surd,dar oare,atunci iti voi mai auzi glasul?probabil ca nu,dar nu te voi uita...daca,cine stie,voi muri,vei fi in siguranta..caci,in sangele meu exista acel instinct..buzele tale trezesc amintiri de neuitat..le vreau,desi stiu ca nu voi reusi niciodata sa le ating..nu stiu ce este mai bine,dar stiu ca prez3nta mea langa tine nu este posibila...asadar,mmarius,vino aici..de astazi,ma vei inlocui..tu esti singurul in care pot avea incredere,deoarece am inteles:esti singura p[ersoana pe care diana op iubeste..sau o va iuubi..ramane de vazut..cer mai e de spus?of,nu vreau sa va polictisesc...bafta,desi stiu ca nu este nevoie..sunt sanse mari sa castigi,dar nu assta conteaza acum pentru mine..stiu,viitorul vesteste o stralucire in drumul tau,stiu ca vei fi fericita.nu uita,te-am uibit,te iubesc,si cu siguranta te voi i9ubi mereu..dar,poentru tine,eu nu sunt potrivit...probabil,este [pentru ultima data cand iti scriu,dar vreau sa spun mai multe lucruri...nu mai este timp,trebuie sa ma abtin...trebuie sa plec,de darta asta pentru totdeauna
!
Sus In jos
Continut sponsorizat





diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty
MesajSubiect: Re: diana!misterul gandurilor tale..partea a doua...   diana!misterul gandurilor tale..partea a doua... Empty

Sus In jos
 
diana!misterul gandurilor tale..partea a doua...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» diana!ochii vad,inima cere...
» poezii personale
» Diana..cu infinita admiratie...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: festivalul national al iubirii!-
Mergi direct la: