adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
Sisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_lcapSisi-o alta viziune asupra lumii... Voting_barSisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_rcap 
LUMINITA AMON
Sisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_lcapSisi-o alta viziune asupra lumii... Voting_barSisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_rcap 
zero kiryu
Sisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_lcapSisi-o alta viziune asupra lumii... Voting_barSisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_rcap 
Perfect Sylar
Sisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_lcapSisi-o alta viziune asupra lumii... Voting_barSisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_rcap 
Toporisca
Sisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_lcapSisi-o alta viziune asupra lumii... Voting_barSisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_rcap 
vladimir
Sisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_lcapSisi-o alta viziune asupra lumii... Voting_barSisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_rcap 
Kristal
Sisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_lcapSisi-o alta viziune asupra lumii... Voting_barSisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_rcap 
Bia
Sisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_lcapSisi-o alta viziune asupra lumii... Voting_barSisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_rcap 
Mm <3D.Love
Sisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_lcapSisi-o alta viziune asupra lumii... Voting_barSisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_rcap 
mihaela
Sisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_lcapSisi-o alta viziune asupra lumii... Voting_barSisi-o alta viziune asupra lumii... Vote_rcap 
Galerie
Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 Sisi-o alta viziune asupra lumii...

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: Sisi-o alta viziune asupra lumii...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyMar Noi 10, 2009 12:53 am

SISI.....SISI...SISI....SISI....SISI. I love you ..ISIS...ISIS...ISIS...ISIS...ISIS..
mesaj introductiv..undeva,spre fericirea mea,exista un loc unde tot ce voi scrie are sens..unde soarele se transforma in zambet,unde lacrimile se prefac in amintiri dureroase,dar rare...unde3 totul se transforma,unde totul este o noua viziune asupra acestei lumi..o oglinda care proiecteaza viziunile pamantenilor in realitate...iluziile in ceva material..

PERSONAJE
-Sisi(un pseudonim,compus din ridicarea la putere a initialelor unei persoane necunoscute,misterioasa,care iradiaza o puternica energie-aflati pe parcurs cate mai multe)-personajul principal,cu siguranta...(ps:sisi..stii ca tu esti aceea,citeste si intelege)
-eu..pe mine ma voi descrie prin imaginile din jurul meu...ma cunoasteti deja..dar in acele toimp nu stiti prea multe/./s...i...=si
-alte personaje,pe care momentan nu stiu daca le voi folosi sau nu,pentru ca nu exista nici-un scenariu,..totul este relativ.,si nu depinde numai de mine,depinde,aveti dreptate,si de Sisi..
-aceasta poveste..are un inceput..dar nu are un sfarsit...sper sa va placa.
-inca o curiozitate...probabil ca acest nume"sisi"va aduce aminte de o printesa,austriaca-sper sa nu ma insel,sau de un desen animat din copilarie...era frumoasa sisis..stiu blonda,dar aici,sa spunem ca este bruneta..nu are mare importanta parul,dar asta e...dar,daca veti ajunge in fata oglinzii vietii voatsre,care proiecteaza totul,puteti descoperi altceva..sisi Arrow isis..

Citat :
În mitologia egipteană, Isis este zeiţa magiei şi a vieţii, a căsătoriei, simbolul armoniei matrimoniale şi fidelităţii femeii faţă de soţ. Soţia şi sora a lui Osiris, fiica zeilor Geb şi Nut şi mama lui Horus, Isis este una din principalele divinităţi venerate de vechii egipteni. Ea aparţine Eneadei de la Heliopolis, iar în epoca elenistică a devenit protectoarea marinarilor.

Numele ei s-ar putea traduce prin "Regina tronului", ea fiind chiar o personificare a tronului faraonului şi a puterii regale. Cu toate acestea, hieroglifa ei însemna la început "muritoare" şi e posibil ca zeiţa să fie o sinteză a mai multor regine egiptene deificate.
mai multe informatii: http://ro.wikipedia.org/wiki/Isis

inca ceva..ieri,8 noiembrie 2009-am vorbit cu cineva apropriat despre EGIPT,ISIS..a doua zi,aud din nou aceste cuvinte...fara sa fiu implicat in discutie..coincidenta..cel mai probabil,dar poate fi ,sanse mici,si altceva..
.exista un vis,iar pentru a trai trebuie sa il indeplinesc,asadar nu pot renunta...

asculta asta:raoul-ochi albastri
https://www.youtube.com/watch?v=mKB3dcLyeuc


Ultima editare efectuata de catre adikady in Mar Noi 10, 2009 2:33 am, editata de 1 ori (Motiv : https://www.youtube.com/watch?v=mKB3dcLyeuc)
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: emotii...frica..sentimente ciudate..fara cuvinte..esti ciudata..   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyMar Noi 10, 2009 2:20 am

motto-[esti ciudata-la fel ca mine,de ce te temi tu,ma tem si eu..dar eu pot avea incredere in tine,deoarece suntem asemanatori,diferiti fata de pamantenii din jurul nostru-iubire]

deschid ochii..o noua zi,o noua serii de iluzii..traiesc fara sa-mi dau seama..dar parca..ceva s-a intamplat..ma simt ciudat..sunt cuprins de un fior,un zgomot strabate un spatiu nedefinit si totul este diferit..o iluzie,un vis sau oate realitatea pe care nu am vazut-o niciodata pana acum...poate fi iubire,sau ura..habar-n-am..stiu insa ca trebuie sa cercetez,sa inteleg ce se intampla...poate fi orice,dar nu pot sta asa,trebuie sa fac ceva..viata are un nou scenariu,citesc cartea pe care o scriu in fiecare secunda...iubesc si urasc cu aceeasi intensitate...sunt eu,dar in acelasi timp diferit..lumea din jur este o compozitie angelica si demonica,un tablou pictat de artisti,dar si de amatori....un poem ce izvoraste din ganduri scufundate in oceanul disperarii,iar apoi inaltate spre noi abisuri..noi idealuri!
o serie de banalitati cotidiene care zboara pe langa mine..dar deodata,soarele rasare,desi afara ploaia trebuie sa vina..te intalnesc,reusesc in sfarsit sa patrund in ochii tai..pot fi si eu fericit,macar pentru cateva secunde..un zambet...o iubire pe care incerc sa o gasesc...
da,cat de necrezut poate parea...ea,Sisi,era acolo...dupa atatea ore de cautare o gasesc in sfarsit..simt ca prin aripi,sunt foarte aproape de ea.trebuie sa-i spun ca o iubesc,ca acest sentiment pe care il simt pentru ea este unul diferit,cu arome dulci si exotice..e un sentiment special,care ma protejeaza..trebuie sa o strang in brate,sa o privesc si sa-mi vindec toate ranile..trebuie sa ii vorbesc..este ata de frumoasa,ochii ei privesc orice gand nedeslusit.orice sentiment pe care nu il pot exprima..ea stie totul,pe cand eu nu stiu prea multe..stiu insa ca este ciudata,fiindca seamana cu mine...atunci cqand o privesc,desi stiu ca este perfecta,gasesc totusi un defect..un defect care imi este atat de cunopscut,care ma cuprinde din nefericire si pe mine..
ii este teama,fiindca ea nu este ca voie..traqieste in propria ei lumi,o lume foarte departe de lumea voastra...da,pentru voi este o fata normala,fiindca stie sa proiecteze tot ceea ce face intr-un lung lant de iluzii...astfel,ea poate trai foarte bine si in lumea voastra..[sincer,nustiu daca o sa intelegeti mare lucru,dar nu prea are asta importanta,aici nu este literatura,nu este decat realitate-ori stiti,ori nu stiti,nu conteaza parerea voastra,trebuie sa transmit acest mesaj,iar alta cale nu am gasit]
stiu de ce te temi,pentru ca de acelasi lucru ma tem si eu..nu pot minti,stiu ca doare,doare,e un chin cu care nu ma pot acomoda..tye visez,te gasesc peste tot,ma gandesc la tine..traiesc doar prin prezenta ta..si iata,acest sentiment de teama este din nou prezent si in mine..eu insa,am incredere in mine,am incredere si in tine...pentru ca stiu ca ma poti intelege...dar si tu trebuie sa incerci,pentru ca poti avea incredere in mine..nu am venit pentru a te rani,am venit pentru a te proteja,dar in acelasi timp,am nevoie si eu de ajutorul tau..vreau sa ma imbratisezi,sa ma protejezi de lumea aceasta care imi este atat de straina..
te rog,nu spune ca sunt obsedatmca sunt plictisitor sau stresant..nu spune asemenea cuvinte...incearca sa ma intelegi,fiindca nu sunt egoist//
proiectez tot ceea ce fac in aceasta oglinda,pentru ca lumea sa nu stie niciodata ceea ce sunt..daca ar stii ce sunt,oare ce s-ar intampla?{punctul A este proiectat in punctul A',situat simetric fata de centrul O-normalitate,astfel cei ce sunt in jurul meu,vor crede ca sunt A',desi eu in realitate sunt A-Iluzie perfecta}
amandoi ne temem de acelasi lucru:iunire..ne este frica de faptul ca putem iesi invingatori dupa aceasta lupta,ne este frica..nu stiu cum se poate rezolva,dar nu renunt,nu ma dau batut...lupt,lupt,pentru ca numai asa ma pot acomoda cu aceasta lume...


PS:ATATA MOMENTAN-continuarea in zilele care vor veni..sper ca vei citi acese randuri,fara sa te superi,....noapte buna ,DRAGA MEA SISI....PENTRU TOTDEAUNA...
stimate cititor-fara intrebari inutile,fara nimic...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: Re: Sisi-o alta viziune asupra lumii...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyMar Noi 10, 2009 4:56 am

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Herz Te rog asculta asta. https://www.youtube.com/watch?v=b-UJAi3TozI

...........Tu Horus(ochiul a toate vazator),...tu cinti cu mine vesel pina in zori si plingi pe clape adeseori...Tu esti ECOU SUFLETULUI MEU........
O jumatate,...o proiectie ....perfecta ...pe scala infinita,venit dintr-o lume necunoscuta mie,plina de capcane,dar fantastic de atragatoare, pe care am detestat-o intotdeauna.Mi-e frica sa mai spun vreodata Nu ...niciodata..!!!Tu....O minune Dumnezeiasca dorita si chemata din lumea Zeitatilor,un Cristal verde-albastru ,perfect slefuit ce mi-a fost implantat in inima de puteri misterioase necunoscute.Nu ma tem de tine....desi iti urmaresc umbra ca o somnambula ....si noapte si zi,ma desfat in unduirile poeziilor tale ,radiatiei inimii si fiintei tale fara margini.Nici nu visezi ...cit de mult ma incalzeste energia emanata de vulcanul dezlantuit din adincul nucleului din care esti zamislit.Iti ador veghea si protectia si ma sfisie ,durerea ta si focul ce se inalta sa ucida ,ca sa-mi dea lovituri si sageti bine mesterite de orgoliu si "ura"-nu ...,pentru mine nu e "ura"...,e o dragoste atit de torida si periculoasa dar si binecuvintata ca focul ...e focul Iubirii ,e focul Zeilor,al ingerilor e elementul dinamic cel mai temut si mai seducator.
Mergi paralel cu mine pe orice cale...,pe care incerc sa o apuc ..,e normal! stau in loc si descopar ca te-am cunoscut dintotdeauna ,esti EU ....da ..esti ...proiectia perfecta a ceea ce mi-am jurat ca voi gasi in aceasta viata daca e nevoie si la optzeci de ani.Nu ...,nu mi-e frica ,ca voi pierde ..,stiu ca sint o invingatoare ,am fost dintotdeauna....,nu din aroganta spun asta ci din simpla convingere ca viata este intotdeauna o ascensiune si nu o decadere per ansamblu;dar acum ,acum sint Eu aici din nou nascuta ...caci tu esti/ai fost ,scinteia..,ramura de lumina calda si benefica ce mi-a fost oferita s-o iubesc si s-o cuprind ,in mine;esti puzle-ul care se adapteaza perfect ventricolului inimii mele,esti aroma de menta cu ambele efecte senzuale total opuse si in perfecta armonie, de cald si racoritor pina la lacrimi..imi atingi sufletul!Eu nu m-am temut cu adevarat niciodata de tine Doar m-am jucat ..si tu te-ai apropiat ,te-ai apropiat tot mai mult si mai febril si mai sigur ,mai calm;ca un copil ce nu distinge binele de rau...,pur si simplu ...m-am delectat cu fortele inimaginabile de care dispui...,pentru ca sa le vad ,sa le apreciez,sa le venerez.... sa ma RECUNOSC ...sa ma Integrez ...IN TINE!


asculta te rog si asta https://www.youtube.com/watch?v=fmsPWkyKOoQ

Iubire nesfirsita.....Victorie


Luminita

PS:fara comentarii la fel ca si colegul de mai sus va rog ,stimate cititor sa apreciati doar textul in sine ca o naratie.
Sus In jos
vladimir
voluntari
voluntari



Numarul mesajelor : 30
Puncte : 5584
Data de inscriere : 04/07/2009

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: Re: Sisi-o alta viziune asupra lumii...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyMar Noi 10, 2009 1:52 pm

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Isis
Sus In jos
vladimir
voluntari
voluntari



Numarul mesajelor : 30
Puncte : 5584
Data de inscriere : 04/07/2009

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: SISI...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyMar Noi 10, 2009 2:38 pm

sisi.trebuie sa te gasesc..trebuie sa iti vorbesc..dar,nu stiu ce se intampla cu mine cand sunt in prezenta ta..o senzatie ciudata patrunde in mine,si ceva,despre care nu stiu prea mulktw,ma opreste,si nu prea pot sa vorbesc cu tine..stau si te privesc..incerc sa discut cu tine,dar iata,este cu neputinta..ochii tai su7nt prea puternici..nu,nu esti zeita,dar cu siguranta nu esti un om banal..chiar daca incerci sa ascunzi acest lucru..pentru ca esti intr-un fel speciala,in tine se afla o energie,sau sentiment profund...eu il numesc,iubire,desi nu este un termen potrivit...de ce nu pot sa vorbesc cu tine?de ce nu te pot imbratisa atunci cand apari?emotii?frica?probabil...nu stiu,dar nu vreau sa te ranesc...langa mine,u stiu daca iti va fi cel mai bine..priveste in jur..ce am de gand sa fac?sa te cuceresc?sa te fac sa ma alegi pe mine si nu pe altul?da,ce iluzie ma mai inconjoara..dar asta e.vreau sa fii cu mine,chiar daca eu nu sunt cea mai buna varianta..p=sunt potrivit?de unde sa stiu..poate ca ceilalti ar fi mai potriviti,dar stiu un singur lucru:te iubesc..mult /putin?si mult si putin..iubirea nu se masoara,nu se compara..dar,acest sentiment pe care il simt pentru tine,care renaste de fiecare data cand te intalnesc,il pot compara cu ceva speciasl:cu tine,draga mea sisi...te iubesc atunci cand sunt langa tine,dar oare,atunci canbd sunt departe de ochii tai ce simt?atunci nu traiesc,dar simt totusi o puternica dorinta de a renaste,de ama trezi din cosmarul singuratatoo...peste 12 minute voi inmcerca sa te caut...
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: Re: Sisi-o alta viziune asupra lumii...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyJoi Noi 12, 2009 1:15 am

sunt un ciudat...acelasi dar totusi mereu diferit..nu inteleg nici eu ce se intampla cu mine.,..te astept in acelasi loc,asteptand parca o minune..totul tine de mine,stiu ca pot,ca sunt in stare..dar depinde si de tine..si brusc,iata ca nu mai pot..nu mai pot sa te cuceresc,sa te fac sa zambesti,safii fericita in prezenta mea..nu pot,desi imi doresc cu disperare acest lucru..te stresez,te enervez si deja incepi sa ia cosmaruri cu mine..si eu te vizes,dar nu am cosmaruri cand apariu in vis...sau in realitate///atunci ma simt minunat...deci trebuie sa fac ceva...sa schimb situatia..dar cum,este cu neputina..poate ca ar trebui..o nu,nu pot face asa ceva..nu pot renunta..e imposibil...dar totusi,nu vreau sa te supar,sa te ranesc..te astept,poate ca ve veni..te caut,alerg dupa tine,incerc sa te imbratisez.dar imi este teama,nu rebuie sa fac nici-o greseala..si totusi,imi spui ,si ai dreptate,ca fac in fiecare zi mii de greseli...te urmaresc,stiu unde esti,cand trebuie sa rasari,dar nu stiu ce trebuie sa fac..ce cuvinte sa spun..ce sa fac..magie,iubire sau ceva de genul..dar cum?e complicat...ma simt ciudat...pe net nu ai aparut..nu am mai avut ocazia sa mai vb cu tine..poate,dar daca nu?daca nimic nu se va intampla?daca te ransesc?oau..ce intrebari l;a care stiu raspunsul,dar nu il pot spune...pentru ca asta fac:te ranesc,supar si chinui uneori,mai tot timpul de fapt..obsedat..da,nu..dar poate ca e un raspuns..cum sa scap de aceasta frica?sa o confrunt?daca nu sunt pregatit?asadar iata,iubirea e un cosmar...sau cosmarul este iubire,parca suna mai realistic..iubirea e mai presus...nu poate fi comparata..dar sa zicem ca cosmarurile tale sunt iubire..nu e o mare problema,dilema adevarata este ca eu traiesc in acest cosmar mereu-pari mereu in calea mea,sau drumul meu ajunge la drumul tau,si totul se repeta intr-o noua forma,total diferita..simt raceala si caldura cand te intalnesc..privirea ta impreuna cu glasul tau ma innebunesc..dar iti ascund un mare secret,iar daca vom ajunge vreodata impreuna(de parca acum am fi despartiti de nu stiu ce element din acest univers),vei afla acest secret..vei afla ca sunt un demon,ca ranesc,fara voia mea,pe toti din jurul meu..esti in pericol...dar iata,ma aproprii mereu de tine,chiar daca cea mai buna varianta ar fi sa ma indepartez..dar iata,incerc sa ma schimb,asa cum ti-am promis...vreau sa devin orb,surd,olog..pentru ca numai asa,cand sunt legat pot sa te protejez...sa fiu orb atunci cand ochii tai stralucesc atta de puternic..sa raman surd cand cuvintele tale mangaie atmosfera din jur..trebuie sa nu mai traiesc cum am trait pana acum..trebuie sa ma schimb,sa te vad ca o simpla prietena,desi intotdeauna sunt convins ca vei fi mai mult decat atat..in fine,pare imposibil ce incerc,dar nu ma dau batut..vreau sa ma mint singur ca nu te mai iubesc,sa-ti gasesc ceva defecte,sa caut si altceva..probabil,pentru cei din jurul meu exista si alte drumuri,insa drumul meu simt ,din nefericire,merge catre tine..totusi,zambesc,macar voi trai cateva clipe adevarate atunci cand,din intamplare,voi fi in preajma ta..abia astept sa am ceva urgente,sau mici treburi ce trebuie rezolvate prin locurile prin care te afli...si atunci,voi profita si eu,asa cum pot...ramai o amintire vie,prezenta pentru o perioada importanta din viata mea...

ps: presupunand prin absurd ca voi renunta,ca voi ajunge normal,ca ma voi trezi,voi ajunge in realitatea voastra...presupunem asadar,ca nu te voi mai stresa,poate nici iubi,voi fi un om normal(caut un om normal care sa nu iubeasca...-sondaj de opinie)si totul va fi bine..e o presupunere,care de obiceii,e o metoda de rezolvare pentru a ajunge la o contradictie...
deci presupunem ca renunt...

ps2:semnul dolarului american-2 de s si doi de i-sisi-isis..inca o coincidenta fara importanta...inca ceva..de fapt sunt prea multe,voi povesti mai tarziu....minunat cititor(printre care sper ca te afli si tu,sisi) zambeste,viata poate fi privita ca fiind frumoasa..citatul zieli..eu pot!
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: tablou litera->$$   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyDum Noi 15, 2009 3:20 am

chiar sunt prost..am recitit in graba ce am scris aici..si,spre rusinea mea,nu am scris nimic despre tine..ce as putea scrie despre tine?mare dilema..dar totusi,incerc,nu ma dau batut..trebuie sa ajung langa tine,te astept,nu ma pot intoarce..asadar,voi incerca sa descriu putin aceasta domnisoara,care m-a adus aici...tabl;oul tau,draga sisi,este prezent in mine,voi incxerca sa-i fac o prezentare...nu exista cuvinte pentru a te descrie,dar totusi,stiu ca magia exista..stiu,ca atunci cand vei citi,vei zambi..si atunic,eu voi fi cel mai fericit suflet...

sisi-parfum de stralucire,amestec de caldura si frig prezente in trupul tau..un suflet diferit..
motto[pentru unii da,pentru altii nu,pentru unii nimic,pentru altii totul]
da,era ea,prezenta acolo..o vedeam pentru prima data,inconjurata de alte fete..imi amintesc totul,fiecare cuvant pe care mi la spus..numele ei,ma trimitea din prima clipa intr-o lume a visurilor,dar nu orice lume,si o lume a visurilor implinite..i...s...s...i...sau sisi,sau isis..sau..numai eu stiu..
initial,am fost atras de ochii ei..erau negri,dar totusi,parca aveau o alta culoare...un rosu aprins,sau un albastru linistit-invizibil,de neinteles,de nedescris..mai tarziu,insa,mi-am dat seama ca aveam dreptate..ochii ei,erau poate cei mai diferiti ochii pe care i-am putut intalni in aceasta viata...erau schimbatori..da,erau negri,in majoritatea timpului..erau precum o noapte obisnuita,dar cuprinsa de o furtuna de neoprit..dar asta,era numai atunci,cand ochii ei erau in jurul unor oameni obisnuiti..insa,atunci cand o floare isi dorea sa infloreasca,sa se nasca,acesti ochii aduceau lumina..si,in acele momente straluceau..erau un foc care nu ranea,si vindeca..un foc care nu era foc,si iubire,intelepciune{ce e iubirea?nimic,nu iti pot spune nimic mai mult,desi stiu ce este,deoarece trebuie sa descoperi singur]asadar,ochii tai,amestec de foc si gheata,de stralucire si intuneric..ochii tai vorbesc..mi-au spus ca trebuie sa ne despartim,dar nu am vrut sa inteleg asta niciodata...te-am asteptat mereu,si iata,nu ai mai venit..apoi,mi-ai spus direct acelasi lucru..e incredibil,pentru a ne uni,trebuie sa ne despartim.vei incepe sa ma ingonori,desi sper iarasi,intr-o minune..[iar vorbesc despre mine]
chipul tau,era, cel mai probabil,o iluzie..un zambet poate prevesti un dezastru..insa,asceatsa esti tu,te iubesc,asa cum esti...nu vreau sa produc nici-o schimbare..tu,sisi,te temi,fiindca esti diferita...iti este teama,frica,de recatia celor din jur,cand vor afla ceea ce esti...nu doresti,sau incerci,sa indepartezi,pe toti cei ce se aroprie de tine..e o metoda de aparare,pentru ca ii poti invinge daca vor lupta impotriva ta..stii ca nu pot renunta atunci cand incearca,poate zadarnic,sa caute stralucirea din ochii tai..stiu,asa este,dar nu trebuie sa ridici ziduri,...nu trebuie sa faci asa..esti prea frumoasa,poate mult prea frumoasa...multi ostasi cad rapusi..multi te privesc...te asteapta.si tu,ii ignori...asta nici eu nu intreleg,deoarece si eu sunt cel ce te asteapta..si tare imi este frica de acel gand necugetat ca nu vei veni niciodata..
trupul tau,sexy,daca imi poti permite..eeste un teritoriu nou,pe care,cativa curajosi,is doresc sa-l descopere,sal exploreze..fiindca toti stiu,la fel ca mine,ca este un paradis,un logos universal al pasiunii..dar,nu spun prea multe,tot ce stiu,e un secret,pastrez doar pentru mine..
corpul tau de tanara femeie,este o sculptura,al carui autor,necunoscut,a trimis-o pe pamant..creatia ta este bazata pe iubirea ingerilor,pulberea stelelor...si tot ce exista in lumea ingerilor..
urma pasilor tai este un nesfarsit dans ametitor..asadar,din cate vezi,ca acesta este tabloul pe care ti l-am pictat pe parcursul ultimelor nopti..astept sa vii,sa til prezint si tie..astept sa discutam,o imbratisare..etc...
sper sa-ti placa..cam atata pentru azi,trebuie sa-l termin...esti muza mea,chiar daca nu prea doresti acest lucru..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: siisi,nu renunt,te iubesc..la nebunie.la disperare...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyLun Noi 16, 2009 2:59 am

draga mea sisi,persoana care recent s-a hotarat sa ma ignore,poate chiar sa ma uite..mi-e greu sa inteleg cum va fi posibil,mdar te cred in stare...[iarta-ma sau uita exprimarea mea ciudata din aceste momente-reaminteste-ti ca esti imuna]dar totusi,daca vei reusi,ce voi face..nu stiu,dar iata mi-am dat seama,.ti-am spus de nenumarate ori ca te iubesc,si nu ai vrut sa intelegi,sau poate ca nu ai reusit..in fine,nu mai conteaza acum asta..dar uite,asta este greseala mea...spun aceleasi lucru...iar iubirea nu trebuie marturisita decat o singura data...pentru ca numai in acele momente omul atinge absolutul...si sa traiesti mereu prin infinitul cosmic nu este tocmai indicat...
asadar,ti-am marturisit ca te iubesc,stiu ca acest sentiment nu va muri niciodata..dar,de acum incolo,oricat de greu imi va fi,voi tacea..voi astepta in acelasi loc,deoarece stiu ca vei veni...lte voin privi ereu,te voi iubi neincetat..dar nu te voi face sa ma urasti...sunt un necunoscut pe care desi crezi ca il cunosti sau intelegio,nu prea stii ce sunt..sunt eu,cel care te iubeste,te vede perfecta,deoarece observa si defectele tale personale..dar,acelea sunt provocate de catre oamenii din jurul tau...printre care ma aflu si eu..
mi-ai cerut un singur lucru:sa renunt,sa nu te mai urmaresc.sa nu te mai iubesc..sunt trei lucruri,dar toate fac parte dintr-un intreg:viata..asta ai facut,m-ai rugat sa renunt la viata!oare iti imaginezi cat de greu poate fi?realizezi ca acest lucru este imposibil?e va fi in viitor?nu stiu,nu sunt clarvazator...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: Re: Sisi-o alta viziune asupra lumii...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyLun Noi 16, 2009 5:09 am

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Herz IUBIRE ,ZEITATE greu de inteles! Cronos,Horus....tu lumina a ochilor mei...cum sa fii tu vreodata ignorat de catre paminteni ca mine?
Nici eu nu renunt ....Turcoazul inimii mele,Iubirea nu se dizolva pur si simplu doar din cauza unor cuvinte,eu te astept ca altadata la poarta sufletului meu...si-ti daruiesc o floare ,care din cer apare ,ca-n ea sa se strecoare ,un tremurat si murmurat de SOARE! Sisi-o alta viziune asupra lumii... Icon_sunny
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: Re: Sisi-o alta viziune asupra lumii...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyJoi Noi 19, 2009 2:04 am

Arrow I love you iubesc,deci exist...

Ochii ei - Cristian Buica
https://www.youtube.com/watch?v=Ok4-H3tAekU

(¯` ´¯)
`*.¸.*´ ~~*
¸.•´¸.•*¨) ¸.•*¨) )
(¸.•´ (¸.•´ ....~(¯`*•
_ Close your eyes
http://www.trilulilu.ro/lovedreams/3e9cccef7102b1

esti dar divin,creatie a ingerilor..oare cand mi te vei darui?cand voi primi acest cadou mult asteptat?cand voi putea zambi din nou?
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: Re: Sisi-o alta viziune asupra lumii...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyJoi Noi 19, 2009 3:38 am

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Star3 Sisi-o alta viziune asupra lumii... Icon_santa Sisi-o alta viziune asupra lumii... Herz Mos Craciun cu plete dalbe...ai sosit de prin nameti...
SI ne-aduci tu daruri multe...la fetite si baieti....

Close your eyes....au fost mai multe pe pagina aceea,,,,dar sa zicem ca am ales-o pe cea interpretata de keo& Puya&Tina primeste 9,5

Ochii ei -Cristian Buica primeste 10

1.Harry Belafonte-We make love https://www.youtube.com/watch?v=f32032ahmO4

2.Harry Belafonte& Nana Mouskouri-Skin to skin https://www.youtube.com/watch?v=l8BlSYt0ldM

o a doua versiune a aceleiasi melodii https://www.youtube.com/watch?v=qnXK_bLfQaM

....in fiecare noapte ma daruiesc tie,TU ,magie in culori de curcubeu intruchipata,esti in stare sa intetesti un foc de artificii in mine si sa ma faci sa te doresc in fiecare nopate intr-un mod nou si mai topita dupa imbratisarea ta. Sisi-o alta viziune asupra lumii... Herz
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: Re: Sisi-o alta viziune asupra lumii...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptySam Noi 21, 2009 4:28 am

draga sisi..mi-ai dat ignore pe mess..suna ciudat,dar in epoca aceasta computerizata,printr-un singur clik poti distruge un om..asta sunt,penibil..penibil pentru ca sunt asa,si e minunat,..si e groaznic...in fine,nimeni nu pricepe nimic,uneori nici eu..dar incerc..oare cand voi mai vorbi cu tine|?oare cand te voi vedea ce trebuie sa fac?
asadar,in viata de zi cu zi,uneori,internetul este o forta..iubirea,adevarul,speranra depind de o infinitate de cuvinte asezate cu multa grija pe hartii invizibile,dar nu asta conteaza..iata,un simplu ''nu'' este de ajuns..atata tot..nimic mai mult..si un ignore..stiu,nu ar trebui sa fac asa ceva,sa scriu despre partea intunecata a acestei lumi..mici gropi abisale prin care ne scufundam cei ghinionisti..dar,este o dovada,si va ramane.,.timpul va trece,si poate situatia se va schimba..pentru inca o data,ignoranta este dusmanul meu.,.nu suport ca atunci cand vorbesc,cand incerc sa ma exprim intr-un mod mai special,mai bun,.sa fiu ignorat..nu supot,ca in mijlocul propriei mele lupte,sa fiu intrerupt...iluzie-asta numesc ignoranta..dam,serios,..iubesc enorm de mult,dar urasc uneori si mai mult..urasc pe aceia care ucid,care chinuie orice suflet de pe acest pamant..urasc pe cei ce mananca carne,pe cai care mint sau fura..insa,ii urasc si pe aceia care ignora..o problema nu poate fi ognorata,si rezolvata..minunata tara,minunata persoana pentru care scriu totul,pentru care traiesc cu un zambet magic pe aceasta planeta,nu ma ignora..sau daca totusi,crezi ca este mai bine asa,afla ca voi trai paradoxul urmator:te voi iubi,pentru ca ceea ce m-a atras la tine exista in continuare,dar voi lupta impotriva acestei metode pe care o pui in aplicare..oare,iti imaginezi cat de greu imi poate fi?cat de mult te-am asteptat?si cat de greu m-ai lovit atunci cand ai disparut?si cica,se anunta vremuri grele...

ps-uita ceea ce ai citit mai sus,priveste in jur,viata e frumoasa,te iubesc in continuare,dar te rog sa nu mai lovesti..findca produci rani..si uneori,pot fi mortale..nu,probabil ca nu intelegi nimic,asta e..iarta-ma,iarta pe cel care greseste,sau te supara,sau te streseaza..{in aceste momente nu sunt prea inspirat-dar chiar,avand in vedere ca relatia noastra se adanceste,ca ne despartim in fiecare secunda ,ca ne departa..am avut macar o data inspiratie,..si daca nu,de ce continui..si daca da,de ce am pierdut-o?}
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: Re: Sisi-o alta viziune asupra lumii...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptySam Noi 21, 2009 9:11 am

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Herz ....ciudat fel de a aprivi lucrurile!...iata ca am uitat intre timp de cite ori mi-ai dat pina acum ignore pe mess! ...si am uitat si mai mult ,de cite ori m-ai sters din lista prietenilor tai!

...DA! a durut! a durut enorm ...ca mi-ai spus ca-ti ajunge sa ma vezi numai in platforma asta blestemata! si am indraznit sa te amenint in gluma ca " te voi cauta si gasi"...da...si ma ustura raspunsurile sarcastice,...si ma ustura cind cineva se joaca cu sentimentele mele,facind intii afirmatii de iubire ca peste cinci minute sa le retraga si sa se autocontrazica.Recunosc ca doare cind persoana pe care o iubesti cel mai mult...iti joaca continuu feste,se ascunde sub nume diferite si atunci cind ii faci propuneri directe de rezolvare concreta a dilemei,raspunde laconic sau si mai rau ...raspunde in deridere;refuza apropierea reala...din nu stiu ce motive inchipuite. Sisi-o alta viziune asupra lumii... Herz Nu raspunde la sms-uri,din contra provoaca niste incurcaturi in public ireparabile! IMI defaimeaza onoarea! ....minte la adresa mea in mod odios...,numai din nu stiu ce motive "inchipuite" sau bine"intemeiate" .Si doare cind acea persoana pe care o iubesc cu disperare imi distruge voit toate relatiile cu prietenii considerindu-ma "un pestisor de aur",usor de transbordat dintr-un acvariu intr-altul.
Nu putem avea o relatie de prietenie normala...ca toti ceilalti oameni.Nu putem tacea ....! pur si simplu nu gasim nici unul dintre noi tactul cuvenit ..iar eu am obosit! vreau sa dorm,din nou ,sa dorm in continuu toate noptile sa tin in brate barbatul pe care-l iubesc si ma iubeste! nu mai vreau incurcaturi de nici-un fel! Nici pe internet ,nici in viata mea reala.
Vreau Iubirea in forma ei calma si armonioasa ...asa cum am visat-o intotdeauna,vreau implinire,deplinatate,caldura si intelegere.Nu mai doresc ostilitati de nici-un fel! M-am saturat de jocuri...de-a modelat plastelina!
Nu inteleg despre ce vremuri grele vorbesti!
Mi-e frica numai de un singur lucru! mi-e frica ca suferi poate de o boala.si poate de aceea ma tii la distanta! pentru a nu ma face sa sufar!Poate...fabulez..dar mi-e frica ca asi putea sa te nedreptatesc din naivitate,din necunostinta de cauza,din ignoranta!Agresivitatea din tine...e cite-odata atit de bine pusa in scena incit...nu pot distinge cu exactitate cit la suta din emotiile traite de tine sint reale si cit sint doar o scinteie...pe care cu abilitate stii sa o dezvolti .ca intr-o secunda sa te poti detasa de propria persoana si sa devii doar spectatorul scenei! Cunosc tehnica foarte bine! O pot juca si eu...DAR NU CU TINE! cu tine...nu pot....,nu sint in stare sa ma dedublez! cu tine sint cum simt in momentul respectiv.M-ai alungat de prea multe ori! M-am saturat sa-ti tot gasesc scuze,sa caut raspunsuri sa fiu concilianta!
dute cu Dumnezeu si lasa-ma sa traiesc!
Sus In jos
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: Re: Sisi-o alta viziune asupra lumii...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptySam Noi 21, 2009 11:44 pm

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Herz https://www.youtube.com/watch?v=Kdx1-Gm_cL4

PS.Cam ASA ...e dupa mine DRAGOSTEA CURATA!

IUBIRE SI LUMINA

LUMINITA Sisi-o alta viziune asupra lumii... Herz
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: Re: Sisi-o alta viziune asupra lumii...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... EmptyDum Noi 22, 2009 3:53 am

multumesc tuturor care au scris sau au citit aceasta tema..undeva in aceasta lume,poate chiar la marginea ei,se afla sisi..sisi a mea,sisi a ta,sisi a fiecarui calator..punctul spre care ne indreptamm,si cu siguranta,locul unde vom si ajunge...totul este un vis,un cosmar poate,doar pentru cei care nu inteleg aceasta poveste,neterminata, a acestei prinsete..insa,toti cei care au inteles,care au trait fiecare cuvant,imi pot da dreptate atunci cand afirm ca sisi,este realitatea pe care oricine doreste sa o imbratiseze...
deoarece,persoana careia ii erau destinate aceste mesaje,considera ca trebuie sa inchei,sa ma opresc,asa voi face..chiar daca voi continua..suna paradoxal,dar ascult de ea,ascult si de mine...nu veti mai auzi poate niciodata despre sisi,despre aceasta personalitate care m-a atras intr-o zona abisala a metempsihozei...dar,toto ceea ce veti vedea /citi/ va fi despre ea,si pentru ea..va deveni poate un alt corp,dar sufletul ei va ramane acelasi...nu voi inceta,niciodata sa o iubesc...nu voi inceta niciodata sa o rivesc cu aceeasi intensitate...chiar daca,de dragul ei,pentru ca o iubesc,voi incerca sa gasesc o cale de a rezolva problemele aparute...
acum,va cadea o lacrima,se va produce aceea senzatie ingrozitoare,o voi lua din nou de la capat,voi incerca sa ma ridic..si numai as apot ajunge macar pentru o clipa langa ea...
de acum incolo,fiecare calator va porni pe propriul lui drum,condus doar de intuitie,imaginatie sau iubire...fiecare va fi pe cont propriu..niciodata nu trebuie insa sa-si intoarca privirea inapoi,pentru ca sisis se afla intotdeana inainte....sau,poate ca e chiar langa voi,va tine de mana sau va imbratiseaza...asteptati-o,zile,luni sau poate ani,....asteptati-o daca o iubiti cu adevarat..si va asigur ca,atunci cand veti avea nevoie urgenta de ea,va veni..va va vindeca oferindu-va iubirea de care aveti nevoie..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty
MesajSubiect: Re: Sisi-o alta viziune asupra lumii...   Sisi-o alta viziune asupra lumii... Empty

Sus In jos
 
Sisi-o alta viziune asupra lumii...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» sfarsitul lumii
» viziunea adolescentilor asupra vietii!
» Alexandra...poate mai mult de o viziune..(Dj)
» ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit..

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Adikady2009 :: sentimentele mele-
Mergi direct la: