adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_lcapISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Voting_barISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_rcap 
LUMINITA AMON
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_lcapISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Voting_barISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_rcap 
zero kiryu
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_lcapISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Voting_barISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_rcap 
Perfect Sylar
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_lcapISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Voting_barISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_rcap 
Toporisca
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_lcapISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Voting_barISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_rcap 
vladimir
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_lcapISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Voting_barISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_rcap 
Kristal
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_lcapISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Voting_barISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_rcap 
Bia
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_lcapISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Voting_barISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_rcap 
Mm <3D.Love
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_lcapISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Voting_barISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_rcap 
mihaela
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_lcapISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Voting_barISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Vote_rcap 
Galerie
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit..

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
vladimir
voluntari
voluntari



Numarul mesajelor : 30
Puncte : 5584
Data de inscriere : 04/07/2009

ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Empty
MesajSubiect: ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit..   ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptyMar Feb 09, 2010 7:36 pm

ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Isis

Invaluita intr-un mister total,intr-un trup de femeie,care emana o putere devastatoare./ochii ei reprezentau un nesfarsit joc al culorilor..in ei,orice durere apunea,in fata privirilor ei,tristetea disparea..

*(din partea 1-) mesaj introductiv..undeva,spre fericirea mea,exista un loc unde tot ce voi scrie are sens..unde soarele se transforma in zambet,unde lacrimile se prefac in amintiri dureroase,dar rare...unde3 totul se transforma,unde totul este o noua viziune asupra acestei lumi..o oglinda care proiecteaza viziunile pamantenilor in realitate...iluziile in ceva material..

si acum...nu cititi ce voi scrie daca nu sunteti Iulia-
draga mea iubire..stiu ca esti suparata pe mine,nu prea mai vorbesti mai deloc cand ma intalnesti..dar aceasta tema,urmatoarea calatorie in cautarea ta,va fi pentru a te gasi..nu uita,oriunde ai fi,orice s-ar intampla,te voi iubi..
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. Empty
MesajSubiect: Re: ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit..   ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit.. EmptyDum Mar 21, 2010 5:44 am

mesaj introductiv..undeva,spre fericirea mea,exista un loc unde tot ce voi scrie are sens..unde soarele se transforma in zambet,unde lacrimile se prefac in amintiri dureroase,dar rare...unde3 totul se transforma,unde totul este o noua viziune asupra acestei lumi..o oglinda care proiecteaza viziunile pamantenilor in realitate...iluziile in ceva material..

Sisi(un pseudonim,compus din ridicarea la putere a initialelor unei persoane necunoscute,misterioasa,care iradiaza o puternica energie-aflati pe parcurs cate mai multe)-personajul principal,cu siguranta...

aceasta poveste..are un inceput..dar nu are un sfarsit...sper sa va placa.
-inca o curiozitate...probabil ca acest nume"sisi"va aduce aminte de o printesa,austriaca-sper sa nu ma insel,sau de un desen animat din copilarie...era frumoasa sisi..stiu blonda,dar aici,sa spunem ca este bruneta..nu are mare importanta parul,dar asta e...dar,daca veti ajunge in fata oglinzii vietii voatsre,care proiecteaza totul,puteti descoperi altceva..sisi
isis..


[În mitologia egipteană, Isis este zeiţa magiei şi a vieţii, a căsătoriei, simbolul armoniei matrimoniale şi fidelităţii femeii faţă de soţ. Soţia şi sora a lui Osiris, fiica zeilor Geb şi Nut şi mama lui Horus, Isis este una din principalele divinităţi venerate de vechii egipteni. Ea aparţine Eneadei de la Heliopolis, iar în epoca elenistică a devenit protectoarea marinarilor.

Numele ei s-ar putea traduce prin "Regina tronului", ea fiind chiar o personificare a tronului faraonulu
i şi a puterii regale. Cu toate acestea, hieroglifa ei însemna la început "muritoare" şi e posibil ca zeiţa să fie o sinteză
a mai multor regine egiptene deificate.
mai multe informatii:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Isis ]



tu esti pe-o stanca inghetata...
o umbra pe pamantul sfant
doresti sa fugi,dar nu te poti misca..
in urma ta,ramane amintirea unei aventuri pierdute..
pe care numai timpul adesea o cunoaste
ca o zeita moarta in numele iubirii..
din trupul fara vlaga,prezent in fata mea,
doar ochii ei necunoscuti traiesc
intr-un infern al buzelor fierbinti..
un rau de lacrimi saruta fruntea alba
si pentru intaia oara o pot imbratisa.
e insa prea amar..e plin de suferinta..
si o ultima strigare-strabate intreaga lume
doresc ca sa renasca..si eu sa mor in schimb
o raza ii cuprinde fata..si o vad pentru o clipa vie..
dar soarele rapid apune,si nu se mai intoarce
o viata am avut.si astazi am pierdut
o fiinta mult prea draga.-o inima mai bate
pentru ultima data..e chiar a mea iubire
ce astazi se desparte de viata trecatore..




zeita printre pamanteni-asta esti tu.ai venit dintr-o lume indepartata,plina de magie si iubire..esti prea frumoasa pentru aceasta lume a noastra,esti prea frumoasa...nu inteleg nici acum de ce ai ales sa trimiti aceea sageata in inima mea,care m-a facut sa ma indragostesc nebuneste de tine..incerc sa descriu acest chip minunat al tau,pe care l-am vazut in momentul in care mi-am recapatat vederea inimii,auzul sentimentelor si miscarea ametitoare a gandurilor...tu,cea care ai aparut in momentul in care aveam nevoie de aerul proaspat al iubirii..esti visul acestei realitati in care traiesc..parul tau se aseamana cu razele fierbinti ale soarelui,dar si cu parfumul misterios al noptii...incerc sa gasesc cateva cuvinte care ar putea sa te descrie.este foarte greu...tu esti zeita mea rebela,deoarece desi nu imi apartini,tu esti singura care ma face intotdeauna sa te slujesc...tu esti cea la care eu ma rog in fiecare secunda din acest univers..of,cat de mult te pot iubi...nu stiu de ce ai plecat,de ce nu mai apari in drumul meu pe acest pamant...te cant in fiecare cuvant pe care il rostesc..of,as vrea sa renunt la tot,dar nu pot,deoarece zambetul tau este cel care ma tine pe pamant



motto-[esti ciudata-la fel ca mine,de ce te temi tu,ma tem si eu..dar eu pot avea incredere in tine,deoarece suntem asemanatori,diferiti fata de pamantenii din jurul nostru-iubire]

deschid ochii..o noua zi,o noua serii de iluzii..traiesc fara sa-mi dau seama..dar parca..ceva s-a intamplat..ma simt ciudat..sunt cuprins de un fior,un zgomot strabate un spatiu nedefinit si totul este diferit..o iluzie,un vis sau oate realitatea pe care nu am vazut-o niciodata pana acum...poate fi iubire,sau ura..habar-n-am..stiu insa ca trebuie sa cercetez,sa inteleg ce se intampla...poate fi orice,dar nu pot sta asa,trebuie sa fac ceva..viata are un nou scenariu,citesc cartea pe care o scriu in fiecare secunda...iubesc si urasc cu aceeasi intensitate...sunt eu,dar in acelasi timp diferit..lumea din jur este o compozitie angelica si demonica,un tablou pictat de artisti,dar si de amatori....un poem ce izvoraste din ganduri scufundate in oceanul disperarii,iar apoi inaltate spre noi abisuri..noi idealuri!
o serie de banalitati cotidiene care zboara pe langa mine..dar deodata,soarele rasare,desi afara ploaia trebuie sa vina..te intalnesc,reusesc in sfarsit sa patrund in ochii tai..pot fi si eu fericit,macar pentru cateva secunde..un zambet...o iubire pe care incerc sa o gasesc...
da,cat de necrezut poate parea...ea,Sisi,era acolo...dupa atatea ore de cautare o gasesc in sfarsit..simt ca prin aripi,sunt foarte aproape de ea.trebuie sa-i spun ca o iubesc,ca acest sentiment pe care il simt pentru ea este unul diferit,cu arome dulci si exotice..e un sentiment special,care ma protejeaza..trebuie sa o strang in brate,sa o privesc si sa-mi vindec toate ranile..trebuie sa ii vorbesc..este ata de frumoasa,ochii ei privesc orice gand nedeslusit.orice sentiment pe care nu il pot exprima..ea stie totul,pe cand eu nu stiu prea multe..stiu insa ca este ciudata,fiindca seamana cu mine...atunci cqand o privesc,desi stiu ca este perfecta,gasesc totusi un defect..un defect care imi este atat de cunopscut,care ma cuprinde din nefericire si pe mine..
ii este teama,fiindca ea nu este ca voie..traqieste in propria ei lumi,o lume foarte departe de lumea voastra...da,pentru voi este o fata normala,fiindca stie sa proiecteze tot ceea ce face intr-un lung lant de iluzii...astfel,ea poate trai foarte bine si in lumea voastra..[sincer,nustiu daca o sa intelegeti mare lucru,dar nu prea are asta importanta,aici nu este literatura,nu este decat realitate-ori stiti,ori nu stiti,nu conteaza parerea voastra,trebuie sa transmit acest mesaj,iar alta cale nu am gasit]
stiu de ce te temi,pentru ca de acelasi lucru ma tem si eu..nu pot minti,stiu ca doare,doare,e un chin cu care nu ma pot acomoda..tye visez,te gasesc peste tot,ma gandesc la tine..traiesc doar prin prezenta ta..si iata,acest sentiment de teama este din nou prezent si in mine..eu insa,am incredere in mine,am incredere si in tine...pentru ca stiu ca ma poti intelege...dar si tu trebuie sa incerci,pentru ca poti avea incredere in mine..nu am venit pentru a te rani,am venit pentru a te proteja,dar in acelasi timp,am nevoie si eu de ajutorul tau..vreau sa ma imbratisezi,sa ma protejezi de lumea aceasta care imi este atat de straina..

proiectez tot ceea ce fac in aceasta oglinda,pentru ca lumea sa nu stie niciodata ceea ce sunt..daca ar stii ce sunt,oare ce s-ar intampla?{punctul A este proiectat in punctul A',situat simetric fata de centrul O-normalitate,astfel cei ce sunt in jurul meu,vor crede ca sunt A',desi eu in realitate sunt A-Iluzie perfecta}
amandoi ne temem de acelasi lucru:iubire..ne este frica de faptul ca putem iesi invingatori dupa aceasta lupta,ne este frica..nu stiu cum se poate rezolva,dar nu renunt,nu ma dau batut...lupt,lupt,pentru ca numai asa ma pot acomoda cu aceasta lume...






tu nu esti ca oricare,esti diferita fata de acesti pamanteni...tu nu esti o umbra..of,atat de mult as vrea sa-ti marturisesc ceea ce simt pentru tine...desi stiu ca nu ma vrei crede!dar oare ce simt?
buna intrebare...oare exista un raspuns?oare pot raspunde?nu,dar incerc,pentru ca niciodata nu ma pot da batut..
sincer,nu stiu ce simt pentru tine,imi esti uneori necunoscuta,alteori cea mai buna prietena..pentru tine simt ceva,.ce nu pot defini,stiu doar ca simt ceva..puternic sau trecator?cum pot compara ceea ce simt pentru tine daca tu esti unica?cum pot afla ceea ce-ti doresti daca tu esti singura care stie?cum?iubire sau prietenie,pasiune sau atractie...orice..dar nu pot defini..pentru ca nu am reusit sa aflu ce este iubirea...nu stiu ce este nici macar cel mai banal sentiment...nu stiu nimic,si tocmai de aceea traiesc...nu rade,atunci cand voi intelege ce este iubirea,adevarul si orice altceva cu siguranta voi muri..dar,in aceste momente,stiu ca trebuie sa fac ceva..poate va fi inca o greseala,dar toate aceste greseli m-au adus aici,langa tine..tu,unica persoana de care m-am indragostit fara sa-mi dau seama,unica prietenie adevarata...unica fiinta in care am descoiperit ceea ce aveam nevoie...in ochii tai,am reusit sa-mi vindec orice rana..orice cicatrice a disparut atunci cand m-am scaldat in privirea ta nemuritoare...
te vad in fiecare zi,imi dau seama cat de unica esti,..frumusetea ta,inteliganta,profunzimea si caldura sufletului tau ma ametesc..stiu,poate ca totul este in zadar,dar nu uita,nimic nu este cu neputinta..
zeitate a mortii,regina a iubirii,printesa a acestei lumi,cum poti fi asa?ma poti oare intelege?te vad si incerc sa ma apropriii de tine,dar imi este atat de greu:sunt un maracine in drumul vietii tale..dar totusi,nu ma pot controla..tu esti iubita mea,singura fiinta neprofanata... sisi-parfum de stralucire,amestec de caldura si frig prezente in trupul tau..un suflet diferit..

da,era ea,prezenta acolo..o vedeam pentru prima data,inconjurata de alte fete..imi amintesc totul,fiecare cuvant pe care mi la spus..numele ei,ma trimitea din prima clipa intr-o lume a visurilor,dar nu orice lume,si o lume a visurilor implinite..i...s...s...i...sau sisi,sau isis..sau..numai eu stiu..
initial,am fost atras de ochii ei..erau negri,dar totusi,parca aveau o alta culoare...un rosu aprins,sau un albastru linistit-invizibil,de neinteles,de nedescris..mai tarziu,insa,mi-am dat seama ca aveam dreptate..ochii ei,erau poate cei mai diferiti ochii pe care i-am putut intalni in aceasta viata...erau schimbatori..da,erau negri,in majoritatea timpului..erau precum o noapte obisnuita,dar cuprinsa de o furtuna de neoprit..dar asta,era numai atunci,cand ochii ei erau in jurul unor oameni obisnuiti..insa,atunci cand o floare isi dorea sa infloreasca,sa se nasca,acesti ochii aduceau lumina..si,in acele momente straluceau..erau un foc care nu ranea,si vindeca..un foc care nu era foc,si iubire,intelepciune{ce e iubirea?nimic,nu iti pot spune nimic mai mult,desi stiu ce este,deoarece trebuie sa descoperi singur]asadar,ochii tai,amestec de foc si gheata,de stralucire si intuneric..ochii tai vorbesc..mi-au spus ca trebuie sa ne despartim,dar nu am vrut sa inteleg asta niciodata...te-am asteptat mereu,si iata,nu ai mai venit..apoi,mi-ai spus direct acelasi lucru..e incredibil,pentru a ne uni,trebuie sa ne despartim.vei incepe sa ma ingonori,desi sper iarasi,intr-o minune!
chipul tau,era, cel mai probabil,o iluzie..un zambet poate prevesti un dezastru..insa,asceatsa esti tu,te iubesc,asa cum esti...nu vreau sa produc nici-o schimbare..tu,sisi,te temi,fiindca esti diferita...iti este teama,frica,de recatia celor din jur,cand vor afla ceea ce esti...nu doresti,sau incerci,sa indepartezi,pe toti cei ce se aroprie de tine..e o metoda de aparare,pentru ca ii poti invinge daca vor lupta impotriva ta..stii ca nu pot renunta atunci cand incearca,poate zadarnic,sa caute stralucirea din ochii tai..stiu,asa este,dar nu trebuie sa ridici ziduri,...nu trebuie sa faci asa..esti prea frumoasa,poate mult prea frumoasa...multi ostasi cad rapusi..multi te privesc...te asteapta.si tu,ii ignori...asta nici eu nu intreleg,deoarece si eu sunt cel ce te asteapta..si tare imi este frica de acel gand necugetat ca nu vei veni niciodata..
trupul tau,sexy,daca imi poti permite..eeste un teritoriu nou,pe care,cativa curajosi,is doresc sa-l descopere,sal exploreze..fiindca toti stiu,la fel ca mine,ca este un paradis,un logos universal al pasiunii..dar,nu spun prea multe,tot ce stiu,e un secret,pastrez doar pentru mine..
corpul tau de tanara femeie,este o sculptura,al carui autor,necunoscut,a trimis-o pe pamant..creatia ta este bazata pe iubirea ingerilor,pulberea stelelor...si tot ce exista in lumea ingerilor..urma pasilor tai este un nesfarsit dans ametitor..




pentru ea..am explorat intreaga lume..pentru ea de fiecara data muream si apoi renasteam..pentru ochii ei asteptam nerabator fiecare rasarit de soare..pentru ea,in fiecare zi,stateam si ma rugam..pentru acest suflet necunoscut,viata mea s-a schimbat..totul se preschimba doar pentru a-i produce macar un zambet..numai pentru ea,am cautat iubirea..pentru ca am dorit sa i-o daruiesc..
pentru ea,am stresat intreaga filozofie..am incalcat toate legile doar pentru a fi langa ea..nu stiu de ce,dar nu ma puteam opri..era absurd,dar credeam in acest vis imposibil..visam la un dans,desi stiam ca nu se va intampla asta niciodata..pentru ea,am facut atatea lucruri..dar totusi,nu am reusit sa o fac sazambeasca,nu am reusit sa o fac fericita..poate ar fi fost mai bine daca as fi renuntat,am fi ramas probabil prieteni,dar inima mea nu o putea trada..nu o puteam mintii..astazi se indeparteaza de mine,dar si eu voi pleca..pe partea opusa,astfel incat sa ne apropriem unul de altul,fiindca lumea e rotunda..sau cel putin asa pare..eu sper sa fie doar un punct,pentru ca ea sa fie mereu langa mine..desi nu o mai vad,desi nu mai vorbesc cu ea,pentru ea sunt decis sa zbier astfel incat sa ma poata auzi chiar de se afla la capatul lumii..pentru ea voi lasa urme adanci..pentru ea voi startbate intregul univers..pentru a o gasi,voi prinde curaj si nu ma voi da niciodata batut..
as da intrwaga viata doar pentru clipa de fericire alaturi de ea..dar nu ar fi un pret pe masura..nu ar fi o munca dificila..as da in schimb,toata fericirea,doar pentru un sarut..as cere supararea tuturor,daca m-ar imbratisa macar o data..as cere orice chin,daca as primi in schimb,macar o clipa de iubire..si vreau venin,din gura ta iubito..caci datorita tie,intreaga lume acuma ma blesteama..sa cer iertare doar de la tine pot..caci tu imi esti speranta,ca mine voi mai putea trai..
pentru ea,am stresat toti oamenii din jurul meu,..multi prieteni s-au indeparta..dar nu e vina mea,ca ei nu ma stiau cum sunt in realtate..purtam atunci o masca,dar in fata ta nu o mai port..desi iti par strain,sunt eu,acelasi,deis sunt diferit..nu e absurd,nimic in lumea asta..
si totusi,cateodata,privesc din nou in urma..si doar atunci mai plang!caci viata mea e rana vie,o pata neagra pe acest pamant..nimic nu poate schimba iubirea mea cea sfanta..dar stai,nu e iubire,..e mult mai mult..




nu mai e loc in inima ranita de spinii duri ai vietii
nici pentru-o simpla adiere a unui gand pagan
si sangele iubiri se revarsa neincetat precum un fluviu
peste intregul suflet al unui trup plapand al disperarii
si-o lacrima strapunge mireasma vechii suferinte
lumina ce-a ramas incet apune..si nu se va intoarce
iubirea mea dispare din nou de langa mine..
si stau in fata mortii cu fruntea aplecata
mai vreau macar un zambet,din partea celor dragi..
nimic nu mai conteaza,e vremea de plecare
pentru intaia oara,voi incerca sa zbor...
cu aripile frante incerc sa ma ridic
dar un fior ma tine legat de acest pamant..
desi am aripi,imi este imposibil
sa ma inalt la ceruri, cu sufletu-mpacat.
dar nu pot sa raman aici,caci e cu neputinta!
stiu,poate ca veti plange..atunci cand va trebui sa plec
va cer un singur lucru..si rog sa m-ascultati...
atunci cand este frig,cand viata nu va lasa sa iubiti
priviti soarele bland,simbol al vesniciei.
sarutul lui,desi fierbinte,e numai pentru voi
iar de va fi acoperit de nori..si nu-l puteti vedea..
ganditi-va la mine-cel ce am fost un simplu trecator..
dar ce-a gasit iubirea,aicea pe pamant..
of,de veti vedea cum pasarile zboara,cum totul-n jur renaste...
si veti zari un zambet pe harta cerului senin.
sa stiti ca este al meu,ca semn al pretuirii
pe care-l port cu drag mereu in drumul fericirii..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
 
ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit..
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» dragostea mea fara sfarsit,(ice cream)
» ultima scrisoare
» Sisi-o alta viziune asupra lumii...
» Adikady--sfarsit de calatorie
» cu sau fara?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Adikady2009 :: sentimentele mele-
Mergi direct la: