adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
Adikady--sfarsit de calatorie EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
Adikady--sfarsit de calatorie EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
Adikady--sfarsit de calatorie EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
Adikady--sfarsit de calatorie EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
Adikady--sfarsit de calatorie EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
Adikady--sfarsit de calatorie EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
Adikady--sfarsit de calatorie EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
Adikady--sfarsit de calatorie EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
Adikady--sfarsit de calatorie EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
Adikady--sfarsit de calatorie Vote_lcapAdikady--sfarsit de calatorie Voting_barAdikady--sfarsit de calatorie Vote_rcap 
LUMINITA AMON
Adikady--sfarsit de calatorie Vote_lcapAdikady--sfarsit de calatorie Voting_barAdikady--sfarsit de calatorie Vote_rcap 
zero kiryu
Adikady--sfarsit de calatorie Vote_lcapAdikady--sfarsit de calatorie Voting_barAdikady--sfarsit de calatorie Vote_rcap 
Perfect Sylar
Adikady--sfarsit de calatorie Vote_lcapAdikady--sfarsit de calatorie Voting_barAdikady--sfarsit de calatorie Vote_rcap 
Toporisca
Adikady--sfarsit de calatorie Vote_lcapAdikady--sfarsit de calatorie Voting_barAdikady--sfarsit de calatorie Vote_rcap 
vladimir
Adikady--sfarsit de calatorie Vote_lcapAdikady--sfarsit de calatorie Voting_barAdikady--sfarsit de calatorie Vote_rcap 
Kristal
Adikady--sfarsit de calatorie Vote_lcapAdikady--sfarsit de calatorie Voting_barAdikady--sfarsit de calatorie Vote_rcap 
Bia
Adikady--sfarsit de calatorie Vote_lcapAdikady--sfarsit de calatorie Voting_barAdikady--sfarsit de calatorie Vote_rcap 
Mm <3D.Love
Adikady--sfarsit de calatorie Vote_lcapAdikady--sfarsit de calatorie Voting_barAdikady--sfarsit de calatorie Vote_rcap 
mihaela
Adikady--sfarsit de calatorie Vote_lcapAdikady--sfarsit de calatorie Voting_barAdikady--sfarsit de calatorie Vote_rcap 
Galerie
Adikady--sfarsit de calatorie Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
Adikady--sfarsit de calatorie EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
Adikady--sfarsit de calatorie EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
Adikady--sfarsit de calatorie EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 Adikady--sfarsit de calatorie

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Adikady--sfarsit de calatorie Empty
MesajSubiect: Adikady--sfarsit de calatorie   Adikady--sfarsit de calatorie EmptyDum Feb 14, 2010 5:34 am

Stimati cititori,dragii mei prieteni...
scriu astazi,pe acest forum pentru ultima data..va multumesc pentru faptul ca ati citit sau scris in acest mic colt de rai..va sunt recunoscator..dar orice lucru are si un sfarsit,si astazi,activitatea mea,sau mai exact a lui Adikady pe acest forum s-a incheiat..(voi bantui doar pentru a a asigura ca regulile vor fi in continuare respectate). de azi,nu veti mai gasi noi povesti scrise de catre mine..nimic..caci nu mai pot,sau poate ca este mai bine asa..este ora 11:30 si peste cateva minute este 14 februarie,ocazie de a ura LA MULI ANI,sorei mele dragi care implineste 18 ani..
in aceasta ultma tema aduc un ultim buchet de inimioare urmatorelor fiinte care au reprezentat principala sursa de inspiratii(iubiri adevarate):
Diana-nu voi uita niciodata ceea ce am simtit pentru aceasta persoana..a fost ceva minunat,o iubire atat de fierbinte..3 ani..multa imaginatie..iti multumesc pentru faptul ca m-ai suportat si mi-ai lasat libertatea de care aveam nevoie.sper ca ti-au placut temele pe care ti le-am dedicat de pe acest forum:diana,ochii vad inima cere,misterul gandurilor..etc
Iulia-recenta iubire,dar tocmai acum terminata..desi va exista mereu in inima mea..dar poate ca e mai bine asa..sa joc rolul plictisitor al unui om obisnuit..si in plus,nu imi pot permite luxul de a o enrva in fiecare zi..ii multumesc pentru faptul ca mi-a prezentat o lume diferita,a contrariilor,in care ma gasit raspunsul la anumite intrebari ale inimii mele..ce va fi de acum incolo in viata mea personala,nu cred ca reprezinta ceva importanti pentru ceilalti..nu o voi mai deranja niciodata,este decizia ei si o respect..
multumesc tuturor,si sper ca atunci cand observati soarele stralucind pe cer,sa va aduceti aminte de existenta unui mit,mitul propriei mele iubiri nemuritoare,si sa zambiti in cinstea mea,caci numai asa pot fi fericit..
de azi,lumea poarta o noua haina..nu voi mai cre niciodata..am spus tot ce aveam de spus..imi cer scuze daca printre textele pe care le-am postat veti gasi eventuale greseli gramaticale...
iar pentru cei care nu cred in originalitatea textelor,nu-mi pasa.ele sunt originare,cine doreste ma crede,cine nu,nu..
forumul s-a nascut Lun 29 Iun 2009 - 20:21 si a inregistrat pana astazi,un numar de peste 1000 de vizitatori.
multumesc membrilor:zero kiryu.perfect sylar,luminita amon,care m-au ajutat sa calatores in lumea iubirii..multumesc pentru sprijinul pe care mi l-au acordat..le voi ramane mereu recunoscator..
astazi,fiecare isi continua drumul singur..va doresc tuturoro multa fericire,sanatate si indepinirea tuturor dorintelor..va doresc sa aveti parte de multe victorii,de multa ambitie,si sa iubiti mereu cu adevarat,si mai ales,sa fiti iubiti..
adikady nu a murit..traieste si astazi printre voi,dar legenda lui se mai aude in inimile trecatorilor..a promit ca voi reveni,dar fara a crea,cand timp[ul imi va permite..
acetea fiind spuse,sa aveti parte de o duminica cat mai romantica.de multe zile fericite...alaturi de cei dragi..eu imi iau acum zborul,caci un nou ideal s-a nascut in sufletul meu:acela de a ajunge presedinte...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Adikady--sfarsit de calatorie Empty
MesajSubiect: Re: Adikady--sfarsit de calatorie   Adikady--sfarsit de calatorie EmptyJoi Feb 25, 2010 12:55 am

Adikady--sfarsit de calatorie Herz EI atunci mult succes si la mai mare!!!

Sincere felicitari pentru munca depusa!
Dumnezeu sa te binecuvinteze!

Iubire si Lúmina

Luminita
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Adikady--sfarsit de calatorie Empty
MesajSubiect: Re: Adikady--sfarsit de calatorie   Adikady--sfarsit de calatorie EmptyMar Mar 16, 2010 3:54 am

universul acesta este atat de mare..ascunde atatea mistere..dar inainte de a-l explora,trebuie sa privesc oglinda sufletului meu,si sa inteleg,enigma vietii mele..trebuie sa imi slefuiesc temperamentul,trebuie in primul rand sa ma cunosc..poate este una din cele mai grele misiuni,dar nu imi sta in fire sa ma dau batut..voi incerca sa ma descriu,caci pana la urma urmei,inainte de a-mi cunoaste familia,prietenii,sau chiar dusmanii,m-am cunoscut pe mine!..la inceput stiam tata de multe despre sufletul meu,dar astazi,datorita acestei calatorii de pem pamant,nu imi mai amintesc prea multe..stiu ca lumea imi parea ciuddata,caci ei erau cei ce erau diferiti..eu veneam in lumea lor,si nu le cunosteam obiceiurile..dar,poate ca tocmai de aceea ma aflu aici,pe pamant..pentru a afla minunile universului..
marturisesc in aceste momente,pentru prima data,ca prima vibratie,primul contact cu pamantul,a fost ceva nemaipomenit..pentru prima data,senzatia avea gust,miros..vedeam lumina,vedeam culoarea..asta inseamna a te naste,dar nu cred ca este in totalitate adevarat..stiu ca eu nu m-am nascut om..am fost suflet..am fost o lumina,care a devenit culoare,care a devnit sunet cu fiecare milisecunda pe care o petrecea printre stelele acestei galaxii..dar cred ca nu are rost sa spun tot,pentru ca sunt lucruri,pe care doar sufletul meu are dreptul sa le auda..de aceea,azi,va rog pentru prima data,priviti acest text,doar din punct de vedere literara.ca fiind o incercare de a construi un portret al unei entitati speciale (cata modestie..,dar fara suparare,nu folosesc cuvinte precum:banal,prost,rau..sunt cuvinte negativ,care chiar daca nu produc nici-o rana corpului nostru,ele sunt capabile sa ucida sufletul).nu incercati sa gasiti vreo logica..nu incercati sa intelegeti,caci daca veti intelege..dar mai bine nu,cred ca cel mai bine este sa analizati greselile pe care le voi face,bineintgeles,fara intentie..a fost o provocare,pe care am acceptat-o..si de aceea,astazi voi incerca sa ma descriu...stiu ca veti zice ca nu am reusit,da e parerea voastra,pe care o acecpt..sunteti oameni,predispusi greselii!
eu sunt cel care a ales acestdrum,eu sunt cel care mi-am ales calitatile,pentru a ma ajuta sa-mi indeplinesc telul maret,.dar si asa numitele defecte,pe care le-am ales pentru a nu uita semnificatia calitatilor..daca as fi ales numai calitati,atunci nu as fi reusit sa deosebesc placerea cu dezamagirea,binele de rau..sunt muritor,doar pentru a intelege ca fiecare clipa este importanta,pentru ca fiecare pas pe care il fac este decisiv..am ales,iata,o gresela enorma,.,nu am ales,si mi-=a fost dat..mi-am dorit,si am primit..fiecare dorinta,mi-a fost indeplinita..mi-am dorit sa fiu in preajma unor suflete care sa ma initieze inca de mic asupra drumului vietii,mi-am dorit sa fiu langa acei oameni pentru care totul are un inteles,printre cei care stiu sa observe semnele universului..mi-am dorit sa ajut,dar sa fiu ajutat,,pentru ca fiecare defect,este o boala,pe care trebuie sa o inving..fiecare defect duce la o calitate..caci chiuar daca uneori mai greseam,fiecare eroare eliminauacele solutii nepotrivite.
eu sunt un album,in care,in fiecare clipa,atasez o noua fotografie..sunt un album in care zambetele imi descriu viata,.sunt parte din mine..eu traiesc,datorita celor din jurul meu...caci fara ei,viata mea nu ar exista...
dar eu sunt viata,iar viata este o calatorie,prin care sufletul meu rataceste in cautarea unui vis pierdut.eu sunt suflet,eu sunt corp,dar cred ca,macar pentru o secunda din timpul universului,sunt parte din acel rasarit al soarelui..sunt si eu lumina dataore de viata,sunt acea bucurie de pe chipul celor din jur...caci,prin ceea ce fac,bun sau rau,devin una cu natura..pana la urma,si eu sunt natura..sunt intr-un sistem atat de complex,caci omul nu este doar acea fiinta care ar un corp..nu sunt doar un animal cu doua maine si doua picioare care vorbeste o limba neinteleasa..sunt mult mai mult,si cred ca fiecare dintre noi este.,.iar,avand in vedere comportamentul meu...melancolie,corelir,flegmatic,sangvinic...nici astazi nu stiu ce sunt,chiar daca cunosc semnificatia acestor termeni..nu ma pot caracteriza..caci pana la urma,fiecare om este unic...fiecare om,are propriile sale trairim,sentimente,ganduri..adica,pana si fericirea are diferite nuante..pana si iubirea este traita diferit..de aceea,cum ma pot numi om,atat timp cat sunt diferit de cei din jur?iar pentru a ma caracteriuza,mi-ar trebuii foarte multi ani,.caci,eu sunt si demon,dar si acel ingeras pentru care Dumnezeu,atotcreatorul,este lumina,speranta,adevar si iubire..sunt bun,si rau,..dar astea,atat de mult m-am gandit?nu sunt influentate si de cei din jur?daca in fata mea in aceste momente ar sta cinevca cu un mpistol in mana,oare nu as incerca sa lupt,sa-l ucid?saui macar sa scap?dar daca s-ar afla dimpotriva,trimisul Domnului?oare sufletul meu,nu ar recunoaste,lumina cea sfanta?sunt credincios,dar in acelasi timp,eu nnu ma rog ca si ceilalti..poate ca pentru mine,atotcreatorul,este diferit,,.caci fiecare are proria sa viziune.si iata,aici este cea mai mare probelma?pentru a ma defini,ar trebvui sa inteleg mai inati ceea ce este calitate si ceea ce este defect?dar cum le pot deosebi,daca amnandoua ma tin in viata?daca,atat prin caliatti,cat si prin defecte,reusesc sa imi continui aceasta calatorie?ce este caliatea si defec tul,atunci cand viata mea depinde de mine,de alegerea pe care o fac?nu pot sa spun ca sunt inteligentm,atucni cand reusesc sa fiu cel mai bun,dar nici prost nu ma pot considera,caci si erorile ajuta la ceva,sa nu uitam,sufletul este aici,pentru a invata,nimeni nu trebuie sa se considere destept,dar nici prost,bun sau rau.caci nu am atins inca cele doua extreme..suntem in cautarea uneia..pana la finalul vietii,..va rog,nu va suparati pe mine,dar nu e vina mea,dar nici a voastra..azi nu pot scrie decat despre mine.caci prin scris,sufletul meu azi vorbeste..poate ca printr-o limba neinteleasa de voi,dara atat de cunoscuta de mine!
eu,sunt cel acre sunt,asa cum sunt..doar eu ma pot schimba.,caic eu sunt acela care alege pe cine sa iubeasca,si pe cine sa ajute..iar atunci,cand gresesc,nu regret niciodata,chiar dac a am luat o decizie priprita,stiu ca ea trebuia luata..dar stiu ca exista probleme mult mai mari decat cele intalnite in viata de zi cu zi.stiu ca nu trebuie sa ma plang de faptul ca sunt anumite momente cand trebuie sa inveti la o materie unde nu ai pasiune pentru acel obiect,unde trebuie sa lucrezi anumite exercitii,chiar daca par usoare,unde trebuie sa ii asculti pe cei din jur,chiar daca spun numai abveratii..trebuie sa-l intelegi pe cel cxare greseste,caci greseala lui este menita sa te ajute,tu nu trebuie sa procedezi asemenea lui..fiecare lupta este o invatatura,daca stii sa privesti si sa auzi..chiar daca exista oameni stresanti,sau chiar foarte stresaanti,nu incerca sa-i indepartezi inainte de a intelege cei framanta.,.iar daca ii poti ajuta,daca le poti face un bine,chiar daca aceasta incercare iti va rapi din pretiosul tau timp,nu incerca sa-i spui nu,.nu incerca sa-l ignorin pe cel care-ti spune ca vrea sa-ti marturiseasca ceva importnat..nu incerca sa te plasezi mai presus de ceilalti,sau mai prejos,.lincearca,sa fii egalul celui din jurul tau,pentru ca nu mai asa il poti intelege..incearca sa ceri sfatul celor din jur,dar nu uita,tu esti acela care trebuie sa decida..nu uita,tu esti acela care pierzi sau castigi..cam asa gandesc,caci stiu ca fiecare om,a venit pe acest pamant cu un anume scop..fiecare este un model,de care trebuie sa tin cont..insa,visurile mele nu sunt ca ale celor din jur..eu nu imi doresc ceea ce-si doresc ceilalti..visul meu este unic,si de aceeam,trebuie sa urmez un alt drum..eu nu ma caracterize prin ceea ce sunt in aceste miomente,si prin ceea ce fac,prfin ceaa ce mi-as dori sa realizez..bineinteles,cred ca este logic..nu sunt zeu,nici cersetor..marturisesc,iubesc pe aceia care au puterea de a ma ajuta,ii iubesc pe aceia care aju o particica din mine..ii iubesc pe aceia care stiu ca zambetul este arta de a trai..dar pe aceia care tradeaza,nu ii pot iubi..pe aceia care ucid,fura,nu ii pot intelege..raul,este o arma greu de controlat.,si de aceea,nu pun mana pe ea..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Adikady--sfarsit de calatorie Empty
MesajSubiect: Eu   Adikady--sfarsit de calatorie EmptySam Apr 03, 2010 5:31 pm

eu..sunt cel care sunt asa cum sunt
da,astazi voi discuta despre mine..despre defecte si calitati..stiu ca sunt doar niste creatii pentru a clasifica indivizii,dar eu,ca si ceilalti,sunt unic..nu ma poti compara cu nimeni,asa cum nimeni nu poate fi clasificat..eu am calitati si defecte,dar doar eu stiu care sunt..defectele si calitatile sunt atat de relative,depinde doar de cine le observa..dar,inainte de a incerca sa definesc defectele si calitatile,trebuie sa imi inteleg sensul vietii..desi sunt convins ca nu voi reusi sa ma descriu in aceste pagini,caci e cu neputinta-in fiecare secunda,o noua calitate,sau un nou defect imi invadeaza sufletul..actionez diferit,uneopri fiind influentat si de cei din jur..dar astea sunt doar flleacuri,caci sufletul meu este cel acre ma caracterizeaza..nu conteaza daca cineva devine stresant sau enervant,nu conteaza daca cineva incearca sa ma raneasca..ei cred ca stiu atatea despre mine,ca imi cunosc defectele.,.dar cata bunadispozitie ma cuprinde atunci cand ii vad..sunt penibili,dar asta nu e viata lor,e viata mea..am ales sa ii iert si sa incerc sa ii inteleg..sunt oameni,nu loe pot cere imposibilul.a iubi este un dar,si de acecea incerc sa ofer fiecarui om acest dar sfant..si,atunci cand primesc in schimb un zambet,sunt unul din ceimmai fericiti oameni..dar si asta e trecator,caci asa e viata..stiu insa ca ,indiferent de ce e in jur,eu trebuie sa-mi continui drumul,.nu stiu daca imi este dat sa ajung departe,dar imi doresc acest lucru foarte mult..nu imi place sa ma dau batut,iar fiecare razboi e o arta...din fiecare inbveti cate ceva..nu imi place sa ma lupt,dar daca cineva nu intelege,alta metoda nu exista..daca cineva vrea sa moara,va muri,..eu ofer si sansa de a trai,dar totul are o limita..aceasta limita ramane totusi un mister//
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Adikady--sfarsit de calatorie Empty
MesajSubiect: Re: Adikady--sfarsit de calatorie   Adikady--sfarsit de calatorie Empty

Sus In jos
 
Adikady--sfarsit de calatorie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» calatorie de dincolo de atom
» Sugestii pentru forumul Adikady
» dragostea mea fara sfarsit,(ice cream)
» ISIS-SISI-iubire fara de sfarsit..
» adikady nu fraudeaza!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Adikady2009 :: opinii personale-
Mergi direct la: