adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
calatorie de dincolo de atom EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
calatorie de dincolo de atom EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
calatorie de dincolo de atom EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
calatorie de dincolo de atom EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
calatorie de dincolo de atom EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
calatorie de dincolo de atom EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
calatorie de dincolo de atom EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
calatorie de dincolo de atom EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
calatorie de dincolo de atom EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
calatorie de dincolo de atom Vote_lcapcalatorie de dincolo de atom Voting_barcalatorie de dincolo de atom Vote_rcap 
LUMINITA AMON
calatorie de dincolo de atom Vote_lcapcalatorie de dincolo de atom Voting_barcalatorie de dincolo de atom Vote_rcap 
zero kiryu
calatorie de dincolo de atom Vote_lcapcalatorie de dincolo de atom Voting_barcalatorie de dincolo de atom Vote_rcap 
Perfect Sylar
calatorie de dincolo de atom Vote_lcapcalatorie de dincolo de atom Voting_barcalatorie de dincolo de atom Vote_rcap 
Toporisca
calatorie de dincolo de atom Vote_lcapcalatorie de dincolo de atom Voting_barcalatorie de dincolo de atom Vote_rcap 
vladimir
calatorie de dincolo de atom Vote_lcapcalatorie de dincolo de atom Voting_barcalatorie de dincolo de atom Vote_rcap 
Kristal
calatorie de dincolo de atom Vote_lcapcalatorie de dincolo de atom Voting_barcalatorie de dincolo de atom Vote_rcap 
Bia
calatorie de dincolo de atom Vote_lcapcalatorie de dincolo de atom Voting_barcalatorie de dincolo de atom Vote_rcap 
Mm <3D.Love
calatorie de dincolo de atom Vote_lcapcalatorie de dincolo de atom Voting_barcalatorie de dincolo de atom Vote_rcap 
mihaela
calatorie de dincolo de atom Vote_lcapcalatorie de dincolo de atom Voting_barcalatorie de dincolo de atom Vote_rcap 
Galerie
calatorie de dincolo de atom Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
calatorie de dincolo de atom EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
calatorie de dincolo de atom EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
calatorie de dincolo de atom EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 calatorie de dincolo de atom

In jos 
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

calatorie de dincolo de atom Empty
MesajSubiect: calatorie de dincolo de atom   calatorie de dincolo de atom EmptySam Ian 23, 2010 1:06 am

timp fara secunde
viata fara de lacrimi
clipe ramase fara amintiri
stele a caror lumina a disparut
prezente intr-un punct nedefinit
unde materia nu mai exista...
e locul spiritului..
care calatoreste nestingherit
catre nemurire!

cu siguranta ca aceasta calatorie nu va avea un sfarsit..caci ea este destinata nemuririi.timpul isi cauta clipele ratacite,omul incepe sa-si descopere sufletul,iar natura isi arata fata nevazuta..simbolul eternitatii renaste o singura data..traieste doar pentru o secunda..doar o singura persoana poate savura aceasta clipa,caci inima lui este mereu inconjurata de zambetele sperantei.sensul vietii se naste din stralucirea propriilor lui ochii,din lacrimile prea amare ale unui cer nesfarsit,inconjurat de necunoscutele orizonturi.un ritual are loc,in acel loc..insa nimeni nu il poate vedea!
doar tanarul chemat participa la acest joc al universului.el este ales sa ridice sabia la cer,pentru ca lumina sa coboare pe pamant..el trebuie sa aduca acestei lumi cea mai pretioasa comoara,care este ascunsa in ceruri.credinta este cea care il ajuta,care ii arata drumul..caci aceasta calatorie este destinata infaptuirii renasterii acestei civilizatii..un singur om,aparent normal,ca toti ceilalti,este chemat sa primeasca binecuvantarea cerului..
va urma,in zilelele/saptamanile/lunile viitoare,caci voi scrie doar atunci cand voi simti ca este nevoie,o poveste nemuritoare,un mit pe care zeii il povestesc si astati in locurile lor secrete..ea nu are un sfarsit,deoarece tind a cred e ca fiecare dintre noi suntem alesi..suntem chemati,pe drumul vietii,in cautarea unui sens clar al vietii!
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

calatorie de dincolo de atom Empty
MesajSubiect: Re: calatorie de dincolo de atom   calatorie de dincolo de atom EmptySam Ian 23, 2010 5:10 am

voi scrie azi despre legile nescrise..despre cuvintele nerostite poate niciodata..dar vreau sa dau o lectie acelor oameni care cred cu tarie,ca parerea lor este intotdeauna cea corecta..chiar daca sunt niste simpli oameni,care de abioa reusesc sa traiasca in aceasta lume..miii de datori,salariul mult prea mic..si au curajul de a-mi arumenta mie banalitatile lor..nu vor a pricepe in ruptul capului,ca eu nu sunt ca ei..nu vor sa inteleaga ca destinul lor nu este al meu..si de aceea,soartea nu este aceeasi..probabil,din acest lucru,unii au puterea de a zambi si atunci cand inima le este ranita..pentru ca stiu ca exista ideal pe care trebuie sa-l indeplineasca..si pentru el,orice sacrificiu nu este chiar atat de greu de facut...
nu credeam vreodata ca mi se putea intampla tocmai mie asa ceva...of,simt nevoia de a pavosti,dar din p[acate,trebuie sa schimb personajele..caci in realitate e putin cam diferit..dar va voi povesti..totul..asa cum este..

ma aflam in fata propriului meu fiu,care avea in jur de 15 ani..il vedeam in fiecare zi cum inainta in viata,cum isi crea propriul sau destin,cum cu bune si cu rele,reusea sa-siu creeze un nume,o imagine in lumea aceasta..desi eram intotdeauna multumit de el,de fiecare data ii reprosam..pentru ca stiam ca poate mai bine..dar intr-o zi,s-a intamplat ceva ce nu trebuia niciodata sa se intample..imi amintesc si astazi acele momente cumplite,care mi-au schimbat viata..
era intr-o seara aparent obisnuita,el era la calculator..iar mie imi era foame..imi era sete..sete de mancare..si m-am dus si am mancat un mar,o otrava care avea sa-mi aduca propria moarte..caci,recunosc,poate am gresit,fiindca l-am deranjat..aparent,e ceva atat de simplu si atata de banal..dar de fapt..e foarte complicat...mi-a spus sa-l las in pace,sa merg altundeva sa mananc..dar nu l-am ascultat..caci ma simteam sup[erior..deodata..wnu stiu in ce moment de nebunie,l-am olovit..of,de-as retrai acele clipe..jur ca as prefera sa arunc acel fruct blestemat..el nu a zis..nici macar o lacrima..dar vedeam in ochii lui o mare dezamagire..il lovisem cu atata ura,iar el intelesese acest lucru..au urmat clipe groaznice,in care ma apropriam cu fiecare secunda spre moarte..mana cu care il lovisem ma ardea in fiecare secunda..trupul parca innebunisem..ma simteam precum un criminal,fiindca cu acele palme reusisem sa ucid dragostea propriuluio meu fiu..am crezut ca ma blestemase,si am inceput sa il urasc si mai mult..a sosit insa,spre fericirea mea,o zi in care am primit o sansa..desi facusem nenumarate greseli..
ma simteam rau,credeam in sinea mea ca petrec ultimele clipe din viata...pana cand,l-am vazut din nou venitnd..ochii lui ramaseserwa tulburi,si imaginea lor ma ingroazeau..s-a asezat langa mine,lsi a inceput sa spuna o rugaciune..apoi am inteles totul..el nu ma blestemase niciodata..insa,stiuse de la bun inceput..ceea ce avea sa se intample..stiuse ceea ce ii era pregatit fiecarui om care savarsea o fapta necugetata..nu pentru faptul ca l-am enervat eram astazi in aceasta situatiae..eram pe patul mortii fiindca ma crezusem superior..fusesem incapatanat..si il lovisem..desi avea completa dreptate..vorbele lui atat de calde,care se ruga pentru binele meu,ma faceau in fiecare clipa,cu fiecare cuvant mai bine..stiam ca nu sunt un nparinte adevarat pentru el,dar totusi..el imi dorea binele..imi oferea o noua sansa de a trai.au trecut apoi cateva zile si am reusit din noua a ma ridica..si am redevenit sanatos...nu l-am mai vazut niciodata..nu am mai vorbit cu el deloc..dar in fiecare seara ii multumeam..in gand..la rugaciune..propriulmmeu fiu,imi oferise o lectie de viata..stia ca nu ii sunt un parinte bun..dar asta nu conta..chiar daca nu uitase faptul ca-i lovisem inima,...iubirea lui pentru aproape il ajutase sa trimita rugaciunea pentru vindecarea mea..

rugaciune pentru iertarea acatelor
Atotputernicule,vinm astazi a-ti cere sa-i ierti
pe cei ce au gresit atunci cand m-au ranit..
chiar de mi-au fost parinit,chiar de mi-au fost straini
te rog trimite mantuirea si nu-i pedepsi prea grav..
pe aceia care m-au lovit,nu ii certa prea mult
caci au primit iertarea de la mine..
chiar daca mi-au fost straini,chiar de-or-fi fost parinti
caci i-am iubit cu adevarat,desi nu m-au crezut...
iar mama care astazi si-a lovit copilul
nu mai exista pentru mine...
te rog..poti face ce doresti..
dar eu nu-ti cer sa ii omori..
caci ii iubesc..desi ei m-au ranit..
pe cei ce m-au cam jefuit..
ii vad plangand..adesea.
dar stiu ca au gresit,acum platesc..
dar oare,domn prea sfant..
care- pedeapsa care-o merita
acela care si-a ucis copilul?

ps:fac un sondajde opinie..cum credeti ca a fost in realitate?caci faza cu marul e adevarat..se poate intampla orice de acum incolo ciu aceea persoana..caci pentru mine..poate ca gresesc,dar nu mai exista..sa vezi intr-o persoana care iti este prieten,sau ruda..atata ura..sange din sangele tau..si ura din alta ura..in fien.noroc ca unepori nu sunt eu acela care judeca soarta altora.caci astfel,i-as ucide pe loc..cutremurator..stiu..dar oare o alternativa?nu-i..
nici nu stii ce ti s-a pregatit.(e replica din new moon...).!pentru cultura generala pe care aceeqa persoana poate nu o prea are,reamintesc ca asta nu e un blestem,si potrivit religiei,atiotcreatorul pedepseste pe fii care isi lovesc/ucid parintii.,.sau parintii care-si lovesc/ucid copii./.noroc..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
 
calatorie de dincolo de atom
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Adikady--sfarsit de calatorie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Arta si Cultura :: proza-
Mergi direct la: