adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
dragostea mai presus de orice! EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
dragostea mai presus de orice! EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
dragostea mai presus de orice! EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
dragostea mai presus de orice! EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
dragostea mai presus de orice! EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
dragostea mai presus de orice! EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
dragostea mai presus de orice! EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
dragostea mai presus de orice! EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
dragostea mai presus de orice! EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
dragostea mai presus de orice! Vote_lcapdragostea mai presus de orice! Voting_bardragostea mai presus de orice! Vote_rcap 
LUMINITA AMON
dragostea mai presus de orice! Vote_lcapdragostea mai presus de orice! Voting_bardragostea mai presus de orice! Vote_rcap 
zero kiryu
dragostea mai presus de orice! Vote_lcapdragostea mai presus de orice! Voting_bardragostea mai presus de orice! Vote_rcap 
Perfect Sylar
dragostea mai presus de orice! Vote_lcapdragostea mai presus de orice! Voting_bardragostea mai presus de orice! Vote_rcap 
Toporisca
dragostea mai presus de orice! Vote_lcapdragostea mai presus de orice! Voting_bardragostea mai presus de orice! Vote_rcap 
vladimir
dragostea mai presus de orice! Vote_lcapdragostea mai presus de orice! Voting_bardragostea mai presus de orice! Vote_rcap 
Kristal
dragostea mai presus de orice! Vote_lcapdragostea mai presus de orice! Voting_bardragostea mai presus de orice! Vote_rcap 
Bia
dragostea mai presus de orice! Vote_lcapdragostea mai presus de orice! Voting_bardragostea mai presus de orice! Vote_rcap 
Mm <3D.Love
dragostea mai presus de orice! Vote_lcapdragostea mai presus de orice! Voting_bardragostea mai presus de orice! Vote_rcap 
mihaela
dragostea mai presus de orice! Vote_lcapdragostea mai presus de orice! Voting_bardragostea mai presus de orice! Vote_rcap 
Galerie
dragostea mai presus de orice! Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
dragostea mai presus de orice! EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
dragostea mai presus de orice! EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
dragostea mai presus de orice! EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 dragostea mai presus de orice!

In jos 
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

dragostea mai presus de orice! Empty
MesajSubiect: dragostea mai presus de orice!   dragostea mai presus de orice! EmptyMar Iul 28, 2009 10:59 pm

iata ceva uimitor.dintr-un trunchi de copac aparuse o fata minunata.mi se parea ca este cea mai frumoasa fata din intreaga lume.era tanara,cu parul galben,avea doi ochi albastri impresionanti.aceasta fata era de varsta mea,dar frumusetea ei incanta pe oricine.desigur ca aceasta raza de soare m-a atras si pe mine.era o frumusete rara,un diamant stralucitor pe o insula necunoscuta...
in acel moment nu ma gandeam decat la ea.nimic altceva nu ma mai interesa.o discutie cu ea m-ar fi incantat nespus.din fericire aceasta tanara se apropria de mine.tanara purta un costum interesant,fiind confectionat din natura.dar ii statea foarte,foarte bine.fiind aproape de mine,fata mi-a atins cu mana ei delicata obrazul,iar eu intelegeam gandurile ei.am incercat si eu acest gest.am ridicat mana putin si i-am atins obrazul.fata a repetat gestul,iar eu am inteles ca si eu ii puteam transmite gandurile mele.prin intermediul fetei am inteles ca eram pe o insula linistita,locuita doar de ea si animale minunate.fata mi-a transmis un lucru interesant.aparatorul insulei era un vulcan,care asigura linistea,dar cand se simtea in pericol,incepea sa erupa,aruncand lava peste tot.din acest motiv,parintii,fratele si multe alte persoane au murit.ea era singura supravietuitoare.
deodata un zgomot ne perturba linistea,insula incepea sa se dezlantuie.fata imi arata linistita un semn.am privit si am ramas socat.vulcanul!vulcanul erupsese.lava aruncata in toate directiile se indrepta spre noi.am luat-o repede si am inceput sa fugim.din fericire,cu un ajutor nesperat am reusit sa ajungem la apa..fata imi spuse ca este oceansarim in apa,incepem sa innotam,facem tot posibilul pentru a supravietui..in urma noastra lava isi continua drumul.nu ne putem intoarce,trebuie sa o luam doar inainte.asta era singura noastra scapare,innotam amandoi disperati,desi nu stiam unde si cand vom gasi uscat.desi nu mai puteam innota,privirile fetei imi dadeau puteri.puteri fara de care nu stiu ce as fi facut.fta innota mereu,nu se dadea batuta.dupa mult timp ajungem la uscat.eram fericiti,dar si curiosi.nu stiam unde ajunseseram,ce pericole se aflau aici.in cele din urma,tanara fata ma sfatuieste sa raman pe uscat.nu mai puteam innota asa,fara sa stim unde se afla un loc sigur.avea dreptate,trebuia sa raman aici.insa ne-a pus in pericol viata.fata imi spuse ca pentru ea viata nu conteaza.tragicul eveniment s-a petrecut cand era mica,pe ea nu o iubise nimeni.stia despre dragoste doar de la parinti,care ii spuneau ca o iubesc foarte mult.i-am spus sa nu fie suparata,sa nu gandeasca asa.i-am promis ca cineva o va iubi,insa stiam foarte bine ca aceea persoana voi fi eu.ma atasasem foarte mult de ea.i-am explicat ca nu exista cuvinte rationale pentru iubie.iubesti fiindca esti atras de frumusetea cuiva,de sentimentele pe care o persoana ti le daruieste.am observat ca urmarea gesturile mele,zambea la fiecare atingere.fiecare zambet al ei venea dupa atingerea obrazului de catre mana mea.cel mai mult insa i-a placut momentul in care i-am marturisit ceva.ii marturisisem de fapt gandurile mele.i-am aratat cat de frumoasa e,ce mult o admiram,ce mult o iubeam,i-am atins cu un deget buzele suave si rosii si intelesesem ca fata avea incredere in mine,avea incredere in adevar.
fata m-0a convins sa facem o plimbare pe acest uscat,urmand sa revenim mai tarziu.desi afara,pe cer nu se afla soarele.in jur totul era minunat.nu soarele stralucea acum,fata stralucea.frumusetea ei nespusa infrumuseta totul.era pentru mine o raza de soare trimisa din cer pe pamant.o fata tanara,o frumusete incantatoare pe pamant.pielea ei era catifelata,mainile delicate,o inima curata,la ea totul era perfect.nu am gasit niciun defect,am deslusit multe calitati ale ei,ma simteam cucerit de ea.nimic pe pamant nu era mai frumos ca ea.doream sa traim toata viata impreuna,singuri,chiar si pe acest uscat.in jur gasisem multe fructe.multe flori multicolore,multi pomi.dar puteam noi stapani aceasta insula?mai era cineva pe ea?acestea erau framantarile care ne framantau pe amandoi.dar timpul ne putea da raspunsul.tot noi vom raspunde la aceste intrebari.eram doi copi,doi tineri indragostiti pe un taram necunoscut.un taram ce ne putea aduce moartea.noua insa nu ne era frica.asteptam cu incredere toate aceste pericole.destinul putea sa fie bun sau dramatic.ne putea astepta o viata linistita sau moartea.o moarte de care nu ne speriam.puteam muri,noua nu ne pasa foarte mult.amandoi eram fericiti,eram incantati ca ne intalnisem unul pe altul.totul era un mister.un mister ce era de partea noastra.fara el noi nu ne-am fi cunoscut.incetul; cu incetul afara incepea sa se intunece,ne-am hotarat sa ne culcam unul in bratele altuia.eram prea fericiti pentru a petrece macar o secunda despartiti.o data ce am inchis ochii,ceva ciudat s-a intamplat.un strigat s-a auzit in apropriere.m-am sculat repede si am constat ceva straniu.eram acasa,in patul meu,departe de fata frumoasa,pe care am cunoscut-o.am inteles insa ca toate aceste intamplari,toata aceasta calatorie nu fusese decat un vis.un vis din care nu as fi vrut sa ma trezesc.as fi vrut sa fie o realitate.fata cunoscuta sa fie aproape de mine.vreau sa va marturisesc ceva:traiesc si astazi indragostit de aceasta fata,simt ca nu o voi uita niciodata..

ps:aceasta compunere a fost scrisa acum 2 ani pentru o tema la romana.am descoperit-o astazio cand imi cautam o carte.stiu,sunt foarte multe greseli in aceasta compunere-dar am decis sa scriu textul asa cum este el..stilul telegrama ma urmarea vad si atunci...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
 
dragostea mai presus de orice!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» dragostea,..
» dragostea mea fara sfarsit,(ice cream)
» frica...curaj..nebunie!dragostea nenascuta...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Diverse :: compuneri istorice-
Mergi direct la: