adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
ultimul supraviatuitor! EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
ultimul supraviatuitor! EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
ultimul supraviatuitor! EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
ultimul supraviatuitor! EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
ultimul supraviatuitor! EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
ultimul supraviatuitor! EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
ultimul supraviatuitor! EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
ultimul supraviatuitor! EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
ultimul supraviatuitor! EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
ultimul supraviatuitor! Vote_lcapultimul supraviatuitor! Voting_barultimul supraviatuitor! Vote_rcap 
LUMINITA AMON
ultimul supraviatuitor! Vote_lcapultimul supraviatuitor! Voting_barultimul supraviatuitor! Vote_rcap 
zero kiryu
ultimul supraviatuitor! Vote_lcapultimul supraviatuitor! Voting_barultimul supraviatuitor! Vote_rcap 
Perfect Sylar
ultimul supraviatuitor! Vote_lcapultimul supraviatuitor! Voting_barultimul supraviatuitor! Vote_rcap 
Toporisca
ultimul supraviatuitor! Vote_lcapultimul supraviatuitor! Voting_barultimul supraviatuitor! Vote_rcap 
vladimir
ultimul supraviatuitor! Vote_lcapultimul supraviatuitor! Voting_barultimul supraviatuitor! Vote_rcap 
Kristal
ultimul supraviatuitor! Vote_lcapultimul supraviatuitor! Voting_barultimul supraviatuitor! Vote_rcap 
Bia
ultimul supraviatuitor! Vote_lcapultimul supraviatuitor! Voting_barultimul supraviatuitor! Vote_rcap 
Mm <3D.Love
ultimul supraviatuitor! Vote_lcapultimul supraviatuitor! Voting_barultimul supraviatuitor! Vote_rcap 
mihaela
ultimul supraviatuitor! Vote_lcapultimul supraviatuitor! Voting_barultimul supraviatuitor! Vote_rcap 
Galerie
ultimul supraviatuitor! Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
ultimul supraviatuitor! EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
ultimul supraviatuitor! EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
ultimul supraviatuitor! EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 ultimul supraviatuitor!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

ultimul supraviatuitor! Empty
MesajSubiect: ultimul supraviatuitor!   ultimul supraviatuitor! EmptyMier Iul 29, 2009 11:03 pm

intr-o zi racorosa de primavara,dupa ce am vizionat un documentar despre disparitia dinozaurilor,o intrebare imi ramasese intiparita in minte.civiliziatia oamenilor v-a disparea vreodata?cand se va intampla acest lucru?nu le stiam raspunsul,dar eram foarte curios.stateam si ma gandeam la aceasta civilizatie.incetul cu incetul se innopteaza,toata familia se duce la culcare,dar eu raman treaz,nu pot dormi.deodata,la o ora tarzie,o lumina foarte mica apare in fata mea.aveam forma unei migi de tenis si lumina intreaga camera in care ma aflam.incerc sa o vad de mai aproape,o ating,eram bulversat de tot ce vazusem.nu intelegeam absolut nimic.nu mai vazusem asa ceva niciodata.deodata insa lumina incepe sa ma absoarba.bruscma trezesc intr-un loc necunoscut.incep sa merg,sa caut informatii despre aceste lucruri.in departare observ vulcanul activ Popocatepell.vazand acest vulcan imi dau seama ca ma aflu in mexic.dar aici totul era diferit fata de Mexicul pe care il stiam eu.aici nu se aflau oameni ,constructii,blocuri.era pustiu.se puteau observa doar muntii,podisurile si alte forme de relief.nu intelegeam cum am ajuns aici,intr-un timp atat de scurt.ajunsesem din europa in america,din romania in mexic.eram tare bulversat.ma hotarasc sa urmez singura cale pe care o mai puteam avea:aceea de a calatori,in seranta gasirii unei modalitati de reintoarcere in tara mea natala.drumul pe care trebuia sa-l fac era unul complicat si greu.
in primul rand eu ar fi trebuit sa ajung in sua si sa caut ajutor acolo.dupa cateva ceasuri de mers am observat ca o fata adormise pe jos.am trezit-o si am intrebat-o unde sunt,ce a patit ea si ceilalti oameni.mi-a spus ca in urma cu trei mii de ani o adevarata catastrofa lovise pamantul.aceasta catastrofa,mai multi meteoriti cazuti in fiecare tara,A DISTRUS TOATA OMENIREA.SINGURA SUPRAVIETUITOARE RAMASESE EA.mi-a mai povestit ca pamantul capatase o infatisare noua in cateva ore de la catastrofa.era foarte ciudat ce auzeam.am intrebat in ce an ne aflam in prezent si cum a reusit saa traiasca trei mii de ani,mai ales ca mi se parea ca are 16 ani,deoarece era o fata tanara,frumoasa,cu ochii albastri,parul castaniu.imediat am primit raspunsul.eram in anul 31967.ce ciudat.dar o idee mi-a venit in minte.am inteles ceva foarte interesant.am reusit sa fac o calatorie in timp si in spatiu datorita acelei lumini pe care am vazut-o in ultima mea noapte petrecuta acasa.fata mi-a spus ca ducea o viata vesnica,doar ea singura pe pamant.timp de trei mii de ani ea nu mai vazuse pe altcineva,decat pe mine.ciudat era faptul ca fata nu gasise niciun cadavru de om dupa catastrofa.se pare ca doar doi oameni mai ramasesera in viata din intreaga masa de oameni.am intrebat daca nu-i este frica ca intr-o zi se va stinge si ea.raspunsul primit m-a imbucurat.fetitei nu ii era frica de moarte.maria,caci acesta era numele ei,era foarte increzatoare.m-a emotionat nespus de mult povestea ei.
traia singura,nu avea nevoie de hrana sau apa,dormea de fiecare data afara,pe pamant.pe acest pamant soarele si luna au uitat sa se mai arate.nici precipitatiile nu mai erau.dar seara tarziu puteam privi stelele,mai stralucitoare ca inainte.pe de o parte credeam ca este o pedeapsa data de Dumnezeu oamenilor pentru raul pe care l-au facut naturii zi de zi,dar si o sansa data acestei fete.ea era acum stapana locurilor.trebuia sa asigure linistea naturii.sa readuca natura la forma ei frumoasa.sa stearga greselile oamenilor.oameni care au taat copaci,acum nu mai erau nici copaci dar nici oameni,nu mai erau nici animale..si nu datorita catastrofei.datorita faptului ca oamenii omorau animalele nevinovate pentru a-si multumi nevoile.nici apa nu mai era.nu erau mari,oceane nimic nu mai era.
intr-o noapte cand noi admiram stelele,am observat din nou lumina cea uimitoare.am atins-o si brusc m-am trezit in pat.era ciudat.nu trecusera decat 3 minute decand plecasem.am adormit repede,ma simteam foarte obosit.in seara aceea am avut un vis,am visat-o pe maria.era trista datorita plecarii mele.din ochii ei albastri am observat picaturi de lacrimi.cand aceste lacrimi atingeau pamantul se intampla ceva magnific.din pamant luau nastere flori,pomi si multe alte lucruri incantatoare.am observat mari,oceane,copaci inalti,dar cel mai mult m-a atras ceva.niste animale au aparut si ele din lacrimile tinerei.natura reinviase.totul era minunat.deodata insa tanara fata,maria a murit.salvase totusi raul facut de miliarde de oameni.
dimineata nu stiam ce sa fac.sa le povestesc parintilor intamplarea.nici cand,cu siguranta nu as fi fost crezut.eram sigur ca am reusit sa calatoresc in viitor,sa cunosc un adevar crunt:omul distruge natura!
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

ultimul supraviatuitor! Empty
MesajSubiect: Re: ultimul supraviatuitor!   ultimul supraviatuitor! EmptyJoi Iul 30, 2009 12:18 am

Superba Poveste! plina de pilde si imaginatie! Felicitari din suflet ,draga Ady!

Voi reveni cu aportul meu .Deocamdata ,vreu sa scriu la tema cealalta de ieri ceva .

Te pup,

Iubire si Lumina

Luminita I love you
Sus In jos
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

ultimul supraviatuitor! Empty
MesajSubiect: Re: ultimul supraviatuitor!   ultimul supraviatuitor! EmptyJoi Iul 30, 2009 1:04 am

I love you I love you I love you Intoarcere la EDEN

Ne Preumblam prin Cringul
Plin de Flori,Liane,
Picturi din Evul Mediu,
Cu-ale ei Simboluri de Crini
Fara de Spini,Primele,
Trandafiri ,cu intunecatul Ramul.

O Tainica caldura ne invaluieste,
Si ne Impreuna,
Cind mainile caldute de Singele Torid,
Ce ne zvicneste-n Inimi,
Se opune,Racorelei ,al Stropilor Candid
A ploii, amurgului de Vara.

Si a Metal miroase,a praf stins si pamint,
Cind ma atingi imi pare ca
Sintem amindoi Ca intr-un bulgare
Cuprinsi si plutitori,
Intr-o singura Suflare,
Usoara ca un fulg de pana,
Mi-e Inima de parca Zboara

De Marea-mica si reintoarsa Frica
A pierderii unui Curent Efervescent
De Atlantic inconjurat cu Aurora Boreala
Plapindul suflet si Gingasa Comoara
De-abia descoperita
Intr-un amurg de seara.

Culcati pe Lespedea si locul Efemer,
Pe Drumul ochilor deschisi
Ce indura Adevarul
Carind spre Atlantida,
Spre Poarta si izvorul,
O piatra mica verde si plina de Mister
ANIMA.

De-odata ma trezesc din Vis,
Si stiu cu Incintare,
C-am strabatut Tari si Hotare
Si-am retrait prima Culoare
De Violet si Soare,

Ce-am mai simtit odata
Stringindu-te in Brate,
Si mai murind Un Pic.

Iata viziunea mea despre primii sau singurii Doi Iubiti (oameni) din Paradis,poezie inspirata de un VIS REAL ,asemanator cu cel avut itr-un tren de curind,dar care a avut loc la virsta de 16 ani,cind m-am indragostit prima oara! Acesta poveste a ta si a inca a unui moderator(de la tema p...istorice),si imagini despre EDENUL pictat de pictori in EVUL MEDIU,inclusiv IUBIREA ETERNA care m-a ATINS din NOU,m-au inspirat in Creatia de mai sus.Aceasta a fost compusa ieri (sincronicitate) intr-o cafenea la ora aprox. 12.30 pm.


Sper sa-ti placa ..si te rog comenteaza!!!


Iubire si Lumina


Luminita flower I love you flower
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

ultimul supraviatuitor! Empty
MesajSubiect: draga Luminita-vis real   ultimul supraviatuitor! EmptyJoi Iul 30, 2009 1:49 am

''intoarcere le eden''-poezie despre paradis.....
-aceasta poezie mi-a adus aminte de visul pe care l-am avut inainte de a pasi pe taramul iubirii pentru prima data.imi aduc si acum bine aminte tot ce am visat in aceea noapte...era precum o viziune a unui paradis al dragostei.citind aceste versuri am intrat intr-o dimensiune necunoscuta:ceva mai presus de iubire,de fericire...aceasta dimensiune este chiar lumea visurilor mele,idealurile pentru care lupt in viata.aceasta lume poarta un singur nume,pe care atunci cand il pronunt sau il aud totul in jurul meu se schimba..este vorba de ea,alchimistul care aduce curcubeul dupa fiecare furtuna...poezia este minunata si iti multumesc foarte mult pentru ca ai reusit sa ma duci in aceasta lume...amore mio-melodia care in acest moment bantuie in sufletul meu...nu inteleg ce este cu mine!nu inteleg de ce am inceput cel mai mare si periculos razboi.imi risc viata pentru un zambet(eliade).imi risc viata pentru iubire....
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





ultimul supraviatuitor! Empty
MesajSubiect: Re: ultimul supraviatuitor!   ultimul supraviatuitor! Empty

Sus In jos
 
ultimul supraviatuitor!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ultimul vals

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Diverse :: compuneri istorice-
Mergi direct la: