adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
despartire de dragoste si viata! EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
despartire de dragoste si viata! EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
despartire de dragoste si viata! EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
despartire de dragoste si viata! EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
despartire de dragoste si viata! EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
despartire de dragoste si viata! EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
despartire de dragoste si viata! EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
despartire de dragoste si viata! EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
despartire de dragoste si viata! EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
despartire de dragoste si viata! Vote_lcapdespartire de dragoste si viata! Voting_bardespartire de dragoste si viata! Vote_rcap 
LUMINITA AMON
despartire de dragoste si viata! Vote_lcapdespartire de dragoste si viata! Voting_bardespartire de dragoste si viata! Vote_rcap 
zero kiryu
despartire de dragoste si viata! Vote_lcapdespartire de dragoste si viata! Voting_bardespartire de dragoste si viata! Vote_rcap 
Perfect Sylar
despartire de dragoste si viata! Vote_lcapdespartire de dragoste si viata! Voting_bardespartire de dragoste si viata! Vote_rcap 
Toporisca
despartire de dragoste si viata! Vote_lcapdespartire de dragoste si viata! Voting_bardespartire de dragoste si viata! Vote_rcap 
vladimir
despartire de dragoste si viata! Vote_lcapdespartire de dragoste si viata! Voting_bardespartire de dragoste si viata! Vote_rcap 
Kristal
despartire de dragoste si viata! Vote_lcapdespartire de dragoste si viata! Voting_bardespartire de dragoste si viata! Vote_rcap 
Bia
despartire de dragoste si viata! Vote_lcapdespartire de dragoste si viata! Voting_bardespartire de dragoste si viata! Vote_rcap 
Mm <3D.Love
despartire de dragoste si viata! Vote_lcapdespartire de dragoste si viata! Voting_bardespartire de dragoste si viata! Vote_rcap 
mihaela
despartire de dragoste si viata! Vote_lcapdespartire de dragoste si viata! Voting_bardespartire de dragoste si viata! Vote_rcap 
Galerie
despartire de dragoste si viata! Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
despartire de dragoste si viata! EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
despartire de dragoste si viata! EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
despartire de dragoste si viata! EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 despartire de dragoste si viata!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

despartire de dragoste si viata! Empty
MesajSubiect: despartire de dragoste si viata!   despartire de dragoste si viata! EmptyJoi Iul 30, 2009 10:59 pm

soarele stralucea puternic,trimitand raze fierbinti pe pamant.aceste raze ma incantau foarte mult.caldura lor imi incalzea frunzele,iar eu deveneam puternic.ma simteam un copac puternic,fericit si mandru.ma incanta foarte mult frumusetea naturii.cantecul uimitor al pasarilor ma facea nespus de fericit.in fata mea se afla gara unui orasel de provincie.aici oamenii urcau in tren pentru a calatori.trenurile opreau in gara pentru a lua oameni si de a-i duce la destinatia dorita.
deodata langa mine un tanar baiat si o tanara fata s-au oprit.fata era foarte frumoasa,aveau ochii albastri,parul castaniu,un nas mic si o gura micuta,era o fata delicata.imbracamintea ei era incantatoare.purta o rochie rosie si pantofi eleganti.baiatul era un voinic.era imbracat la costum,era inalt,avea un par scurtsi doi ochi verzi.baiatul ii spune fetei un lucru care ma uimeste:
-draga mea,astazi a sosit clipa despartirii.ceva nu mai merge intre noi doi.
-iubitule!spune-mi ce nu merge?eu te iubesc foarte mult.te voi urma oriunde te-ai duce.ai uitat toate clipele frumoase?
-si eu te iubesc.dar noi nu putem fi impreuna.te rog sa intelegi aceste randuri si sa stii ca n-am uitat tot cea fost intre noi.nu le voi uita niciodata, vei ramane mereu in inima mea.
pe obrazul fetei am putut observa lacrimi.fata era foarte trista de cele intamplate.nu isi putea da seama cum iubirea lor disparuse.cu lacrimi in ochi fata ii spune baiatului:
-de ce nu ma mai iubesti?iubesti oare pe altcineva?spune-mi adevarul.atata iti cer.ce vina am avut eu?
-nu plange iubito,tu n-ai nicio vina.un zid se ridica acum intre noi.te rog sa ma ierti ca nu pot schimba destinul ce spune cale adanca.(versuri dintr-un cantec vulturul-varf carpatin)
baiatul isi ia ramas bun de la fata si se duce la gara.din gara urca intr-un tren care tocmai venise.era o ingramadeala de nedescris.multi oameni doreau sa urce in acel tren.baiatul isi face loc,si dupa ce arata biletul controlorului urca in tren.dupa ce oamenii au urcat in tren,trenul pleaca spre destinatie siodata cu el,baiatul isi paraseste iubita.
priveam cu tristete la tanara fata.imi era mila de ea si de dragostea pe care aceasta i-o dadea baiatului.era o frumusete de fata.tocmai de aceea nu inteleg cum a fost posibila o despartire intre cei doi.ce-l dedeterminase oare pe baiat sa faca o asemenea fapta?in jur era o liniste uimitoare.gara era pustie.fata era foarte dezamagita.se aproprie incet de peronul garii acolo unde mai asteptau si alti oameni urmatorul tren.ma uitam numai la ea.eram tare interesat sa vad cum va reactiona dupa asemenea intamplare.peste cateva minute,din departare se aude un tren venind.fata se ridica de pe peron si incepe sa fuga.din nefericire un accident mortal se intampla.fata se arunca in fata trenului si este omorata pe loc de catre acesta.fata a facut un gest extrem.a considerat ca viata fara dragoste,fara persoana iubita nu isi are rostul.a preferat moartea decat o viata trista departe de baiatul pe care-l iubea foarte mult.fata s-a despartit in aceeasi zi,la un interval foarte scurt de dragoste si viata.doar eu am fost martor la aceasta poveste,dar din nefericire nu aveam cum sa le-o spun oamenilor.
deoarece nimeni nu a stiut nimic despre ea,oamenii au decis sa o ingroape langa cel mai apropriat copac.cel mai apropriat copac eram eu.de acum incolo aveam responsabilitatea sa apar mormantul fetei.de fiecare data cand privesc in jur observ mormantul ei si imi re-aduc aminte de aeasta trista intamplare.o intamplare care n-as dori sa se repete....


ps:au trecut anii si acum imi dau seama ca ma regasesc in sufeltul acelei fete.parerea profesoarei a fost urmatoarea:prea trista....
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

despartire de dragoste si viata! Empty
MesajSubiect: Re: despartire de dragoste si viata!   despartire de dragoste si viata! EmptyVin Iul 31, 2009 2:07 am

Like a Star @ heaven Despartirea

Amara mi-e inima si grea
De Vorbe multe si scrisuri tot marunte,
Nu mai pot si nu mai vrea
Cautatura Trista ma -nconjoara
Cu o Romanta din Timpuri vechi
Cu Sulita Banala.

E Pacat sa zabovesti pe un Tarim
Strain si Singur,pe-o marmura Rece
Inconjurat de galaxii si Cosmosuri pierdute,
Intunecate clipe ,de Vinturi si Explozii,
Stelare si fara de hotare.

Pierduti pe Veci in Neputinta
Destinul ne infringe,
Si ne-aplecam batuti de Soarta,
Cutremurati de Schite,Geometrie si Chimie
Fara de Sens si fara de Putere.

Caci zarurile Zeii le-au facut
Iar noi,supusi unei Credinte
Si-orbiti de Gesturi si Cuvinte
Ne Zbatem fara apa ,ca pestii pe Uscat

Si-am vrea Saraci si amarite Trupuri
Sa fim precum o Stea!
Dar FRICA si neantul ne opreste
Sa punem capat Orbitei si Trecutul
Sa ne-nfruptam din Marul
Si Pomul cel OPRIT.

Caci mult ne-a trebuit sa facem cunostinta
Cu Dragostea si Dorul
Sa ne-mpletim in Spicuri de Griu si de Matase

Pogoara Doamne si ne cinta-n Corul
Luminii Vesnice de pe Pridvorul
Casutei Taranesti cuprinse,
In Eleganta singurei Podoabe
TRANDAFIRUL!

With much LOVE

PS simte-te liber sa comentezi! Eu am obosit!!!

Iti doresc mult bine!


Lumina si Iubire

Luminita I love you
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

despartire de dragoste si viata! Empty
MesajSubiect: re:despartirea   despartire de dragoste si viata! EmptyVin Iul 31, 2009 4:22 pm

I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you

te felicit pentru aceasta poezie,deoarece din ea am inteles cate ceva din lectia despartirii..imi este greu sa vorbesc despre o despartire,foarte greu...
poezia ta imi prezinta acele momente insuportabile ale unui sfarsit de relatie..despartirea este o crima pe care legea nu o pedepseste,dar fortele care au creat aceasta lume pedepsesc pe cei care ranesc o inima nevinovata...greselile,sentimentele de teama si de iubire inghetata in sertarele trecutului sunt cele mai folosite arme in acest fenomen tragic...of,despartire.....cat de greu pronunt acest cuvant.stiu,poate ca unii cred ca despartirea e un act foarte important pentru o viata mai buna..dar cum poti trai daca renunti la inima,la viata?as vrea sa ma despart macar pentru o perioada de aceste sentimente care zac nedescoperite in mine..iubesc,dar in acelasi timp imi este teama de faptul ca as fi in stare sa produc lacrimi pe obrazul acelor persoane pe care le iubesc..as vrea ca viata mea sa fie un zambet,dar ea este suma tuturor greselilor,fiind formata din multe momente de singuratate..si totusi,desi traiesc in singuratate,in intuneric,doresc saz scriu,sa vorbesc despre lumea care se afla dincolo de aceasta singuratate ingrozitoare..vreau sa vorbesc despre iubire...

ps:tema asta nu prea ma incanta,deoarece e groaznic sa vorbim despre singuratate..voi incerca sa scriu despre zeita cea rebela....te astept si acolo cu o poezie despre acest subiect....iubire,iubire,iubire,adikady
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





despartire de dragoste si viata! Empty
MesajSubiect: Re: despartire de dragoste si viata!   despartire de dragoste si viata! Empty

Sus In jos
 
despartire de dragoste si viata!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» cea mai tare declaratie de dragoste!
» dragostea,..
» teorie despre viata
» lupta cu viata
» cea mai jenanta zi din viata mea

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Diverse :: compuneri istorice-
Mergi direct la: