adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
colectionara de inimi.... EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
colectionara de inimi.... EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
colectionara de inimi.... EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
colectionara de inimi.... EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
colectionara de inimi.... EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
colectionara de inimi.... EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
colectionara de inimi.... EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
colectionara de inimi.... EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
colectionara de inimi.... EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
colectionara de inimi.... Vote_lcapcolectionara de inimi.... Voting_barcolectionara de inimi.... Vote_rcap 
LUMINITA AMON
colectionara de inimi.... Vote_lcapcolectionara de inimi.... Voting_barcolectionara de inimi.... Vote_rcap 
zero kiryu
colectionara de inimi.... Vote_lcapcolectionara de inimi.... Voting_barcolectionara de inimi.... Vote_rcap 
Perfect Sylar
colectionara de inimi.... Vote_lcapcolectionara de inimi.... Voting_barcolectionara de inimi.... Vote_rcap 
Toporisca
colectionara de inimi.... Vote_lcapcolectionara de inimi.... Voting_barcolectionara de inimi.... Vote_rcap 
vladimir
colectionara de inimi.... Vote_lcapcolectionara de inimi.... Voting_barcolectionara de inimi.... Vote_rcap 
Kristal
colectionara de inimi.... Vote_lcapcolectionara de inimi.... Voting_barcolectionara de inimi.... Vote_rcap 
Bia
colectionara de inimi.... Vote_lcapcolectionara de inimi.... Voting_barcolectionara de inimi.... Vote_rcap 
Mm <3D.Love
colectionara de inimi.... Vote_lcapcolectionara de inimi.... Voting_barcolectionara de inimi.... Vote_rcap 
mihaela
colectionara de inimi.... Vote_lcapcolectionara de inimi.... Voting_barcolectionara de inimi.... Vote_rcap 
Galerie
colectionara de inimi.... Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
colectionara de inimi.... EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
colectionara de inimi.... EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
colectionara de inimi.... EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 colectionara de inimi....

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

colectionara de inimi.... Empty
MesajSubiect: colectionara de inimi....   colectionara de inimi.... EmptyDum Aug 16, 2009 10:48 pm

sunt eu,acest nebun care calatoreste in pustiu cu scopul de a construi un templu special,de iubire..nu este pentru prima data cand incerc sa construiesc acest templu.am mai incercat,am mai construit acum cativa ani un templu dedicat primei mele iubiri..insa,desi am muncit din greu,desi templul a fost gata,intr-o zi blestemata s-a daramat,iar ea,zeitatea care-mi cucerise inima nu a mai dorit niciodata sa ma iubeasca,poate ca nu m-a iubit deloc,deoarece intotdeauna ma trata cu un aer rece,cui indiferenta...atunci am suferit primul soc,atunci mi-am dorit pentru prima data sa mor,sa parasesc pentru totdeauna lumea aceasta...
au trecut cativa ani,timp in care eu am inceput sa calatoresc pe un traseu necunoscut,deoarece cred ca in acele momente am fost o fiinta care nu a mai putut distinge formele,deoarece am devenit orb,caci irisul ochilor mei se obisnuise,poate prea mult,de chipul tau..traiam in intuneric,iar sfarsitul se apropria foarte rapid,dar iata ca niciodata nu a venit.
drumul vietii m-a dus se pare intr-un loc de unde nu voi mai putea iesi niciodata,caci aici traieste o fiinta,care se transforma intr-un vampir,caci ea este o colectionara de inimi,rapind fericirea fiecarui om..desi credeam ca este doar un mit,o simpla poveste,din nefericire am avut nesansa sa o intalnescsi sa ajung si eu in inchisoarea in care zac si astazi trupurile acestor victime...va voi prezenta,in functie de timpul pe care o sa il am la dispozitie,o mica poveste despre aceasta colectionara de inimi care traieste si astazi printre noi...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

colectionara de inimi.... Empty
MesajSubiect: primul capitol   colectionara de inimi.... EmptyMar Aug 18, 2009 11:02 pm

prima greseala...
20 iunie-o zi ce parea obismuita,dar care era de fapt inceputul unui cosmar,caci in acea zi urma sa fac o greseala care sa-mi distruga viata monotona,dar sigura,pe care o aveam pana atunci..of,daca as putea schimba aceasta decizie pe care am facut-o,ar fi minunat,dar asa este viata...cu bune,si mai ales cu rele..sper totusi sa fiu eu cel nebun,sper ca lumea aceasta pe care o vad sa fie doar o iluzie..dar tare ma tem de gandul ca as putea avea dreptate.nu mai pot zambi,nu mai pot nici macar plange,caci puterile mele s-au sfarsit datorita greselilor mele..
imi amintesc,desi as vrea sa uit ziua aceea pentru totdeauna,ca eram in drumul meu obisnuit prin oras.urmam acelasi traseu,soarele desi lumina puternic,nu ma deranja..
orasul era acelasi,plictisitor,putin adormit de zambetul amortit al soarelui..razele soarelui se pare ca nu aveau puterea sa lumineze vietile orasenilor..toti traiau in intuneric,fiind fericiti de linistea in care credeau ca traiesc.nu ma puteam plange nici eu de acest peisaj adormit,deoarece eram persoana careia ii placea foarte mult singuratatea,sau poate ca eram atat de obisnuit cu aceasta senzatie incat chiar ma simteam bine.desi nu eram in acele momente atent la detalii,astazi mi le amintesc foarte bine..imi dau seama ca viata acelui oras intunecat a fost un cosmar,dar,iata un lucru ciudat:astazi mi-ar placea sa revin in acel oras,caci desi traiesc intr-un loc foarte luminos,razele soarelui ma ingrozesc..sunt injunghiat de mii de raze [prabusite,fierbinti,care imi strabat acest trup care este inca al meu..simt ca sfarsitul este aproape,caci numai ma pot acomoda cu conditiile de mediu.as vrea sa plang,as vrea sa zbier..as vrea sa fac orice...dar numai am putere,deoarece sunt prizonierul acestei femei care mi-a rapit inima..viitorul meu,pe care mi-l doream cel mai maret,cel mai minunat,iata ca se prabuseste in rapa universala a dezastrului..incerc sa incerc sa ma redresez,sa zbor,dar totul,totul,este in zadar...
sunt eu,cel care asteapta trecerea ultimelor secunde din propria viata..sunt pe o stanca,alaturi de marea in care mi-am scaldat necazurile,locul unde am imbratisat valurile...alaturi si de tarmul acesta fierbinte,dar placut,caci ma asteapta chinuri si mai nesuportabile..privesc marea,locul unde iubirea ma va inneca in apele sale linistite..voi sfarsi asadar pe fundul oceanului,lovit cu putere de valurile ucigase,poate prea sentimentale,ale iubirii..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

colectionara de inimi.... Empty
MesajSubiect: Re: colectionara de inimi....   colectionara de inimi.... EmptyMar Aug 18, 2009 11:32 pm

I love you nu prea reiese ce s-a intimplat cu adevarat pe 20 junie!

vrei sa ne scrii mai multe din intimplarile tale extrem de pline de suspans?


Iubire


Luminita
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

colectionara de inimi.... Empty
MesajSubiect: Re: colectionara de inimi....   colectionara de inimi.... EmptyMar Aug 18, 2009 11:55 pm

LUMINITA AMON a scris:
I love you nu prea reiese ce s-a intimplat cu adevarat pe 20 junie!

vrei sa ne scrii mai multe din intimplarile tale extrem de pline de suspans?


Iubire


Luminita
este vorba de o poveste..nu o pot posta toata deodata...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





colectionara de inimi.... Empty
MesajSubiect: Re: colectionara de inimi....   colectionara de inimi.... Empty

Sus In jos
 
colectionara de inimi....
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» regulament inimi dezlantuite!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: festivalul national al iubirii!-
Mergi direct la: