adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
Povestea Muzei mele EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
Povestea Muzei mele EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
Povestea Muzei mele EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
Povestea Muzei mele EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
Povestea Muzei mele EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
Povestea Muzei mele EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
Povestea Muzei mele EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
Povestea Muzei mele EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
Povestea Muzei mele EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
Povestea Muzei mele Vote_lcapPovestea Muzei mele Voting_barPovestea Muzei mele Vote_rcap 
LUMINITA AMON
Povestea Muzei mele Vote_lcapPovestea Muzei mele Voting_barPovestea Muzei mele Vote_rcap 
zero kiryu
Povestea Muzei mele Vote_lcapPovestea Muzei mele Voting_barPovestea Muzei mele Vote_rcap 
Perfect Sylar
Povestea Muzei mele Vote_lcapPovestea Muzei mele Voting_barPovestea Muzei mele Vote_rcap 
Toporisca
Povestea Muzei mele Vote_lcapPovestea Muzei mele Voting_barPovestea Muzei mele Vote_rcap 
vladimir
Povestea Muzei mele Vote_lcapPovestea Muzei mele Voting_barPovestea Muzei mele Vote_rcap 
Kristal
Povestea Muzei mele Vote_lcapPovestea Muzei mele Voting_barPovestea Muzei mele Vote_rcap 
Bia
Povestea Muzei mele Vote_lcapPovestea Muzei mele Voting_barPovestea Muzei mele Vote_rcap 
Mm <3D.Love
Povestea Muzei mele Vote_lcapPovestea Muzei mele Voting_barPovestea Muzei mele Vote_rcap 
mihaela
Povestea Muzei mele Vote_lcapPovestea Muzei mele Voting_barPovestea Muzei mele Vote_rcap 
Galerie
Povestea Muzei mele Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
Povestea Muzei mele EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
Povestea Muzei mele EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
Povestea Muzei mele EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 Povestea Muzei mele

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10197
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Povestea Muzei mele Empty
MesajSubiect: Povestea Muzei mele   Povestea Muzei mele EmptyMar Aug 17, 2010 2:28 am

Sisi-povestea muzei mele..

Fara ea,nu as fi scris nimic..fara ea nu m-as fi inaltat deasupra limitelor umane..
am explorat lumea cu viteza imaginatiei doar cu ajutorul ei..pentru ca ea este muza mea.
O gasesc de fiecare data in inima mea..este mereu prezenta..ea imi sopteste cuvinte straine pe care apoi le asez cu o emotie puternica peste pagina alba..ea imi mangaie sufletul,iar eu,nu fac altceva decat sa-mi reamintesc,prin cuvinte,
Jocul ei din fiecare clipa..iubirea ei,dragostea ei,pe care mi-o impartaseste in visurile mele,totul prinde viata in povestile mele..
Drag cititor,tot ce citesti sunt urmele pe care ea le-a lasat in sufletul meu..sunt amintirile nascute doar in prezenta ei..scriu datorita ei..eu n-am nici-un merit..ea este magia completa,ea este zambetul din spatele fiecarui cuvant..ea este soarele din viata mea..
Numele ei este Sisi,un nume foarte special pentru mine..este numele care va dainui vesnic in inima sufletului meu..este dragostea eterna,care s-a nascut inca din prima clipa a existentei mele,si in acelasi timp,este flacara care nu se vas tinge niciodata..in momentul cand sufletul meu va pieri,ea se va elibera,darn u va muri..este vesnica.
Nu-i reprosez nimic,de fiecare data cand apare in fata ochilor mei…ca o imagine reflecatat din oglinda inimii mele,imi impartaseste dragostea ei..zambetul ei imi mistuie orice suferinta..chiar si in momentele cand ochii mei nu o pot vedea,
cand intunericul imi cuprinde fata cu propriile sale maini,chiar si atunci o simt in preajma mea..pentru ca inima ei bate in inima mea..iar tot ce aud este ecoul acelor batai care imi cutreiera sufletul..ochii mei,privesc in interiorul sufletului meu…in interiorul inimii mele,pentru ca stiu ca acolo o vor gasi..acolo vor gasi chipul ei de lumina..
este o dorinta implinita..este un vis,numit realitate..ea este mereu in inima mea..nu ca o amintire,si ca o imagine vie pe care o intalnesc in fiecare clipa..
este soarele care rasare si uita sa apuna..este izvorul cu apa rece din care sorb lichioarea vietii..prin dragoste,muza mea,imi daruieste viata.
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5701
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Povestea Muzei mele Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Muzei mele   Povestea Muzei mele EmptySam Aug 21, 2010 6:41 am

Cind ma apropii de el,mi se opreste rasuflarea.Ma simt ca un copil ,timid dar in acelasi timp jucaus ,in stare sa schimbe intr-o secunda starea de spirit.
Ma inspira fiecare cuvint repetat de zece ori ,intr-un comentariu de inima.Ma inspira lipsa lui de perfectionism.
Copilaria,dezinvoltura cu care asterne imaginatia ca pe un covor persan plin de motive geometrice ce se repeta .Imi lasa un gust de explorare fara sfirsit ,de ....

ps.revin mine ...mi-e somn
Sus In jos
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5701
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Povestea Muzei mele Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Muzei mele   Povestea Muzei mele EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am

ma alinta cu cuvinte dulci si pline de tandrete,ma supara cu tristeti puerile,ma ameninta in mod fin,imi da ultimatum dupa care isi schimba din nou parerea.
E un copil intradevar.E un baiat de cel mult saisprezece ani...o virsta magica ,caci atunci la acea virsta ne-am intilnit in gradina Raiului si ne-am dat miinile pe o ploaie de vara,cind deodata mama intra pe usa ,iar eu ma trezesc de-odata buimacita...si nu sint in stare sa inteleg cum a putut fi totul atit de real.

Te-am purtat din totdeauna in suflet...
si te-am iubit asa cum n-am mai iubit decit atunci la saisprezece ani.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Povestea Muzei mele Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Muzei mele   Povestea Muzei mele Empty

Sus In jos
 
Povestea Muzei mele
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» povestea lui Naiah
» am si eu imperfectiunile mele
» singuratate-otrava vietii mele!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: festivalul national al iubirii!-
Mergi direct la: