adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
mozaic de cuvinte.. EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
mozaic de cuvinte.. EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
mozaic de cuvinte.. EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
mozaic de cuvinte.. EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
mozaic de cuvinte.. EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
mozaic de cuvinte.. EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
mozaic de cuvinte.. EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
mozaic de cuvinte.. EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
mozaic de cuvinte.. EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
mozaic de cuvinte.. Vote_lcapmozaic de cuvinte.. Voting_barmozaic de cuvinte.. Vote_rcap 
LUMINITA AMON
mozaic de cuvinte.. Vote_lcapmozaic de cuvinte.. Voting_barmozaic de cuvinte.. Vote_rcap 
zero kiryu
mozaic de cuvinte.. Vote_lcapmozaic de cuvinte.. Voting_barmozaic de cuvinte.. Vote_rcap 
Perfect Sylar
mozaic de cuvinte.. Vote_lcapmozaic de cuvinte.. Voting_barmozaic de cuvinte.. Vote_rcap 
Toporisca
mozaic de cuvinte.. Vote_lcapmozaic de cuvinte.. Voting_barmozaic de cuvinte.. Vote_rcap 
vladimir
mozaic de cuvinte.. Vote_lcapmozaic de cuvinte.. Voting_barmozaic de cuvinte.. Vote_rcap 
Kristal
mozaic de cuvinte.. Vote_lcapmozaic de cuvinte.. Voting_barmozaic de cuvinte.. Vote_rcap 
Bia
mozaic de cuvinte.. Vote_lcapmozaic de cuvinte.. Voting_barmozaic de cuvinte.. Vote_rcap 
Mm <3D.Love
mozaic de cuvinte.. Vote_lcapmozaic de cuvinte.. Voting_barmozaic de cuvinte.. Vote_rcap 
mihaela
mozaic de cuvinte.. Vote_lcapmozaic de cuvinte.. Voting_barmozaic de cuvinte.. Vote_rcap 
Galerie
mozaic de cuvinte.. Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
mozaic de cuvinte.. EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
mozaic de cuvinte.. EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
mozaic de cuvinte.. EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 mozaic de cuvinte..

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

mozaic de cuvinte.. Empty
MesajSubiect: mozaic de cuvinte..   mozaic de cuvinte.. EmptyMar Aug 25, 2009 2:56 am

acum doua saptamani am cerut catorva prieteni sa imi spuna trei cuvinte,oarecare,pentru a crea o compunere.va prezint intai cuvintele apoi voi incerca sa scriu o mica compunere in care sa includ aceste cuvinte:scaun,medicament,stadion,speranta,crenguta,romanta,mila,ura si mandrie,casa,palarie,hartie.COPILARIE,JUCARIE,imaginatie,explozie....

boom,inima mea a explodat.si este numai vina ta..esti atat de frumoasa,asa de delicioasa..nu mai sunt eu,nu mai sunt eu..sunt altcineva atunci cand sunt langa tine,deoarece iubirea este un medicament pe care fiecare trebuie sa-l ia intr-o zi,odata cu aparitia primul zambet,nascator de speranta..viata mea alaturi de tine este o hartie pe care amandoi completam impreuna o declaratie minunata de dragoste..pjucarie,incet incet o sa uit acest cuvant..de azi,din momentul in care inima este legata de frumusetea uimitoare a ochilor tai,numai sunt o jucarie in mainile acestor oameni,acestor pamanteni..viata mea,plina de iubire,este romanta pe care ti-o cant numai tie,..tu esti copilaria,adolescenta si maturitatea calatoriei mele pe pamant...pentru ca stiu,desi nu ai sa crezi,nu ne vom desparti niciodata...ur,mandrie,au devenit trecut..nu imi mai apartin,pentru ca de acum incolo voi putea zbura,voi putea face orice pentru tine..sunt aici,pe acest scaun parca si el indragostit de zambetul meu..tu,esti langa mine.tocmai te-ai intors,si nu te voi mai lasa sa pleci.esti delicioasa draga mea....te privesc,observ palaria ta magica,pe care o purtai atunci cand te-am intalnit pentru prima data..stiu,iti este mila de sufletul meu,doresti sa-i oferi cateva clipe de fericire..te iubesc...imaginatie,am pierdut-o atunci cand m-am ratacit in ochii atat de limpezi...casa,casa,oare ne poti adaposti aici pentru totdeauna,feriti de vizitatorii neasteptati,aparandu-ne de certuri si momentele de tristete..te rog,te rog ...te rog pe tine,zeita care mi-ai rapit inima,,stiu,sunt o crenguta intr-un ditamai copac,dar te rog,lasa sa infloreasca din aceasta crenguta mugurii sperantei,florile nemuritoare ale iubirii..raza mea de soare,incalzeste-mi trupul acesta atat de inghetat.



ps:ce parere aveti?sper ca am folosit toate cuvintele..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

mozaic de cuvinte.. Empty
MesajSubiect: Re: mozaic de cuvinte..   mozaic de cuvinte.. EmptyMier Aug 26, 2009 12:44 am

Like a Star @ heaven O parere foarte buna!!!
Dar inti am nevoie de un raspuns referitor la AMIGO!

Ce se intimpla cu acest amigo? Ce-mi dai in schimb daca te incalzesc...?caci poze p...nu mai vreau!!!


Palaria?frumos detaliu....fermecata? Ce culoare?



I love you Luminita
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

mozaic de cuvinte.. Empty
MesajSubiect: Re: mozaic de cuvinte..   mozaic de cuvinte.. EmptyJoi Aug 27, 2009 2:26 am

amigo?poti sa spui mai multe despre el?
ce iti dau in schimb?>pai ce ti-ai dori?eu stiu,ti-as da ce as avea mai bun,ceea ce s-ar potrivi pentru tine...ti-as da tot ce-as avea,dar numai daca voi fi convins ca nu te vor rani..iti voi da cred,daca m-ai incalzi,tot ce ai dori..dar iata...uneori inghet,atunci cand privesc ochii atat de misterioasi si incantatori...
palaria-pai m-am uitat putin la ea,caci in rest ma uitam la persoana de care am fost,sunt,si cu siguranta voi fi indragostit...cred ca era alba...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

mozaic de cuvinte.. Empty
MesajSubiect: Re: mozaic de cuvinte..   mozaic de cuvinte.. EmptyJoi Aug 27, 2009 6:00 am

I love you sa ma raneasca? Pai tu stii sa si ranesti?

Ce s-ar potrivi mai bine ? eu te-asi vrea pe tine...deocamdata...si pe urma imi mai vin mie niste idei! Alba? interesant ! ITI DAU POSIBILITATEA sa rectifici culoarea...! Dar numai o singura data!

daca nu ghicesti va trbui sa te incalzesti singur! I love you


Iubire (cu perna cu tot) iti doreste

Luminita I love you
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

mozaic de cuvinte.. Empty
MesajSubiect: Re: mozaic de cuvinte..   mozaic de cuvinte.. EmptyVin Aug 28, 2009 1:30 am

imi dai voie sa te devorez?aceasta intrebare este pentru fata inimii mele..trebuie sa fim chit,cum s-ar spune,si ea mi-a devorat inima.nu pot sa fiu rau cu acele persoane pe xcare le respect si/sau le iubesc...
sa revin la palarie..culoare:era multicolora?sau era rosie?sper ca am reusit sa descopar culoarea acestei palarii...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

mozaic de cuvinte.. Empty
MesajSubiect: Re: mozaic de cuvinte..   mozaic de cuvinte.. EmptyVin Aug 28, 2009 8:24 pm

I love you
TE ROG DEVOREAZA-MA!Dar sa mai lasi un picut din mine!Gata .....acum mi-ai infipt sulita in inima,dragostea mea! adica iubirea din cuvintele tale m-a sfirtecat ...m-a facut sa cad ranita la picioarele tale.Faptul ca nu ai uitat acest detaliu,ma termina...

Esti atit de romantic ca mor dupa tine!Cind pot sa te sufoc cu sarutarile mele?pe 31 ajung in Wien West.

sau trebuie sa mai astept vreo citiva ani?pina cresc.....


I love you

I L ......You!


Luminita
Sus In jos
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

mozaic de cuvinte.. Empty
MesajSubiect: Re: mozaic de cuvinte..   mozaic de cuvinte.. EmptyVin Aug 28, 2009 8:31 pm

Like a Star @ heaven PS. am uitat sa scriu un detaliu care nu are de-a face cu topica ,imi cer scuze dar are de-a face cu culoarea rosie:imi plac des....transparente si cunosc un loc care se numeste :Samanta(sau cu th,...nu mai stiu)

numai ca fapt divers.... I love you

I L.....YOU I love you


Luminita

PS>DEFINITIV....TE-AI HOTARIT sa te INCALZESC!
Sus In jos
Continut sponsorizat





mozaic de cuvinte.. Empty
MesajSubiect: Re: mozaic de cuvinte..   mozaic de cuvinte.. Empty

Sus In jos
 
mozaic de cuvinte..
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» cuvinte...
» replici care te lasa fara cuvinte!
» Sisi-o alta viziune asupra lumii...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: festivalul national al iubirii!-
Mergi direct la: