adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
sunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_lcapsunt oare invingator?sau doar nebun? Voting_barsunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_rcap 
LUMINITA AMON
sunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_lcapsunt oare invingator?sau doar nebun? Voting_barsunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_rcap 
zero kiryu
sunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_lcapsunt oare invingator?sau doar nebun? Voting_barsunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_rcap 
Perfect Sylar
sunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_lcapsunt oare invingator?sau doar nebun? Voting_barsunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_rcap 
Toporisca
sunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_lcapsunt oare invingator?sau doar nebun? Voting_barsunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_rcap 
vladimir
sunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_lcapsunt oare invingator?sau doar nebun? Voting_barsunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_rcap 
Kristal
sunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_lcapsunt oare invingator?sau doar nebun? Voting_barsunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_rcap 
Bia
sunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_lcapsunt oare invingator?sau doar nebun? Voting_barsunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_rcap 
Mm <3D.Love
sunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_lcapsunt oare invingator?sau doar nebun? Voting_barsunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_rcap 
mihaela
sunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_lcapsunt oare invingator?sau doar nebun? Voting_barsunt oare invingator?sau doar nebun? Vote_rcap 
Galerie
sunt oare invingator?sau doar nebun? Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 sunt oare invingator?sau doar nebun?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

sunt oare invingator?sau doar nebun? Empty
MesajSubiect: sunt oare invingator?sau doar nebun?   sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyVin Sept 04, 2009 11:50 pm

ok,am priceput,nu ar trebui sa scriu despre asta,dar pana la urma,fac ce vreua..daca aceste relatari de mai jos nu iti vor placea,inseamna ca acest mesaj nu este pentru tine.poti face ce doresti,dar fii precaut/precauta.tot ceea ce vei citi poate fi adevarat sau poate fi doar o conceptie gresita,dar este a mea,asa ca nu voi renunta la ea!aceste randuri,valuri ucigase care vor urma,vor fi poate singurele cutremure provocate de mine,sper...
sa incep..cred ca sunt,sau am fost invingator..poate nu ma veti crede,dar nu prea conteaza..ma puteti oare contrazice?trec mai departe..privesc,privesc-in jurul meu,dar in acelasi timp,in alta parte..pentru ca,desi nu-mi place sa o ecunosc,incerc sa fug de imaginile,viziuni trecatoare,ale oamenilor..tineri,speriati de ceva necunoscut,tristi,de multe banalitati care ii fac sa piarda un timp pretios..dar timp pretios-eternitate plus o zi-atat putem avea la dispozitie pentru a fi fericiti(nu este o perioada lunga,ne putem acomoda)!jocul vostru,cel mai interesant din acest univers,dar din pacate,il veti pierde..de ce?nu va pot spune,deoarece aici doresc sa vorbesc despre mine.sunt eu,sunt eu..of,mai este un cuvant,dar nu prea cred ca vi-l pot spune,deoarece ar putea produce multe pagube:invingator..of,ce sa fac?va las pe voi sa alegeti singur..eu am ales doar pentru mine,deoarece nu este corect sa preiei decizile tuturor,si nici nu as avea ce sa fac cu ele..mereu,mereu aceleasi senzatii..ori sunt nebun,ori invingator,ori nu sunt om...ceva sunt,dar sunt cu siguranta diferit de voi,pamantenilor..iertare daca v-am jignit,dar asta este,trebuie sa scriu..v-am avertizat...
sunt campion,invingator.dar intr-un domeniu necunoscut voua.o sa scriu mai multe data viitoare,dar incerc sa reduc socul..si nici timpul pamantean nu imi este favorabil.ochii mei,vad imagini neidentifcate..sunt furnici..sunt oare oameni?dar ce conteaza?de ce sunt invingator?de ce pot fi nebun?prefer sa fiu nebun,deoarece nu este un defect prea grav,decat sa fiu obisnuit,mai bine sa fiu orice..nu haina,parfumul,sau infatisareqa ma caracterizeaza..nu contul bancar,cecurile semnate cu un scris mizerabil..nu,astea nu ma definesc..sper ca nu vomitati...
am facut o mica pauza,dar nu s-a scimbat nimic.astept venirea noptii,sau a zilei mele,a soarelui meu personal,dar mici sanse,a disparut,trebuie sa-l caut,sunt sigur ca il voi gasi..pentru ca,il iubesc-de aceea sunt un invingator,fiindca iubesc,am acces la aceasta arma,care iti da intotdeauna puterea de a zdrobi orice,de a invinge pe oricine si de a depasi orice obstacol..si nu ma ascund,recunosc,nu mint-iubesc,si mai presus de toate,sunt foarte mandru de acest lucru...ce ati patit?ati intepenit?nu este nici-o problema.3 pahare cu apa rece va recomand..sa revenim..unde ramaqsesem,de fapt nu am ramas niciunde,suntem in miscare,unii se invartesc in cerc,eu o iau inainte..mai fac cate o cotitura,dreapta sau stanga..dupa miros in general..nu va mai vad,unde ati plecat?ura,in sfarsit singur.cred ca ati ramas in urma,deoarece in fata mea nu puteti fi..asadar iubesc,nu este o stire noua,dar am exersat..stiu sa manuiesc aceasta arma,mult mai bine..de unde atat putere?nu este vorba despre persoana despre care am vorbit in ultima vreme,nu o mai caut,deoarece stiu unde este..usor de ajuns,dar uneori neinteresant acel loc,deoarece m-am cam departat..ma aproprii insa de altceva,mult mai delicios,mult mai zgomotos..a inceput vanatoarea..feriti-va...ochii vostri sunt atat de inofensivi,sunteti atat de fragede..va voi gasi,si in special va voi rapi regina..regina femeilor-zeita suprema...din nou,nici-o problema,o veti inlocui imediat...dar voi castiga si acest joc,poate cel mai interesant din viata mea..ma venerati,sau imi doriti moartea?dar va pun o intrebare:sunteti oare instare sa ma raneti?aveti aceasta putere?ce arma poate invinge iubirea?mai puteti rezista?sau inchid aceasta conversatie?eu decid..asadar continuam..sunt dintr-o alta lume,am venit pentru a va rapi..sunt aici,pentru un anumit scop,pentru un singur joc..acela de a invinge..nu este primul joc..toate jocurile pe care le-am avut,le-am castigat,asadar nici-o infrangere..ce palmares incantator!!
critici,critici si iar critici..imi tot spuneti ca am mii de defecte...dar toate acestea sunt adiere de vant,deoarece,intr-un cuvant sunt aiureli..imi pare rau,dar nu este vina mea..pamantul acesta,mediul inconjurator,lumea voastra imi provoaca aceste defecte...mici spini in trandafirul sufletului meu..dar tot trandafir ramane...aterizez mai tarziu,am ceva treaba..tactica jocului.

ps:acest mesaj nu ii este adresat nimanui,poate doar unor cunoscuti sau persoane necunoscute din orasul acesta..din tara asta(mai ales necunoscuti)..din lumea asta...dar universul este curat,daca excludem planeta Terra..sper totusi sa ma iertati daca v-am produs neplaceri..ar fi frumos sa spun ca totul este o poveste,ceva real..mi-ar placea,dar nu ar fi frumos sa mint..din pacate asa este...cam adevarat...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Toporisca
membri
membri



Numarul mesajelor : 41
Puncte : 5419
Data de inscriere : 02/09/2009

Foaie de personaj
joc: experienta

sunt oare invingator?sau doar nebun? Empty
MesajSubiect: Re: sunt oare invingator?sau doar nebun?   sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptySam Sept 05, 2009 2:08 am

Nu conteaza daca minti sau nu. Nu conteaza daca e adevarat sau nu. Nu conteaza ce zice lumea.

Ceea ce conteaza e ca tu crezi ca esti un campion si te comporti ca atare.

Sau cum spunea Bruce Lee (sau Brusli, cum preferati) "As you think, so shall you become."
Sus In jos
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5712
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

sunt oare invingator?sau doar nebun? Empty
MesajSubiect: Re: sunt oare invingator?sau doar nebun?   sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyDum Sept 06, 2009 9:12 am

I love you TIND mai de graba sa cred CA ESTI INVINGATOR! E CE ZICI?

SURPRINS?............avind atita stiinta,perspicacitate si experienta....cum DOAMNE IARTA-MA sa nu primesti ceea ce AI CERUT,BRUCE LEE?

fictiv raspunsul bineinteles,nu se refera la nimeni special....sau poate DA? drunken
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

sunt oare invingator?sau doar nebun? Empty
MesajSubiect: invingator   sunt oare invingator?sau doar nebun? EmptyJoi Sept 17, 2009 2:36 am

nu pot sa plang,nu pot sa fiu ranit de vorbele ratacitoare ale acestor pamanteni care isi imagineaza ca sunt asemenea lor-intotdeauna pirzator...dar,nu este asa..lumea aceasta,este o jucarie stralucitoare,si toata este a mea..desi nu par in stare sa o conduc,este doar o iluzie..eu pot face orice,totul este atat de banal pe acest pamant..nimic nu este sclipitor,totul este intunecat...intunecat...dar voi?unde sunteti?aa,tot in spatele mele ati ramas...nu va vad,dar va aud..glasul vostru este ultima sageata pe care o aruncati asupra mea..dar,nu ma puteti nimeri..de ce?foarte simplu..dar nu va spun,nu am chef..eu sunt invingatorul,dar trebuie ssa uitati acest lucru..eu va conduc,eu va aleg destinul..lumea voastra este in totalitate a mea..toata,absolut toata..sunt prea puternic...dar,totusi,exista o slabiciune de care nu pot scapa..este vorba de meciul in care tocmai am intrat..este o chestiune de timp,pana voi invinge..si nu mai este mult de asteptat..rabdare..
mesaj catre oamenii zero,desi sunt convins ca nu va fi inteles..
Citat :
oameni zero,care inca bantuiti aceasta lume...vreau sa va reamintesc ca nu existati..sunteti o iluzie,apartineti de domeniul trecutului..sunteti niste persoane ale carui suflet nu exista...va recomand sa evadati de pe aceasta planeta,din aceasta lume..sunteti particulelel de praf imprastiate pe Terra..a venit aspiratorul,nu mai aveti nici-o sansa..

despre oamenii zero:acele persoane care nu reusesc niciodata sa invinga..sunt oamenii care se afla intotdeauna pe ultima treapta a piramidei vietii...ei sunt..armele lor..nu exista..folosesc insa otrava propriului lor suflet:cuvinte jignitoare,afirmatii complet gresite,comportament arogant...

voi ce parere aveti?
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





sunt oare invingator?sau doar nebun? Empty
MesajSubiect: Re: sunt oare invingator?sau doar nebun?   sunt oare invingator?sau doar nebun? Empty

Sus In jos
 
sunt oare invingator?sau doar nebun?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» oare exista?
» DIVIANA...iubire necunoscuta..
» Crezul unui invingator...
» ...nemuritoarea iubire necunoscuta...
» mimi blog...nu e doar un blog

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Diverse :: invingatori si invinsi-
Mergi direct la: