adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
asa ma exprim eu.. EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
asa ma exprim eu.. EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
asa ma exprim eu.. EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
asa ma exprim eu.. EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
asa ma exprim eu.. EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
asa ma exprim eu.. EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
asa ma exprim eu.. EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
asa ma exprim eu.. EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
asa ma exprim eu.. EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
asa ma exprim eu.. Vote_lcapasa ma exprim eu.. Voting_barasa ma exprim eu.. Vote_rcap 
LUMINITA AMON
asa ma exprim eu.. Vote_lcapasa ma exprim eu.. Voting_barasa ma exprim eu.. Vote_rcap 
zero kiryu
asa ma exprim eu.. Vote_lcapasa ma exprim eu.. Voting_barasa ma exprim eu.. Vote_rcap 
Perfect Sylar
asa ma exprim eu.. Vote_lcapasa ma exprim eu.. Voting_barasa ma exprim eu.. Vote_rcap 
Toporisca
asa ma exprim eu.. Vote_lcapasa ma exprim eu.. Voting_barasa ma exprim eu.. Vote_rcap 
vladimir
asa ma exprim eu.. Vote_lcapasa ma exprim eu.. Voting_barasa ma exprim eu.. Vote_rcap 
Kristal
asa ma exprim eu.. Vote_lcapasa ma exprim eu.. Voting_barasa ma exprim eu.. Vote_rcap 
Bia
asa ma exprim eu.. Vote_lcapasa ma exprim eu.. Voting_barasa ma exprim eu.. Vote_rcap 
Mm <3D.Love
asa ma exprim eu.. Vote_lcapasa ma exprim eu.. Voting_barasa ma exprim eu.. Vote_rcap 
mihaela
asa ma exprim eu.. Vote_lcapasa ma exprim eu.. Voting_barasa ma exprim eu.. Vote_rcap 
Galerie
asa ma exprim eu.. Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
asa ma exprim eu.. EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
asa ma exprim eu.. EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
asa ma exprim eu.. EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 asa ma exprim eu..

In jos 
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

asa ma exprim eu.. Empty
MesajSubiect: asa ma exprim eu..   asa ma exprim eu.. EmptyDum Sept 06, 2009 11:53 pm

'' Tinteste spre luna...chiar dacặ nu vei reusi,macar vei fi printre stele."
Nu urăsc oamenii care au reuşit în viaţă; dimpotrivă.Dar mi-e groază de succes. A fi reuşit înseamnă că nu mai ai de făcut nimic în viaţă, asemenea păianjenului care e ucis de femelă îndată ce a reuţit să o cucerească. Îmi place starea de continuă devenire, să am un ţel în faţă ci nu înapoi. Şi la fel îmi place să lupt cu oamenii care au reuşit în viaţă să-i contrazic, să-i stârnesc, să le pun valoarea la încercare, să le dărâm castelele de nisip pentru ca ei să-şi construiască altele de piatră şi aşa mai departe.Asta dezvoltă muşchii.Şi apoi, mai şi înveţi din asta; nimeni nu-ţi spune ceva dacă nu-l contrazici. Urăsc eşecul. Dar succesul trebuie să fie un succes adevărat, o capacitate adevărată, o putere adevărată şi nu doar popularitate în ziare şi bani şi nici frivolitate răutăcioasă."
George Bernard Shaw
.Nici un argument nu ma scoate mai tare din sarite decat atunci cand cineva imi tranteste o banalitate oarecare in timp ce eu vorbesc din toata inima.
Delicateţea este calitatea supremă şi cea mai rară a sufletului omenesc. Ea le presupune pe toate celelalte; inteligenţa, bunatatea, altruismul, generozitatea, discreţia, marinimia... un om lipsit de o singură calitate a sufletului nu are delicateţea completă. Atunci ea este cu lacune şi eclipse.”
Si dupa un timp, omul invata ca daca e prea mult, pana si caldura cea datatoare de viata a soarelui, arde si calcineaza. Asa ca incepe sa-si planteze propria gradina si-si impodobeste propriul suflet, in loc sa mai astepte ca altcineva sa-i aduca flori, si invata ca intr-adevar poate suporta, ca intradevar are forta, ca intradevar e valoros, si omul invata si invata ... si cu fiece zi invata. Cu timpul inveti ca vorbele spuse intr-un moment de manie, pot continua tot restul vietii sa faca rau celui ranit.
Cu timpul inveti ca a scuza e ceva ce poate face oricine, dar ca a ierta, asta doar sufletele cu adevarat mari.

Cu timpul intelegi ca daca ai ranit grav un prieten, e foarte probabil ca niciodata prietenia nu va mai fi la aceeasi intensitate. Cu timpul iti dai seama ca desi poti fi fericit cu prietenii tai, intr-o buna zi vei plange dupa cei pe care i-ai lasat sa plece. Cu timpul iti dai seama ca fiecare experienta traita alaturi de fiecare fiinta, nu se va mai repeta niciodata.Cu timpul iti dai seama ca cel care umileste sau dispretuieste o fiinta umana, mai devreme sau mai tarziu va suferi aceleasi umilinte si dispret, dar multiplicate, ridicate la patrat. Cu timpul inveti ca grabind sau fortand lucrurile sa se petreaca, asta va determina ca in final, ele nu vor mai fi asa cum sperai. Cu timpul iti dai seama ca in realitate, cel mai bine nu era viitorul, ci momentul pe care-l traiai exact in acel moment. Cu timpul vei vedea ca desi te simti fericit cu cei care-ti sunt imprejur, iti vor lipsi teribil cei care mai ieri erau cu tine si acum s-au dus si nu mai sunt... Cu timpul vei invata ca incercand sa ierti sau sa ceri iertare, sa spui ca iubesti, sa spui ca ti-e dor, sa spui ca ai nevoie, sa spui ca vrei sa fii prieten, dinaintea unui mormant, nu mai are nici un sens.
Dar din pacate, toate se invata doar cu timpul...
unul din cele mai mari riscuri in viata este sa nu ai niciodata curajul sa risti.Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai; cand simti ca viata nu mai are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...Zambind printre lacrimi am simtit ca durerea e mai mica... Daruind am simtit ca singuratatea e mai putin dureroasa... Iubind am simtit ca nefericirea nu tine pentru totdeauna... Iertand am simtit ca ranile inimii pot fi vindecate... Rabdand am simtit ca fiecare clipa e pretioasa... Ascultand am simtit ca orice om are in inima uneori durere... Visand am simtit ca pot zbura...Am invatat ca nu conteaza CE ai in viataci PE CINE ai!
O viata in care ai facut o multime de greseli e de o mie de ori mai buna decat o viata in care nu ai facut nimic.Mai bine sa mori in picioare, decat sa traiesti in genunchi
“..Nu stiu cum ma vede lumea, dar eu insumi ma vad doar ca pe un copil
care se joaca pe malul marii, incercand sa gaseasca din cand in cand o
pietricica mai neteda sau o scoica mai frumoasa decat cele obisnuite, in
timp ce imensul ocean al adevarului se afla nedescoperit in intregimea sa,
inaintea lui..." Nu strica sa-ti amintesti ca universul, cu o exceptie nesemnificativa, este
alcatuit din altii.
Cand ai ajuns la capatul franghiei, fa un nod si agata-te de ea.Originalitatea este arta de a nu-ti dezvalui sursa.Niciodata sa nu spui tot ceea ce stii.Expertul este o persoana care a facut toate greselile posibile intr-un domeniu foarte restrans de activitate. Omul rezonabil se adapteazamediului; cel care nu se multumeste cu ce i se da, insista in a adapta lumea propriei persoane. De aceea progresul depinde de oamenii care nu se multumesc cu ce au. - George Bernard
Shaw /
Lucian Blaga:"Dacă vrei să ajungi la fericire,atunci stabileşte ţi orice
ţintă,numai un singur lucru nu:fericirea."
Albert Einstein: ,, Un om poate muri, natiunile pot creste sau se pot prabusi,
dar o idee traieste pentru o eternitate'' "Ştiinţa are probe fǎrǎ nicio certitudine, creaţionismul are certitudini fǎrǎ nicio probǎ." Am ales să mă joc în cuvinte, să devin “analfabet” ca să pot cunoaşte. Îmi place să mă joc cu timpul, să fug de el în vise şi să râd văzându-i neputinţa de pe chipul dezamăgit. Îmi place să creez poveşti din jucăriile ce se plimbă pe stradă grăbite către locul de muncă şi mânate de griji inutile, jucării ce au uitat să viseze. Eu citesc, pentru că mă ajută să evadez. Dar asta rămâne un secret al nostru, păstrăm totul într-un cufăr şi ascundem cheiţa într-un fir de păr. Citesc orice pentru îmi maresc campul de joacă. Nu prefer ceva anume pentru că fiecare carte, fiecare pagină e specială. Îmi place doar mirosul de carte citită.
Prietenia este fuziunea a doua suflete distincte pentru a forma un spirit complet, cu o legatura comuna de iubire si abnegatie. Inseamna a depasi impreuna problemele si diferentele, inseamna a discuta fara a inceta sa iubesti. Prietenia e un singur suflet ce trăieşte în două corpuri (Aristotel)
Este o nebunie sa urasti toti trandafiri pentru ca te-ai intepat intr-unul......... Sa revunti la visele tale pentru ca unul nu s-a indeplinit................................ Sa iti condamni toti prieteni doar pentru ca unul dintre ei te-a tradat...........

Acestea sunt modalitǎţile mele de exprimare.


ps:aceasta minicompunere,este realizata cu ajutorul unor citate celebre..va las pe voi sa le descoperii,sau sa creati alte compuneri pe tema :asa ma exprim eu..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
 
asa ma exprim eu..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Arta si Cultura :: gandurile saptamanii-
Mergi direct la: