adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_lcapIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Voting_barIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_rcap 
LUMINITA AMON
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_lcapIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Voting_barIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_rcap 
zero kiryu
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_lcapIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Voting_barIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_rcap 
Perfect Sylar
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_lcapIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Voting_barIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_rcap 
Toporisca
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_lcapIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Voting_barIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_rcap 
vladimir
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_lcapIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Voting_barIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_rcap 
Kristal
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_lcapIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Voting_barIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_rcap 
Bia
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_lcapIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Voting_barIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_rcap 
Mm <3D.Love
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_lcapIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Voting_barIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_rcap 
mihaela
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_lcapIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Voting_barIulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Vote_rcap 
Galerie
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyDum Dec 06, 2009 5:43 am

[motto-Iubirea misca soarele si celelalte stele-Dante Aligheri]
I love you IULIA-manuscris catre eternitate❤
dedicatie Arrow tot ce vei citi este darul meu pentru tine..sufletul meu calatoreste alaturi de tine..ochii mei te privesc cum stralucesti in fiecare zi...
...........................................................................................................................................................................................................

draga Iulia
buna dimineata soare drag si sfant..razele tale nu ma mai cuprind ca altadata..timpul trece,oamenii se schimba,iubirea ramane o amintire..pana si ea este trecatoare,dar in acelasi timp mereu eterna in aceasta inima a sufletului meu..probabil,astazi m-ai vazut pentru ultima data,ai trecut in fuga..nu mai vorbesti cu mine,te faci ca nu ma vezi..in acele momente totul se prabuseste peste mine..cata suferinta imi produce ignoranta..te rog,dar stiu ca e in zadar..am incercat sa stau departe,sa plec pentru totdeauna,dar nu am reusit..de fiecare data m-am intors pentru a te mai vedea macar o data..dar iata,astazi nu mai exista nici macar un vis..nu te pot cuceri,orice as face..deoarece misteul m-a atras la tine..ochii tai,amestec de foc si gheata m-au legat poate pentru totdeauna de tine..si toate acestea m-au facut sa gresesc..poate nu vei citi ce voi scrie,dar trebuie sa scriu..trebuie sa fac orice pentru a fi langa tine...oare unde as utea merge pentru a scapa de aceasta suferinta?cine ma poate vindeca?un singur zambet,zambetul tau...doresc sa te ating,desi stiu ca este o dorinta care va ramane neindeplinita..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptySam Dec 12, 2009 3:06 am

nu stiam unde esti,te cautam disperat,dorind sa-ti urez sarbatori fericite..dar,nu am reusit....nu am reusit sa te gasesc.te ascundeai de mine,iar eu nu te puteam vedea..imi venea sa izbucnesc in lacrimi,dar nu puteam,...iubirea nu-mi dadea voie,caci ea era ultima mea speranta..cautam ochii tai,dar nu am reusit sa-i gasesc..trebuia sa plec,pentru ultima oara,fara sa-mi iau ramas bun..nu doream sa plec,dar inima,imi impunea acest lucru..doar de ea ascultam,asadar nu ma puteam opune..trebuia sa plec,cat mai repede,cat mai departe..of,ce durere ma cuprindea in acele momente..tu erai lumina vietii mele,si astazi trebuia sa renunt la tot..trebuia sa renunt,la iubirea care exista in mine..ochii tai urmau sa-mi devina straini,ssa nu mai fi zeita visurilor mele..rugaciunile mele se pierdeau mereu si nu ajungeau la templul tau..si de aceea,faceam ceva la care nu ma gandisem niciodata...trebuia sa renunt..nimeni nu-si inchipuie cat de greu poate fi,chiar daca despartirea i-a rapit tot ce avea mai de pret..dar,sincer,nu cred ca cineva poate iubi mai mult decat mine...ea nu ca oricare,asadar nu se compara..aici e mult mai greu..practic sunt condamnat la o viata intunecata,petrecuta in singuratate..cat de mult mi-as dori sa apara in aceste momente aici langa mine,pe aceasta canapea..sa stam amandoi,macar o secunda impreuna..vreau s-o mai privesc macar o data in ochii..sa o imbratisez pentru ultima data..si apoi,nu mai cer nimic...atat imi doresc,o clipa langa ea..o clipa asa cum imi doresc..dar stiu,e o dorinta care va ramane neindeplinita..deoarece nimeni nu ma poate ajuta..ma tot gandesc ce sa fac pentru a primi macar o sansa..am acelasi vis in fiecare noapte..chipul ei rasare si apune..un zambet dar si o lacrima..asta visez in fiecare noapte...si nu prea inteleg cum fericirea si tristetea pot dansa impreuna..nu inteleg cum iubirea poate desparti doua suflete pentru totdeauna..nu,iubirea nu e un drog,e un cutit care patrunde in inima fiecarui muritor..omul este muritor fiindca iubeste...acest fruct este cel al mortii..dar in acelasi timp este o poarta catre o noua viata..iubirea este aerul pe care sufletul nostru il respira..si de aceea,initial am incercat sa pictez un tablou in care sa prezint acestei lumi frumusetea ta nemarginita..nu am reusit..te vream doar pentru mine,scopul meu nu era acela de a arata lumii ceea ce esti..astfel ai fi fost rapita de langa mine...apoi am dorit sa sculptez trupul tau intr-un minunat monument,care sa aminteasca acestor oameni cine esti cu adevarat..erai icoana vietii mele,dar aceasta comoara statea ascunsa in inima mea..doar privirea ta reusea sa ajunga la ea,celorlalti le era necunoscut..si de aceea,am ales cuvantul..o armata intreaga intr-o batalie fara sfarsit..stiam de la inceput ca tu nu esti ca oricare..stiam ca esti speciala si ca vei intelege..da,poti spune ca m-am inselat,dar stii atat de bine ca nu este asa..poate sansele de a castiga sunt mici,dar voi lupta pana la capat....mi-am pus toata speranta in aceasta batalie..insa,plecasem la vanatoare prea devreme..ma grabeam,dar eram orb..eram supus legilor nescrise ale iubiri..eram,si inca sunt,indragostit de tine..dar,iata astazi am pierdut..vremea a fost neprielnica..nu exista motive,nu exista o alta sansa..am pierdut,este numai vina mea..sunt sigur,soarele nu va mai rasari niciodata..pentru ca a inghetat..si totusi,desi s-a schimbat,tot o iubesc..chiar daca ma ignora si nu mai vorbeste cu mine,singuratatea aceasta ma face sa o iubesc din ce in ce mai mult..nu stiu ce va urma..dar e mai bine daca as pleca si nu m-as mai intoarce niciodata..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyDum Dec 13, 2009 12:29 am

viata mea,ce mai faci?oare unde ai disparut?esti de negasit..se pare ca stralucesti in alta parte..am nevoie urgenta de razele tale,pentru a renaste..am nevoie de zambetul tau pentru a trai,.am nevoie detine pentru a fi fericit..te rog,te implor,revin-o..ai plecat departe lasandu-ma singur..stiu,o sa spui ca nu-ti pasa..dar inima mea,intreaga mea viata,viitorul si trecutul se afa la tine...visele mele te inconjoara..asadar mi-ai rapit tot ce aveam..ai lasat in schimb un sentiment necunoscut..o iluzie pe care oamenii o numesc iubire..este insa o prapastie,o rana care ma ucide cu fiecare clipa scursa din clepsidra acestui infinit univers..nu voi renunta,te voi cauta in continuare,dar imi este teama..imi este frica,de posibilitatea sa nu te mai gasesc niciodata..nu stiu de ce,dar iubirea aceasta care mi-a strapuns sufletul ma omoara..din trupul meu curg lacrimi,lacrimi amare de sange,sunt lacrimile iubirii..lacrimile nevazute ale unie singuratatii invizibile..asadar,daca vei gasi acest mesaj,te rog,intoarce-te cat mai curand..am nevoie de rasaritul ochilor tai..am nevoie de tine..te vreau cu disperare in bratele mele..

ps:e doar un vis,sau o poveste..pentru necunoscatori si/sau doritori de intrebari inutile..
Nights in White Satin-for you
https://www.youtube.com/watch?v=GfIDo6Bnjz4
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyMier Dec 16, 2009 3:12 am

draga iulia..
vacanta asta mi-a rapit posibilitatea de a te intalni..zadarnic sper,zadarnic calatoresc prin acest oras,nu te intalnesc..te caut dar nu raspunzi...stiu,am gresit,si-mi pare atat de rau..dar am preferat sa nu te mint,si de aceea ti-am spus ce simt pentru tine..nu inteleg de ce consideri acest lucru un pacat..nu pricep de ce ma pedepsesti atat de mult..tacerea ta ma chinuie foarte mult..mai vizitez profilul tau,dar observ ca toate comentariile mele au fost sterse..sper ca macar sa le fi citit,dar ultima data cand am vorbit cu tine,mi-ai spus ca nu ve citi niciodata ce voi scrie..si iata ca tocmai acum am descoperit citatul tau preferat,te rog sa-mi permiti sa scriu cateva cuvinte ,pentru ca nu stiu de ce,dar parca se potrivesc prea bine..acestei situatii..fara sfarsit..
Citat :
Citat preferat
"Acele ore care cu nesatii
au faurit privirea-ti nepereche,
vor fi tiranii propriei creatii
si-o vor sluti ca pe o masca veche.
Ca timpul miscator taraste vara
si in hidoasa iarna va s-o-ndrume,
seve-nfraneaza cu, de gheata, gheara
si-i frumusetea ninsa, gol e-n lume.
Din distilarea verii ne ramane,
fluid captiv intre pereti de sticla,
al frumusetii duh, ajuns farame
si-apoi si el prelins in marea frica.
Dar florile ce iernii-i infrang casna
Doar chipu-si pierd. Ramane-le mireasma..."
acele ore in care in fata mea se afla aceeasi masca veche a creatiei..si totusi,visatorul o vede intotdeauna alta..din ce in ce mai frumoasa,cu fiecare scurgere rapida a timpului miscator..dar florile iernii,sentimentele de iubire,inving..nimeni nu va reusi sa ne desparta..priveste mica poezie de mai sus..e o noua poarta,o noua usa care se deschide in fata mea..si iata./frica nu ma lasa..se prelinge fara a mea voie peste acest duh,al carui frumusete apune din ce in ce mai rapid..si doar iubire ramane singura mea amintire..singura speranta de a mai trai..dar ma intreb acum daca mai trebuie sa iubesc...poate ar fi mai usor daca totuol s-ar sfarsi cat mai rapid./.fara sa mai ranesc pe nimeni..fara sa mai distrug fericirea nimanui..poate prezenta mea nu le este benefica acestor suflete..dar,ochii ei ma cheama..si ma aproprii din ce in ce mai mult de ea.dar gata..nu se mai poate..stop.adio iubirea mea absurda..lumea asta s-a schimbat,nu e asa cum mi-o imaginam..o sa plec,promit,cat mai curand...o sa povestesc intregului univers dragostea mea pentru tine..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyJoi Dec 17, 2009 4:03 am

draga iulia..iti scriu acum cu speranta ca vei citi..am nevoie de intelegerea ta in aceste momente..stau si nu mai pot..ma tot gandesc ce sa fac..e atat de complicat..nu pot renunta..si uite,am hotarat sa scriu despre tine.dar hotarat lucru,nu reusesc..e imposibil sa scriu despre tine..pentru ca fiecare cuvant ma cuprinde si raman fara rasuflare..am doar doua poze cu tine,pe care le privesc mereu,neincetat..o,ce minunat m-as simti daca as sta langa tine,daca mi-ai vorbi ca la inceput..dar nu,nu esti dispusa sa vindeci sufletul acesta pierdut,poate pentru totdeauna,in linistea cutremuratoare a unui desert necunoscut..am recitit inca o data ce am scris despre tine..o cat pot sa urasc asta..niciodata nu am putut scrie ce simt..niciodatat cuvintele nu au fost o oglinda pentru sufletul meu,pentru sentimentele mele..cum oare as putea eu exprima in cuvinte faptul ca te iubesc?cum poy descrie acest sentiment care m-a cuprins|?cum pot povesti si celor din jur cat de frumoasa esti?soarele care rasare din ochii tai,e atat de puternic,incat nu il pot descrie...nu pot..si imi dau seama ce grea povara exista acum in fata ta...pentru prima data ce scriu nu prinde viata,pentru prima data totul e atat de banal..scriu despre tine..uite unul din cele mai mari paradouri ale creatiei..operele mari nu pot fi descrise niciodata..artistii...sunt singuri care pot povesti lumii intregi despre creatiile lor..eu astept de atata vreme venirea creatorului tau aici langa mine..doresc sa-mi spuna ecuatia unei transformari eterne..in sufletul tau..doresc sa adun iubire din inima ta..desi stiu ca e aproape imposibil..si totusi,iubirea asta e imposibila,pentru ca un zeu,sau mai degraba o zeita,nu va putea niciodata sa iubeasca un om..o,cate rugaciuni trimit cerului..doresc sa ma ajute..vreau sa tre am in bratele mele,fiindca te iubesc ..poate e egoism,poate un defect...da,msunt cel mai stresant om,cel mai nesuferit cand sunt indragostit de tine..nu stiu,dar desi poate ma grabesc,nu voi incetini..deoarece trebuie sa ajung cat mai rapid la tine..o,ochii prea puri,prea limpezi in frumusetea lor nemuritoare,va rog sa ma mai priviti macar o data..si apoi,pteti privi in alta parte..ochii tai,de m-ar putea vedea cum te astept,cum te caut in disperare..de-ar putea vedea in interiorul acestui trup..de mi-ar putea gasi inima,sufletul,atunci cu siguranta ca nu s-ar mai indoi..ar stii ca te iubesc cu adevarat...dar ei nu pot..ei vad doar o realitate exterioara./.cu care nu sunt de acord..si de aceea,ma resping de fiecare data..ce usor ma poate omora singuratatea..tacerea ta e un cutit care ma omoara mereu..si de aceea,te chem acum aici.,.in vis,dar si in rfealitate..iti dau tot ce vrei,dar cer in schimb sa privim amandoi in sufletul celuilalt..sa ne privim in ochii...ai tai sunt poate reci,ai mei poate fierbinti...sau poate ca e invers..dar ochii mei sunt ai tai..nu prea conteaza cum sunt..nici focul,dar nici gheata nu ma vor indeparta de tine..esti unica mea faptura,din care ma hranesc neincetat..absorb mii si mii de raze,toate fierbinti..dar vreau sa ma hranesc pentru o clipa cu sangele inimii tale..si apoi iti dau tot sangele meu..irti dau toata iubirea de care ai nevoie..iti ofer ca si cadou toate visurile mele..pentru ca tu,Iulia,esti viata mea..esti drumul pe care pasesc..esti soarele care lumineaza calea..esti toto ceea ce vad..dar,te rog sa accepti,sa intelegi ca nu pot scrie despre tine..oricat as incerca..am vrut sa-ti fac o surpirza placuta,dar nu am reusit..pentru ca nu pot,esti prea frumoasa pentru a reusi sa te descriu..nu stiu nici azi,si cu siguranta nu voi afla niciodata,de ce m-am indragostit de tine..
tu,maiastra pasare a paradisului..ti-ai luat zboruri si ai inceput sa te indepartezi de mine..eu aripi nu am si de aceea voi ramane aici pe pamant,asteptandu-te..voi privi mereu cerul in speranta unei reintoarceri..dar azi imi iau adio..probabil ultimele mele dorinte vor ramane neindeplinite...niciodata nu putem stii ce ne rezerva viitorul..poate ca maine te voi privi de sus..te voi vedea si te voi astepta..voi povesti tuturor despre tine..dar,daca maine ma voi putea din nou trezi,promit ca te voi iubi mult mai mult..voi mmultumi intregului univers ca mi-a mai oferit o zi pentru a te astepta,...pentru a te imbratisa...fiecare clipa este o imbratisare a acestei lumi..pentru ca in fiecare secunda,ma gandesc la tine..zambetul tau,cel cu care m-ai intampinat prima data,imi este intotdeauna un otiv de a trai..doresc sa fiu langa tine,si voi lupta...dar daca tu nu vei dori,voi lasa imediat sa treaca prin mine sageata mortii...privesti de pe o stanca...cum incerc sa ajung la tine..mai da-mi un semn..alege-mi calea..

for you >Birds of paradise
https://www.youtube.com/watch?v=uMZ2OfWnLaI
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyJoi Dec 17, 2009 4:45 am

buna ice..buna iulia..m-am cutremurat....eu sunt pacostea?eu suint cel care ti-a stricat dimineata?lucrurile nu vor ramane asa!ce inseamna asta?te rog,explica-mi..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyVin Dec 18, 2009 12:58 am

serios?mii de scuze..dar daca ar exista alta situatie..daca r fi atat de usor..da,e si maine o zi,dar de fiecare data vreau sa fie langa ea..nu cred ca poate exista o zi pentru mine departe de ea...nu uit..nu pot uita toate greselile pe care le-am facut..dor..sunt atat de ghinuitoare..
uite ce am extras,la prima vedere din textul tau din stanga :
[Se spune ca Dumnezeu le da oamenilor exact cat pot duce si ca sunt incercari pe care le primim tocmai pentru ca le putem duce...De Aceea..Niciodata Sa Nu Incetam Sa CREDEM IN IUBIRE..Sad... ]poate ca mi-e mi-a fost dat asa..dar nu trebuie niciodata sa renunti,pentru ca mai tarziu vei regreta...oate ca ma detesta,asta nu pot schimba..la fel,nu pot schimba nici ce simt pentru ea..
a fost odata,ce mai conteaza?a fost trecutul plin de lacrimi..ce mai e astazi viu din toate cele ce au fost?nimic...o amintire..e do0ar o poveste.,o urma pe care-o las in drumul catre ceruri..ce mai conteaza\ ce-a fost odata,cand ea astazi,sau poate maine,va sta aici,lamga mine?dsa,e atta de usor sa spui aceste cuvinte..e atat de usor sa-mi spui sa renunt..e poate pentru binele amandurora..dar pana la umra urmei,singuratatea nu e un bine,departe de tine,crede-ma este ingrozitor..o ce frumos ar fi daca ar fi un vis,dar de cand ai aparut in viata mea,nu prea mai am vise..nici cosmaruri..fiindca nu mai pot dormi..stau nopti nintregi cu gandul la tine...stiu unde esti,o cata tentatie exista sa ies,sa parasesc si sa ajung langa tine.dar nu itii pot tulbura somnul..pentru ca in visele tele,poate nu sunt chiar o pacoste..sau poate nu apar de loc..in fine..in fata se afla un viitor pe care il voi construi cu imaginea ta..si iata,inspirandu-ma de la prietena ta,din textul din stanga..gasesc un final..care sper sa fie un inceput..si oricat as suferi,oricat de mult timp as sta langa tine,atunci cand te intalnesc e un moment potrivit pentru a-ti spun ca te iubesc..multmesc...comentariu pentru o raza de soare..se stie care..


de pe un cont de socializare..e prea lung si nu poate fi postat acolo...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyVin Dec 18, 2009 3:41 am

draga Iulia,te urasc..da,asta e..te urasc..si te urasc foarte mult..deoarece m-ai lasat sa ma indragostesc de tine..te urasc poate pentru faptul ca ai vorbit atat de frumos la inceput,ca ai fost atat de deschisa cu mine,..urasc prietenia noastra..pentru ca uite unde a dus..te iubesc si nu pot rezista departe de tine..poate ca ai dreptate,sunt o pacoste,sunt enervant..dar asta pentri ca m-ai cucerit..alerg prin toata jungla pentru a ajunge la tine..imi amintesc prima intalnire,momentul cand team intalnit pentru prima data..da,era la un joc de carti..si nu conta daca pierdeam sau castigam,ma atageai..vorbeam cred numai banalitati..dar priveam ochii tai si parca as fi admirat un rasarit de soare..am crezut ca este rasaritul propriei mele vieti,caldura de care am nevoie..probabil ar fi fost cel mai bine daca as fi plecat..daca nu as mai fi venit niciodata la tine..dar,mreu veneam la tine..au fost,si sper sa mai fie,nenumarate momente frumoase..atunci,soarele aducea fericire in sufletul meu..prezenta ta imi improspata viata..razele ochilor tale ma mangaiau...si am crezut ca va fi o frumoasa poveste de dragoste..darm,totusi,speram sa fie doar i iluzie,caci nu stiu nici astazi de ce,parca presimteam ca nu putem fi impreuna,unul in bratele celuilalt..si nu stiu cum a trecut timpul,cum am trait atatea momente frumoase langa tine..tin mine,fiecare conversatie..toate ajutandu-ma de fiecare data sa fiu fericit..da,in prezenta ta,eram fericit..tin minte ce minunat m-am simtit cand am stat in banca ta,in locul unde mireasma ta se aseza in fiecare zi..si cat de frumoase erau pauzele cand eram amandoi afara si discutam..tin minte fiecare intalnire..si cred,sper sa nu ma insel,am fost prieteni buni..soarele era pe cer,dar in acelasi timp,era si pe pamant..te consideram,si inca cred acest lucru,o raza din steaua care asigura viata pe pamant..tin minte fiecare conversatie avuta chiar si pe mess...mai tii oare minte de autostrada iubirii,despre care ti-am marturisit ca merg cu o viteza ametitoare pe sensul nepotrivit,cel opus..mai tii oare minte parerea mea despre iubire?poate ca astazi nu iti mai amintesti..dar iubirea pentru mine esti tu,o speranta..un rasarit pe care il vreau mereu langa mine..un soare ce nu apune..dar care incalzeste mereu viata mea..si totusi,mi-ai raspuns..ti-am trimis sa citesti ceea ce am scris candva..stiam ca nu era mare lucru,ca nu era o opera..dar tu,tu,mai tii minte cand mi-ai spus ca este splendid..si acest cuvant,practic,,draga mea,mi-a data sripi..si asa,am incercat sa ajung langa tine,sa te imbratisez pentru totdeauna..si iatga,poate ca aici am gresit..ti-am marturisit,poate nu intr-un moment potrivit,ca te iubesc..si asta ne-a despartit..caci parca ai fi explodat,iubita stea a inimiik mele..incetul cu incetul,acest cuvant spulbera tot..dar iata,nu am putut uita..da,recunosc,a urmat o perioada cumpliyta..in care vanam doar priviri..caci cuvinte nu mai auzeam..ai inceput sa ma ignori,si sa spui tuturor ca te enervez,...probbail,m-ai fi vrut mort in acele momente..poate si acum aceasta idee te mai cuprinde..dar asta nu conteaza.,caci oare crezi ca daca as fi murit,nu te-as fi iubit?of,cerule,te rog,invita-ma..am atatea sa-ti povestesc,..priveste aceasta fata,cata frumusete,cat mister,..poate exista in acest om..o creatorule,parca ai facut-o prea frumoasa..cum de ai trimis acest tablou viu in fata mea,cand stiai ca nu ma pot abtine..stiai ca nu il pot ignora..si ce era de facut?sa privesc in alta parte?dar care parte?caci ea era peste tot,pana si in inima mea..si vai,cat as da sa nu o fi vazut niciodata..de ce,magnific zeu al acestui univers,ai pus stralucire in ochii ei?nu era de ajuns ca era atat de atragatoare?si vocea ei,de ce ai facut-o atat de melodioasa?de ce m-ai facut sa gasesc drumul catre ea,cand stiai ca va fi doar pentru o clipa?de ce Doamna?de ce?si iata,stau acum cu gandul doar la ea..parca inima mi-a luat foc...cat de simplu ar fi daca as renunta..dar sunt convis ca stii ca nu pot.,.pentru ca o iubesc..si totusio,atingerea mea o poate murdari?pot strica creatia ta daca o imbratisez macar o data?
de ce?etenra intrebare..dar totusi,as vrea sa o mai vad macar o data..as vrea sa retraiesc trecutul..si as plati oricat..chiar si intrarea in infern..dar oriunde as merge,totul s-ar transforma in paradis..daca ea ar fi langa mine..dar daca nu,ramane o amintire,un tablou,o imagine prezenta pentru totdeauna in sufletul meu...ai,poate ca este o coincidenta,dar de ce ii este oare data sa poarte numele iubirii?of,iulia,o ultima rugaminte,..acorda-mi o sansa,te rog priveste-ma macar pentru o clipa,si asculta-mi inima..bvataile ei,sigur iti vor povesti tot..vei afla de la propriul meu suflet,ceea ce simt pentru tine..nu ma tem de moarte,stiu ca nu este asa cum oamenii si-o imagineaza..dar nu vreau pentru nimic in lume,sa plec de aici lasandu-te suparata.,.nu vreau sa zbor fara sa-mi cer iertare..am gresit,am gresit fiindca te-am iubit..urasc acest lucru..este insa o ura pozitiva,chiar daca suna absurd..e insa,greseala vietii mele,o greseala care face viata mai frumoasa..e greseala care a facut sa te intalnesc,si de aceea,intotdeauna voi zamb cand imi voi reaminti de tine..cand te voi revedea,chiar de va curge lacrimi din ochii mei,sa stii ca tot te iubesc..
da,poate ca nu voi reusi sa-mi indeplinesc aceasta dorinta..dar nu ma pot da batut..stiu,calea e grea,dar merita orice pret aceasta unica clipa de fericire..iubirea e nemarginita,e intotdeauna o resursa care ma tine in viata..poate ca nu vei citi,sau vei rade ..dar nu conteaza,poate ca nimic nu mai e de facut..of,iti spun ca acest gand,m-a facut intotdeauna sa gresesc..sa aleg o cale nedorita..si de aceea,draga mea iubire,te rog,nu ma ucide..lasandu-ma sa traiesc..

o melodie frumoasa pentu tine,un trandafir melodios,pe care sper sa-l primesti ca si cadou din partea mea Declan galbraith - An angel
https://www.youtube.com/watch?v=Dn51LxzSHf0
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptySam Dec 19, 2009 4:44 am

draga iulia..astazi a fost o zi bestiala...trebuie sa-ti povestesc..rad de fiecare data cand imi readuc aminte..astazi a fost o zi minunata..e vacanta,dar totusi,ne place scoala..si m-am descurcat oarecum bine..ne-am distrat..dar stai sa vezi..l-a intrare era sa cad..si sa dau peste o persoana..nu stiu de ce,..dar mi-a spus asa:fi atent,cum esti cu capul in nori...''si atunci nu m-am mai putut stapani..radeam in continuu..auzi,cu capul in nori..si cu picioarele in aer..oricum..ce a urmat...am venit acas.a.distractie.primesc dulciuri..si asta e ceva perfect pentru mine.,...apoi,vine ora 1,,privesc la tv..apoi putin pe laptop..ca de tara europeana..nu imi place sa ma laud..daer asta nu e o lauda..la laptop ai modem,asta inseamna net prost..in fine.,astazi nu pot scrie altceva..nu pot crea..pentru ca sunt efectiv,la figurat,poate si la propriu cu capul in nori..ti-am lasat totusi cateva mesaje.pe care stiu ca le vei citi..aceasta scrisoare poate nu o vei citgi.dar nu pot sa tin totul in inima asta...
dupa masa de pranz,programul obisnuit.vine seara.din nou aici,in lumea visurilor..ascult muzica..colinde si e placut..am citit ce am scris in trecut si pot spune ca rad de mine insumi..deja se fac planuri pemntru 2010.asa sunt romani..curatenie;..iti dai seama ca asta e un chin pentru mine..noroc cu muzica..nboroc cu treaba cu urgenele..si asa,mai trece incs o zi..este prima cand pot zambvi..de propria mea nebunie insa..sper ca si tu esti bine,fericita,in jurul familiei si al prietenelor.
nu stiu de ce,dar astazi nu pot creea.nu pot visa.proobabil datorita ultimului vis..despre care nu pot vorbi..nimeni nu m-ar crede..
te rog ,implor sa asculti aceasta melodie a sufletului..
http://www.trilulilu.ro/hellscream12/f74fc5497dc689
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptySam Dec 19, 2009 7:42 am

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Icon_santa Cine esti Tu iubit ETERN? Cine a fost mama care te-a zamislit cu atita iubire ,cu atita candoare si devotiune.?...ca nu pot trece pe acest pamint fara sa-i sarut mina! Cine are darul de a aduce pe lume astfel de ingeri plini de lumina stralucitoare a vietii,nu pot fi ignorati nu pot fi lasati in anonimat,caci sint alesi sa fie Venerati!
Dragoste fara de sfirsit ...Tu ,ai aprins in mine nemuirea ,tu imi dai forta sa visez sa cint sa rid ,sa dansez si sa ma bucur de fiecare clipa ce mi-este data....fie ea si cea mai sumbra;simburele cuvintelor tale imi aduc alinarea,ma fac sa simt ca totul este frumos....frumos ca tine!
Fii binecuvintat suflet inamorat....caci cu tine ,a inceput viata mea!


PS.Mersi pentru muzica ...cum imi stii tu fiecare coltisor de aer si adiere de lumina...din inima-mi cautatore.https://www.youtube.com/watch?v=u-KGOpnPFl0 Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Herz
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptySam Ian 02, 2010 12:53 am

buna iulia..
iata ca a trecut un an decat nu te-am mai vazut..imi este dor de tine..dar luni..luni te voi intalni..privirea ta imi va reaprinde din nou sufletul..cred ca atunci voi renaste..atunci cand voi fi langa tine voi putea zambi..totul se va transforma,voi fi fericit...a trecut o perioada lunga.de singuratate..dar gata..iluzie..atata e..totul este o iluzie...nimic nu este real..si de aceea,nu ma tem de nimic...
dar iubirea este ceva real./..abia astept sa te intalnesc..mai sunt cateva zile..
dorulet..te rog sa nu incerci sa fugi sau sa te ascunzi..oi fi eu monstru,dar nu iti voi face nimic....autocontrol...posibil...
probabil ca te intrebi,daca cumva citesti ce scriu eu pe aici,de ce fac asta..de ce scriu asa cum niciodata nu am mai scris.,.stiu,nu e stilul meu..pare ciudat..dar imi place sa ma amuz cand ii voi vedea pe cei din jur citind ceea ce eu am scris..astept parereile criticilor...in fine,te astept din nou luni...cand..la prima ora..cand stiu ca trebuie sa vii...iar voi ceilalti....mnu mai imi spuneti sa uit sau sa renunt...stiti ca e cu neputinta..daca cumva stiti ce e iubirea ma puteti intelege...dar gata..am treaba..revin dupa 16 ianuarie...incep vacanta...




aurel moldoveanu-du-te dor calator
http://www.trilulilu.ro/bluedodo/c4118f6bc0f8ce
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptySam Ian 02, 2010 7:24 am

Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyDum Ian 17, 2010 3:45 am

iubita mea nemarginita
iti scriu acum poate pentru cea din urma oara,deoarece simt ca se va intampla cu mine ceva..si astfel nu voi mai putea niciodata sa-ti scriu,sau sa vorbesc despre tine..e asadar,ultima data,draga iulia,cand visez cu ochii deschisi..nu intreba de ce,fiindca raspunsul este unul dureros..astazi am decis sa-ti marturisesc sentimentele mele fata de tine..stiu ca stii ca te iubesc,.dar nu stii cat de mult te iubesc..nu stii cu ce intensitate,cu ce dorinta nemarginita ma indrept de fiecare data catre tine..doar pentru a smulge un zambet de la tine..iar ultima data cand te-am intalnit...of,ce durere apasa in aceste momente asupra mea cand imi amintesc ce s-a intalmplat atunci..pai sa incepem cu finalul.ai zabierat la mine..mi-ai spus sa ies..din clasa..bineinteles..ah,daca ti-ai putea imagina cat de mult pot rani anumite cuvinte..si ce chin este sa te vad suparata pe mine...
imi cer scuze.fiindca eu am fost cel care te-a ranit,care te-a enervat in anumite momente..poate ca intr-o zi ma vei putea ierta,sau vei putea macar intelege de ce am procedat asa..findca te-am iubit,si inca te iubesc,cu adevarat..poate ca nu imi oferi niciodata sansa mult dorita..insa iti raman recunoscator pentru faptul ca prin existenta ta,imi oferi in fiecare clipa un motiv de a trai.atunci cand te vad,cand te privesc in ochi,sunt fericit..inima mea renaste cand te aude vorbind..si pentru asta iti multumesc de fiecare data...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyDum Ian 17, 2010 11:40 pm

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Herz Sufletel inamorat ...imi dai voie sa-ti amintesc ca ai mai scris de nenumarate ori ca vei scrie pentru ultima oara...si totusi ,tu scrii mai departe! Fapt care ne bucura pe toti cititorii acestui forum enorm si pe mine mai ales! Caci amanuntele povestii tale imi dau un impuls ,o speranta ,un dor de a scrie si a visa.
Am sa raspund ca si cum asi raspunde unei scrisori de dragoste deschise:
-Nu-mi amintesc sa fi reactionat intr-un mod atit de vehement ca si "ZBIERATUL"...dar marturisesc ca daca asi avea ocazia asi proceda EXACT ASA!
Motive...pai sa zicem ca "pina cind nu faci FOC nu iese FUM".Deci cu alte cuvinte se aduna la un moment´dat un sac cu atitea motive in inima fiecaruia dintre noi incit,daca nu au loc mici descarcari de cutremur din cind in cind,atunci apare la un momentdat o adevarata revarsare de ape,sau un CUTREMUR inalt pe scala Richter!!!
Conflictele..,conflictele sint ca si descarcarile electrice facindpartedin legile firesti ale naturii;siintre oameni sau alte fiinte apar fenomene asemanatoare important este ca fiecare sa arate vizibil ,ca are limite personale si ca este in stare sa o porneasca pe calea insorita din nou ,printr-un dialog normal sau presarat pe ici,pe colo cu gingasii si amanunte efervescente care sa schimbe perceptia celor inclusi in acest proces de cunoastere si transformare.
Deci nu sint adepta..TOTUL e PACE SI FRUMOS,totul e MIERE...nu nu sint eu asta,ar fi O IMAGINE IREALA!...Desi este aspiratia fiecaruia sa gaseasca armonia si balansul,frumusetea,Si eu in mod special o caut ca si telegidata,totusi recunosc ca nu sint pregatita sa inghit prea multe nereguli atunci cind simt ca este asa.
Cu toate astea sint pregatita foarte de multe ori sa uit si sa iert mai ales cind ma aflu intr-o relatie de IUBIRE cu familia,copiii mei,etc.
Sint recunoscatoare pentru aceasta interactiune si acest schimb de IUBIRE,fie el si mai nabadaios din cind in cind!se spune ca Ingerii sint facuti din FOC...si dupa cite stiu ,acest element e unul dintre cele mai Teribile ....in ámbele sensuri.

Iubire si Lumina


Luminita Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Herz
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyDum Ian 24, 2010 4:41 am

astazi,trebuie sa pun capat acestei calatori..aceasta poveste isi va urma drumul necunoscut..dar nu mai pot..caci,atunci cand scriu despre ea,despr iubirea pe care i-o port,raman fara rasuflare..asa ceva nu se mai poate..cine e ea?ce mi-a facut de mi-a cucerit inima iar eu acum,in aceste clipe,nu pot trai departe de ea?de ce?cu c3e am gresit?mii de intrebari fara raspuns..sincer,ma simt ciudat,cand incerc sa termin acest tabloul al Iuliei..desi o iubesc in continuare,ma simt diferit..dar nu foarte bine/..in fine,nu are rost sa va plictisesc tocmai acum!
sper ca va placut ce am scris aici,.mi-am dat,zic eu,toata silinta pentru a iesi ceva minunat..acum,cei care decid sunteti voi,,eu nu mai am nici cuvinte..doar amintiri..mai am chipul ei care este prezent pentru totdeauna in inima mea..si apropo,visul se termina aici..chiar daca imi doresc sa mai visez,trebuie sa deschid ochii,caci in jurul meu se afla lumea ingrozitoare formata din oameni,care uneori,sau mai totdeauna nu ma inteleg..poate ca este si vina mea..dar nu mai are nici-un rost..
iar acum,pentru cei care nu ma cunbosc,..iulia..nu are rost sa va povestesc.e o comoara ascunsa..care poate se afla chiar langa voi,in fiecare moment,dar nu o veti gasi niciodata..eu am vazut-o,am descoperit-o..dar m-a adus pe culmile nebuniei..asta e iubirea,voi crede in continuare in ea..pentru ca stiu ca atunci cand voi pregatit,ma va ajuta sa zambesc..pana atunci,a ramas doar acest spatiu al literaturii pe care il umplu cu propriile mele cuvinte..si totusi,ramad dezamagit de aceasta tema.nu a iesit asa cum mi-am dorit.,.pentru ca in realitate nu s-a schimbat nimic..si atunci ce am castigat?
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) EmptyLun Mai 10, 2010 2:42 am

Aham,asta era..soarele acela straniu care se agata de fiecare pata de cer,era iulia..razele de foc erau char ochii ei,dar ce ciudat stralucea in fiecare zi..zambea,dar in acelasi timp,te infioara cu privirea ei..o,cat de mult o iubeam,si cat de mult ma fascina..o iubesc si in clipa de fata,iar randurile pe care le scriu,sunt fara rost..stiu ca ea nu va citi,dar asta e,sunt ultimele marturisiri pe care le voi face pe acest pamant..jur,de acum incolo,totul va fi o iluazie,o minciuna.,.nu voi mai spune nimanui pe cine iubesc,.pentru ca nu se merita.//.voi sunteti orbi,voi nu auziti urletele mele de disperare..vocea inimii mele va este atat de straina..dar de ce vb despre voi?cine sunteti voi in fata acestei stele ce mi-a ars intreaga inima?of,da,sa vb despre ea..ea rasare luni la ora 7 fara ceva..alerg ca nebunul,urc treptele fiecarui nor,cu gandul de a imbratisa..dar ea zboara..of,zadarnic incerc,mai rau ma imbratisez..iubirea mea eternal..iti spun pentru ultima oara,te iubesc,.,caci peste ceva zile,cand veio rasari in drumul meu,o vcei face pentru ultima data..ma vei ucide,cu propriile maini..vei nbedea de ce,mentin suspansull..noapte buna..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty
MesajSubiect: Re: Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)   Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori) Empty

Sus In jos
 
Iulia-manuscris catre eternitate..(jurnal de scrisori)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» scrisoare catre mos craciun..
» Iulia
» scrisoare catre un pamantean special
» Alba Iulia
» la multi ani IULIA.(S.isi)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: festivalul national al iubirii!-
Mergi direct la: