adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
Un gand ciudat... EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
Un gand ciudat... EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
Un gand ciudat... EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
Un gand ciudat... EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
Un gand ciudat... EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
Un gand ciudat... EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
Un gand ciudat... EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
Un gand ciudat... EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
Un gand ciudat... EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
Un gand ciudat... Vote_lcapUn gand ciudat... Voting_barUn gand ciudat... Vote_rcap 
LUMINITA AMON
Un gand ciudat... Vote_lcapUn gand ciudat... Voting_barUn gand ciudat... Vote_rcap 
zero kiryu
Un gand ciudat... Vote_lcapUn gand ciudat... Voting_barUn gand ciudat... Vote_rcap 
Perfect Sylar
Un gand ciudat... Vote_lcapUn gand ciudat... Voting_barUn gand ciudat... Vote_rcap 
Toporisca
Un gand ciudat... Vote_lcapUn gand ciudat... Voting_barUn gand ciudat... Vote_rcap 
vladimir
Un gand ciudat... Vote_lcapUn gand ciudat... Voting_barUn gand ciudat... Vote_rcap 
Kristal
Un gand ciudat... Vote_lcapUn gand ciudat... Voting_barUn gand ciudat... Vote_rcap 
Bia
Un gand ciudat... Vote_lcapUn gand ciudat... Voting_barUn gand ciudat... Vote_rcap 
Mm <3D.Love
Un gand ciudat... Vote_lcapUn gand ciudat... Voting_barUn gand ciudat... Vote_rcap 
mihaela
Un gand ciudat... Vote_lcapUn gand ciudat... Voting_barUn gand ciudat... Vote_rcap 
Galerie
Un gand ciudat... Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
Un gand ciudat... EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
Un gand ciudat... EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
Un gand ciudat... EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 Un gand ciudat...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
vladimir
voluntari
voluntari



Numarul mesajelor : 30
Puncte : 5573
Data de inscriere : 04/07/2009

Un gand ciudat... Empty
MesajSubiect: Un gand ciudat...   Un gand ciudat... EmptyMar Dec 08, 2009 7:50 pm

stateam in jurul aceleasi usi..pentru prima data,ceva ma oprea..nu o puteam deschide,chiar daca stiam ca in spatele acelei usi se aflla ea..speranta,iubirea,zambetul care imi incalzea intotdeauna trupul..dar stateam nemiscat..priveam in jur,aceeasi lume straina..pe care o uram,deoarece era foarte diferita de mine..deodata,usa s-a deschis..o tanara domnisoara,cu ochi albastri,sau poate negri..inspirand teama si incredere..caldura si frig..iubire si ura..era ea,singura persoana umana de care eram indragostit..m-am apropriat de ea,si am incercat..of,nu,sunt un demon..obrazul ei,buzele ei erau mult prea tentante..si totusi,trebuia sa ma opresc..trebuia sa plec,fara sa o ranesc.secundele se scurgeau cu o viteza uluitoare..ma apropriam din ce in ce mai ,ult de ea..oh,cat de mlt mi-as fi dorit sa nu fi deschis tocmai ea aceea usa..imi era sete,treebuia sa ma hranesc cu privirea ei..si aveam nevoie urgenta de a atinge aceel buze fierbinti...nu imi mai aduc aminte continuare,o vad de vfiecare data plecand,departandu-se de mine..am gresit,si cu siguranta ca nu ma va ierta niciodata..tot ce-a fost intre noi,asdtazi nu mai exista..acest gand necugetat,intentia de a transforma totul in realitate,a fost mai degraba o sterge definitiva a trecuytului,dar mai ales a viitorului..i-am spus ceea ce simt pentru ea,si a inceput sa nu mai vorbeasca cu mine..o priveam mereu in ochii cu aceeasi speranta..dar nu primeam nici-o sansa..cat de mult un gand ciudat,necugetat,ma fpoate face sa regret..ma bantuie in fiecare clipa..si nu il pot uita,caci datorita lui,o prietenie adevarata s-a terminat..
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Un gand ciudat... Empty
MesajSubiect: Re: Un gand ciudat...   Un gand ciudat... EmptyVin Dec 11, 2009 2:53 am

nu am mai scris de ceva vreme..cei care adeseori veneau si citeau ceea ce eu exprimam in cuvinte sunt departe..au plecat si nu prea dau semne ca au de gand sa se intoarca..nu am cerut nimanui sa aiba incredere in mine..nu am obligat pe nimeni sa ma asculte..dar totusi,fiecare om era o noua speranta pentru mine..doream sa ma inteleaga,deoarece aveam nevoie de ajutor..dar,din pacate,omul nu stie,sau nu poate,sa ajute..ce minunat ar fi fost daca as fi trait singur in propria mea lume..dar,asta nu a fost,si cu siguranta nu va fi,posibil niciodata..oriunde mergeam erau numai oameni,si acolo unde se aflau erau cele mai mari probleme..mii si mii de sageti se indreptau in fiecare secunda de mine..avusesem incredere in ei,dar in acele momente ma tradau..dar desi parerea lor imi era indiferenta,chiar daca depindeam doar de opinia unui singur suflet,opinia lor era opinia universului,a intregii lumi..prin ei,puteam sa cunosc lumea..si de aceea,zambeam...dadeam dreptate desi imi dadeam seama ca nu voi fi niciodata de acord cu parerile lor..erau oameni,opinile lor nu mi se parea preau importante..m-am gandit cateva zile..atata timp cat nimeni nu ma observa,poate ar fi trebuit sa dispar..trebuia sa ma opresc,sa NU mai scriu niciodata..sa incerc sa ma prefac ca sunt asemenea lor..sa devin actor,un vanzator de iluzii..,dar eu nu pot vinde niciodata iluzii inutile..de fapt,chiar am experienta..sunt actor,care vinde iluzii...sentimente pe care le daruiesc tuturor..pe un pret de nimic..vreau doar o secunda de atentie...nimic mai mult,deoarece imi este de ajuns..vreau doar o secunda de ioubire,pentru ca aceasta clipa ar deschide poarta catre eternitate..dar astea,cea ce mi-am dorit cel mai mult sa primesc in aceasta viata,sunt dorinte imposibile..pentru ca iubirea,dreptatea,adevarul nu se afla pe pamant..am incercat sa renunt,dar era cu neputinta..cuvintele erau un fluviu care-mi inconjura sufletul..si de aceea,chiar daca stiu ca nu va citi nimeni ceea ce vopi scrie,eu voi continua..creatia pe care o sculptez in fiecare zi,chiar daca nueste o opera de arta,este o urma pe care o las pentru totdeauna pe acest pamant,este ceva cu care ma mandresc,pentru ca este urma mea..cei care vor veni din urma,printre care zzeite,cersatori,nebuni,armasari sau doar pioni,vor gasi drumul catre mine,catre sufletul meu..cine va dori sa ma gaseasca ma va gasi..suntem toti niste piese asezate pe o tabla de sah invizibila.unii sunt regi si regine,printt si printete,altii armasari sau doar pioni..insa,eu sunt cu sigurantanta un nebun..
https://www.youtube.com/watch?v=68iP0vWpB_I&feature=PlayList&p=F2391BAC45282B6F&playnext=1&playnext_from=PL&index=1
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Un gand ciudat... Empty
MesajSubiect: Re: Un gand ciudat...   Un gand ciudat... EmptyMier Iul 07, 2010 3:27 am

draga mea,un cadou pentru ziua ta

da,pe 31 august e ziua ta,iubit-o..perfect natural..la multi ani,draga mea..am un acdou pentru tine..din suflet,iti daruiesc viata mea..stiu,vrei sa plec pentru totdeauna,pentru ca ma urasti..si asta vei primi..voi fi ingropat chiar in ziua in acer vei implini cei 17 ani..si astya e dorinta ta,sa nu ma vezi vreodata.e singura posibilitate


multumesc


ideea de viitoare poveste..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

Un gand ciudat... Empty
MesajSubiect: Re: Un gand ciudat...   Un gand ciudat... EmptyMier Iul 07, 2010 4:02 am

entitate banala,numita om,dar in acelasi timp,atat de speciala,inima mea tremura in fata ta..am gasit ceva,care ma atrage l;a tine..da-mi permisiunea ca prin dragoste pura sa explorez intreg sufletul tau..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Un gand ciudat... Empty
MesajSubiect: Re: Un gand ciudat...   Un gand ciudat... Empty

Sus In jos
 
Un gand ciudat...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» un vis ciudat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: inimi dezlantuite-
Mergi direct la: