adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
dragostea,.. EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
dragostea,.. EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
dragostea,.. EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
dragostea,.. EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
dragostea,.. EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
dragostea,.. EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
dragostea,.. EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
dragostea,.. EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
dragostea,.. EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
dragostea,.. Vote_lcapdragostea,.. Voting_bardragostea,.. Vote_rcap 
LUMINITA AMON
dragostea,.. Vote_lcapdragostea,.. Voting_bardragostea,.. Vote_rcap 
zero kiryu
dragostea,.. Vote_lcapdragostea,.. Voting_bardragostea,.. Vote_rcap 
Perfect Sylar
dragostea,.. Vote_lcapdragostea,.. Voting_bardragostea,.. Vote_rcap 
Toporisca
dragostea,.. Vote_lcapdragostea,.. Voting_bardragostea,.. Vote_rcap 
vladimir
dragostea,.. Vote_lcapdragostea,.. Voting_bardragostea,.. Vote_rcap 
Kristal
dragostea,.. Vote_lcapdragostea,.. Voting_bardragostea,.. Vote_rcap 
Bia
dragostea,.. Vote_lcapdragostea,.. Voting_bardragostea,.. Vote_rcap 
Mm <3D.Love
dragostea,.. Vote_lcapdragostea,.. Voting_bardragostea,.. Vote_rcap 
mihaela
dragostea,.. Vote_lcapdragostea,.. Voting_bardragostea,.. Vote_rcap 
Galerie
dragostea,.. Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
dragostea,.. EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
dragostea,.. EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
dragostea,.. EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 dragostea,..

In jos 
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

dragostea,.. Empty
MesajSubiect: dragostea,..   dragostea,.. EmptySam Mar 27, 2010 4:15 am

dragostea este un vis imposibil ...
tin minte si acum,prima intalnre..era la un joc de carti,unde,fara sa stiu,imi mizam propriul destin...dragostea era in joc..dar nici nu-mi trecea prin gand in acele momente..credeam ca era doar un simplu joc..bineinteles..cateva priviri,cateva replici..si a fost de ajuns..apoi,in fiecare zi,veneam la ea..petreceam minute bune in incercarea de a lega cateva parerei..am devenit amici,insa,ceva din mine,doar mult mai mult..o iubeam,dar la inceput nu mi-am dat seama..pana intr-o zi,lcand ,visand pentru o fractiune de wsecunda,am reusit sa-i marturisesc ca o iubesc,..ea,insa,nu simtea acel;asi lucru..de atunci,infernul si-a deschis portile..singurul lucru care ma tinea in viata era gandul ca intr-o zi voi reusi sa o imbratisez..am incercat,dar mereu am dat gres..pentru,ca ,in loc sa-i daruiesc iubire,in loc sa o iubesc cu adevarat,am cerut,insistent,dragostea ei.o iubeam,dar nu imi era de ajuns..ma gandeam zi si noapte cum pot fi eu langa ea,doream sa ma schimb...m-am gandit apoi la un cadou pentru iubirea mea..speram ca ma ajuta..am avut multe idei,dar nici-una nu s-a infaptuit..de fiecare data,nu reuseam sa cumpar cadoul dorit..pana intr-o zi,cand am cules o floare...si totusi,si astazi imi amintesc glasul acelei fapturi,acele flori nemuritoare..era simbolul iubirii..i l-am daruit,cu inima tremuranda...stiam,ca din acel moment,o puteam iubi,fara sa ii cer nimic in schimb..stiam,ca din acel moment o iubeam cu adevarat..spre surprinderea mea,l-a primit..dar,nu asta conteaza..am uitat tot cea fost,dar si ce a urmat..stiuu,insa,.,.ca o iubesc in tacere..ii daruiesc in fiecare secunda,fara stirea ei,sentimente profunde de iubire.si scriind despre aceste amintiri,tremur..tastez gresit..dar iubirea depaseste limitele limbii si a granitelor impuse de oameni..iubirea e un mit,dar e si realitate..chiar daca oamenii au invatat ce e ura,eu nu cunosc..chiar daca dezamagirea,tristetea,le sunt atta de cunoscute,pentru mine,nu au inteles..cuosc doar iubirea.stiu ca intr-o secunda,,intregul univers se poate schimba..poate la inceput am fost egoist,poate ca nu am iubit-o la inceput,poate ca era doar o ''obsesie''..dar stiu,mca,dintr-un anume moment,am realizat ca o iubeam cu adevarat..vremurile s-au schimbat.greselile ,chiar daca au ramas,sunt doarn niste amintiri..sufletul iubeste,.sufletul traieste..forta iubirii mi-a invadat inima..chiar daca in aceste momente,ma aflu departe de ea,datorita faptului ca o iubesc sunt fericit..poate nu va afla niciodata faptul ca am iubit-o cu adevarat,dar stiu ca dragostea mea o protejeaza.stiu,ca iubirea mea ii va aduce zambete..chiar daca,ea iubeste pe altcineva..eu tot o iubesc...chiar daca stiu ca nu va reusinciodata sa ma iubeasca,sau sa ma considere un simplu prieten,eu tot o voi iubi..caci,iubind fara conditiim,o iubesc cu adevarat..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

dragostea,.. Empty
MesajSubiect: sa ii spunem simplu,dragoste   dragostea,.. EmptyDum Mar 28, 2010 3:44 am

despre dragostea..din toate clipele|!
recunosc,am iubit 2 persoane in viata mea,si le iubesc in continuare.nu ma intrebati pe cine mai mult,caci cum poti masura infinitul?dar nu despre asta doresc sa vb acum..cei care ma cunosc,stiu ca eu sunt acela care a incercat sa scrie despre dragoste,sa ii dea o definitie plauzibila..povesti nemuritoare..iata,toate astea s-au sfaramat in acest comentariu..dar nu ,nici asta nu e important acum..poate nu vei citi sau crede ce scriu,dar ce conteaza?nu,e ceva mai important..de fiecare data,atunci cand nu reuseam sa cuceresc fiinta iubita,ma gandeam ce e de facut!zi si noapte,clipa de clipa..n variante,nici-o solutie..sa faci cutare,e bine,nu e bine.desi toate ideile erau asezate intr-o ordine neasteptata,stiam ca nu erau geniale.vream sa o cuceresc intr-un mod inedit..ma gandeam ca daca doi oameni procedeaza la fel,ea il poate alege pe celalat..eram optimist,nu gluma..dar,am omis un detaliu esential,pe care azi,ajuns poate dincolo de portile propriei suferinte,sau trecand prin lacasul infernului,prin flacarile care ucid orice gand,iata-ma in fata ultimului pas.va fi,totul sau nu va fi nimic..nu stiu daca cineva isi inchipuie prin ce moment important pot trece.poate este totusi mai bine ca nu stie nimeni,sunt lucruri pe care nici zei nu trebuie sa le cunoasca..paradoxal,trebuie sa cuceresc pe cineva care m-a cucerit,pentru ca numai asa,iubirea ne poate lega..dar iata ce am descoperit,si fii atent/atenta...
nu trebuie niciodata sa faci ceva anume pentru a cuceri o persoana,nu trebuie sa te gandesti ore in sir cum sa vorbesti cu ea,ce subiecte sa abordezi..nu trebuie sa te gandesti cu ce te imbraci penru a strani in ea interesul pentru tine.nu trebuie sa scrii pentru ea,nu trebuie sa canti sau sa pictezi pentru ea..trebuie sa-ti dedici doar viata pentru ea..trebuie,si asta e foarte important,sa o iubesti cu adevarat..singurul dar de care are nevoie e iubirea ta.nu trebuie sa ii ceri nimic altceva..chiar daca te ignora,chiar daca rade,nu inceta sa o iubesti..nu inceta sa ii daruiesti iubirea din tine..indiferent de reactia ei..caci,daca intr-o zi,va simti ca te iubeste,chiar daca nu la fel de puternic cum o iubesti tu,va veni la tine..si precum copiul care ii daruieste parintelui o floare,precum floarea care infloreste in semn de multumire adus soarelui,ea iti va darui o zi in plus din viata..veii realiza atunci ca traiesti cu adevarat..chiar dac a iubirea nu este acea bautura a zeilor,chiar daca este ceva la fel de simplu,precum amncatul,respiratul,sau somnul,vei constata ca are ceva,mspecial,care prin simplitatea pe care o stapaneste te tine in viata..
chiar daca,acest moment se va intampla peste ani,sau chiar in ultima ta clipa din viata,vei fi fericit..iar daca,se va intampla,ca inima ei sa apartina unui alt om,nu trebuie nici atunci sa fi trist..ai iubit-o,iar prin aceasta metafora a vieti,ai reusit sa descoperi stralucirea,frumusetea din ea..si,in fata acestor raze care izvorau din ochii ei,ai reusit sa fi fericit...caci,cine mai era ca tine?cine descoperise aceste frumustei,daca nu chiar tu?si,desi in tine nu era nici-o alta forta care sa te ajute,desi te simteai lovit de soarta,fara puteri,glasul ei venea de fiecare data c o alinare..
mai pe intelesul tuturor:iubeste,daruieste,iubeste..
eu,ma duc langa fereastra giulietei..chiar daca spune ca nu are niciu-un sens,,sau ca e imposibilm,cuvinte din astea sunt peste tot,dar nici-unul nu imi va potoli iubirea..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
 
dragostea,..
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» dragostea mai presus de orice!
» dragostea mea fara sfarsit,(ice cream)
» frica...curaj..nebunie!dragostea nenascuta...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: next generation-
Mergi direct la: