adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_lcapciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Voting_barciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_rcap 
LUMINITA AMON
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_lcapciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Voting_barciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_rcap 
zero kiryu
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_lcapciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Voting_barciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_rcap 
Perfect Sylar
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_lcapciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Voting_barciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_rcap 
Toporisca
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_lcapciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Voting_barciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_rcap 
vladimir
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_lcapciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Voting_barciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_rcap 
Kristal
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_lcapciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Voting_barciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_rcap 
Bia
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_lcapciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Voting_barciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_rcap 
Mm <3D.Love
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_lcapciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Voting_barciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_rcap 
mihaela
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_lcapciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Voting_barciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Vote_rcap 
Galerie
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Empty
MesajSubiect: ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2   ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyDum Mai 30, 2010 3:17 am

o incercare de a scrie partea a doua a eseului..trebuie sa aiba maxim 3 pagini...sa icep..a, selectat poentru inceput cateva randuri din teoria mea despre scrisx..maine voi continua selectarea,si sper sa iasa ceva bun....




si totul continua,niciodata nu e sfarsitul creatiei..dar daca am uita pentru un minut din viata de aur,diamante si alte pietre pretioase,daca am uita ca avem casa sau masina,daca am uita pentru o zi cati bani avem,si ma incerca sa aflam cat de valoros este sufletul nostru,atunci ce am constata?cu ce il putem face sa straluceasca?daca nu ne cunoastem pe noi,atunci de ce mai traim?
nu vreau sa supar pe atotcreator,dar uneori ma gandesc ca scrisul este o boala nevindecabila..si daca cumva ai ghinionul sa scrii pentru o persoana speciala,atunci cu siguranata e drumul spre moarte..si chiar daca reusesti sa invingi valurile puternice ,tot singur vei ramane..e atat de ciudat..o inima e singurul regat pe care nimeni nu-l cucereste.....sau poate ca inima e regatul vieti..unde nu e razboi..dar aceste framantari,care exista in fiecare secunda in mine,ce sunt?da,sunt atatea mistere in jur,si mi-as dori sa le cunosc adevaratul sens,macar pentru o clipa..
prorpia mea muza este o fiinta care nu citeste ceea ce scriu..pentru ea,totul este un cosmar..si a minceput sa ignore orice gest..dar nici eu nu stiu,cum de continui..poate,singura forta care tine scrisul in viata,este iubirea..o iubesc atat de mult,incat fiecare cuvant pe care il scriu in clipele eterne ale vietii,tremura././fiecare cuvant este o respiratie profunda,...si in acele momente,sunt nemuritor..chiar daca ea se afla departe,chiar daca nu mai vorbeste cu mine,in mintea mea,in inima mea,este prezenta in fiecare clipa..
pentru cei care se intreaba daca scrisul este ceva special,daca este o aptitudine,nu stiu ce sa le raspund...doar daca vor calatori singuri in aceasta lume,vor intelege adevarul..dar stiti cum e,viata mea e adevarul meu,viata voastra e adevarul vostru..iertatimi greselile..urmele gandurilor mele,sunt aici,pe aceste pagini din fata mea...le-am publicat si aici,pe foprum acesta..dra timpul este vantul care le va raspandi,dupa propria dorinta..

si,inainte de a incheia aceasta discutie,mai am de transmis cate ceva..
fiecare cuvant este o rugaciune.pe care o soptim in taina..chiar daca el se afla in fata tuturor oamenilor,doar noi il citim asa cum trebuie..doar in sufletul nostru,el rasuna cu adevarat...comunicam cu cel mai presus zeu..caci cuvantul este sabia noastra,cu care ne luptam impotriva fiecarui cosmar..
nu stiu daca maine voi mai deschide ochii,nu stiu daca maine voi avea o zi usoara,nu stiu ce se va intampla la urmatorul rasarit,orice ar fi,daca voi mai avea vreodata sansa,puterea,sa scriu,o voi face...fara nici-o urma de indoiala..iar de va fi sa nu mai pot visa,voi trai cu amintirile acestea..unde am zambit din tot sufletul...dar sa iubim,sa traim fiecare clipa asa cum merita traita..numai bine..


a scrie ceva este doar incercarea de a te juca.intr-un fel,atunci cand te lupti cu o pagina alba,patrunzi intr-o alta lume.povestile care s-au nascut ca urmare a catorva momente de liniste profunda,sunt amintiri netraite pana la inceperea jocului.orice vis devine o parte din propria ta viata.
poate unul din cele mai magice momente ale scrisului sunt cele cateva clipe in care sufletul patrunde in marturisirile fiecarei fapte.in adancul lor se afla ochii tai,care vor ramane vesnic deschisi.fiecare sentiment ia forma unui cuvant pe care il arunci,poate in nestire in infinitul cuprins al opererlor tale.el va incerca apoi sa pluteasca in gandurile fiecarui cititor.jocul consta in a aduce cat mai multe zambete.dureaza o eternitate pana ce reusesti sa visezi asa cum ti-ai dori.
unul din cele mai grele fapte este curajul.niciodata nu trebuie sa te avanti fara sa te lasi cuprins de sentimente.nu-ti fie frica,si nu fi suparat daca au trecut prea multe zile de la ultimul joc.,asteapta-ti in tacere randul.
cand vei auzi chemarea fie intradevar teama.fiindca aceasta chemare este menita sa-ti marturiseasca cele mai cumplite fapte.sufletul tau vorbeste,iar daca il vei intelege gresit,te vei rataci in lumea aceasta./daca cuvintele ti se par straine,hraneste-le cu dragoste.crezi ca vor creste singure?of,daca ar fi asa,atunci toti scriitorii ar fi pe deplin multumiti.dar nu e deloc asa.acestui viciu trebuie sa-ti dedici intreaga viata/
in inchiere,marturisesc ca intotderauna am considerat scrisul un vis.am incercat sa invat cuvintele sa zboare...sa patrunda in inima fiecarui cititor.au fost nenumarate acele momente cand am hotarat sa incetez.dar,nu am reusit.scrisul este o lume in care totul e asa cum ti-ai dori.poate nu este o lume reala,dar atata timp cat fructele cuvintelor imi vor hrani sufletul,voi ramane mereu calator pe taramul cuvintelor.la izvorul ideilor vor poposi mereu,pentru a-mi improspata sufletul.va invit la un joc.acceptati aceasta chemare.propun sa vorbim despre dragoste.incep eu,iar voi veti continua acest vis..


dragostea se masoara in clipele care traiesc mereu vesnic in amintirea noastra.de aceea,ea se numeste nemurire.dragostea e cu siguranta sensul vietii noastre.dragostea e mereu dulce,caci taina ei atat de uimitoare,descoperi in fiecare zi un zambet special..

in speranta ca ziua aceasta va aduce bucurie in sufletele voastre,dar si in inima iubitei mele,trimit catre inaltul cerului dorinta de a fi mereu impreuna.poate nu credeti,dar cuvintele ne leaga fiecare inima.

va multumesc,dar sa nu ne trezim totusi,din acest vis.






Inima-centrul creatiei eterne
cand scriu doar inima transpira...doar ea se zbate incontinuu...pentru a reusi sa creeze o opera nemaipomenita..totul pentru a produce macar un zambet pe chipul cititorului...inima aceasta pe care o port in sufletul meu este singurul motor care ma ajuta atunci cand incerc sa scriu.,..poate creatia nu este intotdeauna o opera reusita.nu regret niciodata rodul acestei pasiuni..pentru ca stiu ca prin
scris,inima mea vorbeste...prin cuvinte reusesc sa-mi exprim sentimentele..stiu,poate ca ceea ce scriu nu este citit..dar nu asta conteaza..uneori vorbesc ca un nebun cu mine insumi..nu stiu,pare destul de ciudat...dar asta este realitatea...inima adesea suspina..si atunci trebuie sa vindec ranile interioare...si toate astea...prin scris..
nu muncesc deloc atunci cand scriu...nu depun efort..doar inima se dedica complet in aceasta activitate..pe care eu o consider mai degraba o pasiune,dar si un viciu din cand in cand.
nu sunt artisit,talent nu prea am..dar scrisul este visul meu..in care traiesc..poate chiar si in lumea reala..nu incetez niciodata sa ma trezesc fara a darui un zambet...doresc ca prin ceea ce fac,sau incerc sa fac,sa aduc fericire tuturor..
poate nu de fiecare data reusesc..dar in clipele,chiar daca sunt cam rare,cand cineva se bucura atunci cand calatoreste impreuna cu mine in acest vis...ma simt implinit...pentru ca atunci imi dau seama ca ceea ce fac nu este in zadar..si nu incetez..indiferent de reactia celoir din njur,care au auzit,sau poate nu au auzit de mine,merg mai departe..stiu ca trebuie sa scriu pentru o anume persoana din acest univers..sincer,nu stiu daca va reusi vreodata sa citeasca...dar imi urmez drupul,uneori putina nebunie e cea care te ajuta sa ajungi unde doresti..




scrisul este o arta,o legenda vie,pentru cei interesanti..este ceva care ajuta la definirea celor din jurul nostru,dar mai ales descrie ceea ce se afla in interiorul nostru..asta numai atunci,cand scrisul nu reprezinta un joc copilaresc,sau ceva pe care suntem obligati sa-l facem..atunci,cand suntem obligati de catre cineva atunci scrisul nu reprezinta nimic,este opierdere de timp...
scrisul este o metoda de exprimare a ceea ce nu reusim sa exprimam in vorbe sau fapte..este insa,o exprimare care ramane,care nu se pierde..
eu cred ca scrisul este un fel de atrai..stati linistiti,nu respir cuvinte adunate pe hartii...dar totusi,parca atunci cand scrii,esti cuprins de o senzatie ciudata,putin euforica...scrisul este pentru mine precum o oglinda..oglinda de la un aparat de fotografia..stau in fata voastra atunci cand cititi ceea ce eu scriu...sunteti fotografi-artisti sau amatori,care incearca sa ma fotografieze..nu este vorba de celebritate,uneori si anonimi mai sunt fotografiati...pentru ca opera,fotografia cuvintelor pe aceasta pagina sa arate impecabil trebuie ca intre cel care scrie si cel care citeste trebuie sa existe o cooperare perfecta,care de obicei se realizeaza foarte greu...nu e usor sa intelegi ce gandeste cineva..uneori este imposibil...dar asta e..am inceput,nu ne putem opri..liberate,dar victoria va fi obtinuta numai daca vom continua sa mergem impreuna...draga cititorule,iti multumesc foarte mult fiindca ai ales sa ma alegi in acest drum...stiu,este greu,dar nu pot renunta..in aceste momente,poate ca nu scriu foarte bine,poate ca niciodata nu voi reusi sa scriu asa cum imi doresc..dar nu pentru asa scriu..scriu pentru a gasi un raspuns la intrebarile care ma bantuie..scriu pentru a invata,pentru a cunoaste..pentru a deveni mai (ne)bun
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5712
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Empty
MesajSubiect: Re: ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2   ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyDum Mai 30, 2010 4:25 pm

Draga,Ady...repeti ( fara à incerca sa insinuez vreo critica)Cam des faptul ca nu esti sau nu vrei Sa devii celebru, insa daca Pot da crezare unor articole .,. Atunci se pare ca ai cistigat deja un premiu. Desi presupunind ca virsta ta Este destul de frageda se pare ca un pic de experienta SI Talent ai dobindit totusi!In orice Caz eu iti urez mult succes si pentru schimb de opinii , voi fi pe Cel Putin timpul vacantei de vara , foarte in apropiere. Asi fi foarte curioasa impreuna cu familia mea Sa- l cunosc in realitate pe eseeistul indragostit de viata! Iubire SI Lumina Luminita Ps. Sincer, trebuie Sa faci ceva cu anunturile alea obscene! Nu sunt de Tine!!!
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Empty
MesajSubiect: Re: ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2   ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 EmptyMar Iun 08, 2010 12:54 am

tremura-ntre foi cuvantul...ii aud fiecare rasuflare..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Empty
MesajSubiect: Re: ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2   ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2 Empty

Sus In jos
 
ciorna/eseu cititul dauneaza..varianta2
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» cititul dauneaza grav inculturii-eseu...
» cititul dauneaza grav inculturii-eseu...editat..varianta 1 finala
» eseu editat-iubire2010
» Eseu filosofic...despre succesul in viata

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: next generation-
Mergi direct la: