adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
definitia iubirii.. EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
definitia iubirii.. EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
definitia iubirii.. EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
definitia iubirii.. EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
definitia iubirii.. EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
definitia iubirii.. EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
definitia iubirii.. EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
definitia iubirii.. EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
definitia iubirii.. EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
definitia iubirii.. Vote_lcapdefinitia iubirii.. Voting_bardefinitia iubirii.. Vote_rcap 
LUMINITA AMON
definitia iubirii.. Vote_lcapdefinitia iubirii.. Voting_bardefinitia iubirii.. Vote_rcap 
zero kiryu
definitia iubirii.. Vote_lcapdefinitia iubirii.. Voting_bardefinitia iubirii.. Vote_rcap 
Perfect Sylar
definitia iubirii.. Vote_lcapdefinitia iubirii.. Voting_bardefinitia iubirii.. Vote_rcap 
Toporisca
definitia iubirii.. Vote_lcapdefinitia iubirii.. Voting_bardefinitia iubirii.. Vote_rcap 
vladimir
definitia iubirii.. Vote_lcapdefinitia iubirii.. Voting_bardefinitia iubirii.. Vote_rcap 
Kristal
definitia iubirii.. Vote_lcapdefinitia iubirii.. Voting_bardefinitia iubirii.. Vote_rcap 
Bia
definitia iubirii.. Vote_lcapdefinitia iubirii.. Voting_bardefinitia iubirii.. Vote_rcap 
Mm <3D.Love
definitia iubirii.. Vote_lcapdefinitia iubirii.. Voting_bardefinitia iubirii.. Vote_rcap 
mihaela
definitia iubirii.. Vote_lcapdefinitia iubirii.. Voting_bardefinitia iubirii.. Vote_rcap 
Galerie
definitia iubirii.. Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
definitia iubirii.. EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
definitia iubirii.. EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
definitia iubirii.. EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 definitia iubirii..

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

definitia iubirii.. Empty
MesajSubiect: definitia iubirii..   definitia iubirii.. EmptyMar Iun 30, 2009 8:12 pm

I love you privind copacul inimii mele,din care au cazut aproape toate frunzele,aproape toate amintirile,constat ca a inflorit totusi o floare..din ea se vor forma noi fructe..floarea aceea esti tu...imi este teama de acel moment cand vei parasi aceste ramuri..cred...ca din acel moment,care sper sa nu vina niciodata,vor curge numai lacrimi.....nu iti pot povesti intamplarile din calatoria mea spre implinirea visului.,,pentru ca sunt tragice...te rog..accepta aceasta invitatie..da-mi o sansa si vino sa te intalnesti cu mine...lasa-ma sa te imbratisez ..lasa-ma sa stau langa tine macar o clipa...spune-mi ca ma iubesti doar pentru cateva secunde..pentru ca,daca voi ajunge sa ating zambetul tau,voi intelege cat de frumoaa este eternitatea..doresc sa fiu cuprins de eternitatea iubirii...insa..acest copac inconjurat numai de iubire,isi are radacinile intr-un sol al amintirile..radacinile sunt singurele care se lupta cu insectele subterane...radacinile sunt in cautare de lacrimi,pentru a putea creste...cand copacul este trist,el invoca spiritul furtunii pentru a-l ajuta...furtuna spala ranile provocate de lupta cu singuratatea...dupa ce a stetrs toate urmele singuratii,furtuna dispare...atunci are loc aparitia curcubeului..care zambeste multumit copacului pentru ca a avut puterea sa-si invinga propriile limite...dupa ce totul pare terminat se produce aparitia celui mai frumos fenomen..vorbesc de aparitia ta..de aparitia unei fiinte angelice....atunci cand apari,imi inconjori trupul obosit de atata lupta...atunci imi dau seama ca floarea care s-a nascut in acest copac al inimii mele este iubirea..fructele ei sunt momentele magice de neuitat...iar tu,esti armonia din jurul meu..esti mirosul ametitor al naturii...esti zambetul soarelui care-mi incalzeste trupul..tu esti vantul care imi cutreiera ramurile...iar eu,sunt cel mai fericit copac de pe acest pamant.....iubire...speranta....iubire... ....iubirea este aerul pe care viata noastra il respira... I love you sunny
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




definitia iubirii.. Empty
MesajSubiect: Re: definitia iubirii..   definitia iubirii.. EmptySam Iul 04, 2009 11:12 pm

E periculos sa iubesti! Iubirea e ca un drog.La inceput ai senzatia de euforie, de abandon total. Apoi, adoua zi, vrei mai mult, inca nu e un viciu, dar iti place senzatia si iti inchipui ca o poti tine sub control. Te gandesti la persoana iubita vreme de doua minute si uiti de ea vreme de trei ore. In scurt timp insa, te obisnuiesti cu acea persoana si incepi sa fii complet dependent de ea. Acum te gandesti la ea trei ore si o uiti doua minute. Daca ea nu e langa tine, incerci aceeasi senzatie ca si drogatii cand nu isi obtin drogul. In acel moment, asa cum drogatii fura si se injosesc ca sa faca rost de ce le trebuie, si tu esti dispus sa faci orice pentru dragoste.
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

definitia iubirii.. Empty
MesajSubiect: Re: definitia iubirii..   definitia iubirii.. EmptySam Iul 04, 2009 11:16 pm

rose a scris:
E periculos sa iubesti! Iubirea e ca un drog.La inceput ai senzatia de euforie, de abandon total. Apoi, adoua zi, vrei mai mult, inca nu e un viciu, dar iti place senzatia si iti inchipui ca o poti tine sub control. Te gandesti la persoana iubita vreme de doua minute si uiti de ea vreme de trei ore. In scurt timp insa, te obisnuiesti cu acea persoana si incepi sa fii complet dependent de ea. Acum te gandesti la ea trei ore si o uiti doua minute. Daca ea nu e langa tine, incerci aceeasi senzatie ca si drogatii cand nu isi obtin drogul. In acel moment, asa cum drogatii fura si se injosesc ca sa faca rost de ce le trebuie, si tu esti dispus sa faci orice pentru dragoste.
este vorba de paulo coelho ..frumos citatul..data viitoare te rugam sa postezi si sursa
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

definitia iubirii.. Empty
MesajSubiect: Re: definitia iubirii..   definitia iubirii.. EmptyDum Iul 05, 2009 2:59 am

iubirea este suma tuturor zambetelor traite intr-o viata.ea este formata din doua jumatati care au trait mai mereu impreuna..iubirea este rezultatul produs in urma unor atingeri nevinovate dintre doua suflete..iubirea este raza de lumina care isi are originea in sufletul fiecarui trecator pe acest pamant..pentru ca aceasta planeta pe care locuim doar pentru o scurta callatorie din viata noastra.iubirea este chiar instinctul care ne indeamna catre comoara pe care o cautam.iubesc aceasta iubire care este in sufletul meu..iubesc chipul tau care-mi lumineaza drumul meu in viata..asta este viata mea..viata mea este portretul tau.ochii tai sunt cei mai pretiosi pentru mine.pentru tine as fi in stare sa fac orice nebunie..dar totusi,nu pot uita un lucru..sfarsitul este aproape..nu mai am multe zile de trait..te iubesc zi si noapte,dar am un cutit infipt in inima..stiu,ca peste cateva zile,va trebui sa-ti spun adio...te iubesc..sau te ador..sau poate mult mai mult..nu exista cuvinte pentru a descrie tot ce simt..viata mea este o victorie a iubiri.
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Yuuki Kurosu
membri
membri
Yuuki Kurosu


Numarul mesajelor : 5
Puncte : 5389
Data de inscriere : 25/08/2009
Varsta : 27
Localizare : Unde nu te astepti...

definitia iubirii.. Empty
MesajSubiect: Re: definitia iubirii..   definitia iubirii.. EmptyJoi Aug 27, 2009 2:17 pm

Ma intreb cati dintre noi au avut sansa unei iubiri adevarate? Cati dintre noi au avut curajul sa iubeasca cu adevarat pe cineva, fara sa se mai gandeasca la alte aspecte? Oare cati au curajul sa iubeasca de dragul de a iubi?

Oare cati dintre noi au curajul sa treaca peste orice prejudecata, orice regula sociala sau materiala, sa treaca peste ratiune si sa iubeasca omul de langa ei asa cum este?

Iubirea este acea amintire placuta care iti ramane pentru intreaga viata. Este singurul lucru frumos din viata asta si chiar daca ajungi sa suferi,vei fi fericit ca ai avut ocazia sa iubesti. Vei fi fericit ca pentru o clipa, ea era totul pentru tine. Faceai totul in numele ei, ai fi mutat si muntii din loc doar de dragul ei.

Din pacate, in zilele noastre iubirea a ajuns o arma in mainile unora si o victima in mainile altora. Iubirea este perceputa ca un mijloc, ca un scop, ca un interes. Este adeseori confundata cu ideea de atractie fizica, cu ideea de indragosteala copilareasca sau cu ideea de sex. In ziua de azi, iubirea e orice, numai ce ar trebui sa fie nu mai este. Omul a tranformat iubirea din sentiment in obiect si a gresit. A incercat s-o schimbe pe placul lui si iar a gresit pentru ca n-o poti schimba; iar cand nu mai esti demn de ea, o pierzi precum un parfum ce nu persista. Iubirea e mereu acolo, dar precum credinta, cand te indepartezi de ea, cand nu mai crezi in ea, n-o mai poti simti si din aceasta cauza te vezi izolat, te vezi singur.

Deschide ochii si mai ales deschide-ti sufletul s-o poti primi din nou si ai curaj! Va veni la tine daca vede ca iti doresti acest lucru.

Iubirea nu are nimic de-a face cu sexul, cu atractia fizica, cu banii. Iubirea ramane pentru totdeauna cu tine; si iti va incalzi sufletul si te va insoti atunci cand te vei simti singur si ori de cate ori vei fi trist ea va fi acolo pentru tine.

Tot ce ne dorim este sa iubim si sa fim iubiti sincer, neconditionat si poate pentru totdeauna.

Chiar daca suferim, chiar daca am iubit si sufletul ne este sfasiat de durere, nu trebuie sa ne pierdem speranta. Dragostea va reveni; trebuie doar sa vrem s-o primim, sa gasim omul care sa impartaseasca cu noi acea iubire...si va veni din nou: mai frumoasa, mai matura, mai calda.
Sus In jos
http://bloody-rose.my-rpg.com/forum.htm
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5723
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

definitia iubirii.. Empty
MesajSubiect: Re: definitia iubirii..   definitia iubirii.. EmptyJoi Aug 27, 2009 11:51 pm

I love you Draga Yuuki Kurosu ....nu stiu daca esti fata sau baiat,asa ca ma voi adresa dublu.

Pentru 12 ani,pari extrem de matur/a in gindire.esti se pare si o persoana foarte tandra si in stare sa reflecteze mult asupra lucrurilor si mai ales asupra celui mai frumos sentiment Iubirea.

Iubirea pentru mine este suma tuturor trairilor dintr-un intreg univers,este secunda de autouitare din momentul in care doua suflete se intilnesc.un moment unic si extrem de intens Acest moment e plin de ecstaz si frumos!
Si poate fi prelungit si intensificat,prin diverse cai Eu cunoscusem pina citeva din ele;al intilnirii fizice prin iubire si ecstaz si prin vis si imaginatie,prin jertfa,(de exemplu a da viata),deci cratie(chiar si in alt domeniu frumos).Dar se pare ca printr-un gen de comunicatie tip scrisoare si muzical-imaginativ se poate crea ceva asemanator ,sufletul oamenilor fiind in acelasi fel stimulat de aceasta traire exuberanta,care devine ca un drog.numai ca unul bun!
Sigur ca fiecare dintre noi e nebun dupa acest drog si incearca mai mult sau mai putin constient sa il procure cit mai des.Dar cum bine ai spus,el poate provoca si dureri atunci cind apare o ruptura energetica de linga persoana iubita sau dorita.totusi intotdeauna am fost de acord ca se merita sa o testezi !
In ceea ce priveste sexul...din pacate nu multi au posibilitatea sa traiasca ,cel putin nu de multe ori...in viata,intilnirea sexuala cind sufletele se unesc complet ,cum spun alchimistii intr-o forma geometrica de sfera.dara daca se intimpla sa o simta cu partenerul potrivit atunci inteleg ca sexul nu este neaparat ceva lipsit de valoare cu care se poate face bani sau se pot trage alte foloase de gen material,egoist.In orice caz nu vreau sa dau o lectie tantrica ,numai ca din intimplare am facut ieri ordine printre carti si am dat de ceva care m-a stimulat sa scriu astazi in acest domeniu.Trebuie sa recunosc ca aceste carti nu-mi apartin ci pur si simplu le-am gasit ...dar fiind cam sceptica in domeniu si in general placindu-mi foarte mult sa explorez si invat prin trairi si exemple vii,Tantra ca arta ,nu m-a pasionat niciodata ,Osho (unul di cei care scriu despre ea) fiindu-mi din nu stiu ce motiv antipatic,desi frecventez des sectia de carti ezoterice.
Totusi am facut plcuta descoperire ca acesta stiinta veche nu este intru totul ceva degradant sau aberant ,ci in multe privinte contine o multime de adevaruri despre iubire si spiritualitate.
Totusi iubirea ,iubirea este un sentiment magnific si pur ,lipsit de dogme si preconceptii si trebuie intradevar trait si apreciat ca lucrul cel mai sacru si de pret,nelasind loc de dubii ,caci daca ne impotrivim lui putem crea o karma negativa chiar copiilor sau altor componenti ai familiei din urmatoarele generatii,opunindu-ne iubirii fiind unul din greselile spirituale cele mai grave.
Si totusi atunci cind iubim cu adevarat sintem foarte vulnerabili,fiind usor distrasi de la sentimentul sacru in sine,prin frica.
Personal...,pot spune ca sint genul de om care odata convins de ea...,joc totul pe o carte ,fara sa gindesc prea mult ,fiind d e parere ,ca daca incepi sa analizezi sau sa pui in balanta totul ,atunci nu mai e iubire!
De aceea daca cineva mai abil incearca sa se interpuna din motive diferite firului natural al iubirii spontane...,atunci apar semne de intrebare,inclusiv nesiguranta si frica.frica de a fi lovit,etc.
Sint convinsa ca dragostea e cel mai de pret lucru si trebuie pastrat si respectat,intretinut ca atare ,aceasta insa fiind o arta pe care sa o tinem in vizor continu pentru a nu o pierde ,pentru ca apare din nou ,intradevar ,insa lasa urme triste .
totusi o inima care nu e pusa la lucru se atrofiaza!(parerea mea!)

Iubire si lumina

LLuminita I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





definitia iubirii.. Empty
MesajSubiect: Re: definitia iubirii..   definitia iubirii.. Empty

Sus In jos
 
definitia iubirii..
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» femeia...virusul iubirii...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Diverse :: iubire-
Mergi direct la: