adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
povesti de iubire EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
povesti de iubire EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
povesti de iubire EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
povesti de iubire EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
povesti de iubire EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
povesti de iubire EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
povesti de iubire EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
povesti de iubire EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
povesti de iubire EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
povesti de iubire Vote_lcappovesti de iubire Voting_barpovesti de iubire Vote_rcap 
LUMINITA AMON
povesti de iubire Vote_lcappovesti de iubire Voting_barpovesti de iubire Vote_rcap 
zero kiryu
povesti de iubire Vote_lcappovesti de iubire Voting_barpovesti de iubire Vote_rcap 
Perfect Sylar
povesti de iubire Vote_lcappovesti de iubire Voting_barpovesti de iubire Vote_rcap 
Toporisca
povesti de iubire Vote_lcappovesti de iubire Voting_barpovesti de iubire Vote_rcap 
vladimir
povesti de iubire Vote_lcappovesti de iubire Voting_barpovesti de iubire Vote_rcap 
Kristal
povesti de iubire Vote_lcappovesti de iubire Voting_barpovesti de iubire Vote_rcap 
Bia
povesti de iubire Vote_lcappovesti de iubire Voting_barpovesti de iubire Vote_rcap 
Mm <3D.Love
povesti de iubire Vote_lcappovesti de iubire Voting_barpovesti de iubire Vote_rcap 
mihaela
povesti de iubire Vote_lcappovesti de iubire Voting_barpovesti de iubire Vote_rcap 
Galerie
povesti de iubire Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
povesti de iubire EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
povesti de iubire EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
povesti de iubire EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 povesti de iubire

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

povesti de iubire Empty
MesajSubiect: povesti de iubire   povesti de iubire EmptyMier Iul 01, 2009 2:46 am

Cool fiecare om traieste o poveste de viata care-i marcheaza viata...doresc ca aici sa postam si sa dezbatem cele mai frumoase povesti de iubire....iubirea este un mesaj pe care universul il transmit pamantenilor.. Cool Like a Star @ heaven haideti sa discutam despre iubire..despre iubire adevarata...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

povesti de iubire Empty
MesajSubiect: Re: povesti de iubire   povesti de iubire EmptyMar Iul 07, 2009 3:13 am

viata mea este un jurnal de calatorie spre cunoastere si fericire,deoarece in paginile acestui jurnal se afla chipul tau fermecat.viata mea este poate o sageata care strabate un spatiu infinit pe teritoriul iubirii.stiu insa ca am nevoie de un arc si de cineva care sa manuiasca foarte bine arcul si sageata.viata mea este sageata,arcul este timpul si spatiul acestei lumi in care ma aflu...iar tu esti singura care poti manui aceste arme nemortale iubirii...iubirea imi da aripi sa patrund prin sufletul tau.el este paradisul vieti mele trecatoare,este dovada clara a existentei iubirii in acest univers.arma nemortala pentru iubire!da,iata ca exisa asemenea arme,chiar daca pamantenii nu cred in existenta lor...timpul si spatiu sunt niste arme.da,iubirea este un examen,este o batalie pe care sufletele noastre le intalnesc pe acest taram al vietii..timpul si spatiu sunt arme menite sa distruga iubirea dintre doua suflete.dar nu reusesc,pentru ca iubirea adevarata,care este eterna,este de partea celor indragostiti.chiar daca intre doua persoane care se iubesc exista o distanta mare,chiar daca totul pare pierdut in diversitatea muntilor,a campiiilor si a podisurilor.spatiul este arma care nu poate rani doua suflete unite printr-un legamant numit iubire.timpul devine trecut pentru cei ce traiesc intotdeauna impreuna...el nu poate ucide,nu poate nici macar rani.stiu,poate ca nimeni nu crede.dar este adevarat..omul a inventat timpul,el a creeat spatiul.dar,pentru cei ce nu cred in iubire,timpul si spatiul sunt ca niste arme.poate ca toti s-au plictisit de prezenta mea atat de inutila,dar nu mai e mult...mai sunt doar cateva zile,apoi va trebui sa plec,sa parasesc pentru totdeauna ochii tai.voi parasi tot ce am avut in lumea acesta.imi voi parasi si trupul,pentru ca nu mai am nevoie de el.intotdeauna acest trup ,in care se afla sufletul meu,a fost mai mereu cu un pas inapoi....trupul meu a fost un obstacol pentru aceasta viata de neuitat.nu pot parasi amintirile placute traite langa tine.nu pot parasi momentele sacre de iubire..nu pot,dar nici nu-mi doresc.imi doresc sa-mi petrec aceste ultime clipe ale calatoriei langa tine...vreau sa-ti mai privesc macar o data ochii..vreau sa-ti mangai sufletul si sa-ti privesc umbra trupului...apoi,cand ultima secunda va muri,eu te voi privi...iti voi atinge zambetul tau de zeita a acestui univers..apoi,voi pleca.stiu,ma tot gandesc la acest moment...sunt cuprins de un foc ucigas al fricii..imi este teama de durerea de a fi atat de liber in taramul necunoasterii,atat de singur...tremur,tremur si numai ma pot opri.nu stiu ce sa fac,nu stiu.as vrea ca aceasta despartire sa fie precum un rasarit,sau poate un apus.imi doresc sa nu plangi,nu vreau sa suferi.vreau sa traiesti in continuare cu zambetul pe buze,pentru ca drumul tau in aceasta lume este un dans ametitor al iubirii...danseaza,pentru ca astfel inima mea,care este pentru totdeauna numai a ta,va zambi.cand tu esti fericita,totul in jurul meu este atat de frumos.nu pot descrie aceasta situatie minunata,pentru ca nu s-au inventat cuvinte pentru asemenea clipe de magie.da,iubireea este o clipa eterna de iubire,simtita si exprimata intr-un spatiu infinit..cand iubirea creeaza doua torte in sufletele unei perechi,armele dispar,prefacandu-se in conditii favorabile vietii.
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
mihaela
moderator
moderator



Numarul mesajelor : 6
Puncte : 6049
Data de inscriere : 05/07/2009
Localizare : bistrita

povesti de iubire Empty
MesajSubiect: Re: povesti de iubire   povesti de iubire EmptyMier Iul 08, 2009 1:25 pm

stii ce vreau sa te intreb eu Adi? Tu chiar ai fost indragostit sau ai o imaginatie foarte buna pt ca ai 16 ani nu?
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

povesti de iubire Empty
MesajSubiect: Re: povesti de iubire   povesti de iubire EmptyMier Iul 08, 2009 8:45 pm

mihaela a scris:
stii ce vreau sa te intreb eu Adi? Tu chiar ai fost indragostit sau ai o imaginatie foarte buna pt ca ai 16 ani nu?

imaginatie bogata-nu stiu ce sa spun despre asta,va las pe voi sa decideti....''ai fost indragostit?''-eu cred ca este adevarat,dar nu in totalitate..da,am fost indragostit de o frumusete rara,dar inca mai sunt dependent de acest drog al iubirii.sunt convins ca voi fi intotdeauna indragostit de ceva...pentru ca atunci cand dragostea dispare,calatoria pe aceasta planeta se sfarseste.
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

povesti de iubire Empty
MesajSubiect: Re: povesti de iubire   povesti de iubire EmptyJoi Iul 09, 2009 5:48 pm

poate ca cei care nu ne cunosc,cred ca intre noi se afla numai ura,deoarece suntem intotdeauna departe unul de celalalt,pentru ca in mod sigur unul iubeste ma mult,iar altul mai putin..cei care ne cunosc,sunt convinsi ca iubirea dintre noi doi este foarte puternica...dar,numai noi doi stim adevarul..ne iubim foarte mult,si ne uram sufletul nostru atunci cand gresim..atunci cand cineva dintre noi raneste,in suflet apare sentimentul urii ca am fost prea agrsivi...dar,atunci cand ajungem sa observam persoana draga care incearca sa ne ajute,ne inaltam deasupra urii si a tristetii.atunci cand privim in ochii celor care doresc sa impartaseasca tainele iubirii cu noi,..suntem din nou fericiti..in iubire exista numai fericire si bucurie...dar pentru a ajunge la acest dar trebuie sa trecem printr-un ocean al lacrimilor si al nefericirilor...acest ocean inconjoara o insula ..pe aceea insula se afla unicul loc din acest univers care ascunde iubirea ingerilor si a tuturor fapturilor...cu fiecare noua poveste de dragoste,cu fiecare atingere si mangaiere,insula se inalta ,se mareste cu cativa metri..dar,cu fiecare lacrima,cu fiecare despartire,oceanul invadeaza o mica parte a insulei rapindu-i teritoriile atat de pretioase... timpul...ma uit la el si observ ca se grabeste...vantul,incerca sa fuga de intalnirea cu eternitatea...iar eu,ma simt parasit...mi-am dorit atata libertate,incat am devenit singur..te-am iubit prea mult,iar acum sunt dependent de tine...ochii mei,isi doresc sa te vada din nou,dar parca ne aflam in dimensiuni diferite...nu stiam ce sa fac..sa fiu nebun,sa te caut in toate locurile din aceasta lume,sau sa ma asez pe stanca neputintei si sa incerc sa inchid ochii....am vrut sa ma bronzez,dar am facut insolatie,pentru ca lumina ochilor tai este foarte puternica...cand i-am privit,m-am simtit dus intr-un loc necunoscut...pe tot parcursul drumul am observat o stea,erai tu,singurul combustibil care-mi intretinea viata.am vazut toate amintirile,si deodata am intalnit piramida fericirii.cred ca eram un vultur,deoarece am putut observa toate treptele acelei piramide.in varful ei era poza ta..oar treptele cuprindeau toate calitatile tale...am vrut sa intru in acea piramida,pentru ca stiam ca erai acolo.dar ceva nu ma lasat..nu stiu ce forta era impotriva mea,dar in acele momente stiam ca trebuie sa lupt,sa lupt pentru ce-a mai frumoasa faptura,pentru cel mai nobil vis...ma luptam cu propriile mele limite,cu propriul meu suflet.stiam ca cea mai periculoasa arma era cuvantul,dar in acelasi timp era singura care ma putea ajuta..unii ar spune ca aceasta lupta nu are invingatori,dar nici invinsi..nu stiu daca adversarul meu a castigat,dar cred ca am pierdut..am devenit un cersetor,implorandu-te sa-mi dai o sansa..raspunsul tau a fost nu,si din acel moment nu am mai vazut piramida.peste cateva zile,eram din nou aici,langa pamantenii pe care nu-i puteam intelege...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





povesti de iubire Empty
MesajSubiect: Re: povesti de iubire   povesti de iubire Empty

Sus In jos
 
povesti de iubire
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» stralucire si iubire
» DIVIANA...iubire necunoscuta..
» ...nemuritoarea iubire necunoscuta...
» Paulo Coelho-despre iubire
» ~IsTaN~poveste despre iubire

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Diverse :: iubire-
Mergi direct la: