adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_lcapde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Voting_barde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_rcap 
LUMINITA AMON
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_lcapde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Voting_barde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_rcap 
zero kiryu
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_lcapde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Voting_barde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_rcap 
Perfect Sylar
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_lcapde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Voting_barde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_rcap 
Toporisca
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_lcapde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Voting_barde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_rcap 
vladimir
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_lcapde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Voting_barde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_rcap 
Kristal
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_lcapde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Voting_barde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_rcap 
Bia
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_lcapde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Voting_barde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_rcap 
Mm <3D.Love
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_lcapde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Voting_barde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_rcap 
mihaela
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_lcapde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Voting_barde ce sunt asa?sunt multumit de mine? Vote_rcap 
Galerie
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 de ce sunt asa?sunt multumit de mine?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10212
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: de ce sunt asa?sunt multumit de mine?   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyMar Sept 15, 2009 2:42 am

stiu cine sunt..stiu cum arata lumea din jurul meu..dar oare,de ce totul este asa?de ce?eu sunt un baiat de vreo 16 ani,cel putin pe acest pamant..sunt insa,foarte diferit de cei din jurul meu,poate prea diferit..intotdeauna sunt altfel,poate ciudat,nebun...sunt eu,cel caruia nu-i prea place sa pairda timpul cu lucruri inutile..sunt acela caruia distractia nu-si prea are rostul-sau cel putin nu ma prea distrez...deoarece,lumea aceasta nu este numai distractie...ma pot distra,dar numai in prezenta unor oameni adevarati..nu-mi plac derbedei,sau cei care se dau in spectacol..nu-mi place lumina refelectoarelor..sa ies in evidenta?niciodata..ce rost ar avea?nu-mi place sa ies in evidenta..deoarece,eu sunt diferit..refuz sa discut sau sa fiu prieten cu acei oameni care te aduc la faliment,sau care isi bat joc de tine..nu ii consider prieteni..sa ies la un suc?rareori..nu face bine...cola..cola.apoi,sa fiu cool?sa fiu interesant?nici nu se pune problema..sunt invers,diferit..uneori prea rece cu cei din jurul meu,alteori,prea alaturat fata de cei care imi sunt prieteni adevarati.sunt romantic,viata este roz,dar oameni..oamenii s-au imbracat in negru..sufletele lor nu au culoare..nu exista,au disparut..distractie,baruri,disco,toate acestea le veti regasi la majoritatea pamantenilor,dar nu si la mine..relatii sentimentale sau profanari de lucruri sacvre:fiinta omeneasca,cealalta jumatate..rad,desi ar trebui sa plang..nu,asta nu este dragoste..sa-ti schimbi partenerul o data la 2-3 saptamani?asta nu este dragoste..eu nu sunt asa..sunt genul de fiinta care prefera singuratatea,sper sa nu ma fi obisnuit cu ea...e prea periculoasa!si culmea,sunt singur in prezenta acestor fantome care inca sunt vii..dar sunt pe un drum diferit de al meu..extrem de diferit.nu sunt artist,nici talentat,dar imi sa-mi exprim sentimentele.iar daca din aceste exprimari,ies opere de arta,nu este meritul meu,si a acelor fiinte despre care scriu(promit,acesta este singurul topic,unde voi scrie despre mine,unicul)...nu pot sa spun ca sunt nebun,dar sunt diferit de cei care sunt in jurul meu..dar asta,oricat as incerca nu pot schimba nimic.dar oare,de ce sunt asa?de ce a trebuit sa fiu diferit?un drum diferit,paralel cu vietile celor pe care ii cunosc..de ce sunt asa?ar fi fost destul de simplu,de normal sa fiu si eu ca ei..ar fi fost ceva normal?poate ca da,poate ca nu,niciodata nu voi putea afla..nu are rost sa plang,dar nici sa ma cert,sau sa urasc..prefer sa zambesc..sa merg,mai departe..
are rost viata mea?sau ar trebui sa mor?,,ma rog,nici macar viata sau moartea nu o puteti cunoaste..totul in jurul meu este diferit..ceva ciudat,dar ma acomodez..sentimentele mele..profunde pentru o fiinta,poate angelica,poate omeneasca de pe acest pamant,din acest univers..o iubesc cu adevarat,dar asta nu inseamna neaparat ca trebuie sa stau cu ea..nu trebuie sa-i fiu iubit sau prieten..nici macar sa vorbesc cu ea..poate sa aiba cati prietenei doreste..nu-i asa?ce roist are sa mai lupt,daca am castigat totul?chiar daca ea nu ma iubeste,chiar daca ma uraste,sunt fericit..totul este destul de normal,cel putin pentru mine...nu are rost sa mai lupt,am castigat totul,va reamnitesc asta,nu am pierdut nimic..un sarut,o imbratisare..nu fizi naivi..nu asta mi-am dorit...sunt dorinte oamenilor,nu neaparat ale mele...da,suna ciudat,dar este adevarat..zambetul ei,glasul,privirea,totul m-a ajutat..dragostea a trecut prin mine datorita ei,pacat ca nu a ajuns si la ea,dar e vina mea-am luat-o eu pe toata....dragostea,iubirea-cuvinte neintelese de voi,dar nu le pot explica,trebuie sa le descoperiti singuri....aveti o alta viziune asupra lumii,sau eu traiesc in alt timp..sunt o simpla holograma,sau este o simpla greseala..este vina mea,sau a voastra?sau a acestui univers?dar ce conteaza..greseala ramane,iar consecintele se prabusesc asupra vietii mele..poate ca sunt aici pentru a va schimba,sper sa nu fie asta motivul aparitiei mele pe aceasta planeta..ar fi prea greu,sau prea plictisitor..nu,nu vreau asta,nu va pot schimba,si nici nu-mi doresc acest lucru..poate ca eu sunt cel care trebuie schimbat...si muntii se mai schimba sub influenta vantului,sau a valurilor raurilor,dar eu,nu cred ca pot fi schimbat de catre voi,oamenii..,asadar,raman cum sunt..nu pot fi schimbat..sunt eu,cel care sunt,asa cum sunt..
iar voi,pareti identici..sunt oare clonati?nu sunt mari deosebiri intre voi,oamenii!
oare,sunt multumit de mine?grea intrebare..sa raspund..sa nu raspund..dar oare ce sa raspund?nu-mi doresc sa fiu ca voi,un om obisnuit..chiar daca as avea avere,sau as fi vedeta..sau toate dorintele voastre indeplinite..nu,nu vreau sa fiu ca voi..recunosc,si viata mea e grea,pun pariu ca nu ati reusi sa supravietuiti daca ati fi in locul meu...dar nic eu nu as supravietui,daca as fi in locul vostru,deoarece as incerca toate metodele de a evada din viata voastra..cu siguranta,din cauza plictiselii..nu sunt un invingator,dar fiti linistiti,nu voi pierde..nu castig si nici nu castig-primesc doar ceea ce mi se cuvine..nimic mai mult,nimic mai putin..sunt multumit de ceea ce sunt,de viata mea..sunt multumit,desi nu in totalitate..dar,daca doresc mai mult,trebuie sa lupt,sa supravietuiesc..

ps:nu cititi randurile de mai sus,sau daca le-ati citit deja,uitati-le,nu le dati importanta..sunt o simpla descarcare personala..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10212
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: despre mine...   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyLun Sept 21, 2009 10:33 pm

viata mea este probabil un chin pentru altii,dar este a mea..este singura viata pe care mi-o doresc pe acest pamant..stiu,poate ca exista si alte vieti,alte posibilitati,alte alegeri..dar nu,eu aleg aceasta viata..deoarece este singura viata care mi se potriveste..recunosc,in fiecare zi gresesc,in fiecare zi incerc sa invat lucruri esentiale..in fiecare zi,privesc dupa lumina stelara a iubirii sau a celebritatii.imi doresc sa fiu iubit,sa fiu celebru,bogat..imi doresc sa fiu un model pentru oamenii de pe acest pamant....pentru sufletele de aur ale acestui univers..imi doresc insa sa fiu eu,cel care iubeste fara a fi iubit,cel pentru care celebritatea nu este ceva important..sunt genul de persoana care sunt multumit atunci cand am puterea de a ma aplauda..atunci cand pot zambi..sunt cel care nu renunta niciodata la lucrurile voastre imposibile,deoarece pentru mine sunt posibile.imi place viata asat..stiu,pentru voi viata mea este foarte intunecoasa-este o noapte pe care o evitati,iar daca aveti nesansa de a va alatura propriului meu intuneric,va veti ruga intotdeauna sa treaca cat mai rapid..pentru voi timpul trece atat de repede,sentimentele voastre sunt trecatoare...eu nu sunt ca voi..eu nu sunt p[erfect,eu sunt eu,asa cum imi doresc..mii de defect care-mi dau prilejul de ai intelege pe cei din jurul meu,de ai intelege pe cei cqare au probleme,deoarece constientizez ca in general nu este vina lor..talente-nu,nu am..sunt un vanzator de iluzii.,dar nu vreau aplauze..vreau doar zambete din partea voastra..vreau sa va vad fericiti...cei care nu ma cunosc,sau acele persoane pentru care sunt un simplu coleg,o banala persoana,o simpla prezenta in propriul lor univers,sunt ceva nefolositor pentru ei..dar in acelasi timp,ei sunt pretiosi pentru mine,.,.si ei au calitati si defecte..si ei sunt suflete bune sau rele..dar,intotdeaquna fac acelasi lucru cand sunt langa ei..ii studiez..invat de la fiecare cate ceva..ce este bine,rau,placut sau deranjant..ei au viziunile lor,opiniile lor,iar eu le am pe ale mele..traiesc alaturi de ei,iubesc,dar iubesc si ei...uneori,mai tot timpul,ma straduiesc sa iubesc cu adevarta,neconditionat/..
viata mea este lumina si intuneric..iubire si ura,..intelepciune si prostie..o ,cat de mult iubesc propria mea prostie..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10212
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: imi este frica..imi este teama..   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyMar Sept 22, 2009 3:42 am

imi este teama..stiu,ceea ce voi nu stiti.eu,pot fi puternic..imi este frica ca ii pot rani pe cei din jurul meu,ca ii ot face nefericiti pe cei pe care ii iubesc..eu,pot distruge pe cei care ii iubesc..infiorator..poate ca nu ma credeti,dar asta este adevarul..si de aceea trebuie sa renunt..nu datorita faptului ca cei cu care ma lupt sunt mai puternici decat mine..nu datorita infrangerii..nu,ma tem de victorie..oare daca as castiga ce s-ar intampla?cati oameni vor fi raniti de victoriile mele?cata ura si nefericire le pot aduce?imi este teama singura viziune inca neimplinita.aceea cand in momnetle de fericire,suferinta se va instala in inimile celor din jurul meu..si atunci se va face intuneric,si voi ramane singr...imi este teama de victorie-singura care imi va aduce ireversibil singuratatea..nu ma tem de faptul ca as putea fi ranit,nu ma tem de moartea mea,insa de a voastra ma tem..daca voi suferiti,sufar si eu..daca cei pe care ii iubesc vor fi necajizi ma voi simti rau,dar daca vor fi necajiti datorita mie,ma voi simti mizerabil..cum i-as putea dezamagi?
sa dezamagesti prin realizarea unui vis,sa tot incerci sa scapi de momentele premergatoare dezastrului..sa-ti doresti sa invingi dezastrul..sunt o bomba cu ceas,pot exploda precum un foc de artificii.
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
vladimir
voluntari
voluntari



Numarul mesajelor : 30
Puncte : 5577
Data de inscriere : 04/07/2009

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt asa?sunt multumit de mine?   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyMar Sept 22, 2009 1:14 pm

tot eu,cel care ma tem mereu..ma tem de raul pe care vi-l pot face//ma tem de victoria care va veni..veti plange si nu voi putea trai.va voi face prea mult rau..as vrea sa schimb acest destin,dar nu pot..nu pot face nimic..totul se va intampla fara voia mea..of,voi ajunge o stea..va voi orbi..nu va voi putea incalzi,deoarece va voiparli..totul se va intampla intr-un mod in care nu-mi doresc.viata mea va fi intotdeauna un pericol pentru voi,dar mai ales pentru mine,deoarece voi simti mereu tristetea voastra,care ma va durea mai mult decat voi..casci voi sunteti doar oiameni,eu nu sunt ca voi...va simt,va inteleg si-mi dau seama ca reprezint un pericol pentru oameni..
Sus In jos
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5716
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt asa?sunt multumit de mine?   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyMier Sept 23, 2009 3:58 pm

I love you Nu m-am temut niciodata! Intotdeauna m-am aruncat cu capul inainte in apa rece ,numai de data asta am nevoie de discernamint! caci asa cum a zis un bun prieten,pentru toate este nevoie de timp,pentru a nu repeta greselile anterioare! I love you FRICA SI DORINTA! doua ingrediente care fac SEXUL sa fie foarte excitant dar si VIATA foarte PLINA DE AVENTURA SI SUSPANS!

Altfel as fi sarit de mult gardul! Sau asi fi spart paharul ( cum zice Paulo intr-o carte...ati citit-o?- La Riul Piedra am stat si-am plins- Very Happy

Oricum ....asa si asa ...,totul se va termina cu bine! daca am ajuns pina aici...,atunci restul e doar o" jucarie"!Nu pot sa-mi permit sa dau gres de data asta! " Asta e marele joc al vietii mele"-Brida-Paulo(bineinteles) !
Am un scenarist de teatru care intocmeste niste texte si e-mailuri ,demne de invidie si unde mai pui ca le trimite si cu un generator automat ,la mii de adrese odata! Dar oricum bine ticluite! pentru ca daca nu le trimitea nu eram astazi aici!!! Cred ca m-am indragostit de capacitatile lui ,omul e incapatinat,cum nu am mai vazut! i-a zis odata o prezicatoare ca el este " O AUTORITATE" si si-a pus in gind sa o aplice!
Very Happy I love you dar paradoxal...,ma incita,faptul in sine ,imi place sa-l privesc de la distanta,s-ai urmaresc miscarile,e un jucator de sah excelent! cine stie unde ma ve duce "JOCUL"...poate la PRINTUL MEU? I love you
Sus In jos
vladimir
voluntari
voluntari



Numarul mesajelor : 30
Puncte : 5577
Data de inscriere : 04/07/2009

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: si totusi,stiu..   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyMar Sept 29, 2009 1:05 pm

of,ce viata mai am..intotdeauna este in reluare.viitorul numai este un mister..iubirea si ura,le simt,cunosc inainte de a parea...de ce s7unt asa?de ce nu sunt ca voi?un tip banal/..././de ce prefer sa-mi dai o palma,chiar daca imi esti prieten?de ce doresc sa fiu eu,intotdeauna cel ranit?de ce iubesc atat de mult?de ce nu pot ura pe cei din jur..iubesc,dar iubirea mea,raneste..raneste sufletele pe care vreau sa le protejez..incerc sa ma schimb,dar e cu neputinta..sunt eu,asa cum sunt...nu cred ca ma pot schimba..raman ceea ce am fost si ceea ce voi fi:acceasi persoana,cu ace;leasi defecte si prea putine calitati..perfectiunea,victoriile nu mi-au apartinut niciodata..am ramas mereu in urma,dar au fost si momente,cand am ajuns in fata,poate mult prea in fata..atunci,nu am stiut ce sa fac,si m-am uitat in urma..v-am vazut pe voi,erati in prezent iar eu trecusem in viitor..voi erati la fel,dar eu nu mai eram langa voi..poate,cine stie,este mai bine asa..va rog frumos...dati-mi o palma..atingerea voastra,indiferent daca contine dragoste sau ura,imi este prielnica..atunci cand dati in mine,reusesc sa inteleg cat de puternici puteti fi,si descopar propriile mele defecte...este minunat,sa imi dai o palma...de ce iti este frica?nu te inteleg..priten drag,viitor dusman dupa indeplinirea destinului care ne leaga..ma veti uri dupa ce va cvoi rani..dezamagire?"poate mai mult de atat..asa ca dati in mine,cat mai rapid..nu uitati,sunt un mnonstru,periculos pentru inocenta voastra...curajul vostrru nu este mare,dar nu mai asteptati...poate,peste cateva saptamani,sau poate zile,va fi prea tarziu....

ps:acest cont este al meu,dar sunt la scoala si nu ma loghez de pe celalalat,deoarece exista pericolul sa il las nedeconectat..multumesc pentru intelegere..

by adikady
Sus In jos
vladimir
voluntari
voluntari



Numarul mesajelor : 30
Puncte : 5577
Data de inscriere : 04/07/2009

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: increde-te in mine...   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyMar Oct 27, 2009 2:36 pm

increde-te in mine pana la cxapat..
chiar daca veio pierde,sau si mai rau vei castiga..
asculta doar de ceea ce iti voi zice
sau din contra,fii impotriva mea...
din primul minut..pana la capat..
asculta de ine vrei,sau doar de mine...
caci eu stiu o cale,poate nu cea mai buna..
dar,trebuie sa mergi pe acest drum..
pentru ca este al tau..
razi..sau p[langi..dar ceva normal..
pentru ca te asteapta cea mai mare provocare..
tare m-as bucura daca nu ai accepta...
dar..stiu ca o vei accepta..
Sus In jos
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5716
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt asa?sunt multumit de mine?   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyMar Oct 27, 2009 3:43 pm

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Herz DEDICATIE LUI CRONOS

C de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Herz e stii tu ?Suflet patimas
Te tii de glume..si te afunzi tot mai adinc,
In labirintul,intr-un cring..
Vrei sa ma scalzi in Frica si Adrenalina
Sa ma aduci in stare sa uit si cine-am fost?
Sa pling ..sa Rid? Chiar stii Tu OARE cine SUNT?

Eu am IUBIT SI POT SA MAI IUBESC ..
De mi-e sortit ..O mie de barbati,femei ,copii
Nu te-ntrista! Caci TU ESTI PRINTRE EI!
Iar eu te am in inima MEREU....si nu gindi
Ca ma OPRESC VREODATA....caci mie-mi place
DRAGOSTEA CURATA! de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Herz de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Herz de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Herz


Iubire si Lumina

Luminita......femeia care ti-a rapit FIINTA! de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Herz
PS. TE IUBESC mai mult decit ai fost iubit in zece VIETI!ore VEI FI IN STARE SA FACI FATA???
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10212
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: despre frica..   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyVin Oct 30, 2009 2:32 am

I love you
nu va inteleg,stiu,eu nu sunt ca voi,sunteti mai buni ca mine,dar cum etse posibil asa ceva?de ce va este teama?de ce va temeti de mine?eu,o fiinta al carui talent este acela de a stresa pe toti din jurul meu..of,minunati pamanteni,de ce va transformati in umbre?unde va este identitatea?
sunt pasnic,desi in sufletul meu exista cel mai periculos demon...sunt aici,in jurul vostru,incerc sa va zambesc,sa ma controlez..nu vreau sa va ranesc...sunt un zombi,dar vreau sa par altceva,ceva ce nu pot fi:un om...dar sunt diferit,complet diferit..voi sunteti oameni..in jurul meu miroasa a pamanteni..fiecare are propria lui aroma,gusturile nu se discuta-eu am numai preferinte exotice...imi plac zeitele..imi place omul frumos,destept si visator..imi place numai ceea ce ma atrage in aceasta viata..glorie si stralucire,frumuste si putere...real dar mai ales ireal..dar voua va e frica,iubiti,dar frica va retine,si nu va mai marturisiti sentimentele...acceptati regulile altora,nu aveti personalitate..va iubesc...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5716
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt asa?sunt multumit de mine?   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyDum Noi 01, 2009 3:49 am

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Herz Oh Viata,oh IUBIRE.....nu voi uita niciodata cuvintele reale ale unui barbat foarte DESTEPT si BOGAT si Cu inelepciune fantastica...de aproximativ saptezeci si doi de ani ...,pe atunci..citez:" NU vei putea niciodata DEVENI o PERSONALITATE daca nu vei SLUJI(vei fi ucenic) intii!"...un om in virsta..., indragostit de o fata de douazeci si cinci de ani!!!


Iubire si Lumina

Luminita
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10212
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt asa?sunt multumit de mine?   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptySam Noi 14, 2009 10:53 pm

nu plange iubito,tu n-ai nici-o vina,un zid se ridica acum intre noi..dar nu-i nici-o problema,il sparg imediat..nimic nu ne poate desparti...legile universale ale dragostei ne ajuta sa pasim intre lumi..orice zambet este o mangaiere..orice atingere,orice privire se transforma intr-un nou zbor.
esti foc si gheata,iar eu..eu sunt o umbra...nu stiu nimc...numai grese4li..te astept,deoarece nu npot pleca niciunde fara tine..
mint,te mint,recunosc-mint atunci cand spun ca ignoranta ta doare,mint cand spun ca pot trai departe de tine..



ascultati asta : https://www.youtube.com/watch?v=mKB3dcLyeuc imi cer scuze entru greselile prezente in textul de mai sus.
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10212
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: despre mine...in contact cu cei din jurul meu   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyDum Noi 22, 2009 5:42 am

da,eu nu dau nimanui dreptate..contrazic tot..pana si negatie..si afirmatia,...cer mai mult..explicatii...metode de rezolvare..trec cu o viteza foarte mare,dintr-o parte in cealalta..pentru ca eu,cand vorbesc,cand intru in contact cu oamenii,nu vreau decat sa-i inteleg..sa-i depasesc,sa ajung in fata lor,sa fiu cel mai bun,desi constientizez ca este foarte greu...uneori imposibil..cer omului sa-si atinga limitele,sa mi se dezvaluie in fata mea,adevarul lui pur..vreau sa stiu tot despre el..bineinteles,sunt un actor,nu spun nimanui adevarul...actor,vanzator de iluzii...pentru ca vreau sa ii inteleg pe cei ce au ajuns sus,sa procedez asemenea lor,iar,referitor la multimea aceasta de infranti,din care,daca nu as proceda asa,as face cu siguranta parte dintre ei..doresc,sa gasesc greseala..sa nu procedez niciodata cu ei,pentru ca eu vreau sa devin invingator,aflat pe treapta de sus...sa privesc in jur sa zambvesc...un zambet al unui invingator,care a stiu ca iubirea,ura,viata este o otrava...insa,o otrava care ucide,iar mai apoi renaste..of,de ar stii macar cineva de cate ori am murit,de cate ori am renascut,atunci,cu siguranta ar fi si ea un invingator..si nu as mai fi singurul care sa zabeasca...traiesc desi uneori sunt mort,doborat de o greseala inevitabila..nu trebuie insa sa stau pe ganduri,sa plang ..nu,nu este timp pentru asa ceva..trebuie sa ma ridic,sa lupt pentru ca numai asa pot invinge..stralucesc atunci cand castig...visul meu,este de a ajunge sus,de a fi un exemplu pentru cei care au crezut,care au avut sperante in mine..va multumesc tuturor..port un mare respect pentru foiecare..invingatori,sunteti un model pentru mine,va urmez si imi doresc sa va depasesc..stiu,stiu ca trebuie sa fiu diferit,stiu tot ce trebuie facut...stiu insa,cel mai important lucuru..acela ca intr-o zi voi invinge..
va respect pe aceia care ati pierdut.care sunteti niste oameni banali...sunteti de fapt,opusul-o complezitate,profunzime de greseli..de la voi invat ce nu trebuie sa fac:nu trebuie sa plang,sa ma las ranit de lumea din exterior..nu trebuie sa ucid sau sa fur..trebuie doar sa stralucesc...(iertare pamantene,dar e o aberatie,pe care din cand in cand,timp nevoia sa o descarc....nu trebuie sa pierzi un timp pretios pentru a citi)
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10212
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt asa?sunt multumit de mine?   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? EmptyVin Dec 11, 2009 11:24 pm

mai am o ultima dorinta in ceea ce priveste scrisul..mereu am scris zambind,mereu cuvintele au reprezentat o oglinda a lumii in care traiam..dar,de astazi inainte,mi-ar placea sa fie oglinda sufletului meu..am scris despre ceea ce am iubit,despre ceea ce mi-a placut in aceasta lume..dar,niciodata nu am scris despre mine..de fiecare data cand am incercat,am dat gres..deoarece cand am incercat sa ma descriu,involuntar descriam pe altcineva..de aceea,astazi incep o munca ce pare imposibila..doresc sa ma descriu pe mine,pentru ca acest portret m-ar ajuta sa trec peste obstacolele vietii..unii se cearta,altii plang..nu stiu de ce eu nu pot arata lumii cata suferinta exista in sufletul meu...unii zambesc,altii sar in sus de bucurie.paradoxal,nici aici nu ma descurc mai bine..nu pot arata lumii cat de fericit pot fi uneori,in prezenta unor suflete pe care le iubesc si respect..nu pot,deoarece tocmai acum ma construiesc./.nu prea sunt o cladire,dar sufletul meu se transforma in orice secunda..fiecare cuvant pe care il aud aduce un zambet sau disperare..beatitudine sau groaza..defecte si cateva calitati..stiu ca exista,le cunosc,dar nu le pot rosti...in fata mea se afla o poarta,care inca nu s-a deschis..
inchei acum cu urmatoarele versuri gasite intr-un ziar
[icoana/de langa pat-/visele mele/se roaga mai mult decat mine!-george draghescu]
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty
MesajSubiect: Re: de ce sunt asa?sunt multumit de mine?   de ce sunt asa?sunt multumit de mine? Empty

Sus In jos
 
de ce sunt asa?sunt multumit de mine?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» diana!misterul gandurilor tale..partea a doua...
» ....sunt un demon.....
» tu nu esti ca oricare
» parca nu sunt eu...
» v-ati intrebat vreodata cine sunt?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Diverse :: realitatea in care traim-
Mergi direct la: