adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
tu nu esti ca oricare EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
tu nu esti ca oricare EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
tu nu esti ca oricare EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
tu nu esti ca oricare EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
tu nu esti ca oricare EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
tu nu esti ca oricare EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
tu nu esti ca oricare EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
tu nu esti ca oricare EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
tu nu esti ca oricare EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
tu nu esti ca oricare Vote_lcaptu nu esti ca oricare Voting_bartu nu esti ca oricare Vote_rcap 
LUMINITA AMON
tu nu esti ca oricare Vote_lcaptu nu esti ca oricare Voting_bartu nu esti ca oricare Vote_rcap 
zero kiryu
tu nu esti ca oricare Vote_lcaptu nu esti ca oricare Voting_bartu nu esti ca oricare Vote_rcap 
Perfect Sylar
tu nu esti ca oricare Vote_lcaptu nu esti ca oricare Voting_bartu nu esti ca oricare Vote_rcap 
Toporisca
tu nu esti ca oricare Vote_lcaptu nu esti ca oricare Voting_bartu nu esti ca oricare Vote_rcap 
vladimir
tu nu esti ca oricare Vote_lcaptu nu esti ca oricare Voting_bartu nu esti ca oricare Vote_rcap 
Kristal
tu nu esti ca oricare Vote_lcaptu nu esti ca oricare Voting_bartu nu esti ca oricare Vote_rcap 
Bia
tu nu esti ca oricare Vote_lcaptu nu esti ca oricare Voting_bartu nu esti ca oricare Vote_rcap 
Mm <3D.Love
tu nu esti ca oricare Vote_lcaptu nu esti ca oricare Voting_bartu nu esti ca oricare Vote_rcap 
mihaela
tu nu esti ca oricare Vote_lcaptu nu esti ca oricare Voting_bartu nu esti ca oricare Vote_rcap 
Galerie
tu nu esti ca oricare Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
tu nu esti ca oricare EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
tu nu esti ca oricare EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
tu nu esti ca oricare EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 tu nu esti ca oricare

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

tu nu esti ca oricare Empty
MesajSubiect: tu nu esti ca oricare   tu nu esti ca oricare EmptyLun Iul 06, 2009 3:02 am

eu nu sunt un artist.nu sunt un geniu sau un star pe acest pamant.eu nu sunt cel mai bun,nu pot face minuni,pentru ca nu am forte supranaturale..eu nu sunt un erou,deoare salvarea mea nu izvoraste din sufletul meu...vindecarea mea este posibila doar in prezenta ta..tot ce fac eu are sens numai daca la baza lor se afla un gand,un mesaj special de iubire catre inima ta...toate faptele mele sunt oglinda pasilor mei catre trupul tau necunoscut...ochii mei,nu stralucesc...ochii mei se aprind precum o torta numai la rasaritul zambetului tau..iar cand apare apusul,viata mea se stinge..mi-as dori sa nu mai am parte de nici un apus,de niciun rasarit.imi doresc ca zambetul tau sa fie mereu in preajma mea.imi doresc ca acesti ochi minunati sa lumineze neincetat viata mea...as vrea sa stau intotdeauna langa tine...tu esti melodia dragostei eterne...iar eu,incerc sa dansez pe ritmurile nemuritoare ale acestei melodi.viata mea este o umbra a celei mai frumoase zeite din acest univers nelimitat. iubirea este suma tuturor zambetelor traite intr-o viata.ea este formata din doua jumatati care au trait mai mereu impreuna..iubirea este rezultatul produs in urma unor atingeri nevinovate dintre doua suflete..iubirea este raza de lumina care isi are originea in sufletul fiecarui trecator pe acest pamant..pentru ca aceasta planeta pe care locuim doar pentru o scurta calatorie din viata noastra.iubirea este chiar instinctul care ne indeamna catre comoara pe care o cautam.iubesc aceasta iubire care este in sufletul meu..iubesc chipul tau care-mi lumineaza drumul meu in viata..asta este viata mea..viata mea este portretul tau.ochii tai sunt cei mai pretiosi pentru mine.pentru tine as fi in stare sa fac orice nebunie..dar totusi,nu pot uita un lucru..sfarsitul este aproape..nu mai am multe zile de trait..te iubesc zi si noapte,dar am un cutit infipt in inima..stiu,ca peste cateva zile,va trebui sa-ti spun adio...te iubesc..sau te ador..sau poate mult mai mult..nu exista cuvinte pentru a descrie tot ce simt..viata mea este o victorie a iubiri.tu nu esti ca oricare..sufletul tau este diferit de cel al pamantenilor.ochii tai sunt mult mai stralucitori decat orice stea din acest univers...tot ceea ce exista nu te poate egala...universul acesta nu contine o fiinta mai buna,mai frumoasa ca tine.tot ceea ce se afla in tine este minunea acestei lumi nemuritoare.in tine se afla acel diamant stralucitor al frumuseti eterne...viata mea renaste doar in prezenta ta.nu,nu spun cuvinte fara rost.nu delirez,nu am innebunit.nu spun atatea minciuni.eu spun ceea ce vad,ceea ce simt.si de aceea poate ca doar tu ma crezi.pentru ca tu esti foarte diferita.tu nu te poti compara cu aceste umbre trecatoare care au invadat pamantul.tu nu te poti asemana cu oamenii..tu esti o zeita,esti regina frumusetii .te iubesc,pentru ca tu esti pentru mine aer.tu esti apa care stinge focul nedreptatii si singurul medicament care vindeca ranile singuratatii.tu esti steaua care-mi lumineaza drumul meu in aceasta lume.iubire.
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

tu nu esti ca oricare Empty
MesajSubiect: sunt fericit...   tu nu esti ca oricare EmptyJoi Iul 16, 2009 3:06 am

te iubesc,tu esti totul pentru mine..tu esti unicul rasarit al vietii mele...fara tine,viata mea nu ar mai exista....tu esti zambetul universului...tu esti tot ce are mai pretios viata mea.tu esti drumul pe care il urmez..totul in viata mea este legat de tine..ochii mei se oglindez in limpezimea sufletului tau.,.viata mea este un corp ceresc ce se roteste in jurul trupului tau..sufletul meu incearca zadarnic sa depaseasca limitelimbii si a regulilor impuse de oameni..oameni sunt niste lumini,dar sunt si umbre..pentru ca isi doresc dar se dau batuti..deoarece oameni cred ca speranta este doar o clipa...apoi se scufunda in infinita singuratate..dar acum,nu vreau sa vorbesc cu ei..vreau sa vorbesc despre tine..tu estin tot ce e mai frumos pe acest pamant.dar,cand observ fiecare rasarit si apus al soarelui,un gand imi cutremura mintea...este acel gand infiorator al mortii...sau poate este ceva mult mai profund...nu imi este teama de moarte,pentru ca am m-ai intalit-o..sufletul meu a schimbat ,multe trupuri pe acest pamant...nu,nu imi este frica de moarte..nu-mi este frica nici despartirea cu aceasta lume..imi este teama de despartirea,pentru eternitate,de fiinta atat de mult iubita..imi este frica de despartirea cu tine..fara voia noastra,dar siliti de imprejurari...nu-mi este frica de faptul ca va trebui sa sar de pe acel pod.imi dau seama ca acel pod este podul universului...orice sare,ajunge intr-un spatiu necunoscut...se spune ca-n acel spatiu nu exista nici viata,nici lumina..nu exista nimic....te iubesc foarte mult,dar nici nu stiu ce imi doresc in aceste momente..as vrea ca despartirea noastra sa fie rapida,pentru a nu lasa rani si mai mari in inima ta..imi doresc sa ma uiti ,imi doresc sa nu suferi...imi doresc sa nu ma mai iubesti,imi doresc ca tu sa zambesti indiferent de drumul meu...dar,inima mea isi doreste ca aceasta despartire sa nu fie rapida,pentru a avea sansa sa ma oglindez in limpezimea ochilor tai..imi doresc inca cateva clipe in plus de iubire..imi doresc cateva imbratisari si mangaieri nevinovazte..imi doresc sa ma iubesti...dar nu stiu ce sa fac...incerc sa ma gandesc,analizez situatiile posibile,dar nu ajung la nici-o concluzie...pentru ca sufletul meu,in aceste momente,nu se mai gandeste la mine,...se gandeste numai la tine! eu sunt acel tarm scaldat de numeroasele valuri ale vietii...eu sunt acel nisip purtat de catre vant...eu sunt umbra trupului tau pe pamant...eu sunt un suflet fericit,deoarece am reusit sa fiu intotdeauna langa tine...privesc nemiscat trupul tau intins pe canapea..doresc sa te mangai,dar nu vreau sa te scol...nu vreau sa te deranjez..stau langa tine si sunt fericit..sunt incantat de frumusetea ta eterna...viata mea estefrumoasa pentru ca traiesc langa tine...viata mea este numai a ta..sufletul meu iubeste o singura femeie,iar aceeasi esti tu..ochii tai stralucesc,,iar inima mea te iubeste...imi dau seama ca au trecut cateva zile,iar viata mea este din ce in ce mai aproape de sfarsit...peste cateva minute,soarele va rasari din nou,...deodata imi dau seama ca imi doresc sa mai vizitez inca o data frumusetile naturii... ''iubirea este aerul pe care il respir..fara el nu pot trai..sunt foarte trista cand ma gandesc ca tu,cel pe care il iubesc foarte mult,ma va parasi...imi este teama de aceea clipa a despartiri..pentru ca stiu ca acele zile se aproprie..daca eu voi muri inaintea ta,voi ajunge in taramul ingerilor..pentru ca am iubit cu adevarat,iar cei care iubesc,ajung cu siguranta acolo...dar tot departe de tine voi fi..o data cu pierderea ta,voi pierde si mirosul atat de ametitor al iubirii..pentru ca eu nu pot iubi pe altcineva...privesc in jur...mii de oameni spun ca iubesc..dar ei renunta imediaat la persoanele dragi pentru bani.cand eram mica,colegele mele isi schimbau foarte des prietenii...iar eu,eu iubeam pe cineva care era departe de mine,dar il iubeam cu adevarat..stiam ca intr-o zi il voi intalni si-mi voi elibera iuberea care statea in sufletul meu...dar iata ca au trecut atatia ani..visul meu s-a implinit..desi nu va dura prea mult,eu voi fi fericita....pentru ca prin tine,eu mi-am eliberat toate momentele grele ale vietii.prin tine am reusit sa depasesc orice obstacol...iti multumesc foarte mult,dar inima mea plange..plange pentru tine,pentru ca te asteapta o promisiune...mai sunt 6 zile,si ma vei parasi..sunt convinsa ca ma iubesti,iar tu sti ca acest sentiment sacru este reciproc..dar totusi,nu pot trai fara tine.nu pot trai cu gandul ca te afli in cel mai intunecat loc...unde nu ezista nici viata,dar nici moarte...inainte sa te intalnesc,aceasta torta numita iubire ardea puternic in sufletul meu.stiam ca exista,dar niciodata nu ajungeam sa o inteleg,sa ma bucur de lumina ei..dar in momentul cand te-am intalnit,am avut puterea sa mut aceasta torta in sufeltul tau..si de atunci am reusit sa ma bucur de focul iubirii..simt in sufletul meu o noua torta,una puternica,dar si sensibila ..stiu ca aceasta torta provine din sufletul tau,iar prin mine ai reusit sa mangai razele atat de misterioase ale fericirii..pentru mine asta inseamna iubire...iubirea nu este asemenea oamenilor sau animalelor..ea nu se aseamana nici cu formele de relief,dar nici cu animalele...pentru ca iubirea este in fiecare lucru din acest univers....''timpul trece asa de rapid...parca toata lumea se grabeste..iar eu,am ramas de mult in urma..dar iata,ca te vad venind..ma ridic de pe banca unde ma aflam si TE IMBRATISEZ....stiu ca aceasta zi este pe sfarsite....dar vreau sa te iubesc,sa petrec o noapte numai langa tine..tu esti cea mai frumoasa de pe acest pamant..dar nu te iubesc numai pentru asta..in sufletul tau mi-am gasit alinare,pentru ca tu esti singura care ma poate asculta...ne indreptam catre apartament...te privesc uluit de frumusetea ta..desi nu e prima data cand te vad,sunt atras din ce in ce mai mult de stralucirea ochilor tai...apoi te intreb ce reprezinta pentru tine iubirea...nu stiu daca doresti sa raspunzi la aceasta intrebare.poate ca pare o aberatie,poate ca pare o banalitate,dar eu suunt dependent de raspunsurile tale..desi sunt liber sa plec oriunde,eu imi doresc sa fiu inchis pentru eternitate langa tine...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

tu nu esti ca oricare Empty
MesajSubiect: Re: tu nu esti ca oricare   tu nu esti ca oricare EmptyMier Sept 09, 2009 11:28 pm

un om simplu,indragostit de orice faptura din acest univers..esti viata mea,respiratia,imaginea si sunetul pe care il aud si il vad pe acest pamant..tu nu esti ca oricare,deoarece ochii tai stralucesc..sunt plini de iubire si bunavointa..te iubesc,sunt nebun dupa tine,dar acest sentiment ma ajuta sa zbor,sa traiesc..niciodata nu am fost mai fericit,mai bun,mai puternic,,decat atunci cand am fost alaturi de tine..tu esti tot ce am mai pretios pe acest pamant..tu nu esti ca oricare..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Toporisca
membri
membri



Numarul mesajelor : 41
Puncte : 5430
Data de inscriere : 02/09/2009

Foaie de personaj
joc: experienta

tu nu esti ca oricare Empty
MesajSubiect: Re: tu nu esti ca oricare   tu nu esti ca oricare EmptyJoi Sept 10, 2009 12:23 am

Iarasi tipa aia, bre?
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

tu nu esti ca oricare Empty
MesajSubiect: Re: tu nu esti ca oricare   tu nu esti ca oricare EmptyJoi Sept 10, 2009 2:13 am

Toporisca a scris:
Iarasi tipa aia, bre?

alta,una blondina,super tare,vorbesc pe mess despre ea..a inceput sezonul de vanatoare..vanez caprioare..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

tu nu esti ca oricare Empty
MesajSubiect: imi doresc sa mor   tu nu esti ca oricare EmptyDum Sept 20, 2009 3:08 am

imi doresc sa mor,deoarece am realizat prea multe neplaceri pe acest pamant..imi doresc sa plec,deoarece te-am suparat de prea multe ori..sunt un bleg,prost,sunt om..nu am reusit sa te cuceresc,esti imuna la sentimentele mele,esti nemuritoare..am reusit insa sa-ti deslusesc gandurile,si m-am ingrozit..un singur gand mi-a zdrobit inima,draga mea bella,un singur gand:acela ca nu esti indragostita de mine,nu ma iubesti si nici nu esti de acord sa imi dai macar o sansa..nu imi dai voie sa zbor,ma tii inchis,chiar daca sti ca te iubesc...trebuie sa mor,este singura sansa..singura optiune de a opri dorinta mea dea te iubi,incercarile mele..dar totusi,stiu ceva:o previziune sau o iluzie:in viitor,ma vei iubi..dar,pacat ca va fi prea tarziu,atunci eu nu voi mai fi pe acest pamant...te iubesc...
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Toporisca
membri
membri



Numarul mesajelor : 41
Puncte : 5430
Data de inscriere : 02/09/2009

Foaie de personaj
joc: experienta

tu nu esti ca oricare Empty
MesajSubiect: Re: tu nu esti ca oricare   tu nu esti ca oricare EmptyDum Sept 20, 2009 3:36 pm

Cata dramatizare...
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10219
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

tu nu esti ca oricare Empty
MesajSubiect: Re: tu nu esti ca oricare   tu nu esti ca oricare EmptyDum Oct 25, 2009 6:52 pm

tu nu esti ca oricare,esti diferita fata de acesti pamanteni...tu nu esti o umbra..of,atat de mult as vrea sa-ti marturisesc ceea ce simt pentru tine...desi stiu ca nu ma vrei crede!dar oare ce simt?
buna intrebare...oare exista un raspuns?oare pot raspunde?nu,dar incerc,pentru ca niciodata nu ma pot da batut..
sincer,nu stiu ce simt pentru tine,imi esti uneori necunoscuta,alteori cea mai buna prietena..pentru tine simt ceva,.ce nu pot defini,stiu doar ca simt ceva..puternic sau trecator?cum pot compara ceea ce simt pentru tine daca tu esti unica?cum pot afla ceea ce-ti doresti daca tu esti singura care stie?cum?iubire sau prietenie,pasiune sau atractie...orice..dar nu pot defini..pentru ca nu am reusit sa aflu ce este iubirea...nu stiu ce este nici macar cel mai banal sentiment...nu stiu nimic,si tocmai de aceea traiesc...nu rade,atunci cand voi intelege ce este iubirea,adevarul si orice altceva cu siguranta voi muri..dar,in aceste momente,stiu ca trebuie sa fac ceva..poate va fi inca o greseala,dar toate aceste greseli m-au adus aici,langa tine..tu,unica persoana de care m-am indragostit fara sa-mi dau seama,unica prietenie adevarata...unica fiinta in care am descoiperit ceea ce aveam nevoie...in ochii tai,am reusit sa-mi vindec orice rana..orice cicatrice a disparut atunci cand m-am scaldat in privirea ta nemuritoare...
te vad in fiecare zi,imi dau seama cat de unica esti,..frumusetea ta,inteliganta,profunzimea si caldura sufletului tau ma ametesc..stiu,poate ca totul este in zadar,dar nu uita,nimic nu este cu neputinta..
zeitate a mortii,regina a iubirii,printesa a acestei lumi,cum poti fi asa?ma poti oare intelege?te vad si incerc sa ma apropriii de tine,dar imi este atat de greu:sunt un maracine in drumul vietii tale..dar totusi,nu ma pot controla..tu esti iubita mea,singura fiinta neprofanata...

https://www.youtube.com/watch?v=r8QUetC_pIQ
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





tu nu esti ca oricare Empty
MesajSubiect: Re: tu nu esti ca oricare   tu nu esti ca oricare Empty

Sus In jos
 
tu nu esti ca oricare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tu nu ești ca oricare…..
» soarele meu personal//
» TU nu esti ca oricare
» esti tu-iubirea mea reala!
» Sisi-o alta viziune asupra lumii...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Adikady2009 :: opinii personale-
Mergi direct la: