adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
TU nu esti ca oricare EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
TU nu esti ca oricare EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
TU nu esti ca oricare EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
TU nu esti ca oricare EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
TU nu esti ca oricare EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
TU nu esti ca oricare EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
TU nu esti ca oricare EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
TU nu esti ca oricare EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
TU nu esti ca oricare EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
TU nu esti ca oricare Vote_lcapTU nu esti ca oricare Voting_barTU nu esti ca oricare Vote_rcap 
LUMINITA AMON
TU nu esti ca oricare Vote_lcapTU nu esti ca oricare Voting_barTU nu esti ca oricare Vote_rcap 
zero kiryu
TU nu esti ca oricare Vote_lcapTU nu esti ca oricare Voting_barTU nu esti ca oricare Vote_rcap 
Perfect Sylar
TU nu esti ca oricare Vote_lcapTU nu esti ca oricare Voting_barTU nu esti ca oricare Vote_rcap 
Toporisca
TU nu esti ca oricare Vote_lcapTU nu esti ca oricare Voting_barTU nu esti ca oricare Vote_rcap 
vladimir
TU nu esti ca oricare Vote_lcapTU nu esti ca oricare Voting_barTU nu esti ca oricare Vote_rcap 
Kristal
TU nu esti ca oricare Vote_lcapTU nu esti ca oricare Voting_barTU nu esti ca oricare Vote_rcap 
Bia
TU nu esti ca oricare Vote_lcapTU nu esti ca oricare Voting_barTU nu esti ca oricare Vote_rcap 
Mm <3D.Love
TU nu esti ca oricare Vote_lcapTU nu esti ca oricare Voting_barTU nu esti ca oricare Vote_rcap 
mihaela
TU nu esti ca oricare Vote_lcapTU nu esti ca oricare Voting_barTU nu esti ca oricare Vote_rcap 
Galerie
TU nu esti ca oricare Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
TU nu esti ca oricare EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
TU nu esti ca oricare EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
TU nu esti ca oricare EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 TU nu esti ca oricare

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

TU nu esti ca oricare Empty
MesajSubiect: TU nu esti ca oricare   TU nu esti ca oricare EmptyMar Iun 15, 2010 5:03 pm

Tu nu esti ca oricare….

‘‘tu l-ai aprins pe Soare

si l-ai facut sa arda.’’

-> tu..priveste aceasta foaie,daca tremura in mainile tale,inseamna ca despre tine am scris.daca cuvintele te orbesc,daca reusesti sa patrunzi intr-o alta lume,daca voi reusi sa-ti rapesc un zambet,inseamna ca acest mesaj este pentru tine.daca nimic nu se intampla,lasa acest mesaj sa-si continue cautarea.poate ca intr-o anume zi va ajunge ;a persoana potrivita.<-



Universal acesta este infinit.este greu de crezut faptul ca vom reusi vreodata sa descoperim cea mai frumoasa fiinta.secundele ne ametesc,trec prea rapid pentru a putea vedea totul.o mare parte din ceea ce exista in aceasta lume trece neobservat,timpul strabate universal si astfel parca il imparte in doua lumi paralele:una in care traim si una in care nu vom ajunge niciodata.gasim fericire dar si tristete in propria noastra lume.intre iubire si ura se afla un singur pas.infernul si paradisul s-au imbratisat si astfel lumea penduleaza intre bine si rau.

Cu toate acestea,exista finite care desi au aceeasi infatisare ca ceilalti oameni se deosebesc de acestia prin decizia pe care o iau de fiecare data..acetse finite,destul de rar intalnite,au hotarat sa-si traiasca viata dupa bunul plac.au reusit astfel sa depaseasca granitele impuse de oamenii din jur.au descoperit in interiorul lor ceva special.ei au patruns in lumea care altora le este paralela.si-au deschis ochii,au crezut in propriile forte si au inceput adevarata viata.au ales binele ca fruct pentru existenta.au atins fericirea in cautarea marelui vis au pasit pe pamantul iubirii cu picioarele goale.si de aceea,cei care au descoperit perfectiunea in aceasta lume,sunt niste oameni speciali.nu ii cunosc pe toti,de fapt,cunosc doar o persoana.si aceea esti tu.in ochii tai am observat multumirea completa.tu ai reusit,nu stiu cum ai facut asta,sa modelezi viata dupa bunul plac.

Incerc in aceste clipe sa scriu despre tine.totul in jur a disparut.oamenii au devenit niste umbre,in fata mea ai ramas doar tu.esti singura existenta despre care se merita a scrie.in tine se afla adevarata viata,caci noi,cei care nu am reusit sa evadam din aceasta inchisoare a timpului,nu traim cu adevarat.noi credem ca traim.dar in universal acesta,alt adevar exista:tu,un om special,existi cu adevarat.

Destul de ciudat…aceste cuvinte imi vin in minte atunci cand ma gandesc la tine.nu credeam vreodata ca totul poate fi atat de real.am inteles,in clipa eternal cand te-am intalnit pentru prima data,ca nu esti ca oricare.

Fiecare secunda pe care o petreceam in preajma ta,fiecare cuvant care ne unea printr-o taina sfanta sufletele noastre,a fost uimitor.o noua lume se infatisa in fata mea.ma purtai spre un nou taram,unde mai apoi am reusit sa descopar ca frumusetea exista cu adevarat.totul datorita tie,o fiinta ce traieste printre oameni,dar in acelasi timp in propria lume.

Timpul crème secunde peste viata oamenilor.oamenii sunt altarul pe care in fiecare secunda sunt jertfite sentimente profunde.oamenii parca au orbit.dar,mai exista o speranta.aceea esti tu.tu ai reusit ,ai fost asemenea lor,un suflet incatusat de legile naturii.poate intr-o zi si ei vor reusi.de aceea,aceasta lume,aceasta iinchisoare ce cuprinde miliarde de oameni,are azi nevoie de povestea ta.

Soarele straluceste in memoria curajului de care dai mereu dovada.razele lui sunt aruncate pe pamant ca semn de admiratie.intregul univers iti zambeste..dar esti,chemata azi aici,sa revii printre noi,in lumea noastra.vino si arata-ne acel drum spre lumea perfectiunii..te chem. Din adancul inimii..arata-te.cerurile s-au deschis.toti asteptam sa vii aici,la noi.

Pasarile canta imnuri care tie-s adresatre.intreaga natura te cheama.oamenii spera ca ziua de maine va deveni mai buna.

Azi,in aceste clipe,in care stiu ca ma auzi,ca ma vezi,de oriunde ai fi,astern cuvinte pe aceasta hartie.le asez cu grija,desi pare un joc,ele vor vorbi despre tine.le pregatesc inaintea marelui moment.astept un asa-zis mesaj din partea ta.dar cuvintele acestea,care isi asteapta ordinea,imi soptesc despre tine.inima-mi tresare,parca as purta foc in sange.un dor de nedescris pune stapanire pe mine.nerabdator sa incep sa vorbesc despre tine,despre existenta ta..voi incerca sa vorbesc lumii intregi despre minunile pe care le-ai infaptuit.soarele,luna,focul si gheata ,lacrima si caldura stau marturii de neclintit cand vine vorba despre tine.stiu ca aceste cuvinte,care urmeaza sa deseneze lumea ta sunt sarace.asterne-ti praful magic si da-le aripi..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5712
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

TU nu esti ca oricare Empty
MesajSubiect: Re: TU nu esti ca oricare   TU nu esti ca oricare EmptyMier Iun 16, 2010 9:17 pm

Intotdeauna am visat Sa gasesc iubirea absoluta aici pe pamint.Am simtit universul SI m- am pierdut in semnele geometrice Ale Astrilor. Tu mi- ai amintit de ele , de motivele ce mi-Au Dat aripi si m- Au facut Sa ma trezesc Ani de-à rindul in fiecare dimineata cu un cerc de Lumina SI euforie in capul pieptului.Intotdeauna am avut inexplicabila senzatie ca fac Parte dintr- un Plan benefic. Ca Aceasta viata imi va aduce implinirea.Un ghid nevazut mi- à revelat frumusetile ascunse SI totusi atit de transparente pentru fiecare ochi. Cu virsta , am incercat Sa intregesc Mai mult sau Mai Putin constient , acest tablou despre Mine SI frumusetea oamenilor.Cu tine am reusit Sa dau Jos Pinza Alba ce à protejat un timp tabloul de intemperii SI priviri nestiutoare, redind intru totul cu prospetime Neatinsa de timp , culorile VII , nedecolrate de vint SI furtuna. O Parte DIN privitorii ce intrebau cu interes despre ce reprezenta tabloul , i- am invitat Sa- l priveasca SI Sa- l atinga. Insa cu timpul am remarcat ca e nevoie de Inca un detaliu SI de o noua incapere pentru el , ca foarte multe suflete nutresc acelasi dor , aceeasi nespusa dorinta de à se Uni cu simbole DIN Care Au descins , cu forte de nedescris Care maresc intensitatea stralucirii acestuia SI Care La rindul lor isi Pot intensifica propria stralucire SI fluorescenta printr- un simplu proces de partajare à aceleiasi lumini
Sus In jos
 
TU nu esti ca oricare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» tu nu esti ca oricare
» Tu nu ești ca oricare…..
» soarele meu personal//
» esti tu-iubirea mea reala!
» Sisi-o alta viziune asupra lumii...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: festivalul national al iubirii!-
Mergi direct la: