adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
soarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_lcapsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Voting_barsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_rcap 
LUMINITA AMON
soarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_lcapsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Voting_barsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_rcap 
zero kiryu
soarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_lcapsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Voting_barsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_rcap 
Perfect Sylar
soarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_lcapsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Voting_barsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_rcap 
Toporisca
soarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_lcapsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Voting_barsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_rcap 
vladimir
soarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_lcapsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Voting_barsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_rcap 
Kristal
soarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_lcapsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Voting_barsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_rcap 
Bia
soarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_lcapsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Voting_barsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_rcap 
Mm <3D.Love
soarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_lcapsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Voting_barsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_rcap 
mihaela
soarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_lcapsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Voting_barsoarele este pe cer,sau poate pe pamant Vote_rcap 
Galerie
soarele este pe cer,sau poate pe pamant Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 soarele este pe cer,sau poate pe pamant

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

soarele este pe cer,sau poate pe pamant Empty
MesajSubiect: soarele este pe cer,sau poate pe pamant   soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptySam Oct 17, 2009 8:12 pm

eram acolo,in mijlocul drumului dintre viata si moarte../mai exact,ma plimbam disperat pe aleea parasita...era frig,tremuram...ma grabeam,dar datorita faptului ca era cu neputinta sa alerg,sa merg putin mai rapid,mi se parea ca ramaneam numai pe loc..deodata,imi dau seama de ce ma aflu aici,si nu in apartamentul calduros--da,am fugit.,..ce prostie am mai facut,nu puteam sa mai astept?poate ca da,dar imi era frig..imi doream sa zbier,dar nu aveam putere...mna gandesc la tine.,zeita din inima mea..dar,si tu ai disparut.nu-i de mirare ca-mi este atat de frig..incerc sa scriu pe o foaie cateva randuri..e imposibil,degetele au inghetat..sunt inutil,nu mai pot face nimic..ma gandesc numai la tine,deoarece tu esti cea care ma incalzesti medreu..dar,totusi,e inca frig....imi doresc ca soarele sa rasara cat maio curand...imi doresc ca frigul acesta sa inghete...sa dispara..
nu mai pot de frog.incerc sa privesc in jur,dar nu este nimeni...pentru prima data,focul iubirii nu ma poate ajuta...vine sfarsitul,dar poate ca a venit deja...
brusc,nu mai sunt pe acea alee..nu stiu exact unde sunt...sun,cred,intr-o camera,dar cum am ajuns aici..este cald,deci nu are rost sa-mi pun prea multe intrebari..poate ca a fost doar un vis..dar,aunci ce caut in aceasta camera necunoscuta..privesc in jur...hopa,ia uite ce gasesc..in sfarsit,reusesc sa gasesc si eu ceva important:pe tine..da,dormi...esti acoperita,probabil ca nu te-ai trezit inca...iubit-o..in sfarsit.,...frigul a disparut...sunt inconjurat de flacarile iubirii//sfarsitul a fost de fap[t un inceput...da,soarele este pe cer,dar uneori este si pe pamant..ma asez langa tine si te imbratisez..stiu,trisez,dar am nevoie de aceste clipe pentru a putea trai..stiu ca nu ma iubesti,dar seu te iubesc...
deodata,din nefericire,te trezesti...
-ce cauti aici?cum de ai intrat?nu se poate,pleaca!
-calmeaza-te..geamurile si usa sunt in regula..sincer,nu stiu cum am ajuns aici..crede-ma...ar fio minunat daca as stii...
-de ce?cum este posibil|?
-afara-i frig...
-te rog sa pleci,stii ca nu te iubesc..
-te rog sa ma lasi sa raman,deoarfece stii ca te iubesc...si mai stii..ca intr-o buna zi,iubirea va fi reciproca..
-te inseli amarnic...
-esti delicioasa///
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

soarele este pe cer,sau poate pe pamant Empty
MesajSubiect: Re: soarele este pe cer,sau poate pe pamant   soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyMar Oct 20, 2009 2:25 am

-ok,ma poti da afara,dar voi reveni..voi fi aici,langa tine,in fiecare noapte..atunci cand vei dormi,voi sta langa tine,fiindca te iubesc...
-nu,nu vei reusi acest lucru..trebuie sa ai grija..poate patesti ceva..
-ma iubesti?
-nu
-atunci,de ce tte ingrijoreaza starea mea?
-nu stiu
-nu conteaza,oricum voi fi aici,sau oriunde te vei afla...
-dar daca voi muri?
-nu,asta nu se va intampla...
-si totusi,nimic nu este cu neputinta...
-atunci vei renaste..sau voi muri si eu...vom gasi o solutie...
-tocmai de asta ma tem...vom gasi o solutie...de asta ma tem..intotdeauna gasim o solutie..
-nu inteleg ce vrei sa spui...te iubesc,asta e foarte important pentru mine.
-de unde atata iubire?visezi?
-de la tine..din trupul si sufletul tau..de unde alt-undeva?
-of,esti incapatanat,nu renunti niciodata...
-stresant?
-pot spune ca da?
-libera sa spui orice..sunt pasnic...nu-ti fac nici-un rau..
-atunci pleaca...sunt delicioasa..vrei sa ma mananci?
-da,esti desertul meu favorit...
-astazi e post...
-da,ai dreptate,o sa astept aici,pana maine dimineata...
-minunat..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
LUMINITA AMON
membri
membri



Numarul mesajelor : 276
Puncte : 5712
Data de inscriere : 13/07/2009
Varsta : 36

soarele este pe cer,sau poate pe pamant Empty
MesajSubiect: Re: soarele este pe cer,sau poate pe pamant   soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyMier Oct 21, 2009 1:42 am

soarele este pe cer,sau poate pe pamant Herz mai dar ai niste tricuri extraordinar de apetisante! cum naiba de reusesti sa-i atingi unei victime rana cu atita duiosie ,incit sa-ti permita sa Te Cheme DE Fiecare data cind TREBUIE PANSATA?

Iubire si Lumina
Luminita

Ps.Ai luat lectii Cassanova? din internet? ca am vazut multe anunturi!
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

soarele este pe cer,sau poate pe pamant Empty
MesajSubiect: Re: soarele este pe cer,sau poate pe pamant   soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptySam Oct 24, 2009 12:24 am

-mama...vino aici!
-calm,ce faci?
-ai sa vezi...noroc..
-pentru ce?
-pentru nimic...
-multumesc
-cu placere...si alta data...
-de acord...
-s-o crezi tu...
-ramane de vazut...
-mama,tata..veniti...
-degeaba,nu o sa vina,te asigur..
-unde sunt?
-mi-a fost foame..
-???
-da,ieri a fost post,asa ca de aceea astazi am venit aici..
-unde oi fi pus telefonul?
-pe masa,este acolo...dar de ce ai nevoie de el?ma ai pe mine,de ce altceva ai avea nevoie?
-sun la politie..
-ok,dar nu ai semnal...
-of,te omor...
-te pot ajuta,abia astept..
-poti pleca?
-da,dar numai intr-o anumita situatie..daca vii si tu...astfel raman aici,..
-nu cred ca mi-am mancat parintii...oau,ceasul nu merge...
-de fapt nu merge nici-un ceas...
-ce ai mai facut?
-nimic,timpul s-a oprit..
-imposibil
-dar,sa vorbim despre iubire..
-da,sau nu,..despreura ce parere ai?
-nu exista....tu ce crezi.?
-o,exista...cat te pot uri...nici nu-ti dai seama...
-la fel de mult cum te iubesc eu pe tine?
mult mai mult..
-nu prea cred...
-punem pariu..
-da..pe un sarut..daca castig..
-nu,mai bine nu,intotdeauna pierd...
-deci mi-l oferi dinainte...
-nu,niciodata nu se va intampla asta..poti pleca..
-pot,dar raman aici,langa tine./..
-
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10208
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

soarele este pe cer,sau poate pe pamant Empty
MesajSubiect: Re: soarele este pe cer,sau poate pe pamant   soarele este pe cer,sau poate pe pamant EmptyJoi Iul 15, 2010 9:27 pm

Soarele e pe cer,sau poate pe pǎmânt?



Eram acolo,în mijlocul drumului dintre viațǎ şi moarte.Mai exact,mǎ plimbam disperat pe aleea pǎrǎsitǎ.Era frig,tremuram.Mǎ grǎbeam, dar datoritǎ faptului cǎ era cu neputințǎ sǎ alerg,sǎ merg puțin mai rapid,mi se pǎrea cǎ rǎmâneam numai pe loc.Deodatǎ,îmi dau seama de ce mǎ aflu aici,şi nu în apartamentul cǎlduros.Da,am fugit.Ce prostie am mai fǎcut,nu puteam sǎ mai aştept?Poate cǎ da,dar îmi era frig.Îmi doream sǎ zbier,dar nu aveam putere.Mǎ gândesc la tine.,zeița din inima mea.Dar,şi tu ai dispǎrut.Nu-i de mirare cǎ-mi este atât de frig..Încerc sǎ scriu pe o foaie câteva rânduri.E imposibil,degetele au înghețat.Sunt inutil,nu mai pot face nimic.Mǎ gândesc numai la tine,deoarece tu eşti cea care mǎ încǎlzeşti mereu.Dar,totuşi,e încǎ frig..Îmi doresc ca soarele sǎ rǎsarǎ cât mai curând..Îmi doresc ca frigul acesta sǎ înghețe.
Pentru prima dat
ǎ,focul iubirii nu mǎ poate ajuta..Vine sfârşitul,dar poate cǎ a venit deja...
Brusc,nu mai sunt pe acea alee.Nu ştiu exact unde sunt.Sunt, cred,într-o camer
ǎ,dar cum am ajuns aici..Este cald,deci nu are rost sǎ-mi pun prea multe întrebǎri.Poate cǎ a fost doar un vis..Dar,aunci ce caut în aceastǎ camerǎ necunoscutǎ.Privesc în jur...Hopa,ia uite ce gǎsesc.În sfârşit,reuşesc sǎ gǎsesc şi eu ceva important:pe tine.Da,dormi..Eşti acoperitǎ,probabil cǎ nu te-ai trezit încǎ.Iubit-o,în sfârşit.Frigul a dispǎrut.Sunt înconjurat de flǎcǎrile iubirii.Sfârşitul a fost de fapt un început.Da,soarele este pe cer,dar uneori este şi pe pǎmânt.Mǎ aşez lângǎ tine şi te îmbrǎişez..Ştiu,trişez,dar am nevoie de aceste clipe pentru a putea trǎi.Ştiu cǎ nu mǎ iubeşti,dar eu te iubesc...
Deodat
ǎ,din nefericire,te trezeşti...
-Ce cau
ți aici?Cum de ai intrat?Nu se poate,pleacǎ!
-Calmeaz
ǎ-te..Geamurile şi uşa sunt în regulǎ.Sincer,nu ştiu cum am ajuns aici.Crede-mǎ..Ar fi minunat dacǎ aş ştii...
-De ce?Cum este posibil?
-Afar
ǎ-i frig...
-Te rog s
ǎ pleci,ştii cǎ nu te iubesc..
-Te rog s
ǎ mǎ laşi sǎ rǎmân,deoarece ştii cǎ te iubesc.Şi mai ştii cǎ într-o bunǎ zi,iubirea va fi reciprocǎ.
-Te înşeli amarnic...
-Eşti delicioas
ǎ!



-Ok,mǎ poți da afarǎ,dar voi reveni.Voi fi aici,lânga tine,în fiecare noapte..Atunci când vei dormi,voi sta lângǎ tine,fiindcǎ te iubesc...
-Nu,nu vei reuşi acest lucru.Trebuie s
ǎ ai grijǎ..Poate pǎțeşti ceva..
-M
ǎ iubeşti?
-Nu
-Atunci,de ce te îngrijoreaz
ǎ starea mea?
-Nu ştiu.
-Nu conteaz
ǎ,oricum voi fi aici,sau oriunde te vei afla...
-Dar dac
ǎ voi muri?
-Nu,asta nu se va întâmpl
ǎ!
-Şi totuşi,nimic nu este cu neputin
țǎ..
-Atunci vei renaşte..sau voi muri şi eu...Vom g
ǎsi o soluție...
-Tocmai de asta m
ǎ tem...Vom gǎsi o soluție.

-De asta mǎ tem..Întotdeauna gǎsim o soluție..
-Nu în
țeleg ce vrei sǎ spui.Te iubesc,asta e foarte important pentru mine.
-De unde atâta iubire?Visezi?
-De la tine..din trupul şi sufletul t
ǎu..De unde alt-undeva?
-Of,eşti înc
ǎpǎțânat,nu renunți niciodatǎ...
-Stresant?
-Pot spune c
ǎ da?
-Libera s
ǎ spui orice..Sunt paşnic.Nu-ți fac nici-un rǎu..
-Atunci pleac
ǎ.Sunt delicioasǎ..vrei sǎ mǎ mǎnânci?
-Da,eşti desertul meu favorit...
-Ast
ǎzi e post!
-Da,ai dreptate,o s
ǎ aştept aici,pânǎ mâine dimineațǎ...
-Minunat..


-Mamǎ...Vino aici!
-Calm,ce faci?
-Ai s
ǎ vezi...Noroc..
-Pentru ce?
-Pentru nimic...
-Mul
țumesc!
-Cu pl
ǎcere...şi altǎ datǎ...
-De acord...
-S-o crezi tu...
-R
ǎmâne de vǎzut...
-Mam
ǎ,tatǎ.Veniți...
-Degeaba,nu o s
ǎ vinǎ,te asigur..
-Unde sunt?
-Mi-a fost foame..
-???Unde oi fi pus telefonul?
-Pe mas
ǎ,este acolo...Dar de ce ai nevoie de el?Mǎ ai pe mine,de ce altceva ai avea nevoie?
ǎ-Dk,dar nu ai semnal...
-Of,te omor...
-Te pot ajuta,abia aştept..
-Po
ți pleca?
-Da,dar numai într-o anumit
ǎ situație.Dacǎ vii şi tu..Astfel rǎmân aici,..
-Nu cred c
ǎ mi-ai mâncat pǎrinții...Oau,ceasul nu merge...
-De fapt nu merge nici-un ceas...
-Ce ai mai f
ǎcut?
-Nimic,timpul s-a oprit..
-Imposibil!
-Dar,s
ǎ vorbim despre iubire..
-Da,sau nu,..Despre ur
ǎ ce pǎrere ai?
-Nu exist
ǎ....Tu ce crezi.?
-O,exist
ǎ...cât te pot urî.Nici nu-ți dai seama...
-La fel de mult cum te iubesc eu pe tine?
-Mult mai mult..
-Nu prea cred...
-Punem pariu..
-Da..pe un s
ǎrut..Dacǎ câştig..
-Nu,mai bine nu,întotdeauna pierd...
-Deci mi-l oferi dinainte...
-Nu,niciodat
ǎ nu se va întâmpla asta.Poți pleca..
-Pot,dar r
ǎmân aici,lângǎ tine…

Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





soarele este pe cer,sau poate pe pamant Empty
MesajSubiect: Re: soarele este pe cer,sau poate pe pamant   soarele este pe cer,sau poate pe pamant Empty

Sus In jos
 
soarele este pe cer,sau poate pe pamant
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» soarele meu personal//
» ...nemuritoarea iubire necunoscuta...
» soarele de la miezul noptii!
» de ce sunt asa?sunt multumit de mine?
» Alexandra...poate mai mult de o viziune..(Dj)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Arta si Cultura :: proza-
Mergi direct la: