adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
zambet peste zambet si lumea va deveni mai buna..
adikady
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Sunt curios sa vad viziunea voastra despre viata.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareblogblog2fantasty forumworldmimi_blogfizicanew site
adikady iubire universală.doc24 sept-imprimanta.docdiana.dochttp://www.storage.to/get/kNp3pW3K/diana.doc
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate...''
BUNA DIMINEATA SOARE,NU UITA CA TE IUBESC....
http://www.scribd.com/doc/23941850/buna-dimineata-soare
am decis sa creez un id pentru forum,cei care vor sa ma contacteze in legatura cu forumul,sau vor sa afle ultimele stiri/subiecte: adikady_forum@yahoo.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Crizatii.net
aceasta este viata mea.. EmptySam Ian 01, 2011 7:57 pm Scris de dsKed cristy

» revista literara visul-revista online de promovare a talentelor.
aceasta este viata mea.. EmptyVin Oct 08, 2010 10:01 pm Scris de adikady

» poezii personale
aceasta este viata mea.. EmptyJoi Sept 23, 2010 5:53 pm Scris de adikady

» Povestea Muzei mele
aceasta este viata mea.. EmptyDum Aug 22, 2010 3:50 am Scris de LUMINITA AMON

» ce este copilaria?
aceasta este viata mea.. EmptyVin Aug 20, 2010 9:14 pm Scris de adikady

» cand inima plange...
aceasta este viata mea.. EmptyLun Aug 16, 2010 7:30 pm Scris de adikady

» OCHIUL DE LUMINA
aceasta este viata mea.. EmptyMar Aug 10, 2010 3:04 am Scris de adikady

» Crezul unui invingator...
aceasta este viata mea.. EmptyDum Aug 08, 2010 8:56 pm Scris de adikady

» M
aceasta este viata mea.. EmptyVin Aug 06, 2010 5:55 am Scris de LUMINITA AMON

Top postatori
adikady
aceasta este viata mea.. Vote_lcapaceasta este viata mea.. Voting_baraceasta este viata mea.. Vote_rcap 
LUMINITA AMON
aceasta este viata mea.. Vote_lcapaceasta este viata mea.. Voting_baraceasta este viata mea.. Vote_rcap 
zero kiryu
aceasta este viata mea.. Vote_lcapaceasta este viata mea.. Voting_baraceasta este viata mea.. Vote_rcap 
Perfect Sylar
aceasta este viata mea.. Vote_lcapaceasta este viata mea.. Voting_baraceasta este viata mea.. Vote_rcap 
Toporisca
aceasta este viata mea.. Vote_lcapaceasta este viata mea.. Voting_baraceasta este viata mea.. Vote_rcap 
vladimir
aceasta este viata mea.. Vote_lcapaceasta este viata mea.. Voting_baraceasta este viata mea.. Vote_rcap 
Kristal
aceasta este viata mea.. Vote_lcapaceasta este viata mea.. Voting_baraceasta este viata mea.. Vote_rcap 
Bia
aceasta este viata mea.. Vote_lcapaceasta este viata mea.. Voting_baraceasta este viata mea.. Vote_rcap 
Mm <3D.Love
aceasta este viata mea.. Vote_lcapaceasta este viata mea.. Voting_baraceasta este viata mea.. Vote_rcap 
mihaela
aceasta este viata mea.. Vote_lcapaceasta este viata mea.. Voting_baraceasta este viata mea.. Vote_rcap 
Galerie
aceasta este viata mea.. Empty
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
ajutor!pt o revista..
aceasta este viata mea.. EmptyVin Oct 02, 2009 10:13 pm Scris de adikady
salut..am nevoie de ajutorul vostru...sper sa ma puteti ajuta..uitati cum sta treaba:doresc sa public si eu cevain revista scolii:poezie sau proza,sub pseudonimul de adikady,dar nu stiu ce sa trimit spre publicare..asadar am nevoie de voi pentru a ma ajuta in urmatorul lucru:"in caz ca exista pe forum,sau ati citit aici ceva care v-=a placut foarte mult,sau care merita publicat intr-o …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
alchimie sentimentala..
aceasta este viata mea.. EmptyDum Sept 13, 2009 2:35 am Scris de adikady
mesajul îngerilor către pământeni
„fiinţă cu chip de înger si trup de femeie,nu te transforma într-un vampir,nu rănui acest vis care a devenit realitate....”

cuvânt înainte-liniştea e îngrozitoare atunci când cuvântul e de aur

toti traim pe aceeasi planeta si putem intelege.
cuvantul pe care noi il rostim este o minune a lui Dumnezeu.de aceea cred ca …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 6
despre blog
aceasta este viata mea.. EmptyMar Iun 30, 2009 5:23 pm Scris de adikady
Very Happy prin acest blog vreau sa va transmit un mesaj pretios:de fiecare data cand va simtiti singuri ,cand credeti ca cineva va invins,sa va amintiti de puterea pe care o aveti sunny .atunci sa va ridicati si sa luptati.sa nu va dati niciodata batuti,pentru ca pana la urma veti invinge...viata..este misterul cel mai frumos din acest univers..iubirea este forta care o intretine,iar eu imi doresc sa …

[ Lectura completa ]
Comentarii: 0
Forum
Sondaj
preferi sa injuri sau sa vorbesti frumos?
 1sa injur
 2.sa vorbesc frumos
Vezi rezultatele
Statistici
Avem 94 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: jakelin

Membrii nostri au postat un numar de 1476 mesaje în 379 subiecte
Parteneri
forum gratuit

Cuvinte-cheie
omul
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa adikady pe site-ul dvs. de bookmarking social

 

 aceasta este viata mea..

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10211
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

aceasta este viata mea.. Empty
MesajSubiect: aceasta este viata mea..   aceasta este viata mea.. EmptyJoi Iul 02, 2009 8:22 pm

va invit la o initiere colectiva ..va invit sa discutam propria noastra viziune asupra vietii..abia astept opiniile voastre Very Happy
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
zero kiryu
Admin
Admin
zero kiryu


Numarul mesajelor : 135
Puncte : 6489
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 27
Localizare : mures

Foaie de personaj
joc: experienta

aceasta este viata mea.. Empty
MesajSubiect: Re: aceasta este viata mea..   aceasta este viata mea.. EmptyJoi Iul 02, 2009 9:10 pm

Modestia universului insusi, silit sa plece mereu in fata clipelor de vis zburand din el insusi mereu ,depasindu=l mereu,cernandu=se iarasi,in trecut, cenusa fertila a unui incomensurabil avant umilit si exaltat in eternitate.Privind, privind mereu , ai sa=ntelegi , fara=ndoiala , ca viata este un prilej.
Viata poate parea uneori o uriasa valvataie viforoasa ,alteori o campie de flacari mici, in intuneric, sau palpaind in vant, sub cerul orb.Noi suntem pasarile care ajungem din urma tineretea, in zborul ei catre luceafarul de seara.Si daca gandurile naostre sunt usoare sau sunt grele, naravase sau supuse, negre, albe, sa nu fie nici un amestec al starii si al schimbarilor din cerul fiecarei zile si al sirului de zile din care e facuta , doar din el, viata noastra?
Am cazut prada unor puteri posomorate :prezentul se usuca in mainile noastre ; simtim deodata ca am trecut de un soroc esential, pe care nu=l siam ; incepem sa ne fim straini din pricina ca amintirea si uitarea isi impart altfel trecutul nostru ; iar intr=o zi , curand ne va strabate desarta fulgerare a vechilor iubiri si chipurile vor zambii cu ochi straini , sub stele reci , si raurile au sa curga, imputinate si amare,inspre mari de fum.
Viata nu este creata ca sa implineasca dorintele naostre.Ba uneori ramai cu impresia ca viata actioneaza in directie inversa .E suficient sa=ti doresti ceva , ca acel ceva sa nu se realizeze.Exista si o alta versiune, mai linistitoare- ca in general viata nu se intereseaza de dorintele noastre, ci isi urmeaza un curs anume al ei.Oricum e stupid sa stai cu mana intinsa si sa astepti sa=ti cada ceva in ea... A sti ca drumul tau e dinainte stabilit si ca nimic nu te poate abate de la el, asta nu inseamna sa stai ca un cersetor la marginea drumului, ci sa mergi inainte.De vreme ce=i drum ,trebuie sa pasesti chiar daca asta ti se pare obositor, iar uneori si inutil.
Imi vine uneori sa cred ca marea nenorocire este chiar de preferat fleacurilor.Marea nenorocire nu vine in fiecare zi - mori sau o infrangi , iar daca te ia , asta rezolva totul..Cred ca educatia ,buna sau rea,o face viata.Viata e un foc.Poate fi cu palalaie sau abea sa=nrocneasca , dar atata timp cat e viata ,e foc.Si daca primele tale intalniri cu focul se rezuma la arsuri ,nu=i nimic de mirare ca pana la sfarsit te vei tot feri si asa vei muri fara sa=ti dai seama ca focul poate nu numai sa te arda ci sa te si incalzeasca.O intindere in care domneste obscuritatea si clantanitul din dinti de teama-asta iti ofera viata .
Lucrurile merg, o data asa,altadata altfel si de cele mai multe ori prost dar e de ajuns sa constati ca ele merg si te linistesti .Ceea ce e astazi maine nu va mai fi si intru=cat ca e astazi nu=i cine stie ce ,n=ar fi de mirare ca ceea ce va fi maine sa fie mai bun , iar daca nici maine nu va fi bine , ce importanta are , trece si asta si vine altceva...
Sus In jos
adikady
Admin
Admin
adikady


Numarul mesajelor : 795
Puncte : 10211
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 31

Foaie de personaj
joc: forum

aceasta este viata mea.. Empty
MesajSubiect: Re: aceasta este viata mea..   aceasta este viata mea.. EmptyJoi Iul 02, 2009 9:30 pm

zero kiryu felicitari..citind aceste cuvinte am inles niste lucruri esentiale...ai dreptate..citind aceste cuvinte am inteles ca trebuie sa luptam orice ar fi...imi place focul,desi trupul meu e invadat numai de apa...imi placa caldura lui,dar imi place sa fiu si ranit..atunci cand focul imi arde pasii,inteleg ca am luat-o pe un drum gresit....iubirea este o melodie,pe care oamenii o asculta la petreceri..o asculta atunci cand depasesc anumite obstacole ale vietii...dar eu,nu ascult aceasta melodie atata de frumoasa numai la petreceri..pentru mine,iubirea e melodia pe care o fredonez pe drumul vieti..o fredonez pentru a mentine nestinsa flacara visului din inima mea...aceasta melodie ma ajuta sa trec peste momentele grele.... iubesc aceste cuvinte pline de afectiunea ta..iubesc tot ce zici,pentru ca aceste capodopere,care-mi incanta sufletul,izvorasc din izvorul atat de limpede al inimii tale..astept urmatoarele tale postari..
Sus In jos
https://adikady.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





aceasta este viata mea.. Empty
MesajSubiect: Re: aceasta este viata mea..   aceasta este viata mea.. Empty

Sus In jos
 
aceasta este viata mea..
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ...nemuritoarea iubire necunoscuta...
» exista invingatori in aceasta lume?
» de ce sunt asa?sunt multumit de mine?
» cele mai ciudate legi din aceasta lume...
» teorie despre viata

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
adikady :: Despre Voi :: viata voastra-
Mergi direct la: